nasiona marihuany

2 Sprawy w jednym

Wyszukiwarka Forumowa:

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
Tak więc mam dwie sprawy dotyczące kliku spraw. A wiec po koleji:
Mam kilka Passion#1 Posadzonych na początku czerwca. Wiem, że troche późno jednak nie oto chodzi. Krzaki mają około 60cm i zauważyłem, że zaczeły pojawiać oznaki płci. Czy to normalne? Miejsce jest dobrze nasłonecznione no i pojawiają się karakterysytyczne włoski, jeszcze zielone. Raczej nie są to nowe galązki gdyż owe się już pojawiły. No i czy to coś to tylko tak na chwile czy już się zaczeło kwitniecie? Za tydzien bede na spocie wiec zobaczymy jak to bedzie wyglodało. Ale jesli to już początek kwitniecia no czy biohumus bedzie git czy pownienem kupić jakis inny nawóz?

Kolejna rzecz to growboxu którego budowe musze zacząc w nastepnym tygodniu. No i teraz jesli kilka spraw. W growboxie planuje hodować około 20 sadzonek przez 1,5 miesiaca, które nastepnie poleca na outa. No i teraz kilka spraw. Czy taka http://www.hemp.pl/produkty.php?inf=t&prod=p86903078780099660657&w1=1&ks=kat2259078350&pks=&p=9&sz=
doniczka wystarczy na 1,5 wega pod lampą? Planuje wsadzić około 1 kwietnia a do ziemi 15 maja. Druga sprawa to lampa. Jestem w stanie pozwolic sobie na hps'a tylko jakiego? Myslałem nad tymi lampami o takich dluugich żarówkach tylko jak to sie nazywało to nie wiem :D Jesli nie to co bedzie najbardziej ekonomiczne i tanie? Kolejna rzecz. Bedzie problem z podlewaniem gdyż do miejsca w którym bedzie growbox bede raz na tydzien. No i rozkminiłem taki patent, żeby podłaczyć pomke do timera elektornicznego no i ona by podlewala przez x minut po przez dziurawa rurke ktora przechodzila by po wszystkich doniczkach no i podlewała. Czy taki patent wypalił, ktos takie cos stosował? Oczywiscie na całosc mam pewna sume ktora planuje na to poswiecic tak zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik. No i narazie tyle pewnie mi sie zaraz cos przypomi to dopisze :)

wykonałem prowizoryczyny projekt w paincie: Wszelkie uwagi mile widziane:
http://img170.imageshack.us/img170/3220/growbox4qt.jpg
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Co do Passiona# to normalne, ze pokazałą płeć. Nie oznacza to jednak, ze juz zaczyna kwitnac pelna para. Pokazaly sie jedynie perflowery...

Jesli chodzi o box'a to te doniczki sa za male, rosliny beda sie w nich strasznie sciskac. Mlode rosliny dobrze sobie radza w malych doniczkach ale 1,5 miesiaca to one juz nie beda takei male. Proponuje doniczki 5 litrowe.
Jezeli box bedzie wykorzystywany tylko na okres wegetatywny to odradzam kupowanie HPS'a. Duzo lepiej poradza sobie zarowki energooszczedne lub jak juz wspomniales dlugie swietlowki.

ZArowka energooszczedna Philips 21W okolo 10zl - 1500lum
Swietlowka 36W okolo 20zl - 2500lum

Wszystko zalezy od twoich potrzeb i wygody.

Jezeli chodzi o podlewaczke to mozesz miec ciezko ze skonstruowaniem takiego cuda... ale jezeli masz zdolnosci manualne to mozesz cos pokombinowac. Tylko nie zapomnij sprawdzic uzadzenia przed posianiem roslin.
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
o przechuj...!!zgaduje masz 12lat!!no coment...
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
Co do systemu nawadniajacego bawiłem się ostatnio taka pompką chyba do akwarium czy czegoś. Ma małą przepustowość wody no i skonstrouwanie takiego czegoś to własciwie podziurkowanie rurki i popiecie do odpowiedniego timera.... A na ile mi ok wystarczy taka doniczka torfowa 7x7x7? Bo w sumie patrze niezłe byki mam teraz te Passionki a maja 1,5 miesiaca. No ale z moich młodych doświadczen wynika ze lepiej walnąc już troche podrosniete roslinkina na outa. No a z ta lampa to moze jednak te swietlowki. Chociaz w sumie jak ma sie taki duuuuzy box marnować cały rok to kusi mnie na HPS'a :rendeer: Nie wiem jeszcze pomysle chociaz mam mało czasu.
Co do tego prefloweringu. A meskie już mam wyrywać?
ps. Mam 16 lat...
 

VipGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2006
Postów
629
Buchów
1
Ja sie nie bawie w czekanie az meski sobie podrosnie w celu zrobienia makumby naprzyklad kiedy zobacze ze pokazuje plec facet to odrazu wale go pod noz :silent:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jezeli ten sytem to dla ciebie male piwo to rob go i daj fotorelacje na forum.

Radzilem ci swietlowki poniewaz z moich obserwacji wynika, ze male roslinki pod sodowkami o malej mocy strasznie sie wyciagaja. Dopiero gdzies od 250W sadzonki rosna ladnie.

C!@zzz napisał:
Co do tego prefloweringu. A meskie już mam wyrywać?

Jezeli jestes na 100% pewien, ze jest to samiec i nie chcesz robic nasion to scinaj.
Jezeli za dlugo bedziesz zwlekal to moze ci zapylic kobitki... zboczuch jeden :geek:
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
C!@zzz napisał:
ps. Mam 16 lat...
no jakos niewidac...
ja zrobisz z tym systemem nawadniajacym to jestes dobry...
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
no zobaczymy jutro jade na zakupy. Co do tego systemu nawadniajcego to mialem juz doczynienia z taka pompka mała i jedyny problem jak narazie widzie w znalezeniu odpowiedniego timera i zgieciu odpowiednio rurki. Chociaz wszystko wyjdzie w tłoku :) A własnie jak skonstruuje tego boxa to szkoda żeby sie marnował cały rok, wiec pod takimi świetłowkami wyrosła by jakaś white widow, tak żeby z 20 gramów z jednego krzaka było?
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Widzisz... jezeli chesz uprawiac tam jeszcze cos indoor to kup HPS'a.

A tak wogole to jakiej wielkosci ten box?
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
jest na profesionalnym projekcie, jeszcze nie jest bede konstuował a planuje 1/1/1,5 (w metrach)
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
HPS? Jak już coś to max 70W zaduzo pradu bierze. I tak ten boxik jesli go stworze bedzie głownie na wega na nastepnego outa...
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
OJEABNE! 70W na taki box.... heh... niechce mi sie Ci wszystkiego od nowa tlumaczyc. Jezeli komus sie chce to prosze mu wyjasnic.
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
jezu cały czas tlumacze: box bedzie słuz tylko na chwilowego wega tak zeby roslinki podrosły i zadne slimaki i inne koniki polne im specjalnie nie zaszkodzily- A moze przy okazji zeby sie taki box nie marnował to dupne do srodka jakąś white widow czy coś ale nie zeby miec nie wiadomo ile palenia tylko tak zeby bylo z 20 gramow
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
W takim wypadku szkoda nawet kupować HPS'a. Kilka świetlówek kompaktowych na weg spokojnie wystarczy. Oczywiście możesz sobie coś tam trzymać cały rok, ale nie będziesz miał z tego wiele palenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół