nasiona marihuany

[1m2][HPS400W]Honza uprawia: California Hash Plant x3, OG Kush x1 (Dinafem) + automaty x7

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ahoj,
jest to moja pierwsza fotorelacja, ale kilka upraw mam już za sobą. Zaczynałem od miniboksa w lodówce, później szafa, a teraz jest pełnowymiarowy box.


SETUP:


box: 100x100x200
światło: HPS 400W w cooltube
wentylacja: wyciągający TT125 + filtr, dwa wloty pasywne, mały mieszak
medium: BioBizz / Pagron / Gold Label - wszystko light mixy w 11l (może przesadzę CHP i OG do większych)
nawozy: BIOBIZZ: BioGrow, BioBloom, TopMax, BioHeaven; GUANOKALONG: Guanokalong Powder, Kalong Grow, Kalong Bloom, Palm Ashes + mikorza


ROŚLINY (+medium i planowane nawożenie):


California Hash Plant [Dinafem]:
CHP1: Gold Label Light Mix (+ nawozy BioBizzu)
CHP2: BioBizz Light Mix + Mikoryza (+ nawozy BioBizzu)
CHP3: BioBizz Light Mix + Mikoryza (+ nawozy BioBizzu)


OG Kush [Dinafem]:
OG1: BioBizz Light Mix + Mikoryza (+ nawozy BioBizzu)


Fruit Auto [Dinafem]:
F1: Plagron Light Mix (+ nawozy BioBizzu)
F2: Plagron Light Mix (+ nawozy Guanokalong)
F3: BioBizz Light Mix + Mikoryza (+ nawozy BioBizzu)
F4: Gold Label Light Mix + Mikoryza i Guano (+ nawozy Guanokalong)


Vertigo x DarkDevil Auto [Holenderskiskun]:
VxDD1: Plagron Light Mix (+ nawozy Guanokalong)
VxDD2: Gold Label Light Mix + Mikoryza i Guano (+ nawozy Guanokalong)
VxDD3: Plagron Light Mix (+ nawozy BioBizzu)


+ niekonopni goście ;)





TRENING:


CHP i OG: Main Lining
Automaty: brak, niech lecą ku słońcu jak chcą




PLANY, OCZEKIWANIA, ZAŁOŻENIA:


Palnów na ten grow mam kilka: nauczyć się robić konopie bonzai (Main Laining), ukorzenić kilka klonów, porównać rózne medium i rózne nawozy (próba żadna, bo wszystko z pestki plus różne odmiany, ale wstępne wnioski wyciągnę :) )
Grow rozpocząłem w środku wakacji, stąd problemy z temperaturą i wilgotnością (do 33'C mimo cool tube i 35-50%+). Roślin jest sporo i jak będzie za gęsto to wylecą najmniejsze automaty. Planowo nie chciałem sadzić auto od Holenderskiego, ale wyszło inaczej.
Pierwszy raz w karierze growera miałem problemy z kiełkowaniem. Wyszły wszystkie Californie, Fruity Auto i VxDD Auto, ale OG pojawił się na powierzchni 1. 1 na 5 moczonych pestek. JEDEN!!!11oneone Metoda ta sama co zawsze (24-48h w wodzie i do ziemi), do tej pory kiełkowalność 100%. Na początku do wody trafiłt 3 sztuki OG - wyszła jedna. Wk***iony tym faktem dorzuciłem jeszcze dwa nasionka, tym razem kiełkując w nieco inny sposób - 24h w wodzie i na wacik. Oba pękły, wystawiły 0,666cm kiełek i zgniły (sczerniały). Nie wiem czywina nasion (Dinafemu) czy nasiona były stare/źle przechowywane, ale wniosek mam jeden: następnym razem lecę z regularami w większej ilości i robie selekcję (geny już wybrane :) ), ewentualnie wrzucę klony, które pozyskam podczas tej uprawy i zrobię nasiona :).
Nie przywiązuję dużej wagi do automatów, chcę z nich zebrać kilka gram szybkiego palenia i nie będę się nad nimi spuszczał, za to CHP i samotny OG w założeniu będą dopieszczone, dobrze nakarmione i cierpliwie oświetlane tak długo jak będzie trzeba. Co do Main Liningu - chcę panny wyprowadzić na 8/16 szczytów, czyli powinno być od 32 do 64 pysznych topów. Czas pokaże jak to wyjdzie.
Wegetacja potrwa minimum miesiąc (maxa nie ma), z całym grow chciałbym się zmieścić w 120 dniach.
Mam zamiar wyciągnąć 1g/W (100g z auto + 300g z sezonówek).


Gratisowa fota z poprzedniej uprawy CHP bez treningu i z tgodniowym wegiem, takie topy chcę osiągnąć, ale w większej ilości:







Do tej pory podlałem dwa razy bez nawozów, psikam po liściach 2-3x dziennie po ok 0,5l (przed fazą ciemną i za dnia). PH na razie nie mierzę, ale wodę mam ok 7.






Wybaczcie kiepskie zdjęcia, ale nie chciało mi się gimnastykować z aparatem - to się zmieni jak będzie co oglądać.




DZIEŃ 7


California Hash Plant:













OG Kush:







Fruit Auto:
















Vertigo x Dark Devil:













i grupowe:













---------- Post Zaktualizowany 15:38 ---------- Data pierwszego postu 15:31 ----------

DZIEŃ 14​

California Hash Plant:

najładniejsza, a wygładała na mutanta :):




i reszta:





OG Kush:




Fruit Auto:










Vertigo x Dark Devil:








i grupowe:









a w gratisie arbuz :)

 
P

ProfesorG

Guest
Jak to mówią "Cicha woda..." a tu prosze jaki zestaw i ciekawe odmiany z fartem :spalony::harvest:
 

duzytop

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
120
Buchów
2
Sporo roślin kolego :) trzebaby jakieś treningi dobrać :) Kibicuję i czekam na następne foty. Narazie wszysztko gładko idzie.
 

Gothir

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2016
Postów
57
Buchów
0
Hej, mi tez nie chcialy kielkowac z dinefamu w ogole. na 10 wyszla mi jedna. Sprzedawca powiedzial mi jeden sposob bo wczesniej robilem tak samo jak Ty. Do wody i do ziemii. Na dinefamie to dobrze nie dziala. Ja wrzucilem na 10h do lodowki, potem do odstanej 24h wody po napowietrzeniu. Pestki mysla O WIOSNA! WSTAJEMY i wychodza w wacie lub w papierze jak u mnie to bylo. Na 5 wyszlo 5, bo tyle chcialem.

normal_20170725_211631.jpg


Pozdrawiam, z buchem!
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Sporo roślin kolego :) trzebaby jakieś treningi dobrać :) Kibicuję i czekam na następne foty. Narazie wszysztko gładko idzie.

Trening bedzie, ale nie na automatach. Wiem, ze roslin duzo - przy 9 na tym metrazu juz jezt tlok - ale tak jak pisalem, za gesto = automaty won z boksa ;)

Hej, mi tez nie chcialy kielkowac z dinefamu w ogole. na 10 wyszla mi jedna. Sprzedawca powiedzial mi jeden sposob bo wczesniej robilem tak samo jak Ty. Do wody i do ziemii. Na dinefamie to dobrze nie dziala. Ja wrzucilem na 10h do lodowki, potem do odstanej 24h wody po napowietrzeniu. Pestki mysla O WIOSNA! WSTAJEMY i wychodza w wacie lub w papierze jak u mnie to bylo. Na 5 wyszlo 5, bo tyle chcialem.

Pozdrawiam, z buchem!

Mowisz o OG czy o Dinafem jako calosci? U mnie metoda moczena i do ziemi dzialala w 100%, do czasu kielkowania OG. Do tej pory wykielkowalem jakies 20-25 nasion Dinafemu, roznych odmian - CHP, Moby Dick, Critical+, jakies pseudohaze/amnesie, troche automatow - wszystkie wyszly bez zadnych strat. Zawsze tak kielkowalem i tak tez bede kielkowal. W tym grow nawet sie zdziwilem, ze wyszly tak szybko - chp, ten jeden nieszczesny OG i fruity wyszly po jednym dniu od wrzucenia do ziemi (wczesniej musialem czekac 2-4 dni)... no i teraz OG jest najmniejszy ze wszystkich, opie****a sie i nie mam co do niego zbyt duzych oczekiwan - straty w roslinach bede kompensowal dlugim wegiem i wiekszymi donicami (20-25l) :D



... a nauka na przyszlosc jest taka, zeby na nastepne grow leciec z wieksza iloscia regularnych nasion i zrobic selekcje
 

duzytop

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
120
Buchów
2
Honza kolego możesz powiedzieć z którego sklepu brałeś Dinafem, ja zazwyczaj kupuję na tehace-tehace.com ale tam nie mają tych odmian. Dzięki serdeczne.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Honza kolego możesz powiedzieć z którego sklepu brałeś Dinafem, ja zazwyczaj kupuję na tehace-tehace.com ale tam nie mają tych odmian. Dzięki serdeczne.

Holenderskiskun - w sumie wszystkie Dinafemy brałem od nich - sklep polecam (nie obwianiam o chu**we OG, bo wcześniej żadnych problemów nie było, raczej Dinafem dał dupy). Nad czym się zastanawiasz?

Mały UP!

DZIEŃ 17

Na razie do przodu, chociaż pojawiają się problemy przez temperaturę i wilgotność - no ale nic nie poradzę, taki mamy klimat :D

Warunki:
temperatura min 27, max 34;
wilgorność 40-75%

SEZONY
W ciągu dwóch dni rozpoczynam Main Lining. Najmarniejszy OG (samotny na dole) poszedł do góry, czyli może będą z niego ludzie - nie wygląda już jak przybłęda z domu dziecka wśród bogatych bachorów. Californie rosną nierówno - zdecydowanie lepiej dwie sztuki ( dwie od prawej) w ziemi z mikoryzą. Najładniejszą rośliną z całego grow jest CHP3. Wszystkie cztery podlane ok 1l wody z BB BioGrow i BioHeaven (ok 2ml/1l)
Foty:


AUTOMATY
Automaty rosną, jeden Owoc pokazał preflowery (Fruit 3 w BB Lightmixie z mikorzą), na jednym zauważyłem plamy na liściach (F4) – optymistycznie: popalenia przez oprYski za dnia; pesymistycznie: robactwo :/. Wszystkie rosną w dobrym tempie i liczę, że wyrobimy się w max 70 dni. Niedługo zacznę golenie dolnych liści i odrostów, bo będzie za gęsto. Ze dwie sztuki zostaną lizakami z jednym szczytem (lolipopping). Wszystkie podlane ok. 1l wody – te w Plagronie LM bez nawozów, reszta dostała Kalong Grow.
Foty:


Preflowery na F3:


WSZYSTKIE RAZEM



W gratisie goście
arbuz:

i młoda poziomka:


Następny update na weekend. Strzała!
 
P

ProfesorG

Guest
mam jeszcze jedno male pytanie a czym koleg podlewa ? taki sprzet ? chyba nie konewką ? ;) :spalony:
 

duzytop

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
120
Buchów
2
Wygląda całkiem całkiem :) Nie wiem jeszcze co chce od Dinafemu, myślałem nad OG Kush Auto. Niezłe ceny mają te nasiona :p Chyba że polecisz mi jakąś szybką sezonówke hybrydę sativa/indica.
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wygląda całkiem całkiem :) Nie wiem jeszcze co chce od Dinafemu, myślałem nad OG Kush Auto. Niezłe ceny mają te nasiona :p Chyba że polecisz mi jakąś szybką sezonówke hybrydę sativa/indica.

Szybkich zadnych nie znam a na auto sie nie znam, tak wiec nie pomoge. Jezeli mialbys czas.to celowalbym w moby dicka, jak czysta indyjka to chp ;)
 

polarny1

Active member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
31
Buchów
0
Elegancko to wszystko wygląda . Szkoda tak niskiej wilgoci . Jestem ciekawy jak main linning pójdzie . Sam teraz jadę tym treningiem .Jestem po drugim cięciu ale UP w niedzielę dopiero . Trzyma kciuki i będę obserwował .
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Elegancko to wszystko wygląda . Szkoda tak niskiej wilgoci . Jestem ciekawy jak main linning pójdzie . Sam teraz jadę tym treningiem .Jestem po drugim cięciu ale UP w niedzielę dopiero . Trzyma kciuki i będę obserwował .

Bardziej niz wilgotnosc martwi mnie temperatura i plamy na lisciach od ch*j wie czego, dzisiaj wyciagne kwioty i postaram sie zdiagnozowac problem - zajrze do ciebie i zobacze jak ci idze ML ;)
 

Aerith

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2017
Postów
92
Buchów
0
Honza, mógłbyś podać parametry wyciągającego i filtra?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół