nasiona marihuany

[250W MH/HPS][60x60x120][SODOWA ODCHŁAŃ]

Wyszukiwarka Forumowa:

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
4xMIMOSA X ORANGE PUNCH od Barney's Farm
box 60x60x120cm
oświetlenie: weg 250w MH 5000K, flo: 275w HPS, zasilacz lumatek 250/400w SL
medium: ziemia z supermarketu
wentylacja: Prima Klima 220/360m3/h, wlot Garden HighPro 145/187m3/h, drugi wlot pasywny, dwa mieszaki 12W
nawozy: Plagron Power Roots, Terra Bloom, Green Sensation, Hesi Supervit, regulatory ph, Sensi Cal-Mag, tabletki CO2
warunki: temp w nocy około 18, w dzień 24-27, wilgotność między 45-60%
trening - topping, LST
fotoperiod 18/6 i 12/12

Witam wszystkich w mojej pierwszej fotorelacji. Troszkę się z nią spóźniłem, ale wszystko jest udokumentowane.
Roślinkom liczę wyjście z ziemii 23.12.2022, więc dziś mamy 43 dzień wega, a od jutra zaczynam indukować. Tak to wyglądało do tej pory:

Dzień 5:

Z 6 nasion wykiełkowały wszystkie, ale jedno nie wyszło z ziemii. Jest szansa, że je uszkodziłem podczas przenoszenia z chusteczki.



Dzień 9:
Zwolniło się miejsce w namiocie docelowym:



Dzień 14:
Z pięciu roślinek odrzuciłem najsłabiej rokującą, reszta poszła do 1,5l donic:





Dzień 18:
Podlane wodą+Supervit+Power Roots - wg producenta



Dzień 20:




Dzień 22:

Przesadzone do docelowych 9L, podlane wodą z Power Roots





Dzień 29:

Nieudane fimmingi na wszystkich. Podlane wodą z Power Roots i Supervit




Dzień 32:

Upewniłem się, że fim nie udał się na żadnej, zmiana koncepcji, jedziemy LST i małą defoliację






Dzień 33:



Dzień 34: podlewanie woda+Power Roots+Supervit

Dzień 38:




Dzień 39:

Wchodzi siatka



Dzień 40: Podlane wodą z Power Roots i Supervit do tego calmag profilaktycznie - wszystko wg producenta

Dzień 41:




Dzień 43: - Dzisiaj

Krótko przed zapadnięciem nocy zainstalowany został HPS






Uwagi i wskazówki mile widziane zarówno te dotyczące uprawy jak i prowadzenia fotorelacji
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Słuszna uwaga :tiphat: zrobię to jak tylko noc się im skoczy :D
 

Szukam Bucha

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2015
Postów
41
Buchów
17
Jak oceniasz głośności wentylatora? Myślę o podobnym prima klima z termostatem i regulacja 10-100% i 450 m3 na najwyższych słychać ho z 2giego pomieszczenia?
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Nie jest jakiś super cichy. Nie słyszę go z drugiego pomieszczenia, które znajduje się piętro niżej. Jak na razie chodzi na niższym biegu, ale zrobiłem mały test i wydaje mi się, że na wyższym biegu byłby słyszalny przez ścianę.
 

Szukam Bucha

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2015
Postów
41
Buchów
17
Nie jest jakiś super cichy. Nie słyszę go z drugiego pomieszczenia, które znajduje się piętro niżej. Jak na razie chodzi na niższym biegu, ale zrobiłem mały test i wydaje mi się, że na wyższym biegu byłby słyszalny przez ścianę.
Dziękuję
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Dzień 44 [43/1/0]

Witam.
Dziś moje pociechy zaznały pierwszych 12h ciemności. Udało mi się do nich zajrzeć minutkę przed odpaleniem HPSa aby zrobić kilka zdjęć w normalnych kolorach:






Dziś było podlewane. Przed podlewaniem sprawdziłem EC gleby. Wynosiło od 0 do 0,2 czym głębiej wbijałem miernik.

Wypiły około 11l wody z dodatkami: Power Roots 1ml/l , Supervit - 2,5 kropli, Terra Bloom 3ml/l (75% dawki zalecanej), PH pożywki wyregulowane do 6,5.

Woda zebrana z podstawek miała równo 5,8 PH

Sprawdziłem również EC gleby po podlaniu: od 0,3 na górze, do 0,55 na spodzie doniczki

Podniosłem również lampę na maksymalną możliwą wysokość, wyczyściłem mieszaki (@MiczBuhanen :tiphat: ) i jeden z nich przełożyłem:



Pozdrawiam wszystkich, aktualizacja wkrótce 😉
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Dzień 51 [43/8/0]

Witam
Minął tydzień od ostatniego wpisu. Panienki potwierdziły, że są panienkami. Do 4 dnia indukcji intensywnie pięły się w górę. Obecnie wydają się już stać w miejscu. Niestety z braku czasu nie miałem możliwości przez te kilka dni pracować z siatką i szczyty powyrastały nierówno. Wczoraj założyłem drugą siatkę, by to trochę lepiej ogarnąć i przeprowadziłem delikatną defoliację górnych wiatraków, aby nie zasłaniały niższych szczytów. Myślę, że gdybym zrobił to kilka dni wcześniej, teraz wyglądałoby to inaczej, no ale trudno.
Przez nieuwagę, montując lampę złamałem łokciem łodygę ze sporym szczytem i mimo próby reanimacji padła.
Co do samej lampy, wcześniej pisałem, że podniosłem ją na maksymalną wysokość. Maksymalną na jaką pozwalał wieszak. Udało mi się zyskać jeszcze jakieś 8 cm mocując odbłyśnik bezpośrednio drutami do ramy namiotu. Przypominam, że box ma tylko 120cm wysokości i trzeba sobie jakoś radzić.
Balast został przełączony na opcję SL czyli dostarcza dodatkowe 10% mocy. Przy 275W musiałem ustawić wyciąg na wyższy bieg gdyż temperatura przy szczytach sięgała 30 stopni. W tym momencie mam bezpieczne 28.
Podlałem dziś również wodą i zbadałem PH z podstawek - 5,9.

I parę fotek z dzisiaj:










A w ramach ciekawostki ta sama odmiana w 23 dniu flo:



Zachęcam do komentowania
Porady, uwagi, sugestie mile widziane
Aktualizacja wkrótce
Pozdrawiam wszystkich
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Dzień 58 [43/10/4]

Dzieje się. Roślinki pod HPSem srogo poszły w górę. Na razie obyło się bez łamania, popracowałem trochę z siatką i ułożyłem szczyty kaskadowo dookoła żarówki. Od dwóch dni nie obserwuję już dalszego wzrostu, mam nadzieję, że już się zatrzymały na dobre. Poprzedni projekt w tym namiocie to były sativy, po nim nic już mi nie straszne. Musiałem zrezygnować z opcji Super Lumen (10% więcej mocy) gdyż temperatury przy szczytach przekraczały 30 stopni nawet przy wyciągu 400m3/h.
Robi się coraz cieplej, wkrótce temperatura w pomieszczeniu w którym stoi namiot wzrośnie, a ja będę mógł zmienić tytuł wątku na SODOWY KOMPOSTOWNIK. W późniejszym czasie zostanie zainstalowana cool tube.

Tymczasem mamy czwarty dzień flo. Wszystkie roślinki ładnie zawiązały kwiaty tego samego dnia. W międzyczasie dostały już pełną dawkę nawozu na flo (5ml/l) razem z supervit.

Na tym etapie mogę już wytknąć sobie kilka błędów:
- za późno ścięte głowy
- w dodatku nieudane
- zbyt późne przełączenie na flo w przekonaniu, że rośliny urosną tyle co pod ledem
- być może powinienem zostawić MH do końca indukcji

Tak czy inaczej nie jest źle. Garść fotek:










Z uwagi na kompaktowość pomieszczenia w którym stoi namiot nie mam możliwości zrobienia zdjęć w szerszej perspektywie.
Aktualizacja wkrótce
Pozdrawiam wszystkich
 

bono2209

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2022
Postów
281
Buchów
956
Odznaki
2
Ty je lam póki masz czas.bo za chwilę z góry to będziesz miał palenie szczytów i to srogie.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Dzień 63 [43/10/10]

Witam.
Szczyty połamane, wszystkie z sukcesem. Na razie się nic nie pali, choć temperatura przy szczytach potrafi przekroczyć nawet 30 stopni. Dostałem info ze sklepu, że na cool tube, którą zamówiłem trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, przed weekendem się nie spodziewam. EC ziemii między 0,05 - 0,30. Jutro dostaną pełną dawkę Terra Bloom z tabletkami CO2 i Supervit.
Kilka fotek:









Zachęcam do komentowania
Porady, uwagi, sugestie mile widziane
Aktualizacja wkrótce
Pozdrawiam wszystkich
 

bono2209

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2022
Postów
281
Buchów
956
Odznaki
2
Moja jedyna sugestia. Jak robić aż fotki to wyłącz HPSa .
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Witam.
Mi osobiście bardzo podobają się fotki spod HPSa, są piękne jak zachód słońca. Rozumiem, że jednak są nieczytelne. Poprawię to.

Tak jak wspominałem, dziś dziewuchy zostały podlane roztworem Terra Bloom 5ml/l, Calmag 1ml/l (połowa dawki profilaktycznie) i Supervit. Do tego wsypałem 8 sproszkowanych tabletek CO2. Wsypując to miałem poważne wątpliwości czy jest jakikolwiek sens, bo proszek musował, więc zakładam, że było to intensywne wydzielanie się CO2. Poza tym na chłopski rozum czy taka mała ilość CO2 zrobi roślinie jakąkolwiek różnicę, tym bardziej podana do korzenia? Tym bardziej, że mam podejrzenie iż całe CO2 uwolniło się w kilka sekund. Natomiast straszny biały syf zostawia to na wszystkim co ma kontakt z pożywką.
PH pożywki - 6,5, PH cieczy zebranej w podstawkach - 6,15. EC gleby zmierzę jutro, bo dziś mi się już zwyczajnie nie chciało.

Hoduję roślinę tej samej odmiany, miesiąc starszą pod ledem i na własne oczy widzę jaka jest różnica w zapotrzebowaniu na magnez i wapń. Pod ledem mimo iż dodałem sporo dolomitu do gleby, szybko wyskoczyły niedobory i naprawdę sporo calmagu musiałem podać, aby je zwalczyć. Pod MH/HPS podałem dziś dopiero drugi raz calmag, niepełną dawkę i tylko na wszelki, bo jakichkolwiek niedoborów nie widzę.

Pozdrawiam
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Dzień 75 [43/10/20]
(post wyżej, napisałem 10 dzień, ale był to 8 dzień flo)

Witam wszystkich
Zainstalowałem wreszcie cooltube, dzięki czemu temperatury w boxie spadły o 3-4 stopnie co mnie bardzo zadowala. Z cooltube maksymalna temperatura zmierzona przy szczytach nie przekroczyła 28 stopni. Mimo iż cooltube zawieszona jest dokładnie na tej samej wysokości na jakiej był wcześniej odbłyśnik, to z uwagi na budowę żarówka jest kiilka cm niżej niż wcześniej. Sprawia to, że znajduje się nawet 10cm od niektórych szczytów. Jest jeszcze sens je łamać? Mimo wszystko te szczyty mają chłodniej niż miały. Zostawiłem również oba mieszaki, myślałem, że jednego się pozbędę, ale sam strumień fotonów grzeje dość mocno z takiej odległości. Jako minus można odnotować czarne obramówki tuby i gorszy potencjał rozprowadzania światła na tej powierzchni, ale z drugiej strony przy 35k lm na takiej powierzchni nie przejmuję się tym w ogóle.

01.03 panienki dostały pełną dawkę nawozu i boostera, czyli 5ml/l Terra Bloom i 1ml/l Green Sensation. Do tego Hesi Supervit. Podlewam zawsze do przelania i ściągam nadmiar wody z podstawek. PH wody z podstawek - 5,85. EC po ostatnich nawozach między 0,35 - 0,85 idąc od góry do dołu.

Garść fotek:








A tutaj lampa zabłysła w momencie robienia zdjęcia, nawet fajnie to wyszło:













Aktualizacja wkrótce
Zachęcam do komentowania
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół