nasiona marihuany

*[2.m2] [2x400W HPS] [20x White Widow,12x CriticalAuto]*

Wyszukiwarka Forumowa:

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Witam Wszystkich!

Dziś powróciłem z podwójną siłą :farao::flipping-the-bird:

Nareszcie :running-around-smil


Opis sprzętu:

Box- własnej roboty. Powierzchnia to ponad 2m2 ( Uszczelniony ponadto)

Oświetlenie- 2x400W HPS Na dużych odbłyśnikach!

Trening- LST

Fotoperiod- 20/4

Wentylacja- Wlot , 4xwiatraki mieszające, Wylot kanałowy z filtrem ( Filtr mały narazie ale potrzeby większego chyba nie będzie)

Ziemia- Canna Tera Proffessional


Doniczki x32 - 7L

Nawozy- Dużo rzeczy z zestawu HESI ,nie wiem co jeszcze będę używał z tego. Na pewo PK13/14od Canna + Boost od Canna

Nawilżacz powietrza

Pestki to-

10x White Widow AF od Bulk Seeds

10x White Widow AF XL od Holenderski skun

12x Critical AF od Grow Seed


Wygląd początkowy Box'a

Następnie:



(Tutaj widać na ziemi 2x Dno od box'a 1m2)



Posprawdzam tylko ostatnie parametry wszystkiego odpalonego i startujemy Panie i Panowie.


A tak poza tym wszystkim, ściany box'a są obłożone materiałem od box'a fabrycznego. Po prostu dostałem całą jedną część z dużego namiotu od znajomego bo robił porządki.. A mnie się przydała :)

Położyłem luzem tylko na ziemię swoje dwa dna od namiotów 1m2

Pestki jutro idą do wody już, więc 24-25.01 będą na powierzchni

Pestek do wyboru miałem trochę rodzai:

-Criticale Auto od Grow Seed (10szt opk.)
-Bubble Gum od Grow Seed (10szt opk.)
-White Widow XL od Holenderskiego Skuna (2x5szt opk.)
-White Widow od Bulk Seeds (10szt opk.)
+jeszcze jakieś gratisy i GGS-y
też by się znalazły lecz klamka zapadła i wybrałem te co wybrałem.:geek:
choć ogólnie nie lubię tak z nie pewnymi odmianami, plany były trochę inne bo taka powierzchnia mi się marzyła THINKI DIFFERENTÓW od DUTCH PASSION.. Ale ze względów że mam kilkadziesiąt nasion to stwierdziłem że nie będę kupował. ( Zostało jeszcze na Outdoorka :D ) Mam nadzieje że nie będę żałował :suicide:

Czekam na Wasze jakieś wypowiedzi, podpowiedzi :weed-4:

Do Zobaczenia pozdrawia Vini :smoking-smiley-face​
 
Ostatnia edycja:

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Dzisiaj sprawdzam temperaturę w box'ie i powiem Wam że mam jeden problem, wentylator Wlotowy zapodaje zbyt zimne powietrze do box'a ze względów że jest on w takim położeniu w jakim jest, i jest dosyć zimno na tyle że wychładza mi trochu box'a w środku te wtłaczające powietrze..

Chyba maty grzewcze pójdą na podłogę jeszcze, bo gdy temperatura atmosferyczna spadnie naprawdę solidnie poniżej 0, to pojawią się znaczne problemy..

Zrobiłem już dłuższą rurę wlotową i pomogło trochę mniej zimnym powietrzem wtłacza, jeśli zima mnie jeszcze zaskoczy solidnie to się wk***ię i dorzucę jeszcze jedną HPS 600W(która się będzie zapalać na te 4h ciemni) i myślę że sprawę załatwi, bo Hpsiki grzeją dobrze, ale wiadomo powierzchnia też nie jest mała, i te wszystkie ciepło się rozchodzi.. Gdyby box stał w domowych warunkach anie garażu to zapewne byłby problem z temperaturą a nie jej spadkiem :)

Pestki już się moczą :D

Macie jeszcze jakieś pomysły ??
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Wentylator i filtr za mały.

Na oko to jest 125mm i pewnie z 300m3 za MAŁO, myle się?
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Wentylator i filtr za mały.

Na oko to jest 125mm i pewnie z 300m3 za MAŁO, myle się?

Powiem tak , że ten wentylator i filtr będzie nie wystarczający to WIEM, dojdzie jeszcze jedne pakiet filtr + wentylator . I myślę że styknie miejscówką też nie jest bardzo wymagająca, delikatnie może być czuć zapaszek, tylko wiadomo bez przesady ;)

Dużo żeś się nie pomylił hehe
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Poradziłem sobie z problemem.

Folie grzewczą zamówiłem 1m2/140W temp 40stopni, będzie chodzić w czasie ciemni gdy lampy będą odpoczywać. Dam ją na sam środek box'a pod 2cm styropianem który zostanie rozłożony po całej powierzchni i na to te 2 dna, i myślę że powinny mieć cieplutko. Poradziłem sobie ze spadkiem temp, to i gdy będzie za ciepło, to poradzić sobie z tym to już pikuś :p

A tak poza tym to pechy już w ziemi, od razu do docelowych poleciały, czekamy na wyskoki :jaraczz:
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Witam.

Wrzuciłem ogólnie do kiełkowania 40nasion, ze względu że nie ufam nie sprawdzonym firmą!
Na tą chwilę na powierzchnię wyskoczyło 38szt, zawsze biorę pod uwagę ze coś tam może nie wykiełkować, jakieś mutanty..

Walczę jeszcze trochę z wilgotnością bo na tą chwilę jest 40% ale zaraz dobije do 60-70%
Temp 28 stopni, mata zaraz będzie jesszcze rozłożona na te 4h ciemni aby dogrzewała ;)

Ale powiem Wam że pozytywnie wszystko wykiełkowało!! <rotfl>

Za jakieś 2tyg dorzucam jeszcze jedną HPS400W

A wygląda to tak :)

Day 1!



Więc w Box'ie wygrzewają się tak:

10x WW od Holenderskiego
10x WW od Bulka
12x Critical od Grow Seed
5x LittleMonster od Holderskiego
2x AK47xJack Hery
1x Bubble Gum od Grow Seed

Nie sugerujcie się lampami, wiszą tak wysoko tylko do zdjęcia ;)

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce!:bongo:​
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Mały Up

Day 3!





Temp. 26-28 stopni. W czasie tych 4h ciemni 20stopni utrzymuje się po nagrzaniu przez lampy chodzące te 20h.
Wilgotność 50% jeszcze kombinuje (nawilżacz stary nie działa) ale daje rade :sunny:
Wszystko przebiega pomyślnie dotychczasowo i oby tak do końca ich dni !! :cigar-smoker:
( Tak lampa się osunęła już ją przymocowałem, ogarnąłem dopiero to gdy robiłem foto też.. )
Mieszający dmucha na 2stopniu, wtłaczający zapodaje jednakowo powietrze, w miarę chłodnę i wilgotne zarazem dlatego też nie mam takich problemów z temperaturą, i nawet gdy dojdzie 3szt HPS'a to spokojnie damy rade
( Jeszcze na dniach po bokach box'a zamontuje takie małe wiatraczki pod ładowarkę od tel, 3szt aby mieszały wszystko dokładniej)

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce!
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Siemano.

Drzwi do mojej Komnaty Tajemnic!:]

No i dwie fotki z dnia 5go, tak na szybkiego:


Wszystko idzie zdrowo.
Wilgotność opanowana 60%
Temp. w normie 26-28 stopni. Noc 20stopni
Czekam aż urosną i idzie trening, po upływie 2tyg będzie już fajnie gęsto :D
Please Wait​
...​
 
Ostatnia edycja:

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Witajcie.


Sytuacja obecna w boxi'e ma się następująco:
Odpadł 1 WW od bulka i 2 WW od Holenderskiego. Cała reszta ma się całkiem dobrze( Ale i tak WW idą najładniej) :D Jakiś marny jeden to chyba ten LittleMonser.. Criticale też dają radę :) Więc pozostało 37szt z 40wysadzonych.

Day 11.





Dorzuciłem jeszcze 2szt wiatraczków w rogach na końcu, żeby nie było filarów z waty:lol3:
Teraz czekam do treningu, później pokaże Wam jak to wygląda przed, i po wszystkim! :)
Cel jest jeden. Wypełnić całą powierzchnię na full!! :p

Pozdro Wariaty i Wariatki :spalony:​
 
Ostatnia edycja:
K

K2

Guest
super jest ( chodzi o rosliny ), ale weź te podstawki tam wyciągnij. Jak chcesz podnosić wilgoć to musi być powierzchnia do parowania np. podniósłbyś jakbyś wylał całe dno namiotu wodą i postawił doniczki na plastykowych podstawkach. Powierzchnia musi parować i musi tej powierzchni być dużo, a takie 5,6 podstawek to nawet nie jest 500 cm2 do parowania i to nic nie da. Tylko beznadziejnie wygląda. Łap bucha za krzaczki, pozdro
 
Ostatnia edycja:

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
super jest ( chodzi o rosliny ), ale weź te podstawki tam wyciągnij. Jak chcesz podnosić wilgoć to musi być powierzchnia do parowania np. podniósłbyś jakbyś wylał całe dno namiotu wodą i postawił doniczki na plastykowych podstawkach. Powierzchnia musi parować i musi tej powierzchni być dużo, a takie 5,6 podstawek to nawet nie jest 50 cm2 do parowania i to nic nie da. Tylko beznadziejnie wygląda. Łap bucha za krzaczki, pozdro


Dzięki Konopny. 5! Wiatrak wtłaczający powietrze do box'a dmucha dość wilgotne, na tym etapie jest 60% z tymi beznadziejnymi podstawkami.. (które może i 0,5% wilgo dają haha) i Mam tam butelkę 5L zalaną na full i zanurzony do połowy ręcznik zawieszony na ścianę box'a żeby sobie parowało, i to na pewno coś daje!! Podstawki pójdą wek.;)
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Witajcie Starzy i Ci młodsi Wyjadaczek Cukierasów:joint:

Odrazu Wam powiem, by nie było zbędnych komentarzy. Panienki wyglądają tak oklapnięte troszkę bo spragnione były, lecz zanim zdążyłem wyjść z box'a już powstawały na baczność! :jocolor:

Day 16!





White Widow idą wspaniale, wiadać że jest w nich potencjał chociażby na tą chwile wzrostu. Jest moc <rotfl>
Criticale też są fajniutkie, bardziej gęste krępe ale też zadowolony z nich jestem, bo im nie wierzyłem przyznam z góry!

Dzisiaj dostały po 3.5ml na 5L wody Hesi TNT Complex.

W poniedziałek trening, bo już gęsto się robi :)

Zrobię zdjęcie po treningu, i minie jakiś tydzień od LST to pokaże Wam jak to się rozrosło wszystko oby była dżungla sążna Panie i Panowie!!

Mile widziane rady, z***ki i buchy:weed:

Trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za Wasze dzieła!!

A zawistnym :iconev:

W dupie był a jest w buzi ?!

<lol2>​
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół