nasiona marihuany

[250W][0,64m2] SCROG 4x Skunk #1 od Sensi Seeds (White Label).

Wyszukiwarka Forumowa:

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Bardzo ładne roślinki ;) aż ślinka cieknie.
A co do ich dojścia to deus za***iście to ujął, wróżenie z fusów bez microscopu.
Polecam coś takiego USB Microscope Endoscope 500X ja swój kupiłem za 10f czyli 50zł i naprawde bajka. podłączasz pod lapka ściągasz plugable digital viewer i widzisz wszystko ;)
Tanie i dobre ;)
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Dzięki chłopaki za odpowiedź, chyba wyraziłem się nie jasno ;) Ja mam mikroskop i tak jak pisałem trichomom bliżej do przezroczystych niż do białych, ale mimo wszystko NewFarmer dzięki za polecenie tego mikroskopu bo mój to jakaś porażka, już zamówiłem taki jaki zasugerowałeś....

Teraz postaram się wyjaśnic o co mi chodziło we wcześniejszym poście...

Chodzi o to, że widać że roślinki już więcej nie spuchną bo tak box wygląda już od 1,5 tygodnia, producent podaje ścinke po 50 dniach kwitnienia teraz mamy 54 dzień i teraz przechodzimy do sedna... mamy przezroczyste trichomy i już po 'terminie' ścinki że tak się wyraże a rośliny zaczynają zółknąć bo odstawiłem nawozy i teraz pytanie nawozić dalej czy nic nie robić i sciąć za jakiś czas dopiero a wtedy rośliny już będą raczej żółte całkowicie...? Pozdro :spalony:
 
Ostatnia edycja:
C

Convictus

Guest
Producenty pie****o głupoty, po większości. Moje mają według World of Seeds 6-8tygodni, a dzisiaj mija 10ty tydzień i jeszcze tak żeby było z 50% bursztynów to może ze 2tygodnie. Jednak tutaj sporą rolę mają warunki, które u mnie były dalekie od idealnych, nie wiem jak u Ciebie. Z tego co napisałeś, to moim zdaniem, jeszcze minimum 2tygodnie będą stać, raz jeszcze jakieś 50% nawozów bym zapodał :p mniej zgubi wtedy liści. A potem znów możesz samą wodą, kwestia też jakie nawozy, bo nie szukam już bo za duży leniwiec jestem :D sorry, ale jak masz organikę to możesz se lać i do samej ścinki, nie wpływa albo w ogóle na smak albo w bardzo małym stopniu. Co do puchnięcia to też miałem jak u Ciebie, kwiaty takie jak mam teraz były już pod koniec 6, 7 tygodnia, potem już tylko żywica dojrzewa :p więc nie zdziw się, że aby znaleźć jakieś pierwsze bursztyny może jeszcze będziesz czekał ze 2-3tyg :p
To też zależy od odmiany, ja podaję to co zauważyłem u siebie. Więc nie przejmuj się jak już nie puchną :p sprawdzaj tylko trichomy.
pozdro
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
deus nie mam więcej pytań dzięki za wyczerpującą odpowiedź łap bucha pozdro !
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Siemanko ludziska pomóżcie podajcie dokładne modele mikroskopów których używacie bo już drugi kupiłem i dalej to nie to.... słaba jakość jak cholera już zwykłym szkiełkiem 0-60x lepiej widać niż tym usb mikroskopem 1000x słaba jakoś nie chce złapać ostrości na topach...

Z góry dzięki pozdro!
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam wszystkich :)

Dzisiaj nastąpił długo wyczekiwany moment czyli HARVEST :harvest::harvest::harvest::spalony:

Roślinki zostały ścięte w 102 dni swojego żywota i po 60 dniach kwitnienia...






















Jestem bardzo bardzo zadowolony, obyło się bez większych problemów, topki pachną ekstra bynajmniej pachniały bo godzine po ścince straciły swój zapach, wszystkie są mega zbite oprócz jednej roślinki... testowane były moc mają, aczkolwiek smoke report zrobie po curringu. Ilościowo też jestem zadowolony szacuje, że 120g będzie a raczej nawet więcej... mnie taki wynik przy tej jakości bardzo satysfakcjonuje.

Chciałbym bardzo podziękować tym, którzy pomagali mi i śledzili relacje... Nowe pestki już się moczą i w niedziele startujemy z nową fotorelką.

Apropo suszenia w kilku artykułach które czytałem było napisane, żeby pakować do słoików jak łodyga będzie już łamliwa... ostatnio też tak suszyłem i według mnie były zbyt suche... Ma ktoś może sprawdzony sposób na suszenie/curring i chciałbym się nim podzielić ?

Wstępnie plan mam taki, że za 3 dni chce już je pakować do słoików... zakupiłem 10x8g Boveda i do tego tą jedną dużą ale nie pamiętam jaka to była...ogólnie niezłe są te Bovedy włozyłem do mega przesuszonego ziłólka z ostatniej hodowli i poprawiło się już się nie kruszy jak wcześniej.

To chyba na tyle pozdro farmerzy i do usłyszenia! 5
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Bardzo ladnie wyszlo:) Gratulacje
 
C

Convictus

Guest
Sucha, pękająca łodyga to znak orientacyjny :p że wtedy trawa nie spleśnieje po włożeniu do słoja. Curring powinien odbywać się przy troszkę bardziej wilgotnych kwiatach. Ostatnio swoje wrzuciłem do słoja jak łodygi jeszcze nie szczelały ale kwiaty w dotyku były z wierzchu były już dość suche no i nic mi nie popleśniało, ładnie pachnie, klepie i smakuje i jest git :D
pozdro
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam wszystkich serdecznie :) Szybki updejcik. Palonko suszyłem 72h w boksie w temperaturze 22 stopni i wilgotności 50%

Niestety nie mam wyników pojedyńczych roślin z wyjątkiem jednej bo miała całkiem inne pheno i łatwo było ją odróżnić od innych i z niej wyszło 60g a łączna waga wszystkiego to 209g.

Te większe słoiki mają 1,8 litra a mniejszy 1l.



Szacuje, że z wagi zejdzie jeszcze max 25% ale to i tak chyba pesymistyczna opcja :p Za miesiąc zrobie ostatecznego upa ze smoke reportem i końcowym wynikiem ! Do usłyszenia!!!





A jeszcze pytanko, bo własnie zabrałem się za wymianę wentylatora kanałowego i okazało się ze stary miał 100mm średnicy a nie 125 jak myślałem i teraz ta rura aluminiowa mi nie pasuje... myślicie, że jak kupię rure 125mm tu uda mi się ja tak zacisnąc z filtrem węglowym o średnicy 100mm , że będzie to szczelne ?
 
Ostatnia edycja:
C

Convictus

Guest
Nie zaciśniesz 125 na 100mm bo ten przewód ma takie kółka z drutu i te kółka druciane są połączone tym sreberkiem, nie wiem jak to sie nazywa, je**ć :D
Ten drut jest dość gruby, nożem nie ma opcji przeciąć a żeby to zacisnąć od 2.5cm to nie da rady :D
i tak jak wyżej, przejściówki możesz zakupić.
 
K

K2

Guest
kup przejściówke, albo owiń 100 mm papierem toaletowym do tego stopnia az osiągniesz 125mm i nałóż na to 125 mm przewód i sklej taśmą razem
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Siemanko nie chce zakładać nowego tematu to zapytam tutaj. Mam problem z temperaturą choć wymieniłem wentylator na 360m3/h ale ogólnie wentylator pomaga tylko jak w pokoju jest 26 stopni a na zewnatrz 30 to dziwne żeby w boksie nie było 32... Czy nie lepiej jest zostawic boksa w taki sposób otwartego i mieć 28 stopni niż zamykać i mieć 32-33 ? Chodzi mi o światło które (ucieka?) ale mi osobiście wydaję mi się ze to nie ma chyba znaczenia lepiej zostawić tak otwarte ale ciekaw jestem opinni innch. Przejściówki też kupiłem ale jakieś z dupy i tak musiałem ja uszczelniać..





Ogólnie wystartowałem z nową uprawą, niebawem założe nową fotorelację.



Pozdro!
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak nie ogarniasz temperatury to mozesz zostawic otwartego boxa, ale wez pod uwage, ze dziolchy beda mocno smierdziec i nie masz co liczyc na nizsza temperature do konca uprawy. Jak masz taka mozliwosc to doprowadz powietrze z chlodniejszego miejsca za pomoca starego wentyla i przewodu wentylacyjnego... albo drozsza opcja - klima w pomieszczeniu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół