nasiona marihuany

[0.14m2] [CITIZEN CLU048 3500K] Super Silver Haze- Green House Seeds

Wyszukiwarka Forumowa:

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Cześć i czołem,

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu, ale nigdy się nie udzielałem. Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem box'a polskiej produkcji który mnie przekonał i postanowiłem posadzić "swojaczka" w klimacie który będzie odpowiadał dobremu wzrostowi rośliny. :dance:

Doświadczenia z uprawa nie mam prawie żadnego, bo nie liczę "bękarta okiennego" w odmianie Wappa jako coś co było bardzo ubogacające.

Aktualnie SSH ma 29 dni, i zakładam ten temat, żeby się was poradzić w przyszłości na temat moich rozterek, ale o tym później.

Box:

Powierzchnia uprawy:
41 x 35 cm (0.14 m2)

Wymiary wewnętrzne: 41 x 35 cm x 70cm (szer. x głęb. x wys.)
Wysokość od donicy do lampy: 50 cm


Oświetlenie:
Dioda CITIZEN CLU048 3500K

Donica uprawowa: 14L

Pestka: Super Silver Haze. Od mojej wyprawy do Holandii zakochałem się w tej wesołej, radosnej i energetyzującej odmianie i wiedziałem, że to z nią mój nowy box "straci dziewictwo". Później doczytałem, że jest to odmiana wymagająca i nie polecana dla początkujących growerów :bal:

Ziemia: Biobizz light

Nawozy:
Biobizz

Pierwsze podlania były z Root juicem, potem lałem Biobizz fish (w mniejszej dawce niż zalecana) na zmianę z wodą ( Wodę znalazłem o parametrze 6.5PH, więc taką leje i taka zraszam)

Telegraficzny skrót 29 dni życia SSH.

Nowy nabytek

IMG_20201119_130530.jpg


7 dzień życia, i przesadzenie do docelowej donicy:
IMG_20201129_205200.jpg

IMG_20201130_120637.jpg

IMG_20201130_120952.jpg


W 14 dniu życia zaczęliśmy zabawę z LST na hakach do podwieszania sufitów (zamknięte sklepy i tylko to udało mi się zamówić w Czechach, gdzie aktualnie mieszkam)
IMG_20201207_140351.jpg

IMG_20201207_160710.jpg



Dalej gniemy (dzień 17)
IMG_20201213_215711.jpg


Dzień 24
IMG_20201216_220558.jpg


Dzień 24

IMG_20201217_172025.jpg


Dzień 28 ( po tym jak dostała cały arsenał z Biobizz'a - Bio-Grow, Bio-heaven, Acti-vera i oczywiśćie Fish-mix) Róznice było widać mocno!

IMG_20201217_172025.jpg



Zdjęcie z poniedziałku:
IMG_20201221_125935~0.jpg



Aktualnie staram się trzymać wszystkie odnogi (szczyty) na podobnym poziomie przez naginanie i odkrywanie łodygi na światło (celuje w SCroG).

Teraz parę pytań do bardziej doświadczonych kolegów.

1. Kiedy przepiąć na Flo? Trochę się obawiam czy mi SSH nie rozsadzi boxa ( dobrze, że jest druga siatka rozkraczająca) z racji tego, że jest to głownie sativa. Myślałem o przepięciu w momencie jak będę miał odnogi przeciągnięte przez pierwszą siatkę. Aktualnie box zapełniony w ~80%
2. Wilgotność w nocy dochodzi do ~75%. Lampa i wentylator wylotowy ma jeszcze 2 kolejne (mocniejsze) tryby działania, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć (żeby zbić do ~45%), więc pytanie do was. Jak obniżacie wilgotność w boxie? Przewietrzenie pomieszczenia nie wchodzi w gre, bo jest to kanciapa bez okien.

Z racji tego, że to mój pierwszy post to "Cześć wszystkim!. Buch z wami!" :)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
1. Kiedy przepiąć na Flo? Trochę się obawiam czy mi SSH nie rozsadzi boxa ( dobrze, że jest druga siatka rozkraczająca) z racji tego, że jest to głownie sativa. Myślałem o przepięciu w momencie jak będę miał odnogi przeciągnięte przez pierwszą siatkę. Aktualnie box zapełniony w ~80%

Przelaczaj panie, być może będziesz musiał łamać przy takiej wysokości boxa. Przed Twoja roślina najintensywniejsze faza wzrostu na indukcji. Także powodzenia :)

2. Wilgotność w nocy dochodzi do ~75%. Lampa i wentylator wylotowy ma jeszcze 2 kolejne (mocniejsze) tryby działania, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć (żeby zbić do ~45%), więc pytanie do was. Jak obniżacie wilgotność w boxie? Przewietrzenie pomieszczenia nie wchodzi w gre, bo jest to kanciapa bez okien.
Może wstaw tam coś co osuszy powietrze, jakaś farelka albo coś.
 
U

Usunięty 80839

Guest
RH 75% na wegu jest optymalnie, przez te 6 godzin w trakcie nocy jest ok. Powoli możesz już myśleć o przełączaniu na 12/12. Ewentualnie z tydzień możesz się jeszcze wstrzymać i trenuj ją dalej. Jak plant zaindukuje i wejdzie na flo to podkręć wentylację i oświetlenie. Wilgotność powinna spaść. Sprawdzałeś/testowałeś tego boxa na "sucho" przed rozpoczęciem grow? Arsenału Biobiza używaj z głową :)
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Sprawdzałeś/testowałeś tego boxa na "sucho" przed rozpoczęciem grow? Arsenału Biobiza używaj z głową :)

Niestety nie sprawdziłem, ale będzie za wysoko, a miejsca w boxie na pochłaniać wilgoci mało. Nie planuje trzymać na wegu dłużej niż tydzień.chcialbym wyrównać szczyty i przepinać.

Co do bio-bizza, to pierwszy raz dostała "wszystko" (co zalecane przez producenta) i to w mniejszej dawce. Kolejne podlanie sama woda. Podobno Super Silver Haze jest bardzo czuła na przenawożenie, a wygląda zdrowo, więc nie będę przesadzał z dodatkami.
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Dalej czytam i dalej drążę. Postanowiłem zrobić lekki trim:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Ale po podlaniu wodą fajnie odbiła i nie wygląda jakby jej czegoś brakowało

IMG_20201225_212305.jpg


W poniedziałek lub wtorek obcinam liście które leżą na ziemi, karmie woda z bio-bizz i przepinam na flo

Wesołych świąt!

Pozdrawiam
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Cześć,

Miało być przełączenie na flo, ale jeszcze ja trochę potrzymam. Celem jest wyrównanie odnóg, żeby były na podobnym poziomi

Dziś podlałem, obcielem kilka lisci odnóg które są szybsze, żeby trochę zwolniły, i zapewne w tym tygodniu jakoś przepnę na flo.

Wilgotność spadła i jest na ok 65%, więc jest w miarę ok.

Uporządkowałem ją w siatce, żeby miła miejsce i poczekam aż się wszystkie zrównają.

displayimage.php
[/url][/IMG]

Pozdrawiam
 

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
jeszcze 3 dni i przelaczaj podczas indukcji tez rozkrzaczaj
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Cześć!

42 dzień życia rośliny i 3 przełączenia na flo

Cały czas leje wodę i bio-bizz w zmniejszonych dawkach na zmianę.

[/IMG]

Dziewczyna wygląda zdrowo :)

jeszcze 3 dni i przelaczaj podczas indukcji tez rozkrzaczaj

Cały czas przekładam odnogi w inne oczka, żeby miały więcej światła. Jak narazie wygląda to dobrze.

Na jakiej wysokości łapać drugą siatką?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Jak idzie?
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Jak idzie?

Super, że jest zainteresowanie. Ociągałem się postem, bo myślałem że nikt nie zagląda :)

54 dzień życia roślinki, od 12dni przełączona na flo od 5 dni wiadomo, że dziewczynka.

Cały czas leje wodę 6.5 na zmianę z bio-bizz em w mniejszych dawkach.

Przy ostatnim podlaniu poleciał większy fryzjer i obcielem liście które nie miały dostępu do światła. Przy jutrzejszym podlaniu też myślę parę liści wyciąć.

Roślinka puszcza kolejne "szczyty", więc zastanawiam się ile liści przyciąć i czy to jest już ten czas żeby ogolić wszystko pod siatka?

Wilgotność i temperatura w normie

Wygląda zdrowiutko, że nie mogę się doczekać :tiphat:

displayimage.php
[/url][/IMG]

IMG_20210110_153945.jpg


Fajnie, że ktoś zagląda. Obiecuje, że będę dawał tygodniowe update'y w weekendy jak pije "powietrze" :)

Taka mnie refleksja wzięła, że żałuję, że boks nie jest większy bo hodowanie swojej roślinki jest niesamowicie wynagradzające i mam sporo miłości. Jeszcze 3 bym mógł kochać w tym samym czasie :)

Może na kolejny rzut spróbuję dwie do tego boksa :)

Pozdrawiam zaglądających :)
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
No to teraz powinna się rozpędzić ze wzrostem bo niedługo będzie kwitła. Dobrze idzie, oby tak dalej.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Może na kolejny rzut spróbuję dwie do tego boksa :)

Moj boks jest tylko 9 centymetrów dłuższy. Mam 31x50 i dwie rosliny wchodzą bez problemu. Następnym razem wciskaj dwie. Ja myślałem ostatnio nad trzema hehe
 

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
Moj boks jest tylko 9 centymetrów dłuższy. Mam 31x50 i dwie rosliny wchodzą bez problemu. Następnym razem wciskaj dwie. Ja myślałem ostatnio nad trzema hehe

Ale zapewne jest wyższy :) jakiś trening robisz dziewczynom?
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Ostatnia edycja:

War...

Member
Rejestracja
Gru 22, 2020
Postów
9
Buchów
0
A no wyższy bo aż 1.8m jak dobrze pamiętam. Ale wysokości jest do ogarnięcia. Ja na bena tnę. Zajrzyj do fotorelacji i zobacz jak to wygląda.

Tak wygląda sam box.
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?146413-Pierwszy-growbox

Osobiście na Twoim miejscu wolałbym wcisnąć dwie panny i się pomęczyć z wysokością. Za to palił byś dwie odmiany. Kto co lubi, to już twoj wybór.

Byłem na Twoich uprawach już dwa razy. Pierwsza prześledziłem w historii, a druga też sledze. Powodzenia!

Co do mojej "Janinki" to w środę podlałem woda i biobizz em i zrobiłem lekkiego fryzjera.

W czwartek wyglądała super
IMG_20210114_110947.jpg


Niestety w piątek już nie wyglądała tak dobrze :(
IMG_20210115_091944.jpg


Co zostało zmienione?
1.podlewalem 500ml wody co 4dni. W środę podlałem 750ml z nawozem w okrojonej ilości. Leje po tyle, bo donica nie ma odpływów.
2. Fryzjer. Czy możliwe, że fryzjer tak zestresować roślinę i stres wyszedł dopiero po 2 dniach?
Hipoteza 3. Widać, że siła poszła w szczyty które się piek ie formują. Czy może to być powód dla zmniejszenia liści i wysłania Energi w szczy?

Wczoraj zbadałem paluch am ziemię i była sucha jak wiór. Posłuchałem się growera od szafki krtoty mi doradza i wlałem więcej wody. Bo litr.

Piękny, kształtujący się szczyt
IMG_20210116_094331.jpg


Dzięki za jakiekolwiek rady.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół