nasiona marihuany

żółknące liście i nie tylko

Wyszukiwarka Forumowa:

fllix77

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
68
Buchów
0
witam. rośliny kończą dzisiaj drugi tydzień flo. wcześniej nie było większych problemów aż tu nagle dzisiaj otwieram boxa po 3 dniach nieobecności i załamka.

Rośliny to Pakistan Valley i Kali China sezonówki- mój pierwszy raz. Doniczki 11l i ziemia do róż z ogrodniczego.

Lampa LED viparspectra 600 W, mieszak, komputerowy 12x12 na wlot, filtr węglowy + wentylator z regulacją obrotów na wylot.boxa robiłem sam ze starej szafy wymiary 68x53x140.

warunki w boxie: dzień- 26-29 temp 40-50% wilg
noc- 19-22 temp 50-70% wilg

Nawozy: cały zestaw od biobizz: grow, alg a mic, haeven, bloom, top max, acti vera
dodatkowo sól epsom, dolomit i melasa

Nawozy daję do każdego podlania tj. dwa razy w tygodniu zgodnie z tabelą producenta + kiedy zaczęły kwitnąć zacząłem dodawać troszeczkę melasy do każdego podlewania.

Ostatnio podlewałem je 3 dni temu i wszystko było łądnie i pięknie. Sprawdzałem ph tego co wypływało z doniczek i u jednej było 6,5 a u drugiej 6,6. Minęły trzy dni i otwieram dzisiaj boxa a tu taki widok. Dużo żółtych liści z jakimiś plamami i czerwonymi żyłkami na liściach, nawet niektóre włoski są czerwone. Nie mam doświadczenia ale wygląda mi to na niedobory. Tylko jak skoro dodaje nawozy do każdego podlewania z wyregulowanym ph.

Proszę o pomoc. Co to jest i jak z tym walczyć?















 

biosqn

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2011
Postów
33
Buchów
0
to pod ledami normalne a reszta rośliny wygląda zdrowo. To normalne, że roślina zaczyna już tracić starsze liście aby zrobić miejsce dla nowych...
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
to pod ledami normalne a reszta rośliny wygląda zdrowo. To normalne, że roślina zaczyna już tracić starsze liście aby zrobić miejsce dla nowych...

nie zgodze się ..to nie jest normalne w drugim tygodniu flo sezonowek i nie widzialem zeby w miejsce starych lisci wyrastaly nowe..
 

fllix77

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
68
Buchów
0
Magnez i wapń? Zrobiłem oprysk z soli epsom i podsypalem dolomitu trochę. Zobaczę czy coś się zmieni
 
L

Lord of Bhang

Guest
Zdrowe roslinki
Wiadomo ze Jakies liscie tam zólkna prawie zawsze sie zdaza nie ma co sie przejmowac pozdro;)
 

fllix77

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
68
Buchów
0
nie zgodze się ..to nie jest normalne w drugim tygodniu flo sezonowek i nie widzialem zeby w miejsce starych lisci wyrastaly nowe..

też mi się wydaje że nie jest normalne... na jednej ustąpiło tzn kolejne liście nie żółkną i reszta wygląda zdrowo ale na drugiej jest gorzej i gorzej i gorzej coraz wyższe partie liści zaczynają żółknąc ale najpierw pojawiają się na nich fioletowe przebarwienia/plamy. dzisiaj rano je podlewalem z nawozami. teraz otwieram boxa a tam taki dziwny zapach ciężko go opisać coś jakby leki albo chemikalia, naprawdę dziwny. nigdy wcześniej go nie czułem. pomóżcie proszę















 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
zolte wiatraki to luz,normalne ale te plamy i fiolety na lisciach to w/g mnie problem z ph,za wysokie ph roztworu i zblokowalo sie na dobre

ja bym zmniejszyl ph pozywki i nie dawal melasy(w bio bizz masz jej sporo i np. ona mocno zmienia ph ).pozdro
 

fllix77

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
68
Buchów
0
zolte wiatraki to luz,normalne ale te plamy i fiolety na lisciach to w/g mnie problem z ph,za wysokie ph roztworu i zblokowalo sie na dobre

ja bym zmniejszyl ph pozywki i nie dawal melasy(w bio bizz masz jej sporo i np. ona mocno zmienia ph ).pozdro

Mierzylem ph tego co wypływa i było 6.7 wczoraj. To za wysokie? Dzisiaj rano już większość z tych liści z plamami była żółta z pozawijanymi brzegami i końcami co góry.
 

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
Ph w porządku, co do roślin to zdecydowanie niedobory p i k. Z tego co wiem w biobizie dla bardziej żarłocznych plantów może być ich niewystarczajaco.
Ja bym im dołożył jakiegoś boostera do jadłospisu polecam atami bloombastic.
Daj znać jak sytuacja bedzie wyglądać za jakis czas.
Pozdro i powodzenia
 

fllix77

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
68
Buchów
0
Ph w porządku, co do roślin to zdecydowanie niedobory p i k. Z tego co wiem w biobizie dla bardziej żarłocznych plantów może być ich niewystarczajaco.
Ja bym im dołożył jakiegoś boostera do jadłospisu polecam atami bloombastic.
Daj znać jak sytuacja bedzie wyglądać za jakis czas.
Pozdro i powodzenia

Ok. Spróbuję tak jak mówisz. Jutro będę miał te atami i im zapodam aczkolwiek nie wiem czy do jutra jakiekolwiek liście na tej jednej zostaną normalne zielone ehh rano przez dotknelem dwóch palcem jak coś tam robiłem w boxie to same odpadly. Masakra ale spróbuję
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół