nasiona marihuany

Żyrandoled – perypetie

Wyszukiwarka Forumowa:

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Żyrandoled – perypetie

Witam!
Na poczatku sorki za brak polskich liter ale cos mi sie popsulo.
Jest to moja pierwsza, spontaniczna uprawa pod Żyrandoledami, zainspirowana tym wątkiem:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=314806

Szafka 40x40x60 cm.
Ziemia – Miracle Grow
Lampy – powiedzmy 1 – 4 zyrandoledow 15W ok 1500 lumenow, 4 JCB 3000K, jedna jakas z marketu barwa zimna, szybko padla...
Pestki:
Pestki A i B są od forumowicza BOOM’a z OS’a. Dzieki wielkie i pozdrawiam!
A – (G13 x Black Widow s5) x Sour Kush
B – Sour Kush
C – Strawberry Amnesia od Dinafem
D – Cheese od G13 Lab
E – Special Queen od Royall Queen Seeds

Byly jeszcze 3 inne, ale 2 chyba zabilem probujac zrobic precurshing, he, he, i zostalo 5.

Pierwsze 2 poszly do wody 02.11.2017, reszta 04.11.
Wyszly na swiat po dlugim kielkowaniu ( nawet pisalem w jakims watku o pelni ksiezyca, ze bardzo dlugo kielkuja) ok. 13.11.2017.

Niestety, 15.11 musialem wyjechac i zostawic je pod jedna lmpka (taka biorkowa) LED 15W barwa zimna. Znajoma osoba przez ten tydzien tylko spryskiwala je woda. Tak wygladaly 23.11.2017 po moim powrocie::lol3:




Jakos na dniach dodalem 3 LEDY JCB 15W. Nawet nie bylo tam jeszcze zadnego wentylatora wyciagajacego, tylko dziura 8cm wycieta... Nadal byly w tych malutkich doniczkach. No i zaczal sie problem z wilgotnoscia. Moj jedyny, ledwo dzialajacy termometr/higrometr pokazywal ponizej 20%. Nawet nie wiedzialem, czy dobrze dziala, bo jest stary i nie wyswietla wszystkich segmentow.

Wiec wykrecilem jednego leda JCB i w jego miejsce wstawilem nawilzacz. Zapomnialem dodac, ze rosliny byly ok. 10-15 cm od lamp. Wtedy nawilzacz nawet na min. przez 15min na godz. robil taka wilgoc, ze miernik przestawal wogole dzialc, wilgotnosc musiala byc ze 110%.


Gdzies po dwoch tyg. Przesadzilem je do donic ok. 1 L, rosliny nadal byly blisko lamp i mozna powiedziec, ze zamiast rosnac w goree, zaczely rosnac w „lodygi”, co widac moze na tym zdjeciu.



Od tej wilgoci po jakis 3 dniach spalila sie ta jedna lampa o barwie zimnej i rosliny rosly tylko pod dwiema.Swiatlo zostalo podwyzszone, nawilzacz wylecial ale rosliny zaczely wreszcie rosnac w gore.


Oprocz tego, w jakies 3 dni rosliny dostaly gwaltowny atak czegos, ale blyskawicznie pomogl trzydniowy oprysk epsom salts i podsypanie dolomitem, jednak bardziej chyba te sole pomogly, bo dolomitem podsypalem ze 2 dni pozniej, jak juz ta „rdza” na lisciach przestala postepowac.



Mozna powiedziec, ze wiekszosc czasu rosly pod 30W.
Od jakiegostygodnia swieca juz 4 lmpki po 15W.
Do tej pory zero nawozow czy mierzenia ph, ec, etc.
Lipa z wentylacja, tylko zamontowalem jeden komputerowy wyciagajacy.
Na dniach przesadzam je do donic 11L i majstruje wiekszy boks (dzisiaj przywiozle specjalnie w tym celu szafe ok 50x80x180 cm.
Dojdzie jeszcze conajmniej drugie tyle lampek.
Dodam jeszcze, ze na bank za malo je podlewalem na poczatku, bylyby juz teraz wieksze gdybym lepiej podlewal.

Tak wygladaly wczoraj:



Dobra, moze ktos doczytal do konca te wypociny, jak cos to smialo pytajcie i komento
jcie.
 
Ostatnia edycja:

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Szkoda, że nikt nic nie komentuje...:( Mam to odbierać tak, że jest dobrze???:freak:

Wrzucam dzisiejsze fotki pojedynczych plantów.

Wszystkie:

displayimage.php
[/url][/IMG]


Roslina A





B


C


D



E



Fajnie jakby Ktoś coś napisał, że dobrze, czy ch***wo...


Jak na takie warunki moim zdaniem nie jest chyba najgorzej, co??
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no na razie wszytko wygląda dobrze ;) zobaczymy jak pojdzie flo pod tym żyrandolem :sunny:
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
no na razie wszytko wygląda dobrze ;) zobaczymy jak pojdzie flo pod tym żyrandolem :sunny:

Niee nooo. Stary! Twojego grow ciężko będzie mu przebić<lol>
Teraz tylko tak na początek i koniec zajrzałem do twojej relacji, bo wcześniej bardziej na hps-y zwracałem uwage. Konkret!!!
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Patrząc pod czym uprawiasz to jest bardzo dobrze, oby tak dom końca!
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
poka ten żyrandorrrr
 
G

Guest

Guest
Nie spodziewałem się szału pod tym ledem, lecz się myliłem wygląda to nawet dobrze .
 

Cheech_Marin

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2017
Postów
71
Buchów
0
Dobrze idzie!
Ten wątek z icmaga zainspirował wiele osób, w tym mnie :) Największy plus to jak dla mnie fakt, że nie trzeba się pieprzyć z odbłyśnikami, jak w przypadku CFL.

Dobrze i szybko zareagowałeś na zarazę, za co buch :spalony:

Ale mam jedno ale - skoro już box 50x80x180 może przemyśl HPSa? Musiałbyś wstawić tam co najmniej 10-12 żyrandoledów, pobór prądu w sumie będzie podobny.
Jakbyś nie zrobił, będzie okiej :)
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Dzięki CheechMarin!

HPS-a mam w garażu teraz i tam zostanie. Tylko teraz jest za zimno, nie będę tam grzejników wstawiał.

Obudziłem się z ręką w nocniku, tzn. palenie mi się skończyło i szukałem sposobu na szybkie "wyhodowanie" jakiegoś plancika i w tym samym czasie znalazłem tamten wątek nie wiele myśląc wrzuciłem pestki do wody, poza tym miałem problemy z kiełkowaniem i w końcu wyszło, że mam za dużo plantów.

Rozważałem taki coś ala SOG z kilku roślin ale teraz jest już za póżno.

Cały myk polega na tym, że chce zobaczyć, dociągnąć tą uprawę na tych żyrandolach, Będzie chyba 8.

Bardzo podoba mi się idea takich małych boksików z tymi lampkami, bez ciężkich kombinacji z wentylacją jak przy HPS.
 

Cheech_Marin

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2017
Postów
71
Buchów
0
Cały myk polega na tym, że chce zobaczyć, dociągnąć tą uprawę na tych żyrandolach, Będzie chyba 8.

Bardzo podoba mi się idea takich małych boksików z tymi lampkami, bez ciężkich kombinacji z wentylacją jak przy HPS.

To niewątpliwie zaleta, sam właśnie kombinuję, bo HPS grzeje jak cholera.
Jak masz możliwość wstaw więcej tych lampek, przy takiej wysokości boxa temperatura Ci niestraszna. :spalony:
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Witam Wszystkich w Nowym Roku!!!
Oby Nam Się!!!

Widzę jakiś bezruch na forum więc wrzucę chyba ostatnie fotki w małych doniczkach i boksie.

Miałem już przeprowadzać je kilka dni temu, ale wicie, rozumicie;) Zabiegany byłem:jocolor:

Roślinka A







B






C






D








E






I wszystkie


W tej ziemii musi być dużo składników odżywczych bo nadal idą bez nawozów w 1L doniczkach i nie widać chyba żadnych niedborów.
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Bezruch bo wszyscy zapici jeszcze <palacz>
Wydaje mi sie czy u A i C żółkną listki od spodu?
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Bezruch bo wszyscy zapici jeszcze <palacz>
Wydaje mi sie czy u A i C żółkną listki od spodu?

To są te liście, które zaatakował jakiś niedobór, chyba magnezu, pisałem o tym wcześniej i jest na jednym zdjęciu, większość ich zostawiłem.
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
oh to są te z początku, to ja bym je wywalił jak sie nie poprawiają a i tak są w cieniu schowane
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół