nasiona marihuany

Żyrandoledy i ich odległości box 80x80 - przydatne wskazówki DIY na szybką wersję bez kombinacji

Wyszukiwarka Forumowa:

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
I do tego jest lepszy od apki jaki by nie był. [ chyba, że skrajnie zły ] Oszukuje bo zaniża wartości fotonów w ostrych kątach _ zawsze. Jak jest ich dużo spore różnice po => płaszczyźnie w miejscach gdzie "komponent takich" w wartości strumienia jest większy.



W niewielkim pomieszczeniu z wpływem ścian nie jest. W zdecydowanie większym gdy ściany mają mniejszy wpływ : lepiej. Hala + szklarnia.. etc.



Mniej więcej : ale masz to dziwnie masz to nierówno naprzeciwlegle : pomarszczone ściany jak diabli w boksie ??, że aż tak odmienne stronami ??

Bez pomiarów proponowano po prostu zostawiać środek "wolny" : _ rozkład się zmienia w zależności od odległości : w danym punkcie masz.

1. światło bezpośrednie z lampki
2. światło odbite od ścian.

to drugie sprawia, że wychodzi jak wychodzi. Najlepiej jest kombinować pomiarami : ale można prosto : nieco na czuja : nawet zwyczajnie 3 rzędami : mniej w środek : więcej przy ścianach : Jak się bawiłem w pomieszczeniu 40x40 cm => zrobiłem praktycznie paski rozkład : kombinując jednocześnie odbiciami _ kierunkowe pokrycie. jedynie 4 źródła.

jak sie da równomiernie źródła niewielkiej mocy : pracujące bardzo blisko roślin sie świat nie zawali i jakoś strasznie nierówno nie będzie. Przy odległościach rzędu 7 cm i większym boksie nie ma co aż tak bardzo się przejmować.

W zależności od pokrycia ścian : będzie się to zmieniało : tak samo jak i z odległością źródła. Najlepiej jest to zrobić tak aby źródła były możliwie blisko z dużą równomiernością rozkładu. Najmniejsze straty światła _ kilka % yzku + równomiernośc => potencjalnie lepszy plon.

Także kasy na pewno źle nie wydałeś : lepiej mieć taki niż żaden ;) : jaki jest nie wiem : Gdybyś miał L 200 sonopanu otrzymałbyś zupełnie innej klasy wyniki

Pozdro.

ps: nałożyłeś na podłogę czarną matową matkę ? _ jeśli nie _ odbicia od podłogi mają wpływ na pomiar : gdy sie łan "zamknie" : na jego szczycie masz : to co byś odczytał : po takiej płaszczyźnie.


Tak, na podłodze mam czarną tacę 80x80

A we łbie teraz wiertłolot…. Piszesz o bliskjej odległości lampek od szczytów a LSC 17W wszędzie dają 30-40cm, ja mam na jakieś 35cm i tak mi wyglądają na gęste zarośla.


Rozkład lampek jest nieco nierównomierny ale to ze względów że płaszczyzna nie była perfekcyjnie płaska i same lamki nie były perfekcyjnie prostopadle od podłoża, natomiast kręciłem nimi na podstawie odczytu z miernika i tak wyszedł ten rozkład jakby nie patrzeć. Wiadomo że jakbym robił to laboratoryjnie inwszystko miał prefekt to i rozkład powinien wyjść symetryczny ale na takiej precyzji mi nie zależało.

Jak na wstępie rozłożyłem lampki w 4 rzędach symetrycznie to środek był super mocny, teraz nie pamietam ile ale jakieś 80k .

Wniosek z tego ze choć główkowanie miałem nie głupie to bez profesjonalnego miernika o du*ę rozbić te pomiary.

Nie mnie jednak technika DiY bardzo fajna ale ktoś musiałby się poświęcić i poza obliczeniami ile lampek na powierzchnie potrzeba to jeszcze wykonać model jak powinny być rozmieszczone bo inaczej nie da się tego zrobić jak treba.

Dobrze myślę?

Lub inny wniosek : Ponakręcaj lampki ile trzeba i rozmieszć je symetrycznie po całej powierzchni, trzymaj odległość taką aby roślinki za gęsto nie rosły i tak reguluj wysokością aby było jak najlepiej i się niczym więcej nie przejmuj.

Pozdro
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
zapewne ten:


wygląda interesująco.

Podstawowe właściwości:
  • 5 wejść analogowych:
    pomiar temperatury, napięcia i prądu oraz pośrednio innych wielkości fizycznych
  • 4 wejścia logiczne: do monitoringu
  • 1 wejście cyfrowe 1wire z obsługą do 4 czujników temperatury
  • 1 przekaźnik (NZ, NO, C)
  • 4 wyjścia do załączania przekaźników, tranzystorów itp.
  • 1 wyjście PWM 2,6KHZ do 4MHz
  • pomiar temperatury i napięcia zasilania na płytce
  • zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją
  • płytka pasuje do obudowy Z-67
Pośrednio innych _ czyli idzie ?? podpiąć i czujnik CO2 lub tlenu. Byle by znać "charakterystykę" odpowiedzi sensora na.


Fajnie by było jakby się tym cudenkiem jakiś growshop zainteresował i nawiązał współpracę. Nie widziałem takiego kontrolera na sklepach żeby miał po LANie i za taką jeszcze śmieszną cenę. Porozmawiali by z producentem dograli co trzeba i byłoby niezłe cacko za przystępne pieniądze. Wszyscy by na tym zyskali. Koniec roku leci i to jest właśnie moment kiedy nawiązuje się ciekawe kontakty i nową współpracę. Jak ktoś to czyta z growshopa to weźcie to ogarnijcie a jak nie czyta to admini niech forwardną gdzie trzeba. Trzeba wspierać polskie produkty

Masz wszystko elegancko pod kontrolą, pełna kultura, ja teraz latam jak kot z pęcherzem od 5 rano do północy i sprawdzam parametry, a tak siedzisz sobie, walisz bucha, jednym uchem wlatuja ci dźwięki od czegoś tam drugim inne jakieś dziwolągi a przed oczkami masz monitor i się relaksujesz :) jeszcze kamerkę sobie podpinas i to wszystko wstawiasz w sypialni zamiast obrazu :)



Pozdro
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Jeszcze tylko taka prośba do wszystkich
podepnijcie linki dyskusji które znacie o LED DYI, trochę tego zapewne było, szkoda wałkować w kółko i zajmować Wasz cenny czas pytaniami na które już są odpowiedzi. Ja i pewnie wiele innych osób będzie mogla poczytać zanim w tym temacie zadamy jeszcze jakieś pytania. Będę miał dobrą lekturę na święta. W przyszłym roku ruszam z nowym projektem, ten mój pierwszy startup powinien już być ustabilizowany więc zrobię sobie na spokojnie nowego boxa obok ale już na spokojnie bo ten pierwszy był na szybko. Mam starą szafę z dziurami na półki od dołu do góry myślę że to materiał idealny na boki i trzymanie pozycji dla nowego zyrandoleda, tym razem postudiowałbym wszystko co znajdę w tym temacie w przeszłych dyskusjach i powolutku będę sobie dłubał już takiego na wypasie.

Dzięki z góry
Pozdrawiam i dosięgło ! I dużo zdrówka, w razie w… miejcie pod ręką Viregyt-K
Dżinks…
Ludzie nie mieli by problemów gdyby sami sobie ich nie tworzyli…
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół