nasiona marihuany

2x Shaman + Purple Maroc, 2nd time out

Wyszukiwarka Forumowa:

diabelcc

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2015
Postów
41
Buchów
0
wez je podlej samym biohumusem i wybij sobie z głowy wykopywanie roślin z dołków gdzie korzenie i tej chwili sięgają ponad metr..
Biohumus + oprysk (asahi ,tytanit) i daj im spokój
 

CienkiLolek

GrubyBolek
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
154
Buchów
0
A to nie jest tak, że jak jest niedobór azotu i liście oklapły to opryski mało dadzą? Gdzieś tu na forum czytałem, że w takiej sytuacji roślina nie przyswaja minerałów i mikroelementów z oprysków i tylko dokorzeniowo można ją ratować.
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
A to nie jest tak, że jak jest niedobór azotu i liście oklapły to opryski mało dadzą? Gdzieś tu na forum czytałem, że w takiej sytuacji roślina nie przyswaja minerałów i mikroelementów z oprysków i tylko dokorzeniowo można ją ratować.

Też tak słyszałem kolego, Diabelcc mówisz o biohumusie przeciez BioGrow jest z wyzszej półeczki wiec po co mam lac biohumusa? jedynie co to musze kupic asahi i tytanit, pomidorki sa dopiero tydzien na spocie ze wzgledu na pogode te korzenie sie jeszcze dobrze nie porozchodzily dlatego dzis normalnie szeroko wykopie je i podsypie po 80l ziemi i zajele nawozami powinno byc wporzo. A jak sie coś z***ie to trudno musza byc nauczki zeby cos w zyciu osiagnac...
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
Wody ku**a im brak...przecież to widać gołym okiem albo coś im zżrera korzenie co jest wątpliwe i ewentualne przelanie jak pisze Vendetta. Podlej porządnie (chyba, że przelałeś) i zrób oprysk z nawozem na wega + asashi albo tytanit.
 
Ostatnia edycja:

XlucyferX

Only #
Weteran
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
855
Buchów
2,554
Odznaki
4
Kolego jak masz roslinki na podmoklym terenie to powiedz mi ,co ile je podlewales i z czym i jaka ilosc?????? bo na moje oko to kolego one sa za***iscie mocno przelane i czasem moze korzen zgnic,i padaka rolsina padnie .3 lata temu to przerabialem ,za dobrze im chcialem no i zrobilem... obym sie mylil ,jesli je duzo podlewales,to zrob tylko dolistny oprysk jak BigDog napisal,przeciez powinienes wiedziec ze roslinki lubia jak sie od czasu do czasu je podleje
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Wody ku**a im brak...przecież to widać gołym okiem albo coś im zżrera korzenie co jest wątpliwe i ewentualne przelanie jak pisze Vendetta. Podlej porządnie (chyba, że przelałeś) i zrób oprysk z nawozem na wega + asashi albo tytanit.

Jak może im być brak wody kolego, jak cały tydzień nak***iają ulewy ??

---------- Post Zaktualizowany 16:44 ---------- Data pierwszego postu 16:43 ----------

Kolego jak masz roslinki na podmoklym terenie to powiedz mi ,co ile je podlewales i z czym i jaka ilosc?????? bo na moje oko to kolego one sa za***iscie mocno przelane i czasem moze korzen zgnic,i padaka rolsina padnie .3 lata temu to przerabialem ,za dobrze im chcialem no i zrobilem... obym sie mylil ,jesli je duzo podlewales,to zrob tylko dolistny oprysk jak BigDog napisal,przeciez powinienes wiedziec ze roslinki lubia jak sie od czasu do czasu je podleje

Rośliny przesadziłem na spota w tamtym tyg bodajże w piątek i wtedy dostały zwykła dawke BioGrow i BioHeaven 5l wody z pożywka na 3 pomidory, wcześniej gdy były w doniczkach po 9l normalnie przyjmowały nawozy, ziemia jest strasznie mokra, dlatego dziś jadę, szeroko je odkopie w końcu tylko tydzień są na spocie przez te ulewy korzenie nie rozeszly sie za mocno myśle, podsypie im ziemi i oby wiecej słona a deszcz niech wypiee*ala !
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
jak tam korzenie poumierały, to lej im power rootsa, bo będzie dupa blada.. ale to i tak mijani się z celem, bo do końca uprawy będziesz miał z tym problem

może uszkodziłeś coś po wysadzeniu do gleby?
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Siemano growerzy, bylem wczoraj na spocie, i zastalem nie ciekawy widok, jedna roślina poszla na straty można powiedziec korzeń smierdzi wiec najprawdopodobniej gnije, podnioslem troche teren i podnioslem rośliny wyzej czekam na asahi i na power roots jesli te sezony mi padna kupie 1000l ziemi podniose jeszcze wyzej i kupie z 20 AFów, później wrzuce fotki ze spota.
 

trufeel

Well-known member
Rejestracja
Maj 5, 2010
Postów
116
Buchów
63
Wykop te rośliny, przeplucz korzenie żeby pozbyć się medium i przesadź je do kopcow lub dołków
Zapewnij im dobrą wilgotność po przesadzeniu (nie błoto) i powinno być dobrze.
Powodzenia
 

51015

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2008
Postów
45
Buchów
0
rośliny 100% przelane, korzenie od co najmniej 8dni we wodzie, wes sztychówke i sam mozesz to sprawdzic kopiąc obok dołek na 2 sztychy, i jeszcze jedno, miejscówka widac ze bardzo podmokła i z przelaniem wiąże sie to ze wszystkie składniki glebowe wypłukuje ! radze tam wkopywac duze wiadra z dziurami na dole i w 10 dniowe deszczowe dni podnosić wiadra do góry, lub całkiem na zewnątrz, zależy na jakiej głębokości stoi woda, mozesz na samo dno dac 2 cegły zeby woda odpływała z wiader. Mogą być nawet plastikowe beczki ze spożywki 20-30-50L z obciętą górą do kupienia na olx itd....
 
Ostatnia edycja:

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Ja sadzę na bagnach i mam wiadra 20 , na dole podziurawione dno zeby korzenie mogły sobie wyjść jak beda potrzebować miejsca ,teren mam podmokły i na dnie widać wodę . Jak np woda jest wyoko 5 cm dna zakryte to wkładam grubego patyka tak aby donica była nad poziomem wody i po sprawie .
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Ja sadzę na bagnach i mam wiadra 20 , na dole podziurawione dno zeby korzenie mogły sobie wyjść jak beda potrzebować miejsca ,teren mam podmokły i na dnie widać wodę . Jak np woda jest wyoko 5 cm dna zakryte to wkładam grubego patyka tak aby donica była nad poziomem wody i po sprawie .
Okaże się jak podsypie 1000l ziemi. Jak te mi popadają to jeszcze jest chwila na AFy

---------- Post Zaktualizowany 18:00 ---------- Data pierwszego postu 16:33 ----------

Tak więc, wydaje mi się, że jedna tylko przeżyje chyba, że macie pomysł co zrobić aby uratować te dwie pozostałe, asahi i power roots bede mial dopiero w poniedzialek takze narazie się nie napalam na jakie kolwiek zbiory i jestem opór wk***iony wszystko bylo ok do czasu kiedy je przesadzilem i akurat w tym tyg zaczelo napie****ac wihurami... Mam też taki pomysł, może je zadomowić w nowej ziemi w worku 50l ? co o tym myslicie? 5 nakretek biohumusa bezposrednio pod lodyge i sie okaze co dalej? Poniżej zdjecia:
Po kolei teraz Purple Maroc:
m.jpg

Shaman ten do dupy :(
g.jpg

Shaman ten w którego wkładam jeszcze trochę nadziei.
1~2.jpg

A tu mamy wszystko razem:
20170707_170854.jpg

20170707_171344.jpg

Proszę o pomoc.
 

51015

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2008
Postów
45
Buchów
0
Możesz te dwie tak spróbować chociaż wątpie, jeżeli przy przesadzaniu uszkodziłeś układ korzeniowy to kaplica, przesadzanie to precyzyjna operacja nie ma miejsca na jakiś pośpiech i błąd. Ale lepiej już je zostaw w spokoju, ja bym ich nie ruszał.
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Możesz te dwie tak spróbować chociaż wątpie, jeżeli przy przesadzaniu uszkodziłeś układ korzeniowy to kaplica, przesadzanie to precyzyjna operacja nie ma miejsca na jakiś pośpiech i błąd.

Nie ma szans żebym cokolwiek uszkodził bo bryła była zbita w donicach, na drugi dzień po przesadzeniu zaczeło nak***iać i normalnie jak kopne dwa razy szpadlem to woda wychoodzi, jedyna akcja worki albo caly teren w zagrodzie podniesc lub mam banki 30litrowe i zrobić jako doniczki. Dodam, że ten który ocalał to był dosłownie z 5cm wyżej jak te drugie, ten najbardziej poszkodowany byl jeszcze niżej jak Maroc i to widać bo jest najbardziej zagrozony. Myślę, myślę bo zaraz będę ruszał to ogarniać. Tak czy inaczej jeden shaman przeżyje, podnosze teren i dokupie z 15 AFów miejsca jest spokojnie na tyle sztuk.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół