nasiona marihuany

[100W HPS] Kaia Kush - jaki może być powód niedoborów ?

Wyszukiwarka Forumowa:

countrychicken3

New member
Rejestracja
Lis 18, 2017
Postów
3
Buchów
0
Witam,
to mój pierwszy in , na out'ach już trochę doświadczenia zebrałem, jednak okazało się,że pod dachem to zupełnie co innego.
Do sedna :
2 x Kaia Kush z klonów, 2 tyg weg, od 16.10 przełączone na flo ( FIM robiony przez właściciela matki,małe LST było, żeby większość szczytów była na tym samym poziomie )
donice 7,5 L, ziemia Substral Osmocote ph ok 6,0 - 6,5
pH - niestety nie mam jak sprawdzać, budżet był skromny
nawozy : tri pack z biobizz - grow/bloom/topmax
box 0,4 x 0,5 x 1,2 m przerobiona szafa
wentylatory komputerowe wtłaczający i wytłaczajacy połączony z cooltubą
temp : dzień - 25 , noc - 20

Załączam zdjęcia i proszę o pomoc, teraz już i tak tego nie naprawie, ale chciałbym usłyszeć jakieś rady na przyszłość, żeby nie powielać błędów i się rozwijać.
Całość była robiona dość szybko i niestety po kosztach, no i chciałem mieć trochę już swojego. Następny będzie bardziej przemyślany i z większym kapitałem - mam już niezbędniki
Moje pytania :
co to za niedobór ? ( zaczęło się od zwijania liści w ruloniki, potem brązowe końcówki,jasne przebarwienia, potem plamki na całych liściach także na przytopowych; starałem się uchwycić różne zmiany)
co może być przyczyną niedoboru ? ( ziemia ma niby ok 6,3 pH więc powinno być dobrze, nawozy lane według tabelki z biobizz )
jakie ogółem błędy widzicie i co można poprawić na przyszłość





















 

M@niek

Member
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
13
Buchów
0
Nie podałeś żadnych wartości oświetlenia itp. a jak dla mnie to przez to :freak2:
 

countrychicken3

New member
Rejestracja
Lis 18, 2017
Postów
3
Buchów
0
sorki , lampa hps 100 W w cooltubie z odblysnikiem, box wylozony mylarem, odległość od szczytów od początku się starałem trzymać ok 20-25 cm, termometr na wysokości szczytów - nie przekraczało 27 st C. . Mam ponad 12 500 lumenów na m2, więc więcej troche niż optymalnie. A i podlewam przefiltrowana przez taki dzbanek filtrujacy do wody i osdtana 2 dni , co mniej wiecej 4 dni, jak jest sucha na pół palca. Jak jeszcze jakieś dane podać to mów.
Więc jaka diagnoza ? Ja obstawiam względny niedobór P, K i Ca przez nieodpowiednie pH gleby, ale robię tak samo jak na oucie a tam nigdy problemów nie było
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Mam znikome doświadczenie ale mi to wygląda na książkowy spory już deficyt fosforu..miałem identyczne plamy na świeżych liściach,chociaż nie zwijały się itp jak u Ciebie.Odpowiednia dawka PK 13/14 załatwiła problem.Chociaż mogłeś je poblokować złym PH wody-ja bym odpuścił filtrowanie i zainwestował<lol> 25 zł w kropelki GHE.
pozdro
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
jeśli nie jesteś pewny co do PH to sprawdź je w pierwszej kolejności.w zoologicznym te kropelki 12 zeta kosztują.mi to wygląda na problemy P/K ewentualnie też ciut Ca,Mg możesz dorzucić.
 

countrychicken3

New member
Rejestracja
Lis 18, 2017
Postów
3
Buchów
0
ok, postaram się to załatwić . A ponieważ mam następny projekt w planach, czy jak kupię porządną ziemie , zrobię porządną mieszankę i dalej będę stosował Biobizz i odstaną przefiltrowaną kranówę, będzie potrzeba korygowania pH ? trochę się zdziwiłem, że mam takie problemy bo mam teoretycznie ziemie z pH ok i no i nawozy też powinny być zbuforowane, czy po prostu z czasem i w związku z nawożeniem pH tak czy inaczej ulega zmianom ?
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
nie tak natychmiast ale tak, PH ulega zmianą po czasie.teraz ciekawostka i mała rada.rzadko kiedy używam ph/ec metra.jestem przekonany do nawozów HESI i tylko ich używam. od początku leje HESI BLOOM a nie TNT już na wega gdyż sam skład NPK nie różni się znacząco z tym że BLOOM ma w sobie korektor PH który bardzo pomaga.taki mały tip dla poczatkujących pozdro.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół