nasiona marihuany

0,16m2 / 7x13W Philips żyrandoled - 4x Red Poison f2 (własne) AF fem

Wyszukiwarka Forumowa:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
ahh te philipsy, ta firma nie zdaje sobie sprawy ile dobra wyrządziła dla ludzkości... może by ich tak uświadomić, niehc sprzedają żarówki bez rozpraszaczy o mieszanych diodach, lub podają info na opakowaniu, że nadają się do uprawy roślin, oraz ile zarówek na jaka powierzchnię ;D gratuluje wyniku i zazdroszczę ;D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

ahh te philipsy, ta firma nie zdaje sobie sprawy ile dobra wyrządziła dla ludzkości... może by ich tak uświadomić, niehc sprzedają żarówki bez rozpraszaczy o mieszanych diodach, lub podają info na opakowaniu, że nadają się do uprawy roślin, oraz ile zarówek na jaka powierzchnię ;D gratuluje wyniku i zazdroszczę ;D

Lampy ;) Nie żarówki.

44,3 g z 2 sztuk: => jeśli z 2 pozostałych będzie 40 + suma 84,5 g _ 91 W mocy => 0,93 g/w : 528 g/m2 : zupełnie ładnie ;). Jak na światło do żyrandola.
 
Ostatnia edycja:

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,113
Odznaki
7
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] jak na światło i fioletowe geny, bo to zawsze słabiej wypada :p jest gites
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Ładne planty, szybkie i wydajne. Gratuluję Rumcajz.



Tak sobie myślę, że te nasze liczenie gram/watt, gram/m2 nie jest zbyt miarodajne a wydajność setupu powinniśmy liczyć w zużytych kwh/gram.

Przykładowo: Rumcajz świecił 65dni x 18h światłem o mocy 91w. W tym czasie zużył w przybliżeniu ok. 106 kwh. Z tego wynika, że z 1kWh zużytej mocy uzyskał w przybliżeniu 0,8g/kWh

Do tego doliczyć by trzeba było zużycie prądu wiatraków itd...

Bo co z tego, że ktoś z setupu np. z fotoperiodycznymi roślinami wycisnął np. 1,1g/w , a kiedy przeliczymy ilość pozyskanych g względem zużytych kWh, wypadnie to gorzej niż w przypadku setupu Rumcajza i jego AF-ów. [MENTION=90095]sub23[/MENTION] ? :-D
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Rośliny wyglądają świetnie :) chciałbym kiedyś spróbować posadzć te pestki u siebie, [MENTION=95961]Rumcajz[/MENTION] nie myślisz może nad jakimś F3 ?

Ładne planty, szybkie i wydajne. Gratuluję Rumcajz.

Tak sobie myślę, że te nasze liczenie gram/watt, gram/m2 nie jest zbyt miarodajne a wydajność setupu powinniśmy liczyć w zużytych kwh/gram.

Przykładowo: Rumcajz świecił 65dni x 18h światłem o mocy 91w. W tym czasie zużył w przybliżeniu ok. 106 kwh. Z tego wynika, że z 1kWh zużytej mocy uzyskał w przybliżeniu 0,8g/kWh

Do tego doliczyć by trzeba było zużycie prądu wiatraków itd...

Bo co z tego, że ktoś z setupu np. z fotoperiodycznymi roślinami wycisnął np. 1,1g/w , a kiedy przeliczymy ilość pozyskanych g względem zużytych kWh, wypadnie to gorzej niż w przypadku setupu Rumcajza i jego AF-ów. [MENTION=90095]sub23[/MENTION] ? :-D

można też zrobić jednop i drugie. Ja w obecnym projekcie mam taki zamiar, tak dla siebie. Cały zestaw mam wpięty na podliczniku, poźniej przyjdzie chwila prawdy
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,113
Odznaki
7
[MENTION=97254]Dzi@d_borowy[/MENTION] na razie nie myślę o f3, bede teraz robil crossy odmianek fotoperiodycznych, a potem mogę sadzic juz tylko hehe :D braki w możliwościach są strasznie ograniczające na ten moment. Ale może jeszcze kiedyś trochę rozdam po forum ;) No i zawsze możesz sięgnąć po rodziców :D

Dzisiaj z rana skręciłem lolka na test i jest dosyć euforyczne :D czuć rozlewającą się pozytywną energię, ogarniającą ciało umysł i dużo wewnętrznej radości :) takie wiosenne akurat
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tak sobie myślę, że te nasze liczenie gram/watt, gram/m2 nie jest zbyt miarodajne a wydajność setupu powinniśmy liczyć w zużytych kwh/gram.

Jasne, że tak. I w takim wypadku Af będzie miał zawsze lekkie tyły przez cykl na flo.
A SOG na selekcjonowanym klonie wygra zawsze w cuglach o ile tylko oświetlenie będzie równie sprawne.

CR. => 11-06-2012 : podobny rozmiar. Zdecydowanie dłuższa uprawa. Na małej mocy.

Czas na podliczenia ;)

Ziółka wyszło 71g

tak więc licząc g/w 71:38 = 1.86 gram/wat

Według zużycia energii

pierwsze 10 dni panna była pod 2 diodami LED więc 2w x 18h = 36 x 10 = 360w:1000 czyli 0.36kwh

następne 65 dni leciała na oświetleniu po 18 godzin pod 27 watami po 18h co daje 31.59kwh

na oświetleniu 12/12 czyli 38wat, panna leciała 69 dni co daje 31.46kwh

suma zużytej energii to 63,41kwh co daje 0,89kwh/gram / 1.11g na kwh zużytej energii

To up: będzie raczej ciężko pobić mimo znacznego wzrostu sprawności paneli.

Bo co z tego, że ktoś z setupu np. z fotoperiodycznymi roślinami wycisnął np. 1,1g/w , a kiedy przeliczymy ilość pozyskanych g względem zużytych kWh, wypadnie to gorzej niż w przypadku setupu Rumcajza i jego AF-ów. [MENTION=90095]sub23[/MENTION] ? :-D

Niekoniecznie gorzej. Przy krótkim wegu i niezbyt długim kwitnieniu _ w miarę szybka odmiana : cykl 12/12 zdejmie mu dużo "kosztu". Odmiana ? Tak jak i tu jej zmiana może dać i na + i na -.

Tak na oko: zakładam te 85 g z tego : i że wszystkie zostały ścięte 18.02 => 63 dni: cykl 24/0 [ o ile był taki ;)] 137,6 kwh => 1,62kwh/gram => 0,62 g/kwh : @ Rumcajz jaki cykl.?.
Realnie jeszcze 2 stoją i nie wiadomo ile dadzą ;)
 
Ostatnia edycja:

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,113
Odznaki
7
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] powiedziałbym, że 17/7. To będzie najbliżej hehe
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=90095]sub23[/MENTION] powiedziałbym, że 17/7. To będzie najbliżej hehe

;) A to bardzo dużo zmienia w wyliczankach ;D

97,5 kwh nie 137,6 : i 1,15 kwh/gram 0,87 g/kwh ;) Dużo bardziej różowo zaczyna wyglądać. Czekamy na podsumowanie. Na razie to : jakby.. no liczenie skóry na niedźwiedziu.
 
Ostatnia edycja:

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
[MENTION=97254]... No i zawsze możesz sięgnąć po rodziców :D...t

Jak bedzie taka możliwość to sie odezwę.
Na razie to chcę doprowadzić obecny projekt do końca
https://www.forum.haszysz.com/showt...0-36m2-–-Dziad-nie-wie-jak-Amnezia-SLH-NoName
z którego mam nadzieje na jakieś s1 może f1.

Szczerze to chyba mam większą zajawkę by mieć własne nasiona niż susz (który to też jest miele widziany).
Jeśli sie uda tak jak na to licze to te geny pojawią sie na forum rzecz oczywista ^^
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Gruuuubo, smacznego, ciekawe ile łącznie ze wszystkich :)
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Kurcze ale mi się podoba jej kolor, aż żal że pod nóż musiała iść :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,066
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Pokaż tego Kota w pełnej okazałości ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół