nasiona marihuany

[170W żyrandoled][0,36m2][2x Grapefruit AF, NN AF, Russian AF][Relka po przejściach]

Wyszukiwarka Forumowa:

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Siemanko wszystkim, po długiej chwili rozmyślań i masie artykułów doksztalcajacych czas na moja fotorelacje :)
BOX: Szafa 55x52 i około 120 wysokości wyłożona folia DIAMONDE LIGHTITE
OŚWIETLENIE: CFL 150W DUAL SPECTRUM + 6x13W PHILIPS zimnej barwy
WENTYLACJA: wlot-pasywny, wiatrak osiowy BLACK ORCHID 105M3, mały mieszak z sieciowki na USB
PODŁOŻE: BIOBIZZ MIX ALL 2 doniczki, BIOBIZZ LIGHT 1 doniczka(dostałem przez pomyłkę A kiełki już były gotowe niestety)
DONICZKI MATERIALOWE 10L
NASIONA: 60 DAYS GRAPEFRUIT AF kupione na 2fast4buds
NAWOZY: planuje kupić starter pack indoor BIOBIZZ i ukorzeniacz BIOBIZZ ROOT JUICE, no i oczywiście w razie potrzeby to czego panienkom będzie brakować

I teraz tak, jak pisałem w jednej doniczce jest BIOBIZZ light co jest mi nie po nosie bo poczytałem i zaplanowałam za na MIX ALL bede mial spokoj praktycznie caly czas wega od nawozenia a niechce za pierwszym razem czegos spartaczyc ale wierze ze pomozecie w razie potrzeby :) oświetlenie cały okres od dziś kiedy kiełki wylądowały w ziemi aż po harvest będzie 20/4, nie będziemy kombinować, z reszta jak w przypadku treningów nad którymi myślałem, planuje samo LST, raz że pierwszy indoor A dwa że automaty z tego co wyczytałem lepiej same sobie rosną aniżeli trenowane nad wyraz, jeśli się mylę proszę poprawcie mnie albo podzielcie się swoimi spostrzeżeniami. Wrzucam też kilka zdjęć jak wygląda mój box wypełniony doniczkami w których dzisiaj wylądowały kiełki. Dodam jeszcze że ziemie w doniczkach dzień wcześniej podlalem według zaleceń producenta żeby uwolnila składniki odpowiednio. Dwie doniczki z Mix all również dopelnie jak mi tylko przyjdzie ziemia do pełna tak jak jest w przypadku Light
Światło póki co zawiesilem bardzo blisko jakieś 7cm nad doniczkami A jak wyjdą roślinki pójdą tak z 10-15cm nad szczyty. Choć zastanawiałem się czy nie dac wyżej na pierwszy tydzień i ich wyciągnąć co pomogloby później przy LST Ale tu liczę również na wasze rady.
Filtr węglowy jeśli będzie mi naprawdę konieczny też mam upatrzony ale mieszkam sam i nie sądzę że będę to potrzebować.
I to by było chyba tak na początek. :) liczę ma wasze komentarze, rady i spostrzeżenia, zdjęcia będę dodawać dość regularnie, mam możliwości A i pomocy pewnie będę potrzebował. Czy robię coś nie tak albo myślę źle?? Startujemy kochani także każda pomóc się liczy A teraz kilka zdjatek :)


Pozdrawiam wszystkich i liczę na wasze wsparcie :)
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Mamy to :)
Na świat przyszła jedna z trzech piękności które w poniedziałek wylądowały w ziemi. Wybiła ta która była sadzona w LIGHT Mix. Niestety na te z All Mix musimy poczekać. Domyślam się że to kwestia tego że podsypalem ziemie jak już posadzilem wszystkie i są po prostu głębiej posadzone. Dobrze myślę? Czy to że dosypalem ziemi po wsadzeniu kiełków nie będzie przeszkodą żeby wybily? Dodam też że te podsypane mają dwa rodzaje ziemi, Mix all i LIGHT Mix bo moja paczka nie doszła A miałem jeszcze LIGHT więc żeby wypełnić doniczki go dosypalem do All Mix. To nie będzie problemem?
Światło 20/4 I średnie warunki 25 stopni i wilgotności na poziomie 50 przy zapalonym świetle. Zaraz idę do sklepu kupię ścierki materialowe bo 4 szklanki z recznikamj nie dają efektu jaki bym oczekiwał a chcialbym zeby ta wilgotność sie zwiekszyla do 70% na tym etapie.
Dorzucam zdjęcia:


Liczę na waszą pomoc :)
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Jest i druga więc mały up po kilku godzinach. Wilgotność troszkę większa bo zmieniłem szklanki na opakowania na pasztet aluminiowe i dołożyłem jeden mieszaczek bezpośrednio na mokre ręczniki kuchenne. Mam nadzieję że pomoże. Lampa podnioslem tylko do zdjęć i obnizylem praktycznie pod doniczki, roślinki mają około 10cm od lamp i nie parzy pod ręką bo mieszkający ładnie dmucha na nie usztywniajac je od samego początku. Co sądzicie? Ktoś obserwuje chociaż? Fotki po zmianach :


Czekam na wasze opinie ???
 
U

Usunięty 79633

Guest
Mi się wydaję, ale ja się nie znam, że strasznie atakujesz tymi lampami swoje siewki. Takie maluszki to minimum na LED to 30cm. Przy CFL może być chyba mniej, ale to wciaż siewki i nie potrzebują tyle światła przez pierwszy tydzień, a Ty max dałeś. Dla niemowlaków nie dajesz od razu schabowego, tylko delikatnie cycuszka najpierw :)
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Mleko pisałem już na samym początku na ten temat. Led mam 15 cm nad roślinami A cfl jakieś 10. Wiem że rośliny będą bardzo niskie jeśli będę trzymał ledy nisko ale znowu jak cfl dam wysoko mogą się bardzo wyciągnąć dlatego prosiłem o radę doświadczonych kolegów już na początku i póki co nie dowiedziałem się nic oprócz tego co przeczytałem osobiście. Myślałem żeby je wyciągnąć też bo LST planuje im zrobić ale z racji na brak odpowiedzi póki co trzymam w ten sposób. Te ledy są małe na szczęście A roślinki od wczoraj ładnie poszły w górę jak dla mnie więc narazie nie kombinuje, ale dzięki za zainteresowanie ??? i oczywiście zachęcam do dalszej obserwacji i rady, sam zaczynam więc każda rada jest na wagę złota ?? zgasić trochę tego światła? Jeśli tak to które? Czy taka ilość światła może narobić kłopotu? Helppp...
 
Ostatnia edycja:

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,335
Buchów
10,320
Odznaki
7
Wiem że rośliny będą bardzo niskie jeśli będę trzymał ledy nisko ale znowu jak cfl dam wysoko mogą się bardzo wyciągnąć dlatego prosiłem o radę doświadczonych kolegów już na początku i póki co nie dowiedziałem się nic oprócz tego co przeczytałem osobiście. Myślałem żeby je wyciągnąć też bo LST planuje im zrobić ale z racji na brak odpowiedzi póki co trzymam w ten sposób.
zdecyduj się ziomek :D
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,096
Buchów
1,246
Odznaki
7
No ciekawy jestem jak to pójdzie bo masakrycznie nisko światło dałeś.
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
zdecyduj się ziomek :D
Bardziej chodziło mi o to że boję się że wyciągnę je za bardzo ?
Szybka piłka w takim razie i podnoszę lampy do 20cm dla cfl i 25 dla led, jak za bardzo się wyciagna nie będę za szybko podnosił
No ciekawy jestem jak to pójdzie bo masakrycznie nisko światło dałeś.
Podnosimy lampy, spostrzeżenia mówią same za siebie ?
 
U

Usunięty 79633

Guest
Nawet przy takiej odległości będą zwarte, taki urok ledów, przynajmniej u mnie tak idą. Ja zawsze patrzę żeby między roślinę, a szczyty ręka z wyciągniętym kciukiem i małym palcem wchodziła tak jakbyś ziomka na bucha wołał.
Przy okazji sprawdzam ręką czy nie za ciepło.
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Ja mam światło pół na pół tak naprawdę bo i cfl i ledy po około 9k lm z tym że cfl dual spectrum co by na weg miały trochę ciepłego światła, ledy juz po 2700 barwa na flo. ? uczę się ? dużo wiedzy A łatwo o błąd niestety , ale nie myli się tylko ten, kto nic nie robi ?
Poprawki naniesione:



Powiesilem też ten drugi mieszak( do którego musiałem pod***ac kabel żonie bo w zestawie krótka kupa była tylko ??) z racji na temperaturę i wilgotności A po za tym zobaczyłem że ten biały ma moc 5w A czarny tylko 2,5. Narazie zawijam się i kładę bo po nocy jestem ale jak uda mi się wstać wcześniej kupię takie małe jeszcze ze 2 co najmniej bo to śmieszne grosze A cyrkulacja się poprawi znacząco i może poprawi się temperatura z wilgotnościa ? 5!
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
cfl i ledy po około 9k lm z tym że cfl dual spectrum
Nie chciałbys sie pozbyć tej CFL ? Szkoda trochę prądu na to. W obecnych czasach ich używanie jest raczej zupełnie pozbawione sensu.
@Rumcajz Ci opowie o różnicy między światełkami.

Możesz mieć żyrandol ledy o sprawności zbliżonej do porządnych paneli led : tyle, że nie tanio. I także nie będzie to szczególnie trwałe. Chyba, że w opcji przebudowanej nieco.
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,335
Buchów
10,320
Odznaki
7
Nie ma co mówić za wiele :D u mnie dwie CFLki leżą, jedna nówka nie śmigana i jedna używana raz :D to im zostało, leżeć hehe
 
U

Usunięty 79633

Guest
W te miejsce byś dorzucił 4 philipsy i by było fullwypas równomierność i odległość od szczytów łatwiejsza do ustawienia.
Zerknij tutaj:
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
W te miejsce byś dorzucił 4 philipsy i by było fullwypas równomierność i odległość od szczytów łatwiejsza do ustawienia.
Zerknij tutaj:
A także tu : https://forum.haszysz.com/threads/pomiary-żarówkoledów-i-nie-tylko.126211/
Wątek i nie tylko bardzo długi : [ Zalatuje trochę komiksem w poszukiwaniu wody sodowej i nie tylko ]
Są w nim testy : Wiem, że to nuda i pierdoły ale.. ;P

np:

w wątku fota pudełka _ nie wiadomo jak wyglądają inne wersje.
oram_13_w_led.jpg


philips:

philips_poprawka_13_w_usrednione.jpg


Philips promocyjny :

philips_promocja.jpg


I na koniec prawdopodobnie najsprawniejsza dostępna seria lampek _ V tac seria evolution

V_tac_15W_3000K_80_CRI.jpg


V_tac_grafika_6_5_w.jpg


wersji 9,5 W opomiarowanej w ten sposób ni ma jeszcze.

szacowana jest sprawność _ nie użytecznych _ ale tego co wypluwa z siebie.
Lumateki serii attis mają w deklaracji 2,3 umol/J np. Sprawności rzędu 2,5 umol/J sa raczej normą w wypadku paneli na samsungach LM301 _ etc.
Wada tych źródeł to kiepska trwałość : ale => Gość => https://forum.haszysz.com/threads/l...pecie-v-tac-na-uluminiowych-profilach.126568/

P5290083.jpg


Tak zmodyfikowane V_tac evolution będa trwałe podobnie do : .. Lumateka _ i dadzą mniej więcej tyle samo światła z mocy.
Czy warto ?? ja wiem ;) są i paski z diodami tego "gatunku"

są i: A++ Kanlux

kanlux_19_w_4000_K.jpg


Jest wersja 2700 K może być sprawniejsza. I pewnie jet.
 
Ostatnia edycja:

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Nie chciałbys sie pozbyć tej CFL ? Szkoda trochę prądu na to. W obecnych czasach ich używanie jest raczej zupełnie pozbawione sensu.
@Rumcajz Ci opowie o różnicy między światełkami.

Możesz mieć żyrandol ledy o sprawności zbliżonej do porządnych paneli led : tyle, że nie tanio. I także nie będzie to szczególnie trwałe. Chyba, że w opcji przebudowanej nieco.
Nie śmierdze póki co groszem po za tym już dwa razy przerabialem ten swój "żyrandol". Mam chinski led ktory dostałem i ktory chcialem uzyc na poczatku, pozniej pomyslalem o tych ledach i cfl praktycznie w jednym momencie. Nadgorliwosc i brak odpowiedniej wiedzy sprawił że wydałem dużo siana na różne światło które częściowo leży w szufladzie. Ten indoor będzie już zrobiony na takim oświetleniu a na nastepny chce wogole zmienic box na wiekszy, ta szafa jest wlasciciela mieszkania od ktorego wynajmuje, wybilem dykte z tylu i zrobilem ja z kartonu zeby moc wyciac dziury na wentylacje, chce kupic w miedzy czasie wieksza dlatego jest w tej szybki AF. ? w miedzy czasie jak grapefruitki będą dochodzić mam nadzieję będę miał przygotowany nowy box i przerobić sobie wtedy ten żyrandol i dołóże LEDow mieszając barwy, póki co zostaje jak jest. Cfl będzie albo leżał w szafie jak chińczyk albo zrobię z nich użytek jak skończę z tym indoor i zbije jakiś mniejszy box na jakieś automaty A w większym będziemy mieli już pelnosezonowki ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół