nasiona marihuany

Żółknięcie , brązowienie punktowe oraz zastój wzrostu Amnesia Haze

Wyszukiwarka Forumowa:

RaHereza

Active member
Rejestracja
Mar 19, 2022
Postów
29
Buchów
2
Witam mam problem z moimi roślinami .
Posiadam 3 rośliny autokwitnące Amnesia Haze są one posadzone w jednej donicy 27 l
Posiadam lampę hps 250W oraz powierzchnię boxa o wymiarach 0.5m2
Ziemia to Canna Terra Professional
Temperatura w boxie jest na poziomie 25°C
pH ziemi wynosi 6.5-7
Rośliny mają już za sobą 40 dni od ok. 2 tyg kwitną
Roślinę podlewam wodą kranową przed tym odstając 24 h- 40 h
Podlewam ją co 2 dni, 5 l wody na zmianę raz czystą raz z nawozem biobizz bio-bloom
Dostałem informację ,że to bardzo dużo wody jak na 2 dni,nie jestem w stanie tego opanować bo zanim ją podleje ponownie powierzchnia jest już sucha ,tak bym musiał ją podlewać 2 razy dziennie mniejszą ilością wody.
Do rzeczy... Roślina zaczyna mi żółknąć cała od dołu do szczytu , szypułki liści mają czerwonawy kolor a na domiar tego na liściach szczytowych zaczęły pojawiać się nieregularne brązowe plamy.
Systematycznie liście wiatrakowe z dołu mi żółkną i odpadają.
Dostałem informację ,że jest to problem z magnezem i wapnem,wykonałem oprysk dolistny siarczanem magnezu wymieszanym z wodą oraz podałem dolomit na powierzchnię i podlałem pozwalając by mógł się on wchłonąć w ziemię niestety problem dalej postępuje a w raz z tym widzę problem z przystopowanym rozwojem kwiatów rośliny.
Bardzo proszę was o pomoc nie wiem co mam myśleć ,mam nadzieję ,że dostrzeżecie w tym coś co będzie odpowiedzią na jej problem.
W razie potrzeby doślę więcej zdjęć i informacji.
Dziękuję






Dodam ,że jak ziemia wysycha to pH potrafi wynosić 7.1
Wypadało by zbić trochę pH,pytanie jak ?
Mam zamiar do tego użyć cytryny ewentualnie octu
 

Chev_Chelios

Member
Rejestracja
Sie 10, 2011
Postów
15
Buchów
0
zdaje sie ze mamy ten sam problem...

tez mi sie wydaje, ze to problem z PH.Ja zaczalem mocniej zakwaszac wode przed podlaniem, jeszcze dzis spryskam calmagiem i zobaczymy, bo samo obniżanie PH niewiele pomaga, moze troszke to spowolnilo ale jednak dalej żółkną liście. Jesli dalej nic to myślę,że flush mógłby pomóc oczyścić podloze chodz troche i wyrównać PH
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,517
Buchów
2,964
Odznaki
3
Te liście na dole to głodna roślina. Może być przez złe Ph. Najlepiej zmierz Ph wody wypływającej i celuj w 6.5. Te plamy to cal mag. Jeśli podawałeś, to może być zblokowane przyswajanie przez Ph. Ja bym zrobił flusha. Uregulował Ph. i zaczął suplementować. Sól Epsom jak źródło Cal-Mag. Poczytaj forum. Twoje problemy są stare jak świat.
 

RaHereza

Active member
Rejestracja
Mar 19, 2022
Postów
29
Buchów
2
Te liście na dole to głodna roślina. Może być przez złe Ph. Najlepiej zmierz Ph wody wypływającej i celuj w 6.5. Te plamy to cal mag. Jeśli podawałeś, to może być zblokowane przyswajanie przez Ph. Ja bym zrobił flusha. Uregulował Ph. i zaczął suplementować. Sól Epsom jak źródło Cal-Mag. Poczytaj forum. Twoje problemy są stare jak świat.
Dziękuję za odpowiedź,czy zamiast cal mag mogę zastosować dolomit ? Nie posiadam na miejscu tego środka więc muszę się uratować czymś co mam na już .
Posiadam również siarczan magnezu z którego mogę zrobić oprysk dolistny.
Regulacja pH ,z kranówki mam o dziwo wodę o pH 7 ,robiłem już jedną uprawę na tej wodzie i nie było problemu ,czy mogę zmniejszyć pH cytryną ?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Dziękuję za odpowiedź,czy zamiast cal mag mogę zastosować dolomit ? Nie posiadam na miejscu tego środka więc muszę się uratować czymś co mam na już .
Posiadam również siarczan magnezu z którego mogę zrobić oprysk dolistny.
Regulacja pH ,z kranówki mam o dziwo wodę o pH 7 ,robiłem już jedną uprawę na tej wodzie i nie było problemu ,czy mogę zmniejszyć pH cytryną ?
Nie no nie wytrzymam napisałem Ci coś o dolomicie dalej ku**a swoje piszesz średnio na priv 1 w tyg pytasz o wszytsko po 10 razy i dalej ku**a nie rozumiesz nic,

Przykład
Screenshot_20230127-201314.jpg

Screenshot_20230127-201237.jpg



Napisane jasno i wyraźnie, ty bd drążyć i drążyć i drążyć, wiecej nie pytaj bo nie odpowiem, już wystarczajacej cierpliwości do ciebie miałem, i niech widzą inni. Pozdro
 

RaHereza

Active member
Rejestracja
Mar 19, 2022
Postów
29
Buchów
2
Nie no nie wytrzymam napisałem Ci coś o dolomicie dalej ****a swoje piszesz średnio na priv 1 w tyg pytasz o wszytsko po 10 razy i dalej ****a nie rozumiesz nic,

Przykład
Screenshot_20230127-201314.jpg

Screenshot_20230127-201237.jpg



Napisane jasno i wyraźnie, ty bd drążyć i drążyć i drążyć, wiecej nie pytaj bo nie odpowiem, już wystarczajacej cierpliwości do ciebie miałem, i niech widzą inni. Pozdro
Dobrze ,masz rację , faktycznie nachalnie i gwałtownie podchodzę do tematu ,jestem trochę zestresowany przez co nieracjonalnie podchodzę do tematu, faktycznie dobrze mi napisałeś i nie zamierzam się z z Tobą kłócić ,że piszę do Ciebie bardzo dużo razy z jednym i tym samym
 
U

Usunięty 82915

Guest
Tez lece na biobizzie i nie mam żadnych problemów, lightmix -> po dwóch tygodniach w all mix -> wejście na flo to leci trypack co drugie podlanie -> szczęśliwy finał.
Calmag wale prewencyjnie w oprysku 1,5ml/litr co tydzień tak do 2 tygodnia flo, tylko, ze ja zaczynam nawożenie trypackiem od razu jak wjadą na flo i nie czekam na niedobory
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Może to akurat przypadek a może wadliwa seria? Za mało konkretnych przypadków żeby ferować wyroki ale ostatnio na forum kilka razy widzialem posty na w których widać problemy z krzakami i do tego nawożenie biobizzem
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,517
Buchów
2,964
Odznaki
3
Biobizz może i jest tani oraz skuteczny, ale trudny. Często Ph trzeba zbijać i dawkowanie producenta zawsze prowadzi do popalenia.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Wina może też leżeć przez wodę używana do podlewania, jak wiemy może być miękka i twarda, twarda może blokować po pewnym czasie, i właśnie zazwyczaj wychodzi calmag
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół