nasiona marihuany

0.16m2 / 2x WW, 2x AK / żyrandoled - pierwszy grow ever

Wyszukiwarka Forumowa:

szalony_dzony

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
55
Buchów
75
Odznaki
1
Witajcie!

Dziś przedstawiam wam świeżutki wysiew czterech roślin, 2 sztuki White Widow oraz 2 sztuki AK (Holenderski Skun).

Box: 40x40x140
Oświetlenie: 4x 13W 2700k, 1x 13W 4000k, 1x 15W 6000k
Ziemia: Lightmix Plagron i trochę Lightmix Biobizz
Donice: materiałowe, 7l
Nawozy: starter pack od Biobizz + Calmag
Warunki: przez kilka pierwszych dni było bardzo ciężko, ponieważ na zewnątrz było okropnie gorąco. Temperatura w boxie waha się od 26 do 35 stopni, wilgotność między 40 a 65% - staram się pryskać 3 razy dziennie, a podlewać co kilka dni gdy ziemia już przeschnie.

To mój pierwszy kontakt z własną hodowlą. Liczę się z dużą ilością popełnianych błędów jako początkujący, ale jakkolwiek to się skończy, będę z pewnością bogatszy o doświadczenie :) Po pierwszym tygodniu pojawiły się drobne przebarwienia na końcówkach dwóch różnych roślin (po jednym liściu) oraz malutkie plamki na wspomnianym liściu. Doradzono mi podniesienie ledów, co też uczyniłem. Przez kilka pierwszych dni nie zauważyłem, że 2 z 5 żarówek (wcześniej miałem gotowy żyrandoled kupiony na A) przestało świecić. Zobaczymy co będzie dalej :)

Relację postaram się uaktualniać co tydzień w weekend.

W lewym rogu dzień życia roślin. Po lewej WW, po prawej AK.




A cały potworek wygląda tak:


 
Ostatnia edycja:

szalony_dzony

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
55
Buchów
75
Odznaki
1
Koniec drugiego tygodnia.

Warunki w boxie wciąż ciężkie z uwagi na pogodę - temperatura waha się od 27 do 35 stopni.
Wilgotność 45-60%

Zbyt wiele się nie dzieje. Roślinki rosną jak po***ane - we wtorek prawdopodobnie będzie cięcie na Bena. Jedyne do czego się mogę przyczepić i ponarzekać, to że są bardzo niskie - dzisiaj podniosłem ledy na 50 cm. Wyciągnąłem je z boxa i niestety zdjęcia nie są już z tej samej perspektywy. Zamówiłem jakiś sprzęt do autonawadniania i będę testować, przygotowując się do wyjazdu - mam nadzieje, że nic nie ***nie :)
Codziennie je pryskam wodą, przez co rzadko je podlewam - przez ten tydzień dostały wodę tylko raz - dzisiaj (~400 ml na roślinę). No i dosypałem kilka centymetrów ziemi. AK wciąż troche odstaje od pozostałych, ale nie sprawia już problemów. Zamówiłem najsłabszy biohumus i asahi po cięciu. To tyle :) Do zoba za tydzień!

 

szalony_dzony

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
55
Buchów
75
Odznaki
1
Nie jest dobrze. Liście zaczynają żólknąć. Spryskałem Calmagiem i Biogrowem. Karzełki niemiłosierne. Dziś chyba podniosę ledy jeszcze wyżej. We wtorek było cięcie, w środę spryskałem Asahi. No, ale nikt nie mówił, że będzie letko :)

21/0/0






 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Możesz podnieść lampę, zauważyłem że pod ledami tak się zbijają
 

szalony_dzony

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
55
Buchów
75
Odznaki
1
Czy mógłby mi ktos doradzić kiedy przełączyć ledy na flo? Z tego co się orientuje, to wypadałoby najpierw pozbyć się problemu niedoboru. Rośliny codziennie dostają 500 ml (na wszystkie 4) wody z 1ml Calmagu i 0.5ml biogrow - oprysk. Planowałem przełączyć w piątek (niecały miesiąc będą mieć), tylko moim zdaniem wciąż są bardzo niskie.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
E no to poczekaj jeszcze tydzień lub dwa
 

szalony_dzony

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
55
Buchów
75
Odznaki
1
42 / 4 / 0

Rośliny trochę dostały po dupie ze względu na wyjazdy. W sobotę zmieniłem światło na 12/12. Niedobory są jak widać. Trzeba działać szybciej albo lać profilaktycznie zamiast czekać aż się pojawią.
Kolejny błąd to "podlewanie" mgiełką ze spryskiwacza zamiast zwyczajnie wodą do ziemi jak należy. 1 szczyt WW wyraźnie większa niż reszta - co z tym fantem zrobić? Ogólnie chyba nie jest najgorzej.










30 lipca


3 sierpnia


7 sierpnia (przełączenie)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół