nasiona marihuany

Żółte końce nowych liści

Wyszukiwarka Forumowa:

N1kaz

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
10
Buchów
0
Roślinka ma 25 dni, problem zauważyłem około 4 dni temu, nowe liście maja żółte konce, ale nie wszystkie nowe, powiedzialbym tak 50/50. Ziemia to plagron grow mix. Nie lałem nic oprócz 3x Plagron Roots po 1ml/litr. Ph wody jaka leje to ~6.30. 2 dni Temu dodałem 2ml/1L Plagron terra grow, po zauwazeniu tych koncowek (zalecana to 5ml ale nie chcialem przedobrzyc, szczegolnie ze ziemia powinna wystarczyc na cykl wegetacyjny). Oczywiscie wyszukiwałem problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy to może byc light burn? Mam dwa ledy, 35W CREE i 25W full spectrum diody które dołozylem jakies 1.5tyg temu. Czy może jakiś niedobór?

 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Za dużo azotu. Nie podawaj żadnych nawozów, sama woda.
 

N1kaz

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
10
Buchów
0
Za dużo azotu. Nie podawaj żadnych nawozów, sama woda.
Przez te 20 pare dni nie lałem ani troche nawozów z azotem, tylko ten power roots i tylko 3x. Terra Grow nalałem tylko raz i to mniej niz polowe zalecanej dawki po tym jak liscie JUZ mialy zolte konce. Jak to możliwe, aby miala za duzo azotu? Jest ładnie zielona, ani troche ciemnozielona
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Trochę ją przepasłeś. Daj wody ewentualnie dodaj tylko rhizotonic i powinno się uspokoić. Z fartem!
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,117
Odznaki
7
2 dni Temu dodałem 2ml/1L Plagron terra grow, po zauwazeniu tych koncowek (zalecana to 5ml ale nie chcialem przedobrzyc, szczegolnie ze ziemia powinna wystarczyc na cykl wegetacyjny
Po co lejesz nawozy jak ziemia powinna wystarczyć na wega i w dodatku zauważyłeś te końcówki ? :D
 

N1kaz

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
10
Buchów
0
Po co lejesz nawozy jak ziemia powinna wystarczyć na wega i w dodatku zauważyłeś te końcówki ? :D
Wyczytałem, że może to być też przez brak azotu, a ze zalecane przez producenta 3 tygodnie sie skonczyly, zdecydowałem troche dokarmić. Te blade końce pojawiły sie wraz z pierwszymi oznakami kwitnięcia. Wykluczyłem przenawożenie, PH wody jest dobre, wilgotnosc rowniez. Nie przelewałem ani nie przesuszałem. Jedyne co zostało to lekkie dokarmienie i to też zrobiłem.
 

N1kaz

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
10
Buchów
0
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. To zapewne pierwsza uprawa i zagląda do rośliny 10 razy dziennie i kombinuje jak jej życie utrudnić :D
Polecam autorowi tą relację: https://forum.haszysz.com/threads/os-panpestka-pl-0-4m2-hps-250w-6x9w-led-8-roślin-fotoperiod.125809/
Napisałem juz 3x, NIC nie lałem poza power roots 3x które nie maja azotu. A Ty sie uczepiles, ze niby nadgorliwosc, czy w ogole przeczytałes posta czy stwierdziles po zdjeciu, ze wlałem tam litr nawozów?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Bo nawozu jest w ziemi wystarczająco, a azotu aż nadto. Lej samą wodę, a jakiekolwiek nawozy, kiedy roślina pokaże niedobory. Patrz relacja z linku.
Ja nie pisałem, że lałeś nawozy. Wyluzuj majty ;)
 

N1kaz

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
10
Buchów
0
Tak własnie zamierzam zrobić, odstawic power root i kilka podlan sama woda, chcialem tylko dowiedziec sie czy to nie jest jakis niedobór, azot wykluczyłem bo nie widac aby byla ciemnozielona. Po prostu zdziwiły mnie to końce mimo tego, że nie lałem jej nic
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół