nasiona marihuany

Żyrandoledy i ich odległości box 80x80 - przydatne wskazówki DIY na szybką wersję bez kombinacji

Wyszukiwarka Forumowa:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Jak już na starcie masz taki bajlez z żarówkami to co będzie w trakcie :O
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Jak już na starcie masz taki bajlez z żarówkami to co będzie w trakcie :O
Młody najczęściej bajzel robi, nie wiesz kombinujesz, błądzisz. Chyba ze się uczysz od doświadczonych … to idzie bardziej gładko…. Po prostu nie kminię tych ledów jeszcze wiec kombinuje nieco po omacku. Prawdopodobnie to całe mieszanie da tyle co nic … przynajmniej w moim przypadku czyli początkującego … pewnie różnica w dokładnym ustawieniu a poprostu postawieniu odpowiedniej kości lampek na czuja bez badania będzie 0,01 g/W albo i mniej czyli kompletnie niezauważalna, cudów nie wyciągnę. Ale płytę już zrobiłem, magnesy kupiłem jeden dzień poświęcę na mieszanko no i ciekaw jestem jak to sie poukłada. Tak zdecydowałem i tak już będę leciał :) może to doświadczenie mnie czegoś ciekawego nauczy? Mało wiem więc się motam hehe, 14 lampek to wiadomo a jak się to poukłada to cholera go wie, jakoś się poukłada. Przynajmniej będę wiedział ze jak coś się zacznie pierdoic tonie od lampek hehe ;) no bo natężenie będzie rozstawiona idealnie. Może to przez to ze mam trochę elektryka zryty mózg? Nawozik tylko organic wiec tam niczego nie powinienem spie****ic, ale jeszcze parę „grzechotników siedzi po kątach” … Wy wiecie to najlepiej… Dzisiaj zapodałem grzejnik i testuję temperaturkę, tak aby mi trzymało 25-27. Wiadomo że najprostsze rozwiązania są najlepsze ale często trzeba się nakombinować zanim się kliknie ze to nic nie daje, ze mną jest tak ze upraszczam do maxa zawsze, najpierw kombinuję a potem dopiero wyrzucam co niepotrzebne ale muszę to przejść sam, muszę się wyj***c, zaryc ryjem dopiero wówczas zakumam. Co zrobić, taki los dzinksa

Duzo zdrówka ! I pozytywnej energii
Chodzi o to też żeby jaja były na luzie bez spiny
Dobry pozytywny pojaj fun to podstawa u dżinksów
Pojaj zawsze ale z respektem..
Będzie dobrze
Takie już są dżinksy, nic się na to nie poradzi, może w przyszłym życiu będę człowiekiem ufff oby nie…
:D
Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady!
Zajefajnie …
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Siemka ziomki,

Tak mi wyszła moja lampka


12x LSC 17W 3K + 4 x V-Tac 6K 10 W





Wiadomo że zawsze można by to było zrobić precyzyjnej ale jestem zadowolony z wyniku, praktycznie wszędzie osiągnąłem 50k lx

blacha nie była idealna bo ją trochę gnie więc tez nie jest to super precyzyjnie ale jakoś tak to leci.


Bardzo wielkie dzięki grupie, wszystkie Wasze uwagi były cenne

Dużo zdrówka
Dżinks …

Specjalne podziękowania @sub, dzięki ziomek!
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 81741

Guest
Siemka ziomki,

Tak mi wyszła moja lampka


12x LSC 17W 3K + 4 x V-Tac 6K 10 W





Wiadomo że zawsze można by to było zrobić precyzyjnej ale jestem zadowolony z wyniku, praktycznie wszędzie osiągnąłem 50k lx

blacha nie była idealna bo ją trochę gnie więc tez nie jest to super precyzyjnie ale jakoś tak to leci.


Bardzo wielkie dzięki grupie, wszystkie Wasze uwagi były cenne

Dużo zdrówka
Dżinks …

Specjalne podziękowania @sub, dzięki ziomek!
A rośnie już coś pod tym? Może jakaś fotorelacja ?
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
A rośnie już coś pod tym? Może jakaś fotorelacja ?
Rośnie rośnie, zrobię pewnie fotorelację jak dotrwam do końca, no bo to pierwszy indoor i nie powiem żeby było to tak włączyć guzik i leci sobie jak płyta gramofonowa ;)
mam tam 2x blue dream, 2x ak47, 1x amnesia haze i 1 x anonymous. dziewczynki maja już 3 tydzie, gdzieś niebawem powinny wejść w kwitnienie.
Lekko nima, zawsze gdzieś coś popie****ę .. nie byłbym dżinks jakby tak wszystko szło z palucha…
Najpoerw wysypałem się na temp, ale doszedł drugi kontroler temp z wilgotnością i już jest trochę lepiej, z pośpiechu nie sprawdziłem instalacji i się mi faza z zerem pizgła na odwrót, w dżien wszystko hulało w nocy padnięty nie sprawdzałam a wyłączało mi jeden grzejnik i jeden nawilzacz bo im 0 odcinało a już całkiem fajnie szły przez LEDy ;) dobrze ze tej nocki wpadłem sobie zaraz po zgaśnięciu zobaczyć jak temp trzyma a tu kurna zong, ogarnąłem to w 5s tyłe ze dwie nocki były jakie były.
Obczailem tez ciekawy kontroler nazywa się ŁAN kontroler made in Poland, myśle ze to super temat, masz podglad zdalny po kabelku na LANie i pie****isz, wszystko wiesz co się dzieje z domu, bez łażenia, zaglądania, monitoring 24h. A jak kto się nie boimto i do tel można przypiąć. Jak dla mnie to rewelka i jak się już w boxie uspokoi to stawiam obok drugi i spinam to wszystko pod ten jedyny kontroler.

Tak jak już pisałem pierwszy grow szału nie będzie, muszę przyznać ze ta moja nowa pasja to niezły numer, od dawna chciałem indooran zrobic ale warunów nie było. Ciekawa ta rozkminka jest bardzo, tworzenie tego sprzęta i słuchanie jak brzmi i buczy to aż milo, specjalnie jak widać jak te małe zapitalaja.

Nastepny grow będę liczył jako pierwszy ten to taki tylko startup aby to wszystko zestrioć jak trza, następny to już powinien byc tak jak trzeba.

lampki sprawdziłem luksomierzem to 50k wszędzie jest na wysokości roślinek, gdzie niegdzie było 60k trochę jakby za dużo chyba co? Nie wiem za słaby jestem aby cokolwiek jeszcze powiedzieć, puki co wyłączyłem 4x6k i jadę na 12x3k LSC i się modlę do wielkiego dzinksa aby spokojnie przejść przez te stresujące momenty.

Mam pudło w pudle, w dużym pudle 2x1 trzyma puki co burdel i temp 21-22C a w namiocie stabilizuje. Jadę na dw nawilżacze ale wyczailem generator pary i to wsadzę do wiadra i wówczas wilgotnosc powinienem mieć ogarnięta. Jak trzeba
W dzień temp trzyma 25 jak dzwon a w nocy od dzisiaj 21-25 faluje Czyli w normie. Wilgotność jeszcze trochę porąbana, jeden nawilżacz wali na maksa a drugi na kontrolerze i dobija, jakos to idzie ale puki co szału nie ma :)

Niemniej jednak jestem zadowolony, pierwszy grow przeznaczam na naukę wiec spodziewalem się wielu zongow pomdrodze. Stół jest fajny u góry można sobie różne rzeczy porobić jak jest taka potrzeba, ja tam wstawiłem kontroler wilgotności i temp, bo czujnik miał tylko 0,5m, muszę sobie kabelek ogarnąć i wyciągnę go na zewnątrz. Czujnik tez trochę słaby bo zauwazylem ze wraz ze zmiana temp w boksie zmienia się roznica odczytu pomiędzy stacja pogodowa a kontrolerem, to się kalibruje ale no trochę slabo, przy takim małym boksiku jak mój to jeszcze się da, ufff.. dobrze ze koledzy mi tu poradzili i zmieniłem z 1,2x1,2 na 0,8x0,8. Większy box, większe ja)a…

Moge coś tam podesłać jakieś leszczowe foty ale nie ma czym się chwalić puki co, moe pewnie na koniec jak dojadę to pokaże co urosło.

Pozdro…
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
lampki sprawdziłem luksomierzem to 50k wszędzie jest na wysokości roślinek, gdzie niegdzie było 60k trochę jakby za dużo chyba co?​
Jakim ?? _ one mogą pokazywać bardzo nie precyzyjnie : apki w telefonie np: używane przez niektórych : podają kompletne bzdury i nie da się ich wykalibrować nawet na pojedyncze spektrum _ przez gigantyczny błąd kątowy tego co robi za sensor. Kalibracja możliwa jest na punkt : jak zmienia się _ % udział światła idącego pod ostrymi katami np: to odczyty mogą się różnic po 40% ;) względem czegoś co ma sensowna w miarę głowice pomiarową. Można się tym bawić, ale to co się uzyskuje ma się nijak do realnych wartości.

#1. Dopasowanie odpowiedzi _ widmówka.
#2. Błąd w zliczaniu światła idącego pod ostrymi kątami.

Wydaje mi się np. że apki jako takie _ zawyżają o 35_40% gdy światło idzie "bezpośrednio" i jest mały udział światła pod ostrymi katami. Pomiar przy _ rozproszonym daleko od źródła bliższy odczytowi luksomierza z sensowną głowica. Niskie wartości _ po kalibracji na punkt : w danym punkcie odczyt jak trzeba _ przy zmianie odległości od źródła błąd narasta... i zaczyna zaniżać jak diabli.

Także jeśli mówisz, że coś mierzyłeś pokaż czym i jak. Jeśłi to apka => nie da się tym zrobić nawet rozkładu : zmienności po powierzchni _ błędy wynikające z e zmiennej ilości fotonów pod "kątem" w zależności od odległości od źródeł nałożą się na byka dopasowania który jest nieznany.. i ma się cyferki do poprawiania sobie humoru co najwyżej.
Jak mnie najdzie ochota wykalibruje apkę [ te najlepszą ;) ] na punkt centralny i zrobię rozkład lukomierzem [ klasa B ale znośny ] i apka dla porównania _ lampka centralnie _ zmienny udział fotonów idących pod odmiennymi katami w zależności od położenia punktów : ciekawe jak to wyjdzie ;). Na razie po pomieszczeniu i punktach zaznaczanym krzyżem z taśmy wrażenie jak w opisie.

L 200 sonopanu _ dopasowanie widmowe + błąd kątowy głowicy : [ jeden z lepszych A klasa ]

l-200.jpg


Apka => programowe dopasowanie do krzywej => nie filtrem : nie dostosowane do telefonu : a uniwersalne mniej więcej + błąd kątowy gigant powyżej 40 stopni imo już.

Kiepskie luksomierze w ogóle nie wiadomo co pokazują. Od dopasowanie widmowego do błędu kątowego. Kupiłem jeden z najtańszych i to co pokazywał było zupełnie bezużyteczne. Drugi jest "średni" na jeża.

pls-2014-is-measuring-led-illuminance-with-a-lux-meter-accurate-43-1024.jpg
 
Ostatnia edycja:

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Jakim ?? _ one mogą pokazywać bardzo nie precyzyjnie : apki w telefonie np: używane przez niektórych : podają kompletne bzdury i nie da się ich wykalibrować nawet na pojedyncze spektrum _ przez gigantyczny błąd kątowy tego co robi za sensor. Kalibracja możliwa jest na punkt : jak zmienia się _ % udział światła idącego pod ostrymi katami np: to odczyty mogą się różnic po 40% ;) względem czegoś co ma sensowna w miarę głowice pomiarową. Można się tym bawić, ale to co się uzyskuje ma się nijak do realnych wartości.

#1. Dopasowanie odpowiedzi _ widmówka.
#2. Błąd w zliczaniu światła idącego pod ostrymi kątami.

Wydaje mi się np. że apki jako takie _ zawyżają o 35_40% gdy światło idzie "bezpośrednio" i jest mały udział światła pod ostrymi katami. Pomiar przy _ rozproszonym daleko od źródła bliższy odczytowi luksomierza z sensowną głowica. Niskie wartości _ po kalibracji na punkt : w danym punkcie odczyt jak trzeba _ przy zmianie odległości od źródła błąd narasta... i zaczyna zaniżać jak diabli.

Także jeśli mówisz, że coś mierzyłeś pokaż czym i jak. Jeśłi to apka => nie da się tym zrobić nawet rozkładu : zmienności po

.​

Generalnie to najtańszym …



moze i wartości Krzywe ale natężenie to chyba pokazuje w miarę ok co? Tzn ze tam gdzie waliło a tam gdzie było słabiej to tak przesuwałem lampkami aby natężenie było w miarę rownomierne…
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
Generalnie to najtańszym …

moze i wartości Krzywe ale natężenie to chyba pokazuje w miarę ok co? Tzn ze tam gdzie waliło a tam gdzie było słabiej to tak przesuwałem lampkami aby natężenie było w miarę rownomierne…

Daj mi go w rękę to Ci powiem jak odbiega od mojego który był sprawdzany. Głowica lepsza niż w telefonie na pewno : a na ile bliskie real są wartości chgw. [ może być wykalibrowany np. na klasyczne źródło żarowe => i mieć przy okazji kosmiczny bład dopasowania widmowego _ wtedy nawet jeśli błąd kątowy jest znośny => pod innym źródłem swiatła niż te na które jest pierwotna kalibracja _ pokazuje chÓj wie co : jeśli by mieć przebieg prawdziwy czułości spektralnej idzie przeliczyć znając spd źródła z jakąś sensowną dokładnością _ bez tego ni chu chu : pokaż filtr korekcyjny na głowicy : powinien być zielonkawy ;) Na typowej fotodiodzie krzemowej ]

dane dają takie :

PARAMETRY TECHNICZNE:​

  • Zakres pomiaru: 1-200 000 Lux / 1-18500 Fc,
  • Dokładność pomiaru: ± 3% rdg ± 0,5% f.s. (<10 000lux) ± 4% rdg ± 10 dgts. (>10 000lux),
  • Czas próbkowania: 2 razy/s,
  • Sensor fotometrzczny: dioda sylikonowa,
  • Żywotność baterii:eek:k. 18 godzin ciągłej pracy,
  • Temp. i wilgotność pracy:0°C~40°C, 10%RH~90%RH,
  • Temp. i wilgotność przechowywania:-20°C~50°C, 10%RH~90%RHc,
  • Zasilanie: bateria 9V (dołączona),
  • Wymiary:52,5 x 35,5 x 166 mm,
  • Waga:145 g (wraz z bateriami),
  • Automatyczne wyłączanie:po upływie 5 minut,
  • Funkcje pomiaru:MAX, MIN, różnica i wstrzymywanie,
  • Dostępne jednostki:Lux (luks) lub Fc (stopkandela),
  • Zawartośc zestawu: Luxometr, instrukcja PL, bateria.
Nie ma dopasowania ani danych głowicy żadnych.



Biały kolor, tyle po takich danych można o nim powiedzieć.

mam to => B klasa co najwyżej znośny.


Kupiłem takiego chinola z ciekawości np: i okazało się, że pokazuje nie wiadomo co + nie dryfuje w jedną stronę _ nie do ustawienia :


Bez bezpośredniego porównania a porządnym : po siatce : pod kilkoma źródłami światła to... COKOLWIEK : zero opinii tak na prawdę.

Pan migro =>


nie wiem jak porównywane czy odczyt w punkcie stałe przeliczniki : pod konkretne spektrum : dla białego światła zazwyczaj kompromisem jest 0,015 _ [ w zależności od temp widmowej led zmienia się ]


Tani wypada fajnie. _ jeśli w miarę prawdziwe było by i dla innych SPD _ można by się nim zabawić. [ jest na tyle tani, że może kupie dla celów porównawczych ?? dla zabawy ]

A tu coś czego nie ma co za bardzo poważnie brać : apki. Zmodyfikował kamerkę nakładką _ biała dla poprawy odczytu pod kątem po czymś takim czyta jasność osłonki : rozproszone na niej światło : jeśli się to wykalibruje może błąd kątowy nie jest aż tak gigantyczny. Kalibracja pod odczyt _ programy nie mają zazwyczaj możliwości za bardzo ingerencji w przeliczniki _ działają jak luksomierz z przypisanym współczynnikiem po prostu [ to samo jak się ja bawię tesem 1335 przypisując wsp w zależności od znanego SPD ]


Jak poszukasz w necie znajdziesz dlaczego nie bardzo można takie zabawki traktować poważnie [ telefony _ różnice między kamerami _ nie możliwa prawidłowa korekcja widmowa + błąd kątowy _ do poprawy nakładką raczej bardziej zaawansowaną niż zwykła biała taśma ].

Nikt nie traktuje zbyt poważnie takich zabaw + najpoważniejszy jest Ruski art naukowy na temat :

Co do Twoich wartości w boksie : policz ile lm teoretycznie pakujesz do boksa : podziel to przez powierzchnie.
Potem zrób pomiar : co 10 cm na jednej wysokości -> z tego średnia : jeśli wyjdzie wyższa niż wyliczanka oznacza to, że....

Realnie przy odległosci pomiaru 20 cm od źródeł powinieneś uzyskać z 15% mniejszą wartość minimum.

ps: [ taki świr ;) _ światła masz zapewne wystarczająco i urośnie .. reszta to zabawa ]
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
Powiesz coś więcej o tym kontrolerze?
Co można nim kontrolować? Światło? Wyciąg?

zapewne ten:


wygląda interesująco.

Podstawowe właściwości:
  • 5 wejść analogowych:
    pomiar temperatury, napięcia i prądu oraz pośrednio innych wielkości fizycznych
  • 4 wejścia logiczne: do monitoringu
  • 1 wejście cyfrowe 1wire z obsługą do 4 czujników temperatury
  • 1 przekaźnik (NZ, NO, C)
  • 4 wyjścia do załączania przekaźników, tranzystorów itp.
  • 1 wyjście PWM 2,6KHZ do 4MHz
  • pomiar temperatury i napięcia zasilania na płytce
  • zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją
  • płytka pasuje do obudowy Z-67
Pośrednio innych _ czyli idzie ?? podpiąć i czujnik CO2 lub tlenu. Byle by znać "charakterystykę" odpowiedzi sensora na.
 
Ostatnia edycja:

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Daj mi go w rękę to Ci powiem jak odbiega od mojego który był sprawdzany. Głowica lepsza niż w telefonie na pewno : a na ile bliskie real są wartości chgw. [ może być wykalibrowany np. na klasyczne źródło żarowe => i mieć przy okazji kosmiczny bład dopasowania widmowego _ wtedy nawet jeśli błąd kątowy jest znośny => pod innym źródłem swiatła niż te na które jest pierwotna kalibracja _ pokazuje chÓj wie co : jeśli by mieć przebieg prawdziwy czułości spektralnej idzie przeliczyć znając spd źródła z jakąś sensowną dokładnością _ bez tego ni chu chu : pokaż filtr korekcyjny na głowicy : powinien być zielonkawy ;) Na typowej fotodiodzie krzemowej ]

dane dają takie :

PARAMETRY TECHNICZNE:​

  • Zakres pomiaru: 1-200 000 Lux / 1-18500 Fc,
  • Dokładność pomiaru: ± 3% rdg ± 0,5% f.s. (<10 000lux) ± 4% rdg ± 10 dgts. (>10 000lux),
  • Czas próbkowania: 2 razy/s,
  • Sensor fotometrzczny: dioda sylikonowa,
  • Żywotność baterii:eek:k. 18 godzin ciągłej pracy,
  • Temp. i wilgotność pracy:0°C~40°C, 10%RH~90%RH,
  • Temp. i wilgotność przechowywania:-20°C~50°C, 10%RH~90%RHc,
  • Zasilanie: bateria 9V (dołączona),
  • Wymiary:52,5 x 35,5 x 166 mm,
  • Waga:145 g (wraz z bateriami),
  • Automatyczne wyłączanie:po upływie 5 minut,
  • Funkcje pomiaru:MAX, MIN, różnica i wstrzymywanie,
  • Dostępne jednostki:Lux (luks) lub Fc (stopkandela),
  • Zawartośc zestawu: Luxometr, instrukcja PL, bateria.
Nie ma dopasowania ani danych głowicy żadnych.



Biały kolor, tyle po takich danych można o nim powiedzieć.

mam to => B klasa co najwyżej znośny.


Kupiłem takiego chinola z ciekawości np: i okazało się, że pokazuje nie wiadomo co + nie dryfuje w jedną stronę _ nie do ustawienia :


Bez bezpośredniego porównania a porządnym : po siatce : pod kilkoma źródłami światła to... COKOLWIEK : zero opinii tak na prawdę.

Pan migro =>


nie wiem jak porównywane czy odczyt w punkcie stałe przeliczniki : pod konkretne spektrum : dla białego światła zazwyczaj kompromisem jest 0,015 _ [ w zależności od temp widmowej led zmienia się ]


Tani wypada fajnie. _ jeśli w miarę prawdziwe było by i dla innych SPD _ można by się nim zabawić. [ jest na tyle tani, że może kupie dla celów porównawczych ?? dla zabawy ]

A tu coś czego nie ma co za bardzo poważnie brać : apki. Zmodyfikował kamerkę nakładką _ biała dla poprawy odczytu pod kątem po czymś takim czyta jasność osłonki : rozproszone na niej światło : jeśli się to wykalibruje może błąd kątowy nie jest aż tak gigantyczny. Kalibracja pod odczyt _ programy nie mają zazwyczaj możliwości za bardzo ingerencji w przeliczniki _ działają jak luksomierz z przypisanym współczynnikiem po prostu [ to samo jak się ja bawię tesem 1335 przypisując wsp w zależności od znanego SPD ]


Jak poszukasz w necie znajdziesz dlaczego nie bardzo można takie zabawki traktować poważnie [ telefony _ różnice między kamerami _ nie możliwa prawidłowa korekcja widmowa + błąd kątowy _ do poprawy nakładką raczej bardziej zaawansowaną niż zwykła biała taśma ].

Nikt nie traktuje zbyt poważnie takich zabaw + najpoważniejszy jest Ruski art naukowy na temat :

Co do Twoich wartości w boksie : policz ile lm teoretycznie pakujesz do boksa : podziel to przez powierzchnie.
Potem zrób pomiar : co 10 cm na jednej wysokości -> z tego średnia : jeśli wyjdzie wyższa niż wyliczanka oznacza to, że....

Realnie przy odległosci pomiaru 20 cm od źródeł powinieneś uzyskać z 15% mniejszą wartość minimum.

ps: [ taki świr ;) _ światła masz zapewne wystarczająco i urośnie .. reszta to zabawa ]


Dzięki za Twój obszerny komentarz, Ty to jesteś w tym temacie specjalista. Ja to z innego pułapu ogarniam, dobrze wiedzieć źe wartości są nie realne , ważne bo już sobie kilka żarówek na ten moment odłączyłem. dla mnie istotne było rozlokowanie lampek tak aby luksomierz wskaywał porównywalne wartości na całej powierzchni. Fakt że nie wiediłem ze wartości są fałszywe niemniej jednak sam układ lampek powinien poostać mniej więcej podobny kiedy używa się odpowiedniego miernika do tego typu pomiarów. Taki jest tytuł posta „odległości pomiędzy lampkami” no i wyssło mi ze od centrum jest koło bez lampek, czyli nieodpowiednie umieszczenie lampek będzie skutkować mocnym nadmiarem strumienia w jednym miejscu oraz brakiem go w drugim. Czyli np. Równomierne rozlozenie lampek w 4 rzędach jest nieprawidłowe. Rozłożenie powinno być mniej więcej jak mi wyszło, czy się mylę? Widziałem też na forum że ktoś tak zrobił swoją lampkę podobnie tzn żarówki były rozmieszczone pó okregu pi x drzwi…

Pozdrawiam
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
dla mnie istotne było rozlokowanie lampek tak aby luksomierz wskaywał porównywalne wartości na całej powierzchni.

I do tego jest lepszy od apki jaki by nie był. [ chyba, że skrajnie zły ] Oszukuje bo zaniża wartości fotonów w ostrych kątach _ zawsze. Jak jest ich dużo spore różnice po => płaszczyźnie w miejscach gdzie "komponent takich" w wartości strumienia jest większy.

Równomierne rozlozenie lampek w 4 rzędach jest nieprawidłowe.

W niewielkim pomieszczeniu z wpływem ścian nie jest. W zdecydowanie większym gdy ściany mają mniejszy wpływ : lepiej. Hala + szklarnia.. etc.

Rozłożenie powinno być mniej więcej jak mi wyszło, czy się mylę?

Mniej więcej : ale masz to dziwnie masz to nierówno naprzeciwlegle : pomarszczone ściany jak diabli w boksie ??, że aż tak odmienne stronami ??

Bez pomiarów proponowano po prostu zostawiać środek "wolny" : _ rozkład się zmienia w zależności od odległości : w danym punkcie masz.

1. światło bezpośrednie z lampki
2. światło odbite od ścian.

to drugie sprawia, że wychodzi jak wychodzi. Najlepiej jest kombinować pomiarami : ale można prosto : nieco na czuja : nawet zwyczajnie 3 rzędami : mniej w środek : więcej przy ścianach : Jak się bawiłem w pomieszczeniu 40x40 cm => zrobiłem praktycznie paski rozkład : kombinując jednocześnie odbiciami _ kierunkowe pokrycie. jedynie 4 źródła.

jak sie da równomiernie źródła niewielkiej mocy : pracujące bardzo blisko roślin sie świat nie zawali i jakoś strasznie nierówno nie będzie. Przy odległościach rzędu 7 cm i większym boksie nie ma co aż tak bardzo się przejmować.

W zależności od pokrycia ścian : będzie się to zmieniało : tak samo jak i z odległością źródła. Najlepiej jest to zrobić tak aby źródła były możliwie blisko z dużą równomiernością rozkładu. Najmniejsze straty światła _ kilka % yzku + równomiernośc => potencjalnie lepszy plon.

Także kasy na pewno źle nie wydałeś : lepiej mieć taki niż żaden ;) : jaki jest nie wiem : Gdybyś miał L 200 sonopanu otrzymałbyś zupełnie innej klasy wyniki

Pozdro.

ps: nałożyłeś na podłogę czarną matową matkę ? _ jeśli nie _ odbicia od podłogi mają wpływ na pomiar : gdy sie łan "zamknie" : na jego szczycie masz : to co byś odczytał : po takiej płaszczyźnie.
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Powiesz coś więcej o tym kontrolerze?
Co można nim kontrolować? Światło? Wyciąg?
Generalnie wiem tyle co z ulotki w sklepie ale można nim kontrolować całą uprawę taką małą, trzeba do. Jego przypiąć kilka czujnInków temperatur, wilgotności i jak arenę USB powiedział CO2 domtego kilka przekaźników na światła nawilżacz ito…, np.silnik z regulacja obrotów.
A do tego wszystkiego jest super tani, najnowsza wersja 3.5 jes5 za jakieś 350. Jak sobie go ogarnę to wówczas może coś o. Im opowiem…

Pozdr….
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół