nasiona marihuany

żniwa

Wyszukiwarka Forumowa:

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
po czym poznać że roślina jest już gotowa do wyrwania. czy to prawda że w momencie kiedy liście zwiędną lub opadną?tak słyszałem od znajomego który mówił też że lepiej jest nawet przetrzymać ją pare dni
 
S

Sed

Guest
Kiedy zbiory?
Jeżeli widzisz, że te włoski wystające z kwiatów robią się brązowe - to znak, że zbiory niedługo! Jeżeli większość włosów będzie już brązowa, możesz ścinać. Jest jeszcze jedna metoda, ale wymaga szkła powiększającego (ok. 30x). Należy zaobserwować czy "trichomy" (małe białe włoski na kwiatach i liściach w górnej partii krzaka (p: w zasadzie to są takie wypustki z małą kuleczką na końcu, bardzo, bardzo małe)) są przezroczyste czy już całkiem białe ("mleczne"). Jeżeli są białe, to krzaki są gotowe do zbiorów (to co nadaje im biały kolor to żywica, THC jest bezbarwne)

Ps. Nie wolno rośliny przetrzymywać ponieważ przekwitnie i straci swoją moc :?
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Niekotrzy przetrzymuje tydzien lub dwa i wcale nie traci mocy lecz ja zwieksza. Mozna okreslic jakie sie chce mniec palenie. Wczesniej zerwane jest lekkie i energetyzujace a pozno zamula ostro ale bania tez wieksza. Oczywiscie od gatunku tez zalezy... np. czysta indica zostawiona do pozna jest za***iscie mocarna. A po czystej satice nigdy stone'a nie zlapiesz.

Jednak wiekszosc odmian to mieszanki.
 
G

greenlife

Guest
a wy kiedy zrywacie?
wtedy kiedy uznam ze juz jest czas ...kwestia doswiadczenia wlasnych obserwacji z regoly kieruje sie zabarwieniem trichomow, jednak gdy mialem pierwsza rosline to postepowalem wedlug tego co pisali poprzednicy czyli 70% wloskow brazowych to byl moj czas na harvest
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Hehe.. na marginesie - duzo osob na poczatku pyta kiedy scinas roslinki, jak suszyc itp... a najpierw jeszcze trzeba doprowadzic uprawe do tego etapu, wiec aby nie zapeszac radze nie dzielic skory na niedzwiedziu ;)
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
no, ale lepiej wiedziec wczesniej niz po 3 miechach hodowli zciac plante za wczesnie badz za puzno i potem pluc sobie w brode ze sie tego nie sprawdzilo
 

stryju

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2005
Postów
186
Buchów
1
moja rosła aż sama zwiędła a palenie...[liczyłam na lepsze]. Jak szybko brązowieją końcówki, żebym przestał wcześniej nawozić. Czy białe kuleczki na trichomach idą w parze z brązowieniem kwiatów? :?:
 
G

greenlife

Guest
Jak szybko brązowieją końcówki, żebym przestał wcześniej nawozić. Czy białe kuleczki na trichomach idą w parze z brązowieniem kwiatów?

gdy zauwazysz pierwsz brazowiejace wloski jest to znak ze roslinie do konca zostalo od 2 -3 tygodni takze po tygodniu mozna juz przestac nawozic jezeli nie robi si eplukania gleby rosli wtedy sie oczysci i bedzie doskonale nadawala sie do palenia
 
G

greenlife

Guest
sleja napisał/a:
Nie.

czemu nie przecież kulki na trichomach są białe
stwierdzasz to golym okiem ?? pozatym widac je szcze po szczytach rosliny ze troche jej zostalo do konca miedzy
nie wiem czy dobrze kombinuje ale wydaje mi sie ze to zdjecie rosliny z outdoora a na out czesto trichomy zachowuja sie calkiem inaczej jak w warunkach domowych pod lampa
 

cdbase

Member
Rejestracja
Paź 21, 2005
Postów
23
Buchów
0
oj jeszcze plancie zostało z deczq poczekaj jeszcze troche poczytaj faq'ow i wtedy zabiesz sie za harvest a potem suszenie i palenie jak mazenie(hmm czy to był rym:D) no to tyle pozdro ładna planta:D(stryju niezły cudak z ciebie :D raczej tak nie oblookasz)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół