nasiona marihuany

[0.16m2][68W] 10x10

Wyszukiwarka Forumowa:

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,530
Buchów
3,022
Odznaki
3
Witajcie w jubileuszowej, dziesiątej relacji, w dziesiątym roku obecności na forum. Można sparafrazować: Śpieszcie się sadzić planty, tak wolno dochodzą.
Tym razem po przygodach z forumowymi genami wracam do kilku klasyków i wprowadzam kilka zmian do uprawy.


Box: Hydroshot HS40
Światło: LED , 9000lumenów, 68W
Filtr: Canna Light
Wentylacja: 1 x 12 wylot AAB Black Jest Fan. 1 x mieszający.
Donice: 1,5l i 7l. Materiałowe
Podłoże: BioBizzLight mix. Ziemia pod siewki świeża, plus z poprzedniego grow.
Trening: Ben
Nasiona: OG KUSH (Dinafem), LAUGHING BUDDA i MIMOSA EVO(Barney's Farm), BUBBA KUSH (Panpestka)
Nawozy: BioTabs, CalMag, Great White mikoryza, GK Complete, BioHumus, BioPK

PLAN GROW
1. 14 dni 18/6, potem 12/12 od nasionka
2. 16 topów, czyli każdy top ma 100cm2 do dyspozycji.
3. Wuj Ben po 3-4 piętrze
4. Golenie do 1/3 rośliny po 3-4 tygodniach.
5. Tabs 1/2 po indukcji
6. CalMag po 4 tygodniach dolistnie.
7. Cel ponad g/W

Ziemia kolejny raz użyta będzie wzbogacana o:
GK-Organics Complete Organics 50ml na 10l.
Biohumus granulowany100ml na 10 l.

Uprawiałem te odmiany półtora roku temu i muszę uzupełnić apteczkę. Laughing Buddha to najlepszy imprezowy stuff, jaki paliłem. Włąściwie jeden joint zapewnienia wiele śmiechu dla kilku osób. Mimosę to można palić na co dzień i włąściwe jak modafinil ;) Bubba Kush potrafi ukoić nawet mocny ból migrenowy, zębów, stawów, mięśni.

Ok, do rzeczy. Roślinki wykiełkowały 7.01 więc dzisiaj jest 8 dzień. Pierwsza pecha OG Kush, chyba zostawała przeze mnie przytopiona, więc szybko dokiełkowałem następną. Póki co świecimy 50W

DZIEŃ 2

DZIEŃ 8
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Kurna, już chyba dwa lata Budda czeka, aż go wysieję xD To oglądam :)
 

tombassa

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2022
Postów
656
Buchów
1,322
Odznaki
5
Jestem ciekaw jak będzie u Ciebie rosła Mimosa, sam ja teraz mam tyle ze od Biogenetic, jak narazie jest ok.
 

dareczek

Member
Rejestracja
Sty 25, 2023
Postów
20
Buchów
0
Jaką masz barwe na tych le'dzikach? Twoim zdaniem ma to realny wpływ?
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,530
Buchów
3,022
Odznaki
3
2700 - 3500K Oczywiście, że ma, ale ja mam krótki weg, albo wcale, więc od razu kolor na flo daję.
 

dareczek

Member
Rejestracja
Sty 25, 2023
Postów
20
Buchów
0
2700 - 3500K Oczywiście, że ma, ale ja mam krótki weg, albo wcale, więc od razu kolor na flo daję.



Flo= kwitnienie tak? czyli na początek dajesz 6000k? nie jestem złoścliwy- a czy próbowałeś kiedyś odwrotnie zachowując inne czynniki te same?
Jakość gen nasiona też ma znaczenie, dlatego to jest taki porąbany trudny i żmudny temat, ale na pewno warto i trzeba
O jakiej barwie ty mówisz? O kolorze światła? Wiesz co to barwa?
Wiem co to barwa, Poznań ma Niebieską Warszawa zieloną no reszty nie pamiętam akurat, ale takie rzeczy to trzeba wiedzieć... w niebieskiej koszulce w Warszawie można mieć wiele problemów, wiadomo przecież, hehe

A tak serio wiem wiem, nawet bardzo dużo. Te komercyjne przeceniane lampy za grube tysiące mrugają niebiesko czerwonym swiatełkiem które generalnie jest i tak za słabe ale...., ale to mnie skłania do myśli, że zwyczajnie najlepszym rozwiązaniem jest światło mieszane jeśli chodzi o barwę, wtedy roślinka już sama sobie weźmie z każdego co najlepsze nie tracąc czasu, ale to teoria, sprawdze to to zrobie taką relacje że mi wóde będziecie z wdzięczności wysyłać
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
O jest jakiś temat do "trollowania".

;) O kolorkach napisano na forum tym i wielu innych tysiące słów.

Ten gatunek ma wyrąbane z grubsza na kolor światła rozumiany w sposób dowolny.
Dawniej HPS było najpopularniejszym źródłem światła=> dlatego, że w tamtych czasach nie było nic sprawniejszego w generowaniu "sztuk" fotonów z wata mocy. W zależności od typu lampy _ jej mocy _ w typoszeregu sprawności były odmienne : tak samo jak i generacji lamp oraz układu "zasilającego" ( najpierw magnetyki, potem elektroniczne ) Ostatni najsprawniejszy typ _ dwutrzonkowe 1000 W lampy _ miały około 1,8 umol/J razem z oprawa.

Mniej więcej tyle ile ma philips 2770 K _ 13 W A+ do żyrandola.

Tradycja była taka _ zimne bogate w niebieski źródło na vega : i ciepłe źródło o żadnej CRI i bardzo niewielkim udziale niebieskich fotonów HPS na kwitnienie. I dalej jest kultywowana _ a czy ma sens nie mnie oceniać.

Po drodze była epoka lamp LED kolorowych _ które, gdy białe ledy poszły sprawnościami w górę znikły niemalże do zera.
Obecnie do białych led _ dodaje się coraz więcej źródeł 660 nm _ trochę jakby powrót do przeszłości _ ledy 660 nm są najsprawniejsze w generowaniu fotonów z mocy ( te dobre oczywiście ) i to jest używane do podciągania sprawności paneli up. Raczej wiele więcej do ugrania innymi metodami nie zostało _ przy pozostawieniu wrażenia białego światła. Ewentualnie powrót do paneli z dwu rodzaju diod _ nie białych _ i potencjalnie powrotu problemów które pod nimi czasem występowały.

Pewnym standardem teraz jest coś co "fotometrycznie" oscyluje w okolicy cct 3500 K i mniej więcej ~12 % udziału fotonów niebieskich.

Do tego dochodzi moda na dodawanie diod IR _FR : i doliczania ich emisji do wartości strumienia + suplementacji UV _ często diodami które się ledwo co łapią na definicje UV i w zasadzie mieszczą się ogonem emisji w zakresie PAR.

Obiegowa opinia _ zimniejsze światło o większym udziale niebieskich fotonów _ rośliny bardziej zwarte + raczej pozytywny wpływ na zawartość THC ( są i badania z chromatografem ) Cieplejsze źródła _ nieco większy plon kwiatostanów z wartości strumienia _ i nieco mniej THC ( przez analogię do wyników porównawczych HPS kontra ledy o wysokim udziale niebieskiego ).

ps: pomysł aby zrobić odwrtonie i po połowie kwitnienia zwiększyć udział niebiesich fotonów pojawiał się wielokrotnie. Nie wiem czy ktoś to zrobił czy nie. Kto wie. Na forum było tyle różnego chachmęcenia, że się człowiek nie połapie. Na innych także _ uprawiano niemalże na wszystkim co świeci.

ps2: Mars hydro TS600 _ realnie coś jak naświetlacz do budynku 4000K i 70 CRI [ mniej więcej _ ozdobny dodatek 660 nm + chyba ze dwie diody IR które przy takim dodatku dają raczej nic _ i rośnie ]

btw =>

You have been permanently banned from this board.
Please contact the .... for more information.
Reason given for ban: spammer ip
A ban has been issued on your IP address.

Chwilkę ja tam nie napisałem jeszcze nic.
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
No bez przesady, że już flo liczysz, tam się nic specjalnego jeszcze nie dzieje xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół