nasiona marihuany

ŻARÓWKI LED CULTITLE

Wyszukiwarka Forumowa:

Steryd

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2014
Postów
122
Buchów
2
Siemanko.
Pytanie mam czy ktoś uzywał żarówek led firmy "CULTILITE".
Dokładniej interesuje mnie:
-ŻARÓWKA LED GROW BOOSTER CULTILITE 15W E27 6400K (weg)
-ŻARÓWKA LED BLOOM BOOSTER CULTILITE 15W E27 2700K (flow)
Nie ma podanej ilości lumenów, zastanawiam się czy ktoś może wiedzieć coś na ten temat? Rozglądałem się (strikte za tymi modelami) i nie widziałem nigdzie informacji na temat strumienia świetlnego. Strzelam, ze 15W posiada około 1250 lm lub 1520 lm, znalazłem nawet jakieś żarówki 15W dające 2500lm (Barwa światła: czerwona ( 620-630nm ), niebieska ( 450-460nm ), podczerwona (740-840nm ), ultrafioletowa ( 390nm ), biała.
Lecz, nie do końca jestem pewien czy są to dobre barwy swiatla i czy jest wystarczajaca.

Dylemat pojawia się w momencie, gdy nie wiem co wybrać. Do fotosyntezy potrzeba nam widmo światła w zakresie od 400 nm - 800 nm, a dokładniej 380nm - 710nm (jeśli się mylę, proszę o poprawkę)
Stąd, teraz moje pytanie, którą żarowkę lub które zarowki wybrać i czy ktoś coś wie na temat żarówek firmy ktorą podałem z początku.
PS. Jestem fanem, małych upraw, a przynajmniej teraz. Planuje coś pokroju pc boxa.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
A siemanko. Dziwny temat w dziale warsztatowym.
Fajny nik masz. Był kiedys i synthol czy inne tego gatunku.

Najpierw pewną zabawna rzecz: nie na temat.

google.


Zero informacji realnie na pierwszej stronie wyszukiwania _ jedyne komercja i pierdoły nie warte oglądania wcale imo. Dosyć charakterystyczne ? chyba ? Market _ i linki do pierdów ... ( Oj. Przesadzam jak zwykle, w końcu to zapytanie natury komercyjnej ciekawi mnie jedynie na jakiej zasadzie są pozycjonowanie wyniki ??)

A teraz sedno. Choć Twojej wypowiedzi nie czytam prawie wcale.

zarowka-led-grow-booster-cultilite-15w-e27-6400k.png
zarowka-led-agro-booster-cultilite-15w-e27-2100k.png


pierwszy wynik wyszukiwania google po nazwie.
Kosmiczna cena za moc _ budowa : radiator + ledy mocy : antyczne + soczewki :
Nie warto tego kijem ruszać. 180 pln sztuka w sklepie.
To jest Zabytek do gromadzenia w celach pokazowych [ jesteś kustoszem w jakims muzeum techniki ??] . Niby podobne na diodach smd kolorowe, są chyba odrobinę lepsze ale także z uwagi na realne osiągi _ cena/jakość => realne różnice ... tańsze za "moc" wysokiej klasy źródła e27 do żyrandola po odkopułkowaniu sprawdzają sie lepiej : zwyczajnie nie ma żadnego sensu tego kupować : rezultaty są gorsze. Ceny tego biorą się z wyjątkowości i przeznaczenia _ narzutu i brandu _ jest to zwykle kompletny chłam.

Ciekawi mnie czy "to" jest zapas magazynowy: Czy coś dalej sprowadzane o i opychane. Towar jest towar : ;)

test sprawności z przed kilku lat podobnego źródła na diodach smd [ nowocześniejsze od źródeł na starożytnych chińskich diodach mocy wartych 50 groszy sztuka ] _ dostępny w otchłani netu : => sprawność poniżej najtańszych E27 do żyrandola _ dosyć popularny brand.

Czy teraz jest nieco? lepiej i co niektóre podchodzą pod zbliżone do zwykłych e27 nikt nie wie.. ;) bo Nikt nie daje do tego raportów z badań w labie _ ani producent, ani sprzedawca _ a ludzie którzy to kupują jakoś nie wysyłają ich do labu aby zobaczyć co realnie maja w łapkach. Oj producent wie co pakuje _ a sprzedawca sprzedaje.

To się w korporacyjnej mowie trawie nazywa chyba kolejność karmienia. [ bynajmniej nie trolli ]

Jeżeli nie ma żadnej deklaracji sprawności najlepiej w formie umol/j, nie warto w ogóle tykać źródeł przeznaczonych dla roślin. Obecnie wszystko poniżej wartości 2.0 to złom który z uwagi na koszty prądu nie wart jest nic.

Przy ograniczonej wielkości i bardzo małej wysokości => niewielkiej mocy źródła na smd2835 do oświetlenia ogólnego : Ikea solhetta 3,4 W => chyba najsprawniejsze dostępne źródła tej mocy na rynku : do tego nie drogie. Cała seria tak zwana od ikea , pomijając 5,9 4000K która jest oparta na płytce 3,4 W => + V tac evolution 6,5 W. Chyba na rynku w tej chwili nic lepszego do mikro nie ma ze źródeł niskiej mocy.

W wypadku jakiegoś mikro : uprawy rozsady dowolnego rodzaju _ od owadożernych do sadzonek pomidorów czy ogórków : lepiej od takiego podejrzanego chłamu e27 nonane sprawdzają się niezłe źródła przeznaczone do oświetlenia ogólnego. Cześć z nich ma sprawności zbliżone do zupełnie niezłych źródeł do roślin.

Problemem jest jedynie nie wybitna trwałość w wypadku e27 np. które przez to, że są przeznaczone na zamienniki starych żarówek wolframowych _ maja wadę _ kiepskie rozpraszanie ciepła z diod. Źródła na filamentach _ niekierunkowe są nieopłacalne zupełnie _ są świetne do żyrandola _ ale _ przez brak kierunkowości i idealne naśladowanie emisji "w formie sfery" jak w żarówce wolframowej nie nadają sie do zastosowania mimo raczej ładnych sprawności.

ps: na forum była chyba identyczna : ze dwa lata temu ?? albo podobna ?? może i nie jeden raz ??

Ha: a miałem sobie odpuścić zupełnie forum jako takie ;)

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Steryd

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2014
Postów
122
Buchów
2
Przy ograniczonej wielkości i bardzo małej wysokości => niewielkiej mocy źródła na smd2835 do oświetlenia ogólnego : Ikea solhetta 3,4 W => chyba najsprawniejsze dostępne źródła tej mocy na rynku : do tego nie drogie. Cała seria tak zwana od ikea , pomijając 5,9 4000K która jest oparta na płytce 3,4 W => + V tac evolution 6,5 W. Chyba na rynku w tej chwili nic lepszego do mikro nie ma ze źródeł niskiej mocy.
No dobrze, zerknąłem na tą żarówkę "ikea solhetta 3,4 W". Znajduje mi jedynie o mocy 3W (może tak zaokrągla producent, choć nie wydaje mi się). Ilośc lumenów wynosi 345. Moja powierzchnia to 22x46cm. Wysokość stanowi 55cm. Na tą powierzchnie trzeba zapodać, aż ok 4300 lm.
Sęk w tym, zależy mi na led ze względu na oszczędność i wydajność. W dodatku by nie zajmowały 1/4 powierzchni (zmyślą o podrośnięciu panienki).
Widziałem fotorelacje, gdzie chłop do pc boxa dał "3x żarówka ledowa kula AMM 15w 1260lumenow" ale na zdjęciach nie wyglądało to jak kula, chyba dlatego ze był w jakiejś oprawce :rolleyes:
Reasumując, nie wiem w czym się rozglądać. To co przedstawiłeś jest dobrym naprostowaniem do wyboru lampy, niestety nie znam się tak dobrze... przeglądam fotorelacje by móc zobrazować Sobie i zorientować się jak realnie co funkcjonuje.
Dziekuje za odpowiedz
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
:) dziwne. aż sprawdzę

pytanie komercyjne _ wynik :


pierwsza strona : a teraz z dodaniem e27

pierwszy wynik : słowa kluczowe => ikea solhetta 3,4w e27







Номер4121
Бренд, модельIKEA Solhetta 604.985.77 LED2015G3
Штрихкод60498577216339
Цоколь, вид, типE27 Bulb LED
Цена, руб, $45 руб
Общая оценка параметров лампы4.5
Заявлено Измерено %
Мощность, Вт3.43.4100
Световой поток, лм470512108.9
Эквивалент лампы накаливания, Вт4055137.5
Цветовая температура, К27002702100.1
Индекс цветопередачи, CRI (Ra)80.083.7
Индекс передачи красного цвета, R911
Индексы цветопередачи TM30 Rf, Rg85, 96
Отклонение от белого цвета, Duv-0.0002
Эффективность (количество люмен на ватт)149.7
Угол освещения, град.
Коэффициент пульсации света, %1
Напряжение рабочее, минимальное, В220-240150
Коэффициент мощности, PF0.59
Срок службы, час25000
Минимальный уровень диммирования, %не диммируется
Работа с выключателем, имеющим индикаторOK
Тип драйвера:импульсный-1
Максимальная температура корпуса
Гарантийный срок, мес24
Размер и вес лампы60x109мм 35г
Дата изготовления лампы1021
Завод-изготовитель21633
Дата тестирования16.03.22
Актуальность лампыпродается
Для измерений использовались приборы
  • Световой поток: Сфера 50 см + UPRtek MK350D
  • Мощность: Robiton PM2
  • CRI, CCT, R9: UPRtek MK350D
  • Пульсация: UPRtek MK350D
  • Минимальное напряжение: Латр, Lamptest-1











512 przed odkopułkowaniem. prawie 9% więcej niż "fabryka dała" _ czy jest to real czy w granicach błędu sprzętu mnie nie pytaj : po "odkopułkowaniu" powinna na pewno mieć tyle.

są raczej wiarygodni dosyć =>


prawie 2,3 po danych mniej więcej zakres 400_700 nm _ teraz liczą często do 750 : ciepła 2700K wiec kapkę więcej zyskuje. spd pierwsze z brzegu prawie identyko.

pi-razy-kaloryfer.jpg


przy zakresie 400_750 mn => 2,41 : protokół pomiarowy ruski jest z godziną wygrzewania.

takie cuś =>

ikea-led-7-pln.jpg


IKEA-SOLHETTA-LED.jpg


teraz to chyba nie popularny temat bo ludzie się raczej szykują na atomowy armagedon. Zapasy cukru zrobione wcześniej. Teraz generatory / stroje L4 : itp. suchy prowiant oraz jodek potasu.
Nie apokalipsa covid zombie a atomowy armagedon. Fajnie... Przynajmniej coś się dzieje.

FO76-ThePitt_Standard_Season10callout_1920x1080-EN-01.jpg


pozdro.

ps: popatrz na wyniki całej serii _ raczej udana : wcześniej V tac ewo z kierunkowych : Sprawności nie tak znowu dawno zarezerwowane raczej dla drogich dosyć paneli dedykowanych dla roślin. Przy wadach wspominanych _ ale kto jest bez wad : ??

2022 r. _ i rozwój technologii + spadek cen diod => polityka niektórych producentów. Tu 18 diod 2835 przy mocy 3,4 W : puszczone bardzo nisko : w granicach optimum sprawności typu zapewne ? cholera wie.

tej wychodzi więcej :

zbyt dobrze wygląda : za dobrze ;( : jak komercyjny panel w zasadzie. Obliczeniowo oczywiście dla tego spd. nie istotne.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół