nasiona marihuany

[240w LED 3500K] 0,36m2 υδρο DWC/RDWC 2x LSD

  • Autor wątku Usunięty 81741
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 81741

Guest
@gulasz
Na, ta chwile jest na samej wodzie. EC wypłukanych roślin w główny zbiorniku wynosi 1200.
Wymienić im jeszcze raz wodę i skorygować EC do tej wartości co za leciałeś czy zostawić takie EC i tylko dodać nawozów? Jedna roślina zaczyna bardzo dokazywac.
 

gulasz

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2010
Postów
171
Buchów
77
Zrób im świeże papu daj ec 1.6 na początek i będziesz widział czy ec mocno spada czyli można pójść wyżej czy stoi w miejscu lub rośnie (rośliny więcej piją niż jadą ) i wtedy nie wolno podbijać stężenia pożywki. Jeśli "zaczęła dokazywać" znaczy że się odblokowała było za wysokie ec .Nie lecę więcej jak 1.8 na pełnym Bloomie chyba że rośliny pokazują że chcą więcej papu (mocne spadki ec i jasny kolor liści )
I Ph daj z 5.9
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 81741

Guest
Zrób im świeże papu daj ec 1.6 na początek i będziesz widział czy ec mocno spada czyli można pójść wyżej czy stoi w miejscu lub rośnie (rośliny więcej piją niż jadą ) i wtedy nie wolno podbijać stężenia pożywki. Jeśli "zaczęła dokazywać" znaczy że się odblokowała było za wysokie ec .Nie lecę więcej jak 1.8 na pełnym Bloomie chyba że rośliny pokazują że chcą więcej papu (mocne spadki ec i jasny kolor liści )
I Ph daj z 5.9
Zrobione, zobaczymy za 2-3 dni czy nie postępuje to
 
U

Usunięty 81741

Guest
@gulasz
Już wiem gdzie został popełniony błąd. Mianowicie - popaliłem je ?‍♂️
Nauczka dla innych 240W full Spectrum na wysokości 50 cm to nie jest dobry pomysł na powierzchni 0.36m2, 60x60
Overkill z cyklu how dont do it! :fishh:
Innej możliwości nie ma:
-pH pożywki było dobre między 5.5-5.8
-EC było między 1900-2100
@sub23
@Gość. co o tym sądzicie?


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
488
Buchów
1,735
Może nie tyle popaliles co przerobiły żarcie za szybko pod takim natężeniem.
Chociaż środek dostał najbardziej, a tam najwięcej miodu jest.
 

gulasz

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2010
Postów
171
Buchów
77
Nie wydaje mi się aby to było to jak trzymałeś lampę na veg. z fotek wynika że, było ok brak oznak popalenia. mam doświadczenie z mocniejszym źródłem światła i również 50 cm odległości i brak negatywnych oznak i popalenia. Ja widzę tam baraki Mg i PK. Możesz spróbować podnieść lampę ale mnie to jednak wygląda na perturbacje z pożywką.
 
U

Usunięty 81741

Guest
:weed-2:112/11/39 :weed-2:
PH wody: 5.8-5.9
EC: 1800 i się zmienia
Światło: 75%
Temp: 23 stopnie C dzień, w nocy nie wiem.
Wilgotność: 45-50%
W końcu sytuacja opanowana, były zawirowania z pH pożywki, zepsuty pH meter i szlak mi trafił panienki. Od dwóch dni puchną. Zainwestowałem w trochę lepszy sprzęt do pomiarów pożywki. Zrobiłem opryski z CalMag oraz GHE bloom. Były pryskane 2 razy dziennie przed i po zapaleniu słonka.
Zobaczymy jak sytuacja będzie się dalej rozwijać mam nadzieję że nowy sprzęt mnie nie zawiedzie.
Do pożywki został dodany Green sensation od plagron 1ml/1l wody.
Co dwa dni dolewane ok. 20L wody.
EDIT: na skład nawozowy wjechał także Tricologic od GHE







 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gulasz

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2010
Postów
171
Buchów
77
To miernik czy monitor, jak miernik to sprawdź w instrukcji jaki płyn do przechowywania elektrod zaleca producent. Cały czas trzymaj w nim elektrodę gdy nie dokonujesz pomiaru to bardzo ważne by dobrze i długo służyła
 
U

Usunięty 81741

Guest
To miernik czy monitor, jak miernik to sprawdź w instrukcji jaki płyn do przechowywania elektrod zaleca producent. Cały czas trzymaj w nim elektrodę gdy nie dokonujesz pomiaru to bardzo ważne by dobrze i długo służyła
Miernik, elektroda jest w płynie (specjalny pojemnik z uszczelka i gwintem) Skalibrowany i gotowy do akcji.
 
U

Usunięty 81741

Guest
@gulasz
Nurtuje mnie kwestia, Guardian monitor od bluelab ma identyczna elektrodę co ten combo bluelab, jak to jest, że od monitora elektroda nie musi być przechowywana w płynie do elektrod. Orientujesz się może w tych sprawach?
Dlatego, że jest zanurzona w pożywce cały czas?
 

gulasz

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2010
Postów
171
Buchów
77
Czy jest identyczna nie wiem, ale lepiej nie kombinować i przechowywać w płynie jaki zaleca producent.
 
U

Usunięty 81741

Guest
:weed-2:118/11/45:weed-2:
pH wody: 6.0
EC: 1800
Światło: 85%
Temp. dzień 23-24 stopnie C, noc: 18 stopni C
Wilgotność 40-55%

Wymieniona cała pożywka i wlane około 30L wody. Do wody dodane Green sensation plagron 1ml/l wody, micro ghe 2ml/l, bloom ghe 4ml/l, calmag ghe 1ml/l, witaminy z aminokwasami hessi 1 kropla na całą pożywkę.
Zwiększona intensywność światła do 85%. Rośliny zaczęły puchnąć, widać progres.
Dwa wentylatory mieszające od dołu i od góry, aby opanować sytuację z wilgotnością trzeba wietrzyc regularnie pokój oraz wyciąg chodzi na max. swoich możliwości.


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół