• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

[0,1m LED CLU048 50W] [COCO] Strawberry Eclair - G13 by Phnom

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
:skul:

Witam szanowne grono!

Kiedyś musiało się to stać. Po pomyślnych testach żal żeby szafka stała pusta :kot: Dlatego odpalamy i ja i Wy bo mam nadzieje, że pomożecie - skromny projekt w którym ugościmy razem jedną femke. Pierwszy raz będę działał w kokosie, za czasów drugiej wojny wystarczała ziemia z ogrodniczego i dolomit no ale świat zmierza do przodu więc dlaczego by nie spróbować czegoś nowego? <joint>Wybór padł na:

Strawberry Eclair od G13

Nasiono jest feminizowane. Trening standardowo LST drutem żeby to pomieścić i topping/fim.

Box

Szafka o wymiarach podstawy 36cm na 26 cm wysokość 100cm. W środku wyłożona folią Mylar Diamond.

Lampa

Dioda CLU048-1212 barwa 3500k postawiona na zasilaczu Meanwell ELG 100-36A. Pobór rzeczywisty ok 48W. Panel aluminiowy 15x20x2. Na flo dojdzie 10x CREE XP-E 660nm Photo Red. Całość pracuje w okolicy 30-35 stopni. Wentylator Arctic F12 120mm na górze.

Wentylacja i filtry

Wlot to filtr węglowy diy bez węgla :sunny: Same maty do zasłonięcia światła i wstępnej filtracji. 2x Arctic F8 80mm.
Wylot to również filtr węglowy tym razem z węglem CTC50. Również 2x Arctic F8 80mm.
Wiatrak mieszający jakby inaczej również Arctic F8 80mm.
Wszystkie śmigła pracują na chińskim zasilaczu 3-12V z potencjometrem.

Doniczki

Jedna prostokątna doniczka zrobiona z pudełek śniadaniowych co daje 4.2l kokosu. Użyto U-GRO Compressed Coco Brick 11l. Zostało na dosypkę jak trochę podrosną :tiphat:

Nawozy, odżywki, woda

Zestaw jest ograniczony. Składa się z multipacku do coco Shogun Nutrients a w nim:

• 1 x SHOGUN Samurai Coco Nutrients - 1L A + 1L B
  • 1 x SHOGUN Katana Roots - 250ml
  • 1 x SHOGUN Silicon - 250ml
  • 1 x SHOGUN CalMag - 250ml
  • 1 x SHOGUN PK Warrior - 250ml
  • 1 x SHOGUN Sumo Active Boost - 250ml
  • 1 x SHOGUN Dragon Force - 250ml

Za czyszczenie soli z medium odpowie firma Dutch Pro a dokładnie Keep It Clean.
Do podania dolistnego i uzupełnienia braków będzie odpowiedzialny Hesi - Supervit.
Więcej dobroci panny nie dostaną

Trzeba w czymś mieszać te speficiki więc woda to mix odstanej kranówy (pH ~7 i EC~0,4) z wodą destylowaną żeby zbić EC do ok ~0,2. Mix wymaga na logike 50/50. Działa. EC ~0,2. pH regulowane kwaskiem cytrynowym/octem.

Aparatura i urządzenia

W boxie jest zamontowana stacja pogodowa jakaś najtańsza z jebaja. Pokazuje temperature przy doniczkach z wilgotnością oraz stały podgląd na ciepło z diody. Temperatura w boxie oscyluje w okolicy 22-26 stopni i ok 18 przy zgaszonej lampie.

Do podglądu specyfikacji pożywki używam budżetowego pH metru i równie dobrze budżetowego EC metru. Oba skalibrowane płynami. Na razie działają chyba dobrze

Koniec pierdolenia. Dziś mamy 21 stycznia i jest to 5 dzień ale zaczniemy od tego dnia bo jeszcze zamula. :sunny: Na początku jak zwykle nic się nie dzieje więc wkleję trochę fotek setupu na jakim będziemy działać. Szczegółowa budowa boxa jest do poczytania pod tym adresem:

https://www.forum.haszysz.com/showt...-1m-LED-CLU048-50W-DIY-prosty-schemat-w-2-dni

Dzięki adminy za odznaki, nie spodziewałem się. Mam nadzieje że razem dotrwamy do spalenia kilku gietów bo to tak naprawde uprawa testowa jak i dla mnie tak i dla roślin! Pozdro i do następnego. UPy będą ładowane ok co tydzień. Dziewczyny narazie nie podlane bo przelałem troche kokos jak robiłem bufor i czekam jak wyschnie i dostaną za kilka dni pierwsze papu.

A teraz kilka fotek

Zestaw do pielęgnacji

Ogólny look na środek

No i machina ruszyła! Mamy dziś (21.01) pierwszy dzień :D

Oby do następnego, trzymajcie się ! Pozdro

Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dyzma

S74-Word of seeds
Weteran
Buchów
3,871
Odznaki
2
Box Kozak!

No Panie ale żeś boxa sklepał.Malina!.

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
Dzięki panie majster ! :dela:

Boxik został doposażony w redboosta dokładnie ok 9W. Diody standardowo od skośnookiego 10x CREE XP-E 660nm Photo Red. Zasilacz Meanwell APC 12-350.

Plancik daje rade dzień liczmy że 8 dzisiaj. Dostała papu Coco A+B 50% , Katana Roots 100% i Cal-Mag 20%. pH 5.8 ec 0.9. Cisza w temacie bo i roslina mała. Postaram sie wypełnić całe miejsce boxa bo sporo go zostało. Wszystko hula jak należy. Pare fotek

Tak lampa daje z włączonym dopałem na flo :D

Tył boxa praktycznie na gotowo. Przez ściane jest złącza 4 pinowa żeby wyjmować panel np. do transportu.

Miejsca a miejsca :D Będzie co naginać.

Jakaś blada wyszła. Nawilżacza brak więc zakręciła liście :D

Pozdro pany do zaś.

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Buchów
2,275
Odznaki
3
Estetyka wykonania 5z+.
Bardzo fajny box !!!
Będę zaglądać.

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
Siemano! Tydzień minął, roślina rośnie. Dostaje papu Coco A+B 100%, Katana Roots 100%, Silicone 100%, Calmag 100%. Do tego oprysk 2x w tygodniu z Supervit i Calmag. EC 0.9 i pH 5.7-5.8. Powoli podlewam co raz częściej. Tak to wygląda na stan dzisiejszy 28.02. Obniżyć lampe czy zostawić jak jest? Mam wrażenie że sie troche wyciąga i jakoś blada jest :D Dziwne te ledy... :troll:

Pozdro Pany <coolpalacz>

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
Welcome back ! :D Wielkopomna chwila, roślinka została zglebowana do samego kokosu więc zaczynamy zabawę z LST! Pytanie do Was, ucinać jej łeb (topping) czy zostawić jak jest? W boxie dzień temp 25 stopni wilgotność 50-60% noc 20-22 i wilgotność 60-70%. Podlana dzień po zabiegu Coco A+B 100%, Silicone 100%, Calmag 80%, Katana Roots 80% + Supervit i oprysk dolistnie 15ml/l CalMag + Supervit. pH roztworu 5.6-5.8 i EC tym razem 1.3. Pozdro Pany!

BOOM

Well-known member
Weteran
Buchów
38
Odznaki
4
Jak się podniesie trochę do góry to ciachaj łebek bez sumienia:mrgreen:

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
Yoł

Sytuacja w boxie opanowana. Trening LST przyjął się znakomicie używająć drutu ogrodzeniowego 3mm. Łatwy w obsłudze :lum: Mija 18 dzień rośliny więc pod nożyczki poszedł główny łeb :D Wyszedł chyba FIM - nie wiem poczekamy i ocenimy. Usunąłem podstawkę spod doniczki i zawiesiłem lampę wyżej więc odległość od lampy na tą chwile to ok 80cm żeby się troche bardziej rozkrzaczyła. Mam wrażenie że lampa trochę przy duża na tą powierzchnie a skręcić watów nie ma jak :D Dostaje papu Coco A+B 100%, Katana Roots 80%, Cal Mag 80%, Silicone 100%, Supervit 50% ok 300-400ml dziennie i codziennie oprysk dolistnie z 100% Supervit i 100% CalMag. Keep It Clean czuwa nad usunięciem soli z podłoża cały czas. pH zbijane sokiem z cytryny ale po 20h skacze w góre więc przerzuce się na ocet lub pH-. <joint> W boxie cisza jak widać jak narazie planuje jeszcze z 2 tygodnie powegować i fajnie ponaginać w boki odrosty i przełączyć na flo. Na dolnych liściach wyskoczyły jakieś drobne plamy ale nie ma się co przejmować. :dance: Zaczyna ładnie pachnąć w środku jak narazie filtry DIY dają w zupełności rade. Co tu więcej Wam napisać... Przejdzmy do fotek.

To by było na tyle jak narazie... Czekamy aż się sytuacja rozwinie :troll: Pozdro Pany i Panewy.

Dyzma

S74-Word of seeds
Weteran
Buchów
3,871
Odznaki
2
No teraz puść ją trochę.Niech poczuje przestrzeń i ją ładnie wypełni...sugeruję też delikatną siatkę,mało tego...wygiętą w dość głęboki łuk.
Podejrzyj jak kolega Izak robi.
Rośka śliczna.

Księciunio

Active member
Buchów
0
A gdzie masz soczewkę do coba?? :D
Dobrze idzie będę zaglądał. pozdro

WeedBaron

A Little Bit Crazy
Buchów
172
Ładny box, umiejętności manualnych i wiedzy z tego zakresu to nie można Ci odmówić.
Ile Cię kosztował, oczywiście pracy i $$$?

Będę obserwował :)
Buszka daje :weed-4:

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
[MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] soczewki brak myśle że zbędna rzecz. Roślina fajnie odbiła. Daje rade bez. Pozdro dzięki.
[MENTION=93830]WeedBaron[/MENTION] Lampa ok 60 funtów boxik z 140 plus nawozy i sprzęt do uprawy. Lepsza sama satysfakcja z budowy 4fun :p Boxik sklepany przy piwku w 2-3 weekendy. Pozdro

Mały UP przy okazji 3 dni później - 8.03 . Roślina rośnie, widać że odbiła po FIM. Chyba jej się spodobało :D Główny szczyt wraca do formy widac że coś się tam formuje. Boczne odrosty dostały powera i lecą w boki. Jest git. Kończy się dwu litrowa butelka rozrobiona z nawozami więc od jutra wleci Ashbeck z Tesch pH 6.2 i zobaczymy różnice. pH przy soku z cytryny skacze co kilkanaście h. Obczaimy. Nie chce zapeszać ale narazie uprawa bezproblemowa - Shogun daje rade. Roślina zdrowa i ładna zielona. Szkoda że wyjebałem dwa automaty które tam siedziały bo było by już srogo. Ale szafa zmieniła domek więc było to wskazane tym bardziej przy automatach dobry start to podstawa a nie chciałem ich niepotrzebnie stresować. Jakieś zjeby rady cokolwiek? Puścić już ją wolno z LST czy dalej naginać? Pozdro Pany kilka fotek i lece spać.

Przed podlaniem - schodzi codziennie ok 300-400ml pożywki. Jest akurat.

Główny szczycik zaczyna nabierać tempa :D Czyżby FIM się udał?

I po podlaniu i poprawieniu LST. Robi się gęsto ale narazie nie chce wycinać niepotrzebnie liści.

[MENTION=67053]edi[/MENTION]t dorzuciłem dwa zdjęcia i 40 cm drutu po długości żeby bardziej poodsłaniać odrosty :D plus oprysk dolistny calmag + supervit

Pozdro pany zapraszam do dyskusji i dywagacji. :eek:gl:

Ostatnia edycja:

Buzz Astral

The Space Ranger
Buchów
1,716
Odznaki
6
No nieźle ją położyłeś - wynagrodzi ci to :)
Niecierpliwie czekam na dalszy rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że ta truskaweczka obleje się słodziutką żywicą :)

Phnom

#support
Weteran
Buchów
973
Serwus urwisy!

Szybki upek przy okazji. Dzień chyba 24? Dostała wczoraj papu woda Tesco Ashbeck 6.2 pH z A+B 100%, Katana Roots, Calmag i Silicone po ok 80% dawki. Keep It Clean z Supervitem również po niecałe 100%. EC podjechało do 1.5 ale na klate to przyjęła :D Poprawione "delikatnie" LST i przy okazji jeden szczyt podłamany. Miejmy nadzieje że się zrośnie. Profilaktycznie zlepiony taśmą :D Fajnie się rozrasta na boki co tu dużo pisać... Z dwa tygodnie ją pomęczymy i puścimy powoli w góre. Na flo trzeba będzie troche zaczekać. Oprysk z CalMag i Supervit na poprawe samopoczucia. Pare fot...

Niech troche odbije za kilka dni, potem wleci podlanie wodą skoro producent tak zaleca i reszta wyjdzie w praniu. Pozdro majstry.

Góra Dół