nasiona marihuany

[0,72m] [HPS 400W + Cooltube] 8xLSD - Kilka pytan na pierwszy raz

Wyszukiwarka Forumowa:

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Drodzy Koledzy (i Kolezanki mam nadzieje )
Zaczynam piewsza hodowle pomidorow. :harvest::harvest:
Forum czytam od dawna jednak jak to zawsze wyniknelo kilka pytan i watpliwosci. Mam nadzieje, ze podzielicie sie trroche wiedza :)

Wiec moze najpierw setup:

Box:
Diamond Room 120x60x180

Swiatlo:

MH 400W Phytolite na weg
HPS 400W Sunmaster DUAL na flo
Balast - Lumatek 400W

Wentylacja:

Wentylator promieniowy 400 m3/h z regulacja obrotow i termostatem
Filtr weglowy - nie pamietam teraz parametrow ale dopasowany do wentylacji
Wentylator mieszajacy - musze zakupic. Nie jestem pewien czy jeden czy dwa.

Rosliny:
8xLSD feminizowane - planuje SCRoG i FIM. Choc nie wiem czy na poczatek bede mial odwage na to drugie

Ziemia i doniczki:
8xDoniczki 11L
2x Plagron lightmix 50L
Eazy Plug do kielkowania

Nawoz:
Zestaw startowy BioTabs - troche z checi sprobowania organicznej uprawy, troche z okazji ze nie trzeba kontrolowac pH wiec mysle, ze na poczatek bedzie ok

Czego mi brakuje ?

Nawilzacz - jutro planuje zakup
Wentylatory mieszajace
Termometr z higrometrem
Jakies CO2 ?


Wiec pozwolcie, ze przejde do pytan :) Jak pisalem forum przegladalem, ale chyba jak przyszlo co do czego to sie odrobine pogubilem :) Licze na odrobine wyrozumialosci :D



  1. Swiatlo. Kurcze, kupilem juz ten HPS 400 i zaczynam sie zastanwiac czy przy tak szerokim boxie doswietli mi wszystko rownomiernie. Myslalem teraz nad zmiana setupu na 2x250W ale chyba to juz przy nastepnych projektach. Co myslicie ?
  2. Balast. Gdzie montujecie balast ? Kabel od balastu ma chyba 2m boje sie, ze moze zabraknac, a nie wyglada na "dorabialny" (zamontowany w zasilaczy i ladnie zarobiony na koncu od strony oprawki). Gdzie polecacie zamontowanie go ? Ew. czy mozna jakos to przedluzyc
  3. Nawilzacz. W boxie nie mam miejsca na nawilzacz, ale planowalem kupic nawilzacz 5L ustawic obok boxu i zrobic jakas samorobke z wezyka i wpuscic to pasywna wentylacja do boxa. Czy wartosci 60-70% wilgotnosci sa stale (tj. weg/flo, dzien/noc) ?
  4. Wentylatory mieszajace. Jeden czy dwa? Myslalem o takich 15W/20 cm na klips.
  5. CO2 Myslalem o BuddyBoost (torba) albo maty wisszace. Warto ?
  6. Wentylacja (instalacja) Chcialbym zrobic instalacje w takie spoosb Filtr (w boxie) --> Wentylator --> Cooltube --> wylot gornym wylotem. Wloty pasywne. Dobrze kombinuje ?
  7. Ziemia Kupilem Plagron Lightmix (Torf, torf czarny, perlit, włóknisty torf.
    1,5 kg/m2 minimalne nawozy (12-14-24) pH 5,5-6,9
    ) Czy mieszac to dodatkowo z perlitem ? Czy dac kermazyt na dno doniczki ? (to mnie zastanwia - czytalem ze powinno sie dac na dno dniczki troche by trzymalo wilosci i mialo dostep do powietrza, ale widzialem tez na relacjach posypana ziemie z wierzchu kermazytem. Doradzicie ? :)
  8. Nawoz Kupilem zestaw startowy Bio Tabs, ale z tego co czytam z instrukcji to na taka ilosc ziemi powiniennem zakupic jeszce jeden. Any idea ? :) Do tego czy polecacie cos oprocz tego (organicznego). Jakis booster or sth ?
  9. Kielkowanie Nasionka najpierw mocze, pozniej wkladam do namoczonej kostki Eazy Plug i czekam, az pojawi sie lodyga, Jak duza ma byc by go zasadzic do ziemi ? Czy od razu do doniczek docelowych (tak zapewnial sprzedawca, ze w wypadku EP moge tak zrobic czy jednak dac jakies doniczki przejsciowe by sie jeszce ukorzenilo ?
  10. Swiatlo na poczatku Kiedy wstawie wykielowane sadzonki pod swiatlo to dawac od razu pod 400W i 18/6 ? Czy zmienijszyc moc na poczatek do 250W?


To chyba na poczatek tyle. Z gory dzieki z ew odpowiedzi i sorry za duza ilosc pytan, ale jaram sie jak dziecko w swieta i nie chcialbym czegos spie$%#@$ :D :D :D
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 58869

Guest
dobry wieczór lub nocy...

więc do odpowiedzi ;)
1. Mogłeś sobie kupić kwadratowy namiot na 100x100 podstawy
2. Jak nie znasz podstawowych podłączeń elektrycznych to lepiej więcej poczytaj w necie
3. Spróbuj wcisnąć go do środka kup nie duży nawilżacz
4. minimum dwa
5. olej
6. tak
7. mogłeś kupić grow mix
8. Możesz dokupić boostery od biobizz
9. Lepiej w małych kubeczkach lepiej się potem ukorzeniają
10. daj 250W po około 2 tyg daj 400W

wyczerpującą mam nadzieję odpisałem zatem życzę powodzenia z fartem :thumright:
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
dobry wieczór lub nocy...

więc do odpowiedzi ;)
1. Mogłeś sobie kupić kwadratowy namiot na 100x100 podstawy
2. Jak nie znasz podstawowych podłączeń elektrycznych to lepiej więcej poczytaj w necie
3. Spróbuj wcisnąć go do środka kup nie duży nawilżacz
4. minimum dwa
5. olej
6. tak
7. mogłeś kupić grow mix
8. Możesz dokupić boostery od biobizz
9. Lepiej w małych kubeczkach lepiej się potem ukorzeniają
10. daj 250W po około 2 tyg daj 400W

wyczerpującą mam nadzieję odpisałem zatem życzę powodzenia z fartem :thumright:

Dzieki qmplu za szybka odp :) Kilka odp i pytan pomcniczych :)

Ad1 Nie moglem :D Ograniczenia kubatury ;) Ten rozmiar byl najwiekszym co mi wejdzie :) Da rade to swiatlo ?

Ad2 Cos tam mnie na PW uczyli. Jednak wolalbym nie ingerowac w serie, stad pytanie gdzie instalujecie Wy ;)

Ad3 Az tak malego nie kupie :) Mam centymetrowe marginesy :)

Ad7 Ktos mi polecil to jako podstawe pod organike, ze wzgledu na to, ze nie zawiera duzo nawozu na poczatek. Tak czy siak juz mam :) Ujdzie ? Wymieszac to z czyms oprocz nawozow z BT ? Z perlitem ? Co z tym kermazytem ?

Ad8 Oprocz boosterow dokupic tez drugi zestaw BT ? To pierwsza hodowla i powiedzmy ze $ nie gra az takiej roli, a zalezy mi na tym co najlepsze na poczatek

Tak czy siak dzieki za szybki response :)
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
INSTRUKCJA BIOTABS i się jej trzymaj bo wszystko się spie.......

Tak, nawozow masz za malo. Moze lepiej kupic osobno, bo starter pack jest mega drogi. Braknie Ci na pewno startrexu i mycotrex, to dokup. Bactrexu dajesz bardzo mało, tak samo orgatrexu, ewentualnie dokupisz pozniej.
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Koledzy,
W piątek wrzuciłem nasiona do eazy pluga. Wykielowkowaly wszyskie, ale nierówno. Jedno ostatnie dopiero wychodzi z ziemi, natomiast największe mam wrażeni, że jest wyciągnięte. Nie mam jak przez tel dodać zdjęcia więc wrzucę wieczorem. Ma ok 5-6 cm i malutki listek na górze. Dziś dałem je pod światło, nie wiem czy nie za późno :/ Światło 18/6.
Co robić jeśli się wciaga ?
Jak nisko dać lampę ? Dziś pierwszy raz włączyłem na 250W i dałem ok 30-40 cm nad, ale mam wrażenie l, że jeśli chodzi o temp to mogłoby być dużo niżej (nie chciałem ryzykować)
Kiedy wkładać z eazy pługa do doniczek ?

---------- Post Zaktualizowany 13:19 ---------- Data pierwszego postu 12:41 ----------

 
D

DarkMessiah

Guest
Wsadzaj je do doniczek zakop po same listki. Lampa 40-50cm i obserwuj je
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Pytanie. W instrukcji biotabs jest info by "namoczyć doniczki". Co autor miał na myśli ?:) Mam lać aż wypłynie dołem ?

---------- Post Zaktualizowany 23:50 ---------- Data pierwszego postu 18:26 ----------

Do tego dziś zauwazylem, że wilgotność niby pokazuje 63%, ale filtr cały mokry od dołu do tego zauważyłem zacieki wewnątrz cooltube, i skondensowana wilgoć :/
Jakieś pomysły ?
Czyscic tube ?
 
Ostatnia edycja:

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Przy przesadzaniu masz podlac roztworem bactrex i orgatrex. Ja nie przelewam bo za male rosliny mam wtedy.

Masz nawilzac wlaczony w nocy?
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Tak to wyglada na ten moment po przesadzeniu:













Czy widać zdjęcia? Bo nie wiem czemu ale na kompie nie widzę :(
Temp 23 wilgotność 60% jest ok ?
Jakieś rady?

P.S. biotabs Starter kit w opakowaniu 250g Startexu w jednym było 216g w drugim 222g :/
 

Hejzik

Active member
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
26
Buchów
0
Zdjęcia widać, słyszałem ( czytając ), że przy temp. 24 dają rade więc spoczko. ::spalony:
Przy przesadzaniu miałeś zakopać po same listki, łodyga może nie wytrzymać. :)
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Staralem sie znalezc kompromis :D moze je czyms chwilowo wzmocnic ? Patyczek do szaszlykow ? :D
Licze, ze panienki wybacza mi jakies bledy :)
 

Hejzik

Active member
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
26
Buchów
0
Grzebać w ziemi już chyba nie warto, na początek na moim miejscu zastosowałbym patyczek do szaszłyków, potem jak będzie większa i tragicznie to bambuska? :)
Chyba, że ktoś bardziej doświadczony coś poleci...
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Moge jeszcze usypac maly kopczyk wokol lodygi ;) Kurcze niby sie tak bujaja, ale troche liczylem ze jak dam mieszajce went to zaraz wyrabia sobie bajcepsy :D
 

Hejzik

Active member
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
26
Buchów
0
No ewentualnie podsyp, ja tak zrobiłem, ale łodyga nie była aż taka długa. Ubrudź się i kombinuj z patyczkiem - powodzenia <peace>
 

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Podsypalem, teraz tak to wyglada.







Skad bede wiedziec, ze mam problem ? (Pomijajac ten co juz mam :/)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół