nasiona marihuany

[250W][0,64m2] SCROG 4x Skunk #1 od Sensi Seeds (White Label).

Wyszukiwarka Forumowa:

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam wszystkich w nowej fotorelacji. Tym razem zrezygnowałem z automatów i zakupiłem sezonówki feminizowane Skunk #1. Jeśli chodzi o setup to zastanawiałem się nad przejściem na bio, ale koniec końców postanowiłem poprowadzić następną uprawę w identyczny sposób z tym samym sprzętem i taką samą ziemią i nawozami, bo jednak jakieś doświadczenie zebrałem i już mniej więcej wiem jak to idzie na tym sprzęcie... Również nie chciałem pakować różnych odmian do środka...choć teraz sam się zastanawiam dlaczego...:zombi: Chyba chodziło mi najbadziej o zakończenie uprawy w jednym momencie sam już nie wiem trochę załuję tej decyzji. A więc tak to wygląda:

Z powodu tego, że box ma tylko 160cm wysokości zdecydowałem się na SCROG, nie wiem czy uda mi się to ogarnąć ale chce się bawić uprawą próbować nowych rzeczy dlatego zaryzykuję i zobaczymy jak to wyjdzie. I tutaj mam pytanie do ludzi którzy już uprawiali tą metodą.Czy tak istotne jest robienie oddzielnych ramek z siatką czy pal licho i robić jedną dużą ?

Rośliny 4x Skunk #1 Sensi Seeds (White Label)

L
ampa Weg: Elektrox Super Grow MH 250W Kwitnienie: Elektrox Super Bloom HPS 250W

Wentylacja Wentylator kanałowy 145/187mł/h oraz filtr węglowy Eco-Line, 160-240mł/h. Wentylator mieszający

Donice 9l


Dziewczyny mają 7 dni



Pozdrawiam wszystkich growerów !
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Dzień 20

Witam wszystkich :) W ogródku wszystko w porządku roślinki rosną według mnie super jedna już ma nawet 35 centymetrow. Wczoraj udało mi się dokończyć siatkę do scroga poszło całkiem nieźle no i teraz zacznie się zabawa...tak naprawdę nie mam wizji jak to ma wyglądąć, ale jakoś to będzie ;). Jedno co wiem to to, że nad siatką nie mam więcej niż 60cm miejsca (odjąłem już miejsce na lampe i odstęp lampy od szczytów). A więc na chwilę obecną wygląda to tak:







Jest tu ktoś kto ma doświadczenie ze Scrogiem ?

Pozdrawiam wszystkim i życzę miłego weekendu!
 
U

Usunięty 65798

Guest
Dobrze jest wycinac zbede liscie jak juz tam pod siatka bedzie las aby przeplyw powietrza tam byl i plecha sie nie pojawila i zeby jako tako byl dostep do doniczek przy podlewaniu :)
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
W jednej roślince główny szczyt poszedł w pół sam z siebie... Nie wiem jak to się stało rano jeszcze był ok a po powrocie już złamany... szkoda bardzo...

 
Ostatnia edycja:

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam wszystkim mam problem z roślinką z zdjęcia powyżej. Ze złamanego miejsca wyszedł jeden odrost i chciałem go pod siatke wcisnąć i ten też pękł w pół, nie wiem o co chodzi...w każdym bądż razie roślina wygląda tragicznie bo jeszcze wcześniej uciąłem jej dwa liście...




Jak o teraz z nią będzię ? Nic w tym miejscu już nie urośnie ? może jak ją utne na wysokości poniżej tych dwóch kikutów od liści to będzie coś tam rosło ? Z innymi roślinami nie ma problemu gne jak chce, robię zygzaki wszystko i nic się nie dzieję a ta nie chce współpracować ...

Nie jestem też pewien czy powinienem już przełaczać na kwitnienie sytuacja wygląda tak...




Pozdro i z góry dzięki za pomoc!
 
C

Convictus

Guest
Nie znam się za bardzo na scrogu, ale ja bym już przełączył :D ale traktuj to jaką luźną opinię raczej. Co do tego naginania, to przypadkiem nie wkładasz ich pod siatkę po podlaniu :p? Bo tak to trochę wygląda z tego co piszesz. I ten odrost co złamałeś to chyba wcześniej powinieneś go poprowadzić albo poczekać aż będzie dłuższy i pod kolejne oczko w siatce (w sensie jedno dalej niż to co chciałeś :D).
A z tego miejsca po odroście pewnie jeszcze coś wyjdzie ;p
 
Ostatnia edycja:

wdech

Active member
Rejestracja
Sie 12, 2011
Postów
32
Buchów
0
Witam,
Przełącz na flo gdy roślina/-ny zajmują już 3/4 powierzchni siatki. Nie podlewaj ich przed naginaniem jakies 3 dni aby były wiotkie, lepiej się prowadzą. Musisz sobie wyobrazić jak bedą rosły poszczególne odnogi i tak je pokierować pod siatką.
Bardzo ładnie i estetycznie. Powodzenia
 

Happy Ak

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2010
Postów
304
Buchów
0
Tak jak pan powyzej powiedział, tez bym proponował najpierw zapełnić 3/4 oczek i dopiero na flo, w miedzy czasie wyciął bym trochę wiatraków ale bez przesady, dla dobrej cyrkulacji powietrza, bo pleśń nie potrzebna :D
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Nie żebym się czepiał heheh kolega napisał, żeby rośliny zapełniły 3/4 powierzchni siatki. I u mnie to dzisiaj byłby już moment na przełaczenie, ale jeśli miałbym sugerować się zapełnieniem oczek to jeszcze nie czas....
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Dzisiaj albo jutro przełącze, jest już blisko wydaję mi się, że już mniejszym błedem jest zbyt wczene przełaczenie niż zbyt poźne, i tak już dosyć gęsto tam jest. Przy mojej ostatniej uprawie, która jednocześnie była moją pierwszą niestety nie było mnie przy roślinkach jak własnie przeszły na kwitnienie(automaty) i eksplodował ich wzrost także mam trochę mała wiedzę jak to będzie wyglądac. Może wrzucę zdjęcie i bardziej doświadczeni coś doradzą :)

 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam witam wczoraj wjechał hps i pierwsza 12 godzinna nocka za nami. Tym razem mam pytanie z innej beczki jak to jest, że w ziole od dilera czasami znajdzie się jakieś nasionko? Aktualnie pale rzekomo brainstorma palenie mega mocne o topy twarde jak skała noi w środku trafiło się ziarenko stąd te pytanie pozdrawiam serdecznie? A i jeszcze jedno od kiedy powinienem liczyć kwitnienie od dnia przełączania czy od pojawienia się preflowerow?
 
Ostatnia edycja:
C

Convictus

Guest
Większość z tego co widzę liczy od preflowerów. To, że się trafi nasionko to normalna sprawa. Aczkolwiek w najlepszych paleniach jakie miałem się nie trafiało :p ale znajdzie się raz na czas. Tak jak Twoja roślinka może shermić i dać gdzieniegdzie nasionko, tak samo to co oni uprawiają też ma taką szansę. Teraz pilnuj odrostów, w ch*j będzie puszczać nowych :D obczaj sobie fotorelke glinki, jak dobrze pamiętam to robił scroga i za***iście wychodziło.
Pozdrawiam
 

TonyH

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2017
Postów
95
Buchów
0
Witam witam coś dziewczynki jeszcze nie chcą kwitnąć i robi mi sie już powoli niezły busz :D Tak jak deus wcześniej mi zasugerował przeglądnąłem kilka fotorelacji glinki i i narazie podczas indukcji nie obcinam żadnych liści i na dole jest masakra, muszę mieć wyłączony nawilżacz bo para nie wychodzi ponad siatkę tylko wszystko skrapla się pod nią :p Wydaje mi się że przy następnym scrogu jeśli się na niego zdecyduję to będę robił toping, ciężko jest operować głównym odrostem jest strasznie gruby i rośnie jak szalony jeden to chyba niedługo dojdzie z jednego boku boksa do drugiego, ale ogólnie na wegu scrog podoba mi się zobaczymy czy ogarne temat podczas kwitnienia żeby wszystkie odrosty były na w miare równym poziomie...



Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół