nasiona marihuany

12/1 - fotoperiod przyszłości ?

Wyszukiwarka Forumowa:

zielonogłowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 5, 2006
Postów
125
Buchów
0
Dobra ja mam pytanie, ponieważ wystartowałem z 100W HPS i 2x Skunk B52 Automat, i teraz czy 12/1 sie sprawdzi w automatach ?
 

oni_i_on

Well-known member
Rejestracja
Paź 3, 2012
Postów
85
Buchów
0
W sumie przeczytałem całość (mamusiu bolało) strasznie jest tu namieszane i można się nieźle pogubić

Moje pytanie jest proste i zasadnicze czy dla AF warto stosować ten system oświetlania 12/1 od początku do końca czy to raczej bezcelowe działanie - tu już nie chodzi mi o sam fakt że roślinki i tak zakwitną ale o fakt wykorzystania tego że mają się bardziej krzaczyć (nawet AF ma około 2 tyg veg które można by było dobrze wykorzystać na krzaczenie się)

Tak więc kwestia jest następująca i takie mam pytania:

1 - czy system 12/1 nadaje się dla AF (jeśli tak to kolejne pytania)
2 - czy system 12/1 stosować tylko w pierwszych tyg (do pojawianie się pierwszych kwiatów lub/i do 3 tyg)
3 - czy system 12/1 stosować od samego początku do samego końca

Dziękuje za konkretne odpowiedzi w tym temacie - mam nadzieję że ktoś już AF trzymał na tym systemie oświetlania i może się podzielić obiektywną opinią
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
W sumie przeczytałem całość (mamusiu bolało) strasznie jest tu namieszane i można się nieźle pogubić

Moje pytanie jest proste i zasadnicze czy dla AF warto stosować ten system oświetlania 12/1 od początku do końca czy to raczej bezcelowe działanie - tu już nie chodzi mi o sam fakt że roślinki i tak zakwitną ale o fakt wykorzystania tego że mają się bardziej krzaczyć (nawet AF ma około 2 tyg veg które można by było dobrze wykorzystać na krzaczenie się)

Tak więc kwestia jest następująca i takie mam pytania:

1 - czy system 12/1 nadaje się dla AF (jeśli tak to kolejne pytania)
2 - czy system 12/1 stosować tylko w pierwszych tyg (do pojawianie się pierwszych kwiatów lub/i do 3 tyg)
3 - czy system 12/1 stosować od samego początku do samego końca

Dziękuje za konkretne odpowiedzi w tym temacie - mam nadzieję że ktoś już AF trzymał na tym systemie oświetlania i może się podzielić obiektywną opinią
12/1 nie jest dla automatów. Przy nich lepiej 20/4 lub 24/0. Zrobił byś im 13/11 i miał byś to samo. Ta godzina jest potrzeba po to aby blokować kwitnienie w odmianach zwykłych. Zresztą było tu już kilka razy poruszane z tego co mi się pamięta.
 

oni_i_on

Well-known member
Rejestracja
Paź 3, 2012
Postów
85
Buchów
0
EkoFarmer ... <joint>
Mylisz się i to chyba bardzo ... jeśli chodzi o 12/1 ... proponuję zapoznać się dokładniej co to oznacza i co robi.
Ja osobiście drugi raz korzystam z tego systemu przy automatach i wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem.

A mogę Cię prosić o odp na moje pytania tak w 2/3 zdaniach skoro masz już doświadczenie z tym tematem ? - będę bardzo wdzięczny - dziękuje (twoje foto jest dość obszerne)
 

easyryder1

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2012
Postów
101
Buchów
0
podpisuję sie pod NATURAL-em( sam mi to poradził )powiem ze się opłacało i to bardzo, pewnie każdy z was wie jak się robi popcorn, dosłownie to samo sie dzieje z niektórymi częściami topów po przełączeniu na 12/12 dosłownie sie rozrywają, pisałem już wcześniej o tym w inych tematach" , niedługo wstawie nowe fotki dla porównania PRZED I PO przełączeniu na 12/12, zobaczycie różnica jest bardzo duża, a tak wogóle co szkodzi spróbować , nic do stracenia nie macie a mozecie tylko zyskać.

Pozdrawiam i powodzenia:spalony:
 

u.never.know!@

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2010
Postów
301
Buchów
1
Ja przy nastepnym projekcie sam ten mechanizm świetlny sprawdze bo wielu dobrych growerów chwali tu i tam
więc nie ma co
czekać trzeba samemu sprawdzić, i jak ma mniej mnie to kosztować w wattach jak i zużyciu materiału juz sie nie moge doczekać zobaczyć efekty z tym ze ja nie bede leciał auto bo jakos te geny do mnie nie przemawiają :crazy:

pzdr...

u.n.k!@
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
A gdzie ja napisałem, że przy 12/1 dają większy plon niż 20/4 ? :zombi:
Napisałem tylko, że nie widziałem różnicy ... i to jest moja tylko opinia ...
Dlatego się zastanawiam na co męczyć sprzęt ? :smokee:
No i jak możesz napisz proszę ile więcej tego plonu jest przy 20/4 ? <shiza>

Pozdro :yeahh:
Golas

ok, twoja opinia, z tego co widzialem to nie doprowadziles nigdy automatow pod 12/1
moze na vegu nie ma az takiej roznicy ale jest kolosalna na flo, uwierz, to nie magia to fizjologia

o ile sa wieksze plony?

20/4 daje okolo 30% wiecej swiatla niz 12/1 stad mozesz sie wlasnie spodziewac takiej roznicy
jak uwazasz inaczej i nie chcesz meczyc zarowek to moze swiec 4/20???

*smieje sie zartobliwie* ;)
 

oni_i_on

Well-known member
Rejestracja
Paź 3, 2012
Postów
85
Buchów
0
@Natural - bardzo Ci dziękuje za podpowiedzi i właśnie przełączyłem swoje AF (7 dzień życia po przejściach) na 20/4 i potem ostatnie 10 dni przeskoczę na 12/12 - moje odmiany mają od startu do ścięcia niby mieć około 60-70 dni

Link do fotorelacji w stopce
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
na wstepie pomijam kwestie af gdyz wg mnie stosowanie dla nich zmiennego fp czy tez fotoperiodu przeznaczonego na weg nie ma wiekszego sensu

Sam sprawdzilem 12/1 a w zasadzie 12/45 [trzy ząbki analogowego timera] i bylo ok, porownjac z innymi projektami [inne nasiona itp ale to malo istotne bo jak reklama Dosi głosi - jeśli nie widać różnicy, po co przepłacać?] weg byl podobny moze nawet bardziej burzliwo-krzaczasty [choc to moze sugesia]

ale nie w tym moim zdanim tkwi sedno 12/1 !
z wlasnych obserwacji wyciagam wniasek ze ow wynalazkowy fotoperiod najbardziej zyskuje na tym iz INDUKCJA przebiega nawet 2 x szybciej!

dokladnie tak, podczas innych projektow 18/6 indukcja trawla +/- 2 tygodnie podczas gdy 12/1 skraca ten czas do 7 dni
nie wiem jak dla was ale dla mnie to wazne i cenne siedem dni i raczej tylko dlatego [bo oszczedność $ nie jest kolosalna] bede uzywac 12/1
 

Mustache-man

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2012
Postów
92
Buchów
0
Mam pytanko.
Czy stosował ktoś z was 12/1 przy ukorzenianiu klonów albo rewegetacji?
Jakieś "za", "przeciw"?
 

no.1983

Member
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
16
Buchów
0
Ciekawe czy cflki, ze względu na częstsze włączanie i wyłączanie, dużo szybciej będą się zużywać?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół