nasiona marihuany

Żarówki LED to ich wina?

  • Autor wątku Usunięty 36620
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 36620

Guest
Witam sprawa wyglada nastepujoco, jest box w którym są 2 żarówki led 2150lm 19w>134W barwa swiatła 3000k oraz jedna kompaktowa sprzed ekopki okolo okolo 2500lm. Przez cały weg wszystko bylo wporzadku, raz woda z mala iloscia dolomitu potem woda z mala iloscia bihumusa, było pieknie do czasu az panna zaczela kwitnać. Do czasu kwitniecia liscie piekne i zielone, po okolo 1 tyg od czasu jak zaczela kwitnac koncówki lisci zaczeły robic sie czarne praktycznie na całej roslinie, najbardziej na lisciach od dolu i z kolejnymi dniami zaczelo to postepowac w góre. I wlasnie nie wiem czy to problem "popalenia od ledow" czy przyczyny trzeba szukac gdzies indziej, [niby ph musi byc okolo 7 aby nie bylo problemu] woda z dolomitem powinna miec coś koło tego, a nawóz powinien jeszcze obnizac poziom wiec pewnie z ph nie ma problemu. Oraz z przenawozeniem na 99% tez nie bo biohumusa dostała z 4 razy od poczatku i to w polowie dawki. Temperatura okolo 26-29stopni. I nie wiem gdzie moze byc problem ;/
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Wróżę z fusów.
Jak lałeś bohumusa to pewnie głodne są, jak zaczęły kwitnąć to jeszcze bardziej zgłodniały. Kupa robaków to za mało.
 
U

Usunięty 36620

Guest
Ze zdjeciem zobacze czy dam rade, a co jesli byłby glodne to by liscie zaczeły umierac? z tego co wyczytałem taki problem z lisciami wystepuje jesli 1. zle ph 2. za duzo nawozu 3.popalenie od ledow , nawozu na pewno nie ma za duzo, w przypadku popalenia to niby od gory sie "pala" a u mnie na poczatku na duzych lisciach od dolu sie problem zaczal, ewentualnie to ph, dzis sprawdzilem ph wody która lałem [przegotowana z kranu] no i miała 8-8.5ph, zawsze ja lalem z dodatkiem dolomitu[z lyzka na jedno podlanie] lecz ph takiej mieszanki nie mam jak sprawdzic [taki zestaw do pomiaru ph ;/] lecz mozliwe ze ten dolomit za duzo nie obnizal ph [i bylo z 7.5-8] i jest zle ph gleby, bo panna niby lubi 6-7. Dzis do tej wody dodalem z 1 ml octu jabkowego i woda uzyskala ph 5.5-6 zobaczymy czy problemy znikna. Jesli ktos ma jakies sugestnie, info, cokolwiek to prosze pisac, dzieki i pozdrawiam.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Zgubiłem się. Masz jak sprawdzić PH czy nie? Wstaw te zdjęcia.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Jak ph złe, to głoduje.
Jak w ziemi nawozu brak głoduje.
Jak głoduje, to liście żółkną od dołu od najstarszych.
Jak pali to od góry, nie od dołu.
 
U

Usunięty 36620

Guest




no to i sa zdjecia. zmierzyc ph moge jedynie wody [taki test] dlatego nie wiem jakie jest ph gleby. Do obnizania ph wody moze być ten ocet jabkowy? oraz jesli nie mam jak zmierzyc ph gleby to jesli bede podlewac woda o odpowienim ph to powinno sie unormowac? oraz bardzo mozliwe ze sa glodne bo jednak bihumusa od poczatku dostała panna z 4-5 razy i to w polowie dawki. Z góry dzięki za pomoc.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
To zmierz PH wody przed podlaniem i potem PH wody wypływającej z doniczki.
Są głodne. Daj im coś z azotem i PK. Do tygodnia powinny się poprawić.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół