nasiona marihuany

[0.36m2]:::[MH TS1000]:::[ChemdogDDxBlueMoonshine||Purps||Cindyrella99||SweetPinkGrapefruitXcindyrella99]

Wyszukiwarka Forumowa:

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
Witam szanowne grono ciaśniejszej strony forum!

Zakładam foto-notatnik z kolejnej przygody w micro, chciałbym się tu zająć jakimś pyleniem co by przedłużyć parę genów ze starszych kulek. Pierwotnie chciałbym uzyskać nasiona regularne, lecz jeśli nie wykluje się żaden godny samiec to spróbuję pohermić coś sreberkiem.

Pestki, które odpalam są już dość leciwe - mogą mieć z 8 lat, jak nie lepiej…, na potrzeby tej relacji wykiełkowała mi około połowa z nich. W poprzedniej turze udało mi się wykiełkować C99 od Mosca (dostałem kiedyś w bonusie od Satindi, o ile dobrze pamietam to może być linia BX) oraz krosik z OS (użytkownika, którego już nazwy nie pomnę…) SPGxC99. Obydwie przytrzymałem trochę jako micro-klony po harvescie i chciałbym z obecnie dosianych nasion stworzyć między nimi hybrydę.

A wykiełkowały mi 3 sztuki ChDDxBM od HC z innego forum oraz jeden gratisowy Purps z BC Bud Depot jesli pamięć mnie nie myli (również stary gratis od Satindi). Z klonów na razie dostawiłem dwa mocno skapiszonowane C99 (cóż, nauka klonowania wciąż trwa). Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja- powierzchnia niezbyt duża wiec trochę dygam z dosadzaniem…

Trochę o warunkach:
Box: 40x40x100
Lampa: MarsHydro TS1000 (chciałem wrzucić TS600, ale wolę mieć kontrolę?)
Fotoperiod: 16/8 || 12/12
Wyciąg: jakiś axial flo coś tam chyba 100 ( oczywiście z filtrem)
Mieszak: taki tam mały pipsztok na USB
Nawilżacz: tak
Temperatury i wilgotność: 22,6-26*C / 40-75%
Donice: jednorazówki 0.25||Root Nurse2L/3.8L/12L - to obecne wyposażenie, ale może coś dobiorę…
Ziemia: jeszcze nie wiem…, ale może po prostu BioBizz AllMix
Trening: cięcie, naginanie, łamanie
Nawozy: Plant Magic Oldtimer Organic Grow/Bloom/Magne-Cal+ || Liquid seaweed || Superthrive

Tak to wyglada

PXL_20220307_1932177612.jpg


Klon z powyższego zdjęcia z prawej strony i jego korzonki

PXL_20220306_1221104902.jpg


Z 4 klonów C99 ledwo ukorzenilem dwa, a ukorzeniam jeszcze SPGxC99… teraz tylko czekać na rozwój sytuacji.
Z góry dziękuje za miłe słowo, wskazówki czy porady.
Buch z wami.
 
Ostatnia edycja:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Git zajawka!
Elegancki klon i w ogole wszystko teges.. tylko, że jeśli masz metr wysokosci boxa to już wątek nie do działu mikro. Mikro je do 90cm.
:tiphat:
 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
Oh shit…kiedyś to sam przenosiłem, a w nowym interface już nie tak prosto- niech ktoś pomoże przenieść z działu micro :crazy: dzięki ! A tak btw to myślałem, ze jednak o powierzchnie chodzi… Żul chyba ma nawet wyżej boxa, a tez ma tu wątek:unsure:
 
Ostatnia edycja:

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
Wjeżdżam z update'em po tygodniu:tiphat:

Klony C99 się trochę ogarnęły i lekko odbijają. dostawiłem jednak dwie Blue Tara F2 od pana dobrodzieja z innego forum. Już raczej więcej nic nie dojdzie- mogą zmienić się te klony ewentualnie no i może coś wyleci do śmieci...

2.jpg


Jeszcze chwilę potrzymam w tych kubeczkach i lecą do większych.
Lampa odkręcona na lekko ponad 50%...

W bonusie lektura poranna do kawki, niezła kniga na ponad 600 stron i próbuję
coś tam z niej wydukać po angielsku...

1.jpg


Ktoś może już miał w ręce i może dać recenzję w pigułce? :sneaky:

Pozdro!
 
Ostatnia edycja:

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
+UPDATE+

Opuszczam szeregi micro i ze względów praktycznych idę po większy namiot do szafki, będzie to 60x60x140.
Wjechały tez nowe donice 3,8L Root Nurse oraz jedna 2L jako wotum nieufności dla najwolniejszego Purpsa :fish:

Wszystkie ChDDxBM mają powykręcane / oklapnięte liście.., podobnie jak Purps. Mea culpa bo prawdopodobnie z***ałem
pH i być może tyćkę za wcześnie polałem Shogun Start (ale to takie słabe niby ma być na początek...)..., warun taki jak widać na lcd:

1.jpg


Wykręt #3

2.jpg


The Purps

3.jpg


A tutaj niedomagające czerwone diody na moim MH TS1000( czy ktoś też tak ma? czy też czerwone wszystkie powinny świecić jednomiernie?)

4.jpg


@sub23 może Ty coś ten tego? Wiem, że ryzykuję kolizją mojego ilorazu inteligencji z wiedzą niewiadomą, ale chcę tylko wiedzieć czy jest nadzieja, czy tez już mam montować żyrandoled :crazy: ale swoją drogą to właśnie kupiłem już pierwszą żarówkę i chyba jednak coś kiedyś złożę..., znowu :flower:
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Jak kielkowaly te moonshiny ? sam zamierzam kilka posadzic takze bede obserwowal :)
 

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
488
Buchów
1,735
A te dziwnie świecące to nie są przypadkiem infrared ? Wydaje mi się że to tylko inny rodzaj diod bo świeca po obu stronach podobnie różnica między nimi to tylko strumień widzialnego światła.
 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
Jak kielkowaly te moonshiny ? sam zamierzam kilka posadzic takze bede obserwowal :)
Jak na kulki co mają około 7 lat, to bardzo ładnie. Kiedyś miałem już te geny pod hps 150w i wyszły zacnie:

2.png


A te dziwnie świecące to nie są przypadkiem infrared ? Wydaje mi się że to tylko inny rodzaj diod bo świeca po obu stronach podobnie różnica między nimi to tylko strumień widzialnego światła.
No właśnie nie wiem czy aby na pewno, bo mam wrażenie że to powinno normalnie świecić (bazując na wizualkach z aukcji czy fotach z innych FR), ale mam nadzieję nie kupować jeszcze nowej lampki ?

Dzięki za odwiedziny i buchy- na zdrówko!
 
Ostatnia edycja:

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
+ UPDATE +

3 tydzień weg

Wszystko jakoś tam idzie, choć mogłoby lepiej. Po przesadzeniu ładnie odbiły (zwłaszcza Blue Tara). Aktualnie jest dostawiony jeden klon SPGxC99- jednak bardziej mi podchodzi niż C99. Sytuacja sprzed paru dni, 3 dzień po przesiadce i oprysku z Boom Boom

salata.jpg


Btw- po raz pierwszy testuję ziemię Plant Magic Plus Soil Supreme, jak na razie najpulchniejsza jaką kupiłem ever. Lampa skręcona na 60%. Podałem też pierwszy oprysk epsom, bo już gdzieniegdzie jaśniały blaszki na liściach…

A tutaj micro-propagatorek

klony.jpg


A dziś wszystko ścięte na Bena za wyjątkiem jednego wciąż najmniejszego Purpsa, który został jedynie skrócony o głowę.

ChemDDxBM#1(bonbeleg)

ben.jpg


Klony pobrałem narazie tylko z tych krosów, później zobaczę czy coś jeszcze natnę.

Miłego przesilenia wiosennego :smoking:
 

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
488
Buchów
1,735
Ten namiot to Black Orchid? Te czerwone rurki -.-
 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
Ten namiot to Black Orchid? Te czerwone rurki -.-
Zgadza się, wzięli mnie trochę na ten ich czarno-czerwony branding.., mam dwa z tej firmy i w obydwu jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, ale najważniejsze ze na tą chwilę spełnia zadanie ✌?
 

Anarcy87

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2022
Postów
68
Buchów
17
A tutaj niedomagające czerwone diody na moim MH TS1000( czy ktoś też tak ma? czy też czerwone wszystkie powinny świecić jednomiernie?)
Witam, jest to zupełnie normalne w MH. Jedne diody czerwone są inne niż drugie i jest ich mniej

 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
+ UPDATE +

4 tydzień weg

Mam wrażenie, że wszystko przystopowało- bardzo możliwe, że przez powrót niższych temperatur.., zanim podłączyłem dodatkowo matę dogrzewającą w dzień miałem max 21 stopni.., teraz dobija do 24*C i coś tam ruszają. Na razie sama woda bez niczego ale prysnę Boom Boom'a przy następnym podlaniu. Cały czas Blue Tara F2 idą najlepiej- przerosły wszystko inne co wystartowało wcześniej...

1.jpg


Powoluniu.
 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
+ Pierwsza Miesięcznica +

Dziś właśnie ona mija od wykiełkowania pierwszej rośliny - parę dni temu zrobiłem solidne podlanie i wreszcie odbiły do góry, oprysk zrobię jednak za jakiś czas. Zastanawiam się czy przełączać na dniach...

1.jpg


2_1.jpg


2_2.jpg


2_3.jpg


2_4.jpg


2_5.jpg


2_6.jpg


2.jpg


Trochę już zapełniły powierzchni, przełączać czy dusić?
 

Switch

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2022
Postów
132
Buchów
570
Odznaki
1
+ UPDATE +

Dzień 34

Wiem, że nie wypada tak wysrywać tymi zdjęciami co chwila :crazy: ale tylko uprzejmie donoszę, iż do tej pory jedynie łamałem łodyżki a teraz je wszystkie dogiąłem (prócz Purpsa). Potrzymam jeszcze z tydzień może i skracam FP. Dostały podlanie z Plant Magic Grow 3ml/L , Superthrive, Liquid Seaweed i CalMag 2ml/L. PH 6,3 TDS 300 (muszę jeszcze kupić pomiar EC)

1bec89176ea25819a.jpg


2.jpg


3.jpg


Pozdro:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół