nasiona marihuany

[1200 MH HPS] [4,4 m całkowita] [2m uprawa][190x230x230][19 pestek, opis niżej]

Wyszukiwarka Forumowa:

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
Witam Szanownych kolegów i koleżanki . Jest to moja pierwsza fotorelacja i postaram się ją poprowadzić najlepiej jak potrafię , z Waszą pomocą oczywiście . Jest to mój trzeci projekt a drugi prowadzony samodzielnie .
Ostatnia uprawa była na 6 roślin a wynik końcowy 550g suchego :jocolor: . Ale nie o tym teraz mowa i przechodzę do szczegółowego opisu aktualnej akcji .


ROŚLINY - 19 pestek ,wszystkie fem
Licząc od lewego górnego rogu ( zdjęcia później )

-1 cricital jack herer - delicious seeds x1
-2 champion-heavyweight seeds x1
-3 mind can'trol - dr.krippling x1
-4-10 oraz 18 - incredible bulk -dr. krippling x9
-11-17 super skunk - robert bergman x7

BOX
piwnica [190x230x230] , ocieplona od środka kingspan ze względu na to , że 3 ściany są zewnętrznymi . Podłoga i sufit drewniane także ocieplane . Brak okien i drzwi . Wjazd jak do czołgu :)

OŚWIETLENIE
-2X adjust-a-wings medium enforcer
-2x600 MH omega superlumen
-2x600 HPS omega superlumen
-timer maxibright 13a 4 way
-2x digital ballast hacienda 600w
-na ścianach folia diamond 99% , lekko zużyta . prawdopodobnie wymienię ją po tej akcji .


WENTYLACJA
-2X rhino fan 160w 1180m fi250
-sms com 7A 2gniazdka po 3,5A
-silenter - brak marki , skuteczny
-filtr rhino fi250/1000mm 1900m

MEDIUM I DONICE
-9x easy to grow (18 donic 15L ) autopot
-2x airpump quad outlet
-18x air doom
-canna aqua proffesional 60coco/40pebble
-beczka flexi 225L

NAWOZY
-first feed od root it
-GHE - grow, bloom, micro, bio bloom, nektar, flora kleen
-great white- trichoderma
-growth technology- cal-mag, pk boost, liquid silicon, ph up, ph down, green fuse grow andbloom + formulex ( oprysk raz w tygodniu )
-top shooter - ostatnie 3 tygodnie , używany sam bez podstawowej pożywki i boosterów i tylko na zdrowych plantach
-halo plant boost - oprysk od 2 do 5 razy na uprawę . Będę inforować .

TRENING
-http://www.growweedeasy.com/mainlining-nugbuckets

DODATKOWE URZĄDZENIA
-kaloryfer 2500W
-mieszający RAM 16''
-osuszacz powietrza electriq 245W
-nawilżacz midi HR-15 z beczką 100L
-gse humidifier/dehumidifier controller 8A
-ph i ec meter od essentials
-filtr wody od grow max water
-termometry rtęciowe i cyfrowe

ŚRODOWISKO
-EC i PH - jeśli ktoś miał styczność z kśiążką mr. Jose to właśnie z niej korzystam do utrzymywania tych parametrów i jak na razie jest ok.
-temperatura 25-26 dzień i 20 noc w fazie weg 18/6
-temperatura 27-30 dzień i 20 noc w fazie bloom 12/12


FOTKI
- Poniżej wrzucam kilkanaście fotek z fazy weg aż do pierwszego toppingu ( gdzieś około 3 - 4 tygodnia ) a także sprzętu który sobie tam pracuje . Przy następnym Upie postaram się opisać dokładniej rozwój panienek , warunki klimatyczne , nawożenie , moje pomysły na ten projekt , wszelkie problemy i moje spostrzeżenia. Myślę ,że za tydzień zaspokoję waszą ciekawość a na tę chwilę liczę na wasze uwagi i pytania .

























 

jebanyemigrant

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
118
Buchów
0
No grubo lecisz, przygotowanie na medal.
A ten worek wiszący na środku to pewnie CO2 tak?
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
Pytanie
1. Jak masz wysoko podniesiony Flexi tank
2. Jaką moc pompki do air doom2

Ps masz byka w opisie - doniczki masz 8.5L
Pozdrawiam i z fartem
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Fajnie, że kolejny użytkownik leci w easy2grow zobaczymy jak Ci pójdzie z tym zestawie. (ogólnie ja mam zbiornik na 20cm)
 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
Witam
Pytanie
1. Jak masz wysoko podniesiony Flexi tank
2. Jaką moc pompki do air doom2

Ps masz byka w opisie - doniczki masz 8.5L
Pozdrawiam i z fartem



Witam JOS . A więc Flexi tank od podstawy doniczki do kranu wynosi 30 cm . Roztwór utrzymuję do poziomu 30-50 L a następnie wymieniam na nowy . W zbiorniku mam pompkę z wężykiem , która miesza i napowietrza 24H
Pompa -model hailea ACO-2206 o mocy 8W , 40<dB , 10L flow . Cztery wyjścia mogą dostarczać powietrze max 8 air doom za pomocą 6mm rurki .Odpalam tylko na dzień .
Trzymam je blisko wentylatora wprowadzającego , żeby utrzymać temp na poziomie 20C co nie jest proste. Przy upałach na zewnątrz wyłączam .

Co do doniczek to mnie zagiąłeś :zombi: . zaraz zacząłem latać z miarą i mierzyć . Po zastosowaniu tej stronki https://trawka.org/kalkulator/ i wprowadzeniu paramatrów ; długość a=25 b=20 h=30 wyszło .... 15.20 L. mam gdzieś paragon zakupu ale
matematyka nie kłamie :smokee:. A co zwróciło Twoją uwagę odnośnie ich pojemności ? pewnie fotki tak wyszły . Pozdrawiam i proszę o więcej uwag i pytań w trakcie tej relacji . Dzięki

---------- Post Zaktualizowany 18:45 ---------- Data pierwszego postu 18:37 ----------

No grubo lecisz, przygotowanie na medal.
A ten worek wiszący na środku to pewnie CO2 tak?


Siema ***anyemigrant . Dobrze obczaiłeś. To co2 jeszcze z poprzedniego projektu . Ogólnie to nie wiem czy działa bo za mało doświadczenia w tym temacie mam ,ale ważność ma i sobie wisi . Na etykiecie zapisane jest , że niby do sześciu roślin taki jeden woreczek . Myślałem o jakimś poważnym sprzęcie do co2 ale na razie stwierdziłem że wentylację mam na wysokim poziomie i nie mam potrzeby kombinować . Chyba , że masz jakiś konkret pomysł na co2 do mojej dziupli to dawaj .pozdro

---------- Post Zaktualizowany 18:52 ---------- Data pierwszego postu 18:45 ----------

Fajnie, że kolejny użytkownik leci w easy2grow zobaczymy jak Ci pójdzie z tym zestawie. (ogólnie ja mam zbiornik na 20cm)



Witam . tak tak !!! od razu mi się ten system spodobał . Dla mnie najważniejsze zalety to brak strat roztworu , zero problemu z wilgocią w pomieszczeniu i ph jakie sobie ustawię no i w razie awarii prądu system leci dalej .
Dla mnie idealna sytuacja bo od rana do wieczora nie mam jak się z panienkami widywać no i nie ma problemu na weekendowe wyjazdy . Pozdro.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Hehe
Ja dziś zrobiłem wózek na 5 ciu obrotowych kółkach i ładowności około 250kg ,na flexi tanka 225L ,też właśnie o wysokości do kranika 32cm .
A co do doniczek to kupiłem Easy2grow 6szt. - razem 12szt. Doniczek po 2szt. Na podstawie i są one po 8.5L a widzę że nasz identyczne więc napisałem
Autopot 15L ma podstawkę tylko na 1szt.
Pozdrawiam i dużych plonów życzę.
Ps. Ja za 5 tyg. Ruszam następny grow w Easy2grow 12szt + set Bio tabs na 1.44m2.


Edit.

A o pompka jestem ciekaw bo ,ja będę miał na próbę 1szt. Airdoom i podepne pompke 3w , ale na przyszłość będę szukał pompki na 12szt i niewiem jaka moc dobrać .
 
Ostatnia edycja:

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
A moja kobieta na mój mały boksik mówi, że trąci nielegalem, a tutaj proszę .. sprzęt i przygotowanie jakbyś na tone suszu się szykował :D
Szacuneczek za zaagażowanie, życzę potężnych topów! :D
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Marzy mi się kiedyś w przyszłości namiot do którego będę wstanie spokojnie wejść i podziwiać :D Jak będzie miejsce na leżak to jeszcze lepiej.
Grubo lecisz, powodzonka.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
To są na 100% 8,5L doniczki na podwójnej tacce.
15L i 25L mają tacki na jedną doniczkę.

Widzę również, że coraz więcej osób zaczyna używać. Ma bardzo duzo plusów i tylko pare minusów.
 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
To są na 100% 8,5L doniczki na podwójnej tacce.
15L i 25L mają tacki na jedną doniczkę.

Widzę również, że coraz więcej osób zaczyna używać. Ma bardzo duzo plusów i tylko pare minusów.


Siema sputter_green . Jak ja lubię stwierdzenie na "100%" tak więc przejdźmy do konkretów .najpierw kilka fotek ( troszkę niewyraźne ale na 100 % do odczytania
)





Teraz obczaj ten temacik http://autopot.co.uk/wp-content/uploads/2017/03/AutoPot_UK_brochure_2017_v5.pdf ... jest to broszurka w formacie PDF i w sumie nie wiem czy w tej formie da się przesłać link ale jak coś to pisz i ogarniemy .

Następnie warto spojrzeć tutaj....... https://autopot.co.uk/product-category/pots/ ......i porównać

I tutaj także nie zaszkodzi spojrzeć i przekminić widełki w cenie tego zestawu ( to jest set jaki posiadam ale niestety ze względów technicznych nie dało rady w całości go zmieścić ) https://autopot.co.uk/product/easy2grow-24-using-16mm-pipe/
Pod opisem znajduje się opcja " GO LARGE " której użyłem

Mam nadzieję ,żę temat doniczek od tej chwili został załatwiony . Jeśli powyższe nie styka to na słowo musisz mi wierzyć hehe . Pozdro kolego :

---------- Post Zaktualizowany 16:11 ---------- Data pierwszego postu 15:37 ----------

Stronka z pompami ...
https://autopot.co.uk/product-category/air-pumps/
Pompa którą polecam
https://autopot.co.uk/product/air-pump-quad-outlet/

Nie ma potrzeby kupowania jednej pompy na cały temat (cena i możliwa awaryjność ). Ogarnij 2 pompy z linka wyżej i będzie naprawdę git .Do każdej podłącz trzy 6mm wężyki , na końcu tee connector ( trójnik) . Działa. Nawet bardzo dobrze , bo mam dwie takie pompki . Od roku już tłoczą ale tylko przez dzień (zalecane). Jak dla mnie śmieszna cena a efekty niewymierne ( moja druga akcja i widzę różnicę ) . Mam nadzieję że pomogłem . Pozdro.

---------- Post Zaktualizowany 16:12 ---------- Data pierwszego postu 16:11 ----------

Hehe
Ja dziś zrobiłem wózek na 5 ciu obrotowych kółkach i ładowności około 250kg ,na flexi tanka 225L ,też właśnie o wysokości do kranika 32cm .
A co do doniczek to kupiłem Easy2grow 6szt. - razem 12szt. Doniczek po 2szt. Na podstawie i są one po 8.5L a widzę że nasz identyczne więc napisałem
Autopot 15L ma podstawkę tylko na 1szt.
Pozdrawiam i dużych plonów życzę.
Ps. Ja za 5 tyg. Ruszam następny grow w Easy2grow 12szt + set Bio tabs na 1.44m2.


Edit.

A o pompka jestem ciekaw bo ,ja będę miał na próbę 1szt. Airdoom i podepne pompke 3w , ale na przyszłość będę szukał pompki na 12szt i niewiem jaka moc dobrać .


Stronka z pompami ...
https://autopot.co.uk/product-category/air-pumps/
Pompa którą polecam
https://autopot.co.uk/product/air-pump-quad-outlet/

Nie ma potrzeby kupowania jednej pompy na cały temat (cena i możliwa awaryjność ). Ogarnij 2 pompy z linka wyżej i będzie naprawdę git .Do każdej podłącz trzy 6mm wężyki , na końcu tee connector ( trójnik) . Działa. Nawet bardzo dobrze , bo mam dwie takie pompki . Od roku już tłoczą ale tylko przez dzień (zalecane). Jak dla mnie śmieszna cena a efekty bardzo dobre
( moja druga akcja i widzę różnicę ) . Mam nadzieję że pomogłem . Pozdro.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Witam zasiadam i podziwiam :) a tak z innej beczki coś o nawozach? widze że na pierwszych fotach zdjecie nr 7 panna ma zółtawy liść :p ale to pierwszy wiec luz bluz ;) ogolnie taki ładny zielony kolor ;) z fartem!!
 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
Witam zasiadam i podziwiam :) a tak z innej beczki coś o nawozach? widze że na pierwszych fotach zdjecie nr 7 panna ma zółtawy liść :p ale to pierwszy wiec luz bluz ;) ogolnie taki ładny zielony kolor ;) z fartem!!

Witam grymasek i zapraszam do śledzenia . Dobrze zauważyłeś żółty liść i powiem Ci , że z 19 panien miało je 10 . Od początku karmione first feed zgodnie z opisem produktu . Zaczęły się pojawiać podczas tworzenia się 3 piętra ale tylko na pierwszym węźle . Górne partie rosły bez problemu. Właśnie do tego czasu były podlewane od góry za nim uruchomiłem system . Ja widzę przyczynę w zbyt częstym podlewaniu tej pożywki na młodej roślinie . Odwrotnie zrobiłem w ostatnim projekcie gdzie podlewalem rzadziej i problem nie występował . Po uruchomieniu systemu first feed poszedł w odstawkę i stosuje nawozy z opisu , ale o tym w następnym upie tak więc zapraszam .


---------- Post Zaktualizowany 12:03 ---------- Data pierwszego postu 11:53 ----------

Witam . W Niedzielę kolejny up . Zapraszam wszystkich śledzących i ciekawych
. zdecydowanie więcej użytecznych informacji i fotek . Pozdro.

 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
WITAM !!! OCZEKIWANY UP !!!

47 DZIEŃ OD NASIONA
33 DZIEŃ VEG ( 05/07/17) 18/6

Do powyższej daty podlewałem tylko first feed . Ponieważ od ostatniej uprawy jestem zwolennikiem przesuszania medium ( z dobrymi wyniakmi ) każda donica dostawała około 0,7L , PH 6,5 , FF-5ml/1L.
Raz na początku lipca podlałem z byt szybko , co poskutkowało zółknięciem pierwszych liści bez skutków na wyższe piętra. Rozwój także lekko przystopował . Sytuacja została opanowana w ciągu kilku dni jednorazowym podlaniem czystą wodą (05/07 17).
Kolejne podlania miały miejsce kolejno 10/07 i 14/07 roztworem 50L (starczył na oba podlania ) ;
grow, bloom , flo oraz diamond 80% zalecanej dawki + white shark grzyb , + Cal-Mag 1ml/2L +first feed 2,5/1L - od tego czasu wszystko idzie pięknie . Zdjęcia z pierwszega UP-a aż do pierwszego toppingu (ostatnia fotka z pierwszego UP-a)
17/07 uruchomiłem system . 150L roztwór ze 100% dawki - Grow, Bloom,Flo, Diamond + CalMag + Silicon . Kolejny raz grzyb pójdzie z następnym roztworem a first feed idzie w odstawkę ( choć się zastanawiam , bo w książce Mr. Jose jest zalecane podawać ukorzeniacz w pierwszej fazie kwitnienia) . Do dzisiaj nadal mam około 65L . Myślę ,że do końca veg wystarczy. W beczce zainstalowałem pompkę z wężykiem w celu ciągłej cyrkulacji roztworu . Także pompy powietrza do air doom zostały uruchomione. Znajdują się pomiędzy wetylatorem a kaloryferem ,co daje max . ilość świeżego powietrza i jej temp na poziomie 20C z czego jestem bardzo zadowolony. Ponieważ pomy razem zasilają 16 doniczek , dwie ostatnie polecą bez . Dlatego umieściłem tam dwa różne planty ( SS i IB ) do pózniejszego porównania .

Temp dzień 25-26 , noc 20-21
PH-6,2
EC-1,4
Wilgoć -75-80%
Wysokość lamp około 110 cm bez spreadera

20/07 - tego dnia dokonałem pierwszego toppingu




Jak widać nowe odrosty są zbyt małe , żeby można było coś cudować . Panienki po kilku dniach doszły do siebie i podrosły . przyszedł czas na kolejny etap.




Cricital Jack Herer - jak na razie jedna z mniejszych panienek


Tu dla porównania z Champion


Super Skunk


A to 2xIB były najmniejsze a chciałem dać im szansę . Pannę z lewej atakuję supercropping a z prawej poleci na cztery pały bo za mało miejsca ma na więcej


Rzut okiem z góry - Stan na dzień 30/07....


....i tego samego kolejny topping z LST. Wyczekałem do czwartego piętra
Cięcie powyżej trzeciego , reszta poniżej poszła w niepamięć, wiatraki na trzeciem zachowane.




Gięcie max. do medium






Kilka dni później






A tutaj Super Skunk . Lewy odrost poszedł trochę za ostro, coś jak super cropping ,ale jak widać stał się zdecydowanie grubszy


Ta sama sytuacja z z jednym z Icredible Bulk. Także dziwnie przechylony ale na teraz się wyrównały


....parę dniu później








DZISAJ !!!!





Super Skunk połamaniec :)


Champion


Całość


......CDN..... Pozdrawiam !!!
 
Ostatnia edycja:

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
Ładnie idzie, i trochę roboty masz.
Z fartem do końca.
Pozdrawiam
 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
Witam
Ładnie idzie, i trochę roboty masz.
Z fartem do końca.
Pozdrawiam

A dziękować . Czuję się jakbym całe życie to robił . W chacie to nawet kaktus mi usycha ale to nie to samo co te damy . Sam wiesz heeh . Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół