nasiona marihuany

[2.44m2][600W HPS] [240W LED] 16x Multistrain Grow

Wyszukiwarka Forumowa:

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
Witam, nie jest to moja pierwsza uprawa, ale pierwsza taka bardziej "profesionalna" ale przejdźmy do rzeczy. Tak na wstępie może przedstawię Panienki ;D

Docelowo w 11l donicach i ziemi Biobizz Lightmix wcześniej 0.8l CANNA Terra SeedMix:
Barney's Farm - Shishkaberry 4x
Barney's Farm - LSD 3x
Barney's Farm - S.A.D 4x
Barney's Farm - Tropicanna Bananna 1x
Sweet Seeds - Tropicanna Poison 2x
Sweet Seeds - Green Poison 1x
Royal Queen Seeds - Northern Lights 1x

Nawozy:
Advanced Nutrients - Grow
Advanced Nutrients - Micro
Advanced Nutrients - Bloom
Advanced Nutrients - B52
Advanced Nutrients - BigBud

Growbox:
Box - Royal Room 150x150x200
Lampa - HPS Lumatek 600W Dual + Cooltube 62cm + GIB PRO-V-T 2.0
Mieszający - KOALA Monkey Fan 20W
Wlot - kanałowy 145-187m3/h
Wylot - AXIAL-QUIET 150K (niby miał być bardzo cichy)
Filtr - Croco Filters 160-240m3/h (coś mi się zdaje że za słaby będzie)
Siatka do trenowania (nie zostanie użyta raczej :p)


+



Dobra bez zbędnej gadki przejdziemy dalej :p
4-ry roślinki się trochę popaliły od nawozu. Trochę zbyt często lałem im nawozy, ale no cóż xD

Tutaj mają około 7 dni i zapomniałbym dodać że przez pierwsze 12 dni były pod CFL 125W :D


Dzień 12 kilka h po przesadzeniu


Dzień 21 Topping <3


Dzień 23 i teraz to już będzie wigor :D


Dzień 25

+


Dzień 26


Dzień 27 albo 28


Dzień 29


Dzień 30


Dzień 32


Dzień 33

+


Dzień 34


Dzień 35 tutaj te zmiany na liściach od przenawożenia są już bardziej widoczne xD

+

+

+

+

+ Ta tutaj to S.A.D

+ A ta to ShiskaBerry


Dzień 36 Rośliny od dołu przeszły małe strzyżenie i fotoperoid został zmieniony na 12/12 :p


I to by było na chwilę obecną tyle xD
Za kilka dni zrobię kolejnego upa
Mam nadzieje że fotorelacja jest przejrzysta :p
 
Ostatnia edycja:

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Fajnie, zaczynałem przy podobnym setupie. Jeden hps 600 na tą powierzchnię to trochę mało, pomyśl aby dołożyć jeszcze jakieś światło. Mam taki sam cooltube i kiepsko rozprowadza światło... wywal z niego te szkrzydełka i tą blaszkę co jest w środku i zamontuj tube do jakiegoś lepszego odbłyśnika. Ja tak zrobiłem i nie miałem hotspotów a światło było dużo lepiej rozprowadzone.
 

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
Fajnie, zaczynałem przy podobnym setupie. Jeden hps 600 na tą powierzchnię to trochę mało, pomyśl aby dołożyć jeszcze jakieś światło. Mam taki sam cooltube i kiepsko rozprowadza światło... wywal z niego te szkrzydełka i tą blaszkę co jest w środku i zamontuj tube do jakiegoś lepszego odbłyśnika. Ja tak zrobiłem i nie miałem hotspotów a światło było dużo lepiej rozprowadzone.
Właśnie myślałem żeby do każdego rogu dać diy ledy. A jaki odbysnik polecasz zeby Mi pasowal?
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Ja miałem Wingsa, wpisz sobie odbłyśnik wings a 94x50. Trochę jest zabawy z zamontowaniem tej tuby ale warto. Warto też zainwestować w jakiś prosty luksomierz i tam gdzie będziesz miał mało światła daj żarówkoledy.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Właśnie myślałem żeby do każdego rogu dać diy ledy. A jaki odbysnik polecasz zeby Mi pasowal?
LEDY na doświetlenie to bardzo dobry pomysł...
jak nie masz już funduszy to zwykłe żyrandole philipsa dadzą radę ;D
faktycznie mało światła maja bo koszykarki trochę, ale i tak powinno być ok przy aż 36 dniach vega ;D
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
polecam to zrobić, bo o ile na weg jeszcze da radę to na flo ryzyko plechy przez niedostateczną cyrkulację będzie dość spore ;)
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Went faktycznie trochę za mały na tę powierzchnię. Jak masz hajs to kup większy, ja mam u siebie 556m3, koszt 400pln około, no i jeszcze byś potrzebował filtr duży.. też coś koło 400pln.
A jak nie to chociaż większy mieszający żeby był ruch powietrza w środku
Tu masz przykład jak to u mnie działa- profil metalowy do karton gipsu, akurat idealnie mi wjechał duży wentylator do góry nogami, naprawdę super dmucha i nie zajmuje ekstra miejsca na podłodze, mogę przesuwać przód tył.
IMG_20210327_155401.jpg
 

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
Went faktycznie trochę za mały na tę powierzchnię. Jak masz hajs to kup większy, ja mam u siebie 556m3, koszt 400pln około, no i jeszcze byś potrzebował filtr duży.. też coś koło 400pln.
A jak nie to chociaż większy mieszający żeby był ruch powietrza w środku
Tu masz przykład jak to u mnie działa- profil metalowy do karton gipsu, akurat idealnie mi wjechał duży wentylator do góry nogami, naprawdę super dmucha i nie zajmuje ekstra miejsca na podłodze, mogę przesuwać przód tył.
IMG_20210327_155401.jpg
Czyli nie będzie konieczna wymiana kanałówek? :p Jakbym taki patent dodał do boxa :D
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Lepiej jakbyś wymienił mimo wszystko, tak czy inaczej ten dzień nadchodzi i będziesz musiał położyć te 800pln, potrzebna jest wydajniejsza wentylacja i filtracja zapachu na flo :)
Mały went i filtr sobie możesz zostawić i użyć np w mniejszym namiocie do suszenia.
 

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
To czyli jak dodam więcej światła to będzie większy plon? Tzn. więcej niż 600? :p Bo liczyłem przynajmniej na ten 1g/w :p

I takie pytanie odnośnie tego wenta 556m3 jest bardzo głośny? :p
 
Ostatnia edycja:

CannabisCrosser

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2017
Postów
81
Buchów
187
Optimum to 120000 lumenów na tej powierzchni. Ja mam na tej samej 96000razem..
A jakim światłem w niskim koszcie polecasz to doswietlić? Tylko nie jakieś prądo-rzerne :p myślalem o jakims diy cree albo cos podobnego, tylko takiego trwalszego :p

I o takim zestawie myske

GROWSPEC WENTYLATOR KANAŁOWY 342-580M3/H, FI150MM​

+

FILTR WĘGLOWY CROCO FILTERS 420-680M3/H FI 150MM​

 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół