nasiona marihuany

świetlówka kompaktowa za 2.99zl

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DrSpike

Guest
kupiłem dzisiaj świetlówke z kauflandu 8) (18W, 365lumen, 3000h, firmy apollo lighting) co o niej myslicie, czy to jakas lipa czy mam jechac kupic wiecej ? Ile musiałbym kupic aby otrzymac optymalne oswietlenie dla roslinki :)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
optymalne natezenie swiatla okreslisz znajac dana powierzchnie na ktorej bedziesz uprawial rosliny. swietlowka troche lipa bo ja mam za 6zl z nomi tez 18w ale 1080lm, wiec prawie 3 razy wiecej. moim zdaniem szkoda pieniedzy, miejsca no i roboty zwiazanej z zamocowaniem wiekszej ilosci :p

pozdrawiam, w razie co pytaj :wink:
 
D

DrSpike

Guest
Dzieki za wiadomosc :) jutro pojade do nomi

aa jakbym kupil trzy do mojego malego kartonowego boksa (wysokosc mniej wiecej obudowy od kompa) to by wystarczylo ?
 

wilk

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2005
Postów
88
Buchów
0
ja mam jedną która ma 2450 lum, a 10 twoich to tylko 3650 lum

jaki morał?

oszczędź sobie
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
ze sa u mnie w nomi nie musi znaczyc ze u ciebie tez beda :wink: jesli ich nie dostaniesz to polecam osramy 24w lub philipsy 23w - 1500lm. cena to 12zl na allegro, ja swoje kupilem w hurtowni elektrycznej po 15zl sztuka. pozdrawiam :)
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
a moga być kompaktowki co maja moc 100W >?? bo w sklepie takie widzialem tylko babka powiedziala ze niewie ile lum a na pudełku nie pisalo ;/;/?? co o tym myslicie ze 4 takie by wystarczyly??
 
G

Green

Guest
a moga być kompaktowki co maja moc 100W >??

cos nie chce mi sie wierzyc zeby w sklpie byly takie kompakty wiem ze sa 125W i to sa olbrzymie lampy wkrecane w oprawe E40
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
no poważnie są ziommm duzymi literami psialo ŚWIATŁO 100 W to niewiem kosztowaly 16 zl jedna

[ Dodano: 2006-03-14, 18:15 ]
i były też świetlowki zwykle te dlugie za 3,30 moc 20w i 1000lm to chyba słabe;/?? i duzo bylo jakis do miesa swietlowek :p
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
to byl raczej kompakt 20w a dawal tyle swiatla co zwykla 100w :wink: takie olbrzymy widzialem tylko na ebayu
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
maria chodupska napisał:
depres15 napisał:
no poważnie są ziommm duzymi literami psialo ŚWIATŁO 100 W to niewiem kosztowaly 16 zl jedna

no to to nie to... prawie na pewno jest to 20W o świetle 100W

ku**a, to co jest napisane nie zawsze jest prawdą. Żarówka ma 36W, a te 100, to jedynie chwyt marketingowy.
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
przepraszam ze zasmiecam posty takimi glupimi tematami i pytaniami ale niweim co i jak i chce sie dowiedziec prosze o wyrozumialosc a ile bym potrzebowal tych (100W) 20W ?? 4 starcza czy malo ?? dzieki za info jeszcze raz sory
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
maria chodupska napisał:
sleja napisał:
k*********, to co jest napisane nie zawsze jest prawdą. Żarówka ma 36W, a te 100, to jedynie chwyt marketingowy.
słonko, proszę bez k******.

dlatego napisałem koledze, żeby się watami nie kierował przy wyborze żarówek... i tyle...

Z wulgaryzmami lepiej dociera. Ja napisałem to w sposób bardziej przejrzysty i w jednym poście. Co poniektórym to ułatwi sprawę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół