nasiona marihuany

[0.25m2][150w hps][hesi][bio green] 8x strong berry femi akseeds

Wyszukiwarka Forumowa:
K

karczdaniel55

Guest
Właśnie startuje z moim 3 projektem. Tym razem liczę na konkretne rady doświadczonych growerów. Poprzednie dwie uprawy były nawzijmy to - zadowalające :) Nie był to efekt, z któego mógłbym być dumny ale... wnioski zostały wyciągnięte, cenne lekcje zapamiętane i tym oto sposobem witam wszystkich bardzo serdecznie na:

GROWLOG v3

Nasiona: STRONG BERRY FEMI (AKSEEDS) - Jestem ciekawy tej odmiany, widziałem nie jedną relację i wybór padł właśnie na dziewczyny od akseeds.
Podłoże: BIO GREEN LIGHT MIX - Czytałem różne opinie o różnych podłożach i w sumie to miałem duży dylemat jakie podłoże wybrać, myślałem nad BIOBIZZ ALL MIX, ale jej używałem ostatnio i w sumie średnio wyszło. Nowy grow, nowe medium.
Nawozy: Główne HESI - PHOSPHORUS, TNT COMPLEX, BLOOM COMPLEX, BOOST. Dodatkowe BIOBIZZ - BIO GROW, BIO BLOOM TOP MAX.
Doniczki: 0,4L przez 3 tygodnie (VEG), później w docelowych 5l.
Sprzęt: LAMPA - HPS 150W NAV-T4Y + ZASILACZ magnetyczny GIB 150W, NAMIOT - 50X50X150, WENTYLATORY - 5' 300m3/h wyciągający, 2x20W mieszające, FILTR WĘGLOWY GT ORCF 125X200, NAWILŻACZ POWIETRZA
Akcesoria: Miernik PH, Test GHE, Stacja pogody, lupa



No Pany, plan jest ambitny - dojechać do końca bez przeszkód i zapalić coś fantastycznie pysznego. Forum troszeczkę się psuje, użytkownicy trochę leniwi. Liczę na pomoc ogarniętych ludzi. Sami doskonale wiecie jak cenne było doświadczenie od "starszych chłopców".

Poniżej kilka fotek z przygotowań. Upload będę dodawał co 7 dni w poniedziałek

11.08 - Pestki lądują w wodzie
14.08 - 7/8 pestek dało piękne długie kiełki 2-3 cm. Pestki lecą do małych donic + oprysk ziemii czystą wodą. Z tym podlewaniem to jakoś nie mam szczęścia na początku życia roślin, dlatego zdecywowałem podlewać opryskując ziemie opryskiwaczem, zobaczymy jaki to da efekt. Lampy jeszcze stygnął po poprzednim grow, jutro załączam 18/6 przez 21-25 dni. Niech kiełki się zaprzyjaźnią z ziemią :)


DO ZOBACZENIA





thumb_IMG_20170813_203441.jpg




 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Powodzenia!
... ale mam dwie uwagi
1. 0,4l na trzy tygodnje wega to za malo, przesadzaj po tygodniu/10 dniach (jak korzenie beda wychodzic dolem)
2. Daj wieksze donice niz 5l - spokojnie zmiescisz 11l i takie wlasnie bym zastosowal na twoim miejscu.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
On ma 0,24m2 wiec nic większego nie da.

Za duzo roślin, mogles dac dwie albo 4 z krotkim wegiem, ale nie 8.
 

soler

Banned
Rejestracja
Kwi 16, 2017
Postów
42
Buchów
0
8 roślin na taką powierzchnie, no nie moge. hahaha.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
zrób selekcje i wybierz cztery najlepsze krzaczki to moja rada....
 
K

karczdaniel55

Guest
Powodzenia!
... ale mam dwie uwagi
1. 0,4l na trzy tygodnje wega to za malo, przesadzaj po tygodniu/10 dniach (jak korzenie beda wychodzic dolem)
2. Daj wieksze donice niz 5l - spokojnie zmiescisz 11l i takie wlasnie bym zastosowal na twoim miejscu.

1. Spokojnie 0,4 wystarczy, może rzeczywiście 3 tygodnie to trochę za dużo ale na maksa chce wypełnić korzeniami te małe doniczki, dopiero późnienj pójdą do 5L
2. Mógłbym dać 11 litrowe ale tylko 4 więc zdecydowałem 6-7 5L. W efekcie musiałym siać po 2 rośliny w dużych donicach a tego chciałem uniknąć :)


On ma 0,24m2 wiec nic większego nie da.

Za duzo roślin, mogles dac dwie albo 4 z krotkim wegiem, ale nie 8.

Zobaczymy jak się to rozwinie, zawsze jest czas na usunięcie roślin.



8 roślin na taką powierzchnie, no nie moge. hahaha.

Dziękuje za cenną uwagę. pokaż swoje krzaki i wtedy zaczniemy rozmawiać na poważnie :)



zrób selekcje i wybierz cztery najlepsze krzaczki to moja rada....

Czas pokaże. Liczę, że będziesz zaglądał na mojego growloga i dawał cenne rady z których będę korzystał. Ni myślcie sobie tak, że jak będzie za gęsto to zostawie 8 :) Na pewno gdy sytuacja będzie tego wymagłą usunę kilka sztuk.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
1. Spokojnie 0,4 wystarczy, może rzeczywiście 3 tygodnie to trochę za dużo ale na maksa chce wypełnić korzeniami te małe doniczki, dopiero późnienj pójdą do 5L

To błędne podejście. Powinieneś przesadzać ASAP jak tylko doniczka wypełni się trochę korzeniami. Ja czekam do momentu ukazania dosłownie 1mm korzeni od dołu, nie czekam dłużej. Jeżeli korzeń już będzie wystawać np pare mm, to przy przesadzaniu będzie stres. Trzymanie tak długo spowoduje problem z korzeniami i spowolni wzrost.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To błędne podejście. Powinieneś przesadzać ASAP jak tylko doniczka wypełni się trochę korzeniami. Ja czekam do momentu ukazania dosłownie 1mm korzeni od dołu, nie czekam dłużej. Jeżeli korzeń już będzie wystawać np pare mm, to przy przesadzaniu będzie stres. Trzymanie tak długo spowoduje problem z korzeniami i spowolni wzrost.

Zgadzam sie w 100%, nie ma na co czekac z przesadzaniem! 0,4l to zdecydowanie za malo
 
K

karczdaniel55

Guest
Dzięki chłopaki za odpowiedź. Może źle ująłem słowo "doniczki". Miałem na myśli osłonki. Pójdę za waszą radą niemniejednak będę śledził swoje dziewczyny i powiedzmy po 1,5 tygodnia przesadzam do docelowych. Za bardo nie mam jak zweryfikować tego czy korzenie już są na samym dole, ale w 1,5 tygodnia cała doniczka się nie zakorzeni, a da potężnego kopa gdy pójdą do docelowych donic.

Bardzo się cieszę, że pomagcie na prawdę to doceniam :) Do zobaczenia w poniedziałek
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Mi po 2.5 tyg zakorzenila sie 2l doniczka, potem wrzucę foty
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
yo, potwierdzam to co koledzy piszą, te 0,4l doniczki to max tydzień, u siebie przesadzam z 2l doniczek w 10-14 dniu i cały spód doniczki w tym czasie jest wypełniony, jeśli potrzymasz za długo w tych kubeczkach to prawdopodobnie rośliny skarłowacieją, system korzeniowy efektownie rozwija się do 3 tygodnia flow, następnie roślina swoją energie przekierowuje w budowę pąków. Pozdro
 
K

karczdaniel55

Guest
Panowie mam kilka pytań a propo przyszłości uprawy:
1. Sprawdzałem dzisiaj PH wody, którą podlewam (kranówą po 24h) - 7,5-8 PH. Co mogę zrobić aby zmniejszyć PH. Myslałem nad dolomitem, ale ile go podać i jak często stosować ?
2. Zrezygnowałem z treningu LST bo i tak będzie busz na takim kwadracie jak mój. Zauważyłem wzmiankę na kilku fotorelacjach o czymś takim jak trening ML. Ktoś podsunie link z wyjaśnieniem, lub udzieli wskazówek ?
3. Czy fim, lub toping to dobra decyzja ? Nigdy tego nie robiłem. Podzielicie się uwagami z tym związanymi ?

Bardzo proszę o rzeczowie odpowiedzi. W pierwszym poście będę starał się robić odnośniki do ciekawych/pomocnych odpowiedzi, tym samym fotorelacje robiąc bardziej cztelną i pomocną dla pokoleń. Równiez proszę mniej doświadczonych growerów o możliwie wstrzymanie się od niewnoszących do sprawy odpowiedzi.
 

Prof.amator

Keep growing!
Weteran
Rejestracja
Kwi 26, 2011
Postów
1,617
Buchów
0
Odznaki
1
Nie chce sie powtarzać, ML to kwestia poszukania 3 minut na forum w dziale trening. Tak samo zbijanie czy podwyższanie pH. Troche ruszyć tyłeczki a nie na łatwiznę isc :p
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Panowie mam kilka pytań a propo przyszłości uprawy:
1. Sprawdzałem dzisiaj PH wody, którą podlewam (kranówą po 24h) - 7,5-8 PH. Co mogę zrobić aby zmniejszyć PH. Myslałem nad dolomitem, ale ile go podać i jak często stosować ?
2. Zrezygnowałem z treningu LST bo i tak będzie busz na takim kwadracie jak mój. Zauważyłem wzmiankę na kilku fotorelacjach o czymś takim jak trening ML. Ktoś podsunie link z wyjaśnieniem, lub udzieli wskazówek ?
3. Czy fim, lub toping to dobra decyzja ? Nigdy tego nie robiłem. Podzielicie się uwagami z tym związanymi ?

Bardzo proszę o rzeczowie odpowiedzi. W pierwszym poście będę starał się robić odnośniki do ciekawych/pomocnych odpowiedzi, tym samym fotorelacje robiąc bardziej cztelną i pomocną dla pokoleń. Równiez proszę mniej doświadczonych growerów o możliwie wstrzymanie się od niewnoszących do sprawy odpowiedzi.

1. Sposobow na zbijanie ph jest sporo - lecisz z organicznymi czy mineralnymi nawozami? Ja stosuje ocet winny - a raczej stosowalem, bo teraz nie reguluje wcale.
2. ML czyli mine lining, pogoogluj. Zalozenie sa bardzo proste: tniesz, naginasz, tniesz, naginasz... i tak do osiagniecia satysfakcjonujacej ilosci odrostow. Trening baaardzo wydluza wega i jak dla mnie trwa to zbyt dlugo. Jak chcesz to zajrzyj do mojej fotorelacji, tam robie ML na czterech pannach i staram sie wszystko ladnie pokazac.
3. Fim i topping fo dobra decyzja. Poczytaj tez o cieciu wujka bena.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół