nasiona marihuany

12/1 - fotoperiod przyszłości ?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Ja to rozkminiam tak...
Najwieksze planty pochądza z okolic zwrotnikowych. + - 10 stopni
Tam ciągle 12/12 mniejwiecej + - 1-2 h
Więc po co zabierac roslinom tyle dnia i zmniejszać? co u niektórych widziałem
nawet do 8h
wydaje mi się że geny jak sativy moga miec nawet 13-14h światła do kwitnienia o dopiero wtedy mozna z nich wycisnąć optimum w IN a jest sporo krzyzówek z przewgą sativy.
Przy idyjkach i z przewaga tego genu pozostał bym przy 12/12
min 11/13.
Wszystko wymaga prób niestety na własnej skórze.

Co do fotoperiodu to nie sadze bysmy my forumowicze #,lub innych forum
wynaleźli w tej kwesti cos bardziej optymalnego niz 18/6 12/12
uniwersalny fotoperiod reszta to eksperyment.
Może jakies oszczędności na VEG ale taka prawda że to nie jest tani sport.
I 100 czy 150 zyli nie robi róznicy jak ma sie na uwadze co mozna osiągnąć .

Popatrzcie ile lat ludzie zajmują się tym profesjonalnie i jakie maja mozliwości.
Już od dawna by to funkcjonowało w śeicie PRO-LEGAL i nie było by możliwości by to ukryc przed zainteresowanymi.

Co oczywiście nie oznacza by nie poszukiwac ciągle czegoś lepszego to już wynika z ludzkiej natury.

---------- Aktualizacja posta 14:42 ---------- Czas poprzedniego posta 14:39 ----------

Pomijając 12/1 na wegetacji(jadę teraz z klonów bez veg`a), skracanie czasu naświetlania na flo daje mi bardzo dobre rezultaty. Rośliny przełączyłem 11 maja, czyli dziś mają równe 6 tyg i właściwie na dniach mogę je ciąć. Jakieś foty postaram się wrzucić później.
Co do grow Natural`a, sam jestem ciekaw jego wniosków.


Pozdrawiam
Izak

Czyli przyspieszyłes dojrzewanie obnizeniem czasu a nie zwiększyłeś kwitnienia.
Konopia musi mieć światło do produkcji auksyn by rosła (rosły kwiaty)
Noc indukuje hormony kwitnienia.
A im dłuższa tym wiecej etylenu co powoduje szybsze dojżewanie ale niestety mniejszy plon.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
"Wszystko wymaga prób niestety na własnej skórze"
"reszta to eksperyment"
"Co oczywiście nie oznacza by nie poszukiwac ciągle czegoś lepszego to już wynika z ludzkiej natury"

Kwiatkowski pozwoliłem wyciąć sobie z Twojej wypowiedzi to co chciał bym aby charakteryzowało moją przygodę z konopiami.

"Czyli przyspieszyłes dojrzewanie obnizeniem czasu a nie zwiększyłeś kwitnienia.
Konopia musi mieć światło do produkcji auksyn by rosła (rosły kwiaty)
Noc indukuje hormony kwitnienia.
A im dłuższa tym wiecej etylenu co powoduje szybsze dojżewanie ale niestety mniejszy plon. "

Jeśli masz rację w tej części Twojej wypowiedzi to właściwie zrobiłem to co zamierzałem. Grow który teraz robię to porównanie możliwości różnych nawozów i mieszanek podłoży na klonach. Nie zależało mi na plonie tylko na czasie. Niestety test nie wypalił do końca tak jak bym sobie tego życzył ponieważ panny mi się pohermiły, klony nie wyszły takie same itp iit.

Pozdrawiam
Izak
 
G

Gość

Guest
Najwazniejsze zeby mieć cel.
Ty go masz i nie ma rozczarowania.
No to masz rozkminione jak skończyć szybciej i z dojrzałymi plantami.
Z hermieniem niestety bywa dość często za duzo w seedbankach nieustabilizowanych krzyzówek.
Ale da sie z tym zyc i jeszcze jakieś femi zawsze mamy.
Jeszcze nie miałem takiej hermy zeby efekt końcowy mnie nie zadowolił.
A mam zawsze.

Chodzi mi o to by wiedzieć co sie robi i byc pewnym co sie robi.
Jak celem plon to jedziemy uniwersalnie.(lub pewniakiem)
Jak celem ma być efekt poznawczy nowej metody to jak najbardziej potrzeba nam takich ludzi którzy badaja to i owo a nóż cos sie wynajdzie.

ps.chociaz szczerze watpie,bo botanika roslin to dośc dogłebnie przebadana dziedzina ale.......
 
G

Gaynet

Guest
Jak dla mnie jest to historyczne i przelomowe odkrycie, pomimo 6 godzin swiatla mniej planty rozwijaja sie prawidolow, nie widze żadnej roznicy!
 

peryhelion

Active member
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
37
Buchów
0
Jak dla mnie jest to historyczne i przelomowe odkrycie, pomimo 6 godzin swiatla mniej planty rozwijaja sie prawidolow, nie widze żadnej roznicy!

Ale z nasion czy z klonów? Jak na razie z tego co ja wyczytałem na ICMAG'u, metoda daje te same lub lepsze efekty uprawy roślin w stosunku do 18/6, ale tylko w przypadku klonów i to sativa. Jak na razie nikt tu nie potwierdził dobrych efektów z nasion oraz indica.
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Peryhelion stosuje ten system od jakiegos czasu, byly sativki ,byly indyjki i matki z klonami w tym samym boxie. Nie wroce do systemu 18/6 bo nie warto. Oszczednosc pradu przede wszystkim,a i roslinki wygladaja jakby mialy większy wigor.:yeahh: same +

Czy klony też się tak szybko ukorzeniają jak w 18/6?
 

Fiddlestick1234

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
59
Buchów
0
Dziwi mnie wasz sceptycyzm po 18 stronach tematu kilku bardzo dobrych fotorelacjach z tym fp i dacie rozpoczęcia dyskusji na zagranicznych forach. wspomnę jedynie że już kilka lat temu było o tym wiadomo za granicą i jest on z powodzeniem używany przez najlepszych breederow
 
G

Gość

Guest
Dziwi mnie wasz sceptycyzm po 18 stronach tematu kilku bardzo dobrych fotorelacjach z tym fp i dacie rozpoczęcia dyskusji na zagranicznych forach. wspomnę jedynie że już kilka lat temu było o tym wiadomo za granicą i jest on z powodzeniem używany przez najlepszych breederow

Czyli jakich????
 

DzikiWons

Active member
Rejestracja
Cze 8, 2011
Postów
26
Buchów
0
Przeczytałem od deski, świetny temat, jak skompletuje cały sprzęt to na pewno taki fotoperiod zaryzykuje i po tym co widzę to prawdopodobnie z powodzeniem. <shiza>prosiłbym o więcej fotek, albo spostrzeżeń jeśli ktoś jest w trakcie testowania :bounce:
Z fartem
 
K

KEFIR

Guest
Używając 12/1 na weg i flo (11-13 aż do 9-15) Krzaki ładnie rosły przez całe swoje życie.

Z obecną wiedzą stwierdzam że kilka $ za prąd w kieszeni, jaki plon co i jak w porównaniu z tradycyjną metodą nie wiem więc nie będę prawił na ten temat.

Wyszło u mnie mniej więcej 0,7 grama z wata. Kiełkowalem z nasion fem., niby ten sam strain, to samo żarcie, warunki ale każdy krzak wyszedł inny i dał inny plon.

Popełniłem po drodze kilka większych/mniejszych błędów. Ale z końcowego efektu jestem zadowolony.

Przy następnym projekcie zastosuje te same ustawienia. Osobiście nie widzę powodów aby nie stosować tej metody. Polecam:spalony:
 
G

Gość

Guest
Ktoś ma jakieś pomysły jak 12/1 będzie działało przy ukorzenianiu klonów, ewentualnie czy ten fotoperoid nadaje się do rewegowania rośliny?
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
ukorzenianiu klonów, ewentualnie czy ten fotoperoid nadaje się do rewegowania rośliny?
Taki cykl oświetlenia to WEG więc przy rewegowaniu na pewno nie będzie problemu, zaś nie wiem jak z klonami - w teorii nie widzę przeciwwskazań, zaś nie zapewnię Cię bo nie próbowałem.
 
S

Spasiona Swinia

Guest
Dołożę swoje 3 grosze do tematu indyjki przetestowane były - 6 dni indukcji na dobre się rozpoczęła nawet po 5 dni no ale ... Oznak her mienia dotąd nie było a zobaczymy jak dalej.

Tylko ja po 12/1 robię FlO 11.5 / 12.30 potem zmniejszam też na koniec ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół