nasiona marihuany

żółkniące końcóweczki liści

Wyszukiwarka Forumowa:

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
1. Rodzaj oświetlenia (hps, świetlówki, nateżenia światla)
2. Klon czy Nasiona
3. Rodzaj podłoża, jaki soil mix, ph gleby
4. Czestotliwość podlewania
5. Wentylacja
6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czu organiczny), dawki nawozów
7. Długość życia rosliny
8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej)


:arrow: 1. 4x40W kompakty poluxa
:arrow: 2. Nasiona
:arrow: 3. perlit,piasek,nawoz,ziemia
:arrow: 4. 1 dziennie po ok.30 ml (raczej podlewam tak zeby wierzch ziemi nie był suchy stopniowo)
:arrow: 5. brak bo mam caly czas otwarte dzwi
:arrow: 6. Florofoska (chemiczny NPK) na 3L ziemim dalem 50g raczej tak jak bylo napisane w uzytkowaniu
:arrow: 7. od 23 to bedzie (9 dni)
:arrow: 8. 25-28,5

Dodatkowe info: Tak ja w topicu u 2 roślin zauważyłem ze końcówki listków żólkinie ok 1-2 mm a u drugiej tylko jeden listek ale on sie zeschnoł 2 mm.
Dzieki za info ja podejrzewam ze jedna moglem przypalic nr2 bo bardzo blisko byla zarowka ale nr 1 to nie mam pojecia moze tez.Odległość od malutkich to ok 10 cm wczesniej bylo duzo mniej.
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
ziemia troche lipna napisz jakiego nawozu jej dałes i jakie ma ph
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
w ogrodniczym kupisz papierki do ph dorzuc foty roslin to powiem ci dokładnie co jest z nimi
 
M

mercyful6bm

Guest
mmm :geek: JA mysle ze to napewno cos z gleba - roslinka jest zbyt mała aby potrzebowała juz jakis kolosalnych ilosci nawozu - startowa dawka w ziemi uniwersalnej powinna wystarczyć - chyba ze przesadziłes z Tą dawką - wtedy jest nadmiar nawozu:/
I nie podlewaj tak mocno - wsadź palec w doniczke i sprawdź czy tam też jest sucho - nie oceniaj tylko powierzchu:) :rendeer: pozdro
 

borsuk2216

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2005
Postów
156
Buchów
0
tez uwazam ze chyba przesadziles z nawozem to bardzo mlode roslinki i nie potrzebuja odrazu nawozenia chyba ze masz jakas lipna ziemie ale jesli nie to skladniki znajdujace sie w ziemi wzupelnosci wystarcza w poczatkowym stadium rozwoju roslinek. Ja mialem podobna sytuacje tez mi zzolkly listki i zachomowal sie wzrost ale wymienilem ziemie na uniwersalna ph 5.5 -6.5 i roslinka rosnie teraz jak na drozdzach ;)
 

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
no wlasnie teraa przesadzilem je do docelowych doniczek 11L i tak mi sie wydaje ze przestaly zółknąc a te koncowki sa zółte to uciac je czy zostawic ?
 

borsuk2216

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2005
Postów
156
Buchów
0
ja nie obcinalem tych koncowek i tak dalej to sie nie rozprzestrzenia a moze przypadkiem jeszcze tym zaszkodzisz roslince lepiej zostaw to jak jest ;)
 

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
a ja obciołem u jednej bo mnie to wkurzalo bo nie widze czy to jest postępujace czy tylko mam zwidy :) ale nie sadze zeby cos to zaszkodziło obciecie 2 mm liścia :)
 

borsuk2216

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2005
Postów
156
Buchów
0
jesli obcioles i nic sie nie stalo to luz ale ja jestem zdania ze lepiej roslinka nie pomagac nozyczkami itp. heh ;) powodzenia w dalszej hodowli :)
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
zółto brązowe końcówki liści w dodatku zwijające się w górę czy tam w dół to najszczęściej objaw przenawożenia. Podlewaj przez jakiś czas wyłącznie wodą i zobacz czy pomoże. A do wyrównania gleby użyj dolomitu tego nie da się przedawkować (podobno) ale zastosuj 1 łyżkę na litr ziemi.
 

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
dobra teraz mam innym problem z tej tableki co lubo dał http://www.forum.haszysz.com/viewtopic.php?t=1824 mam czerwona lodygo i co to znaczy ze mam niedobor NPK jak ja leje caly czas nawoz ;/ atami....
A jeszcze mam dziury w lisciach niektorych co to moze byc dzieki za odpowiedz. A moglo to byc od tego ze spryskiwalem i lampa tak nagrzla liscie ze az popalila chodzi mi o taki efekt lupy.Bo pasożyty raczej nie wchodza w grę bo ich nie widze....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół