nasiona marihuany

[350W LED][0.24m2] - 1x White Widow by Amenophis IV

Wyszukiwarka Forumowa:

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Witam :D

Jako, że na takim forum najlepiej jest przedstawić się pokazując co się ma w ogrodzie tak więc lecimy z fotorelacją :)

Pomieszczenie - własnej roboty szafeczka o wymiarach około 60x40x125, wyłożona białą folią refleksyjną.
Oświetlenie - lampa led na bazie cobów 350W przykręcona potencjometrem na 50% (póki co).
System - własnej roboty system hydroponiczny (powiedzmy DWC), zbiornik 9L, akwarystyczna pompa i kamień.
Drenaż - granulat ceramiczny.
Wentylacja - filtr kanałowy 100m2/h f100mm wyciągający podłączony do filtra węglowego o przepustowości do 125m2. Dwa wentylatory komputerowe f120mm wtłaczające powietrze oraz umieszczone tak aby równocześnie mieszały powietrze wewnątrz przykręcone potencjometrem na 50% oraz wlot pasywny w postaci otworu na okablowanie.
Nawozy - baza do hydroponiki od Hesi i płyny kalibracyjne.

Tak więc zaczynamy przygodę w dniu 6, w którym roślinka ruszyła ze wzrostem, pierwszy korzonek zanurzył się w pożywce - temp., wewnątrz pomieszczenia to 26 stopni i 35% wilgotności przy zapalonej lampie, lecz dzisiaj przyszedł mi niewielki nawilżacz powietrza, który powinien podbić wilgotność do około 50%, co mi wystarczy. :)

Fotoperiod jaki zastosuję to 12/1, do którego już przywykłem. Wegetować planuję dosyć długo ponieważ chciałbym rozłożyć roślinę na siatce i jak najbardziej zmaksymalizować ilość szczytów - zobaczymy jak wyjdzie.

White Widom - generalnie to pierwsza uprawa w tym pomieszczeniu, wcześniej hodowałem w dedykowanym namiocie, jednak kobieta kazała mi się pozbyć sprzętu, nie obeszło się bez awantury, lecz wynegocjowałem ostatecznie jedną roślinkę dla uciechy dla oka :) Wybrałem takie geny ponieważ dla rozdziewiczenia pomieszczenia potrzeba klasyki.

Z nawozów obecnie podana baza na wzrost, SuperVit (jedna kropla), Root Complex i nieco CalMag'a - EC wykręciłem na początek 0.7 i pH utrzymuję na poziomie 5.9 - 6.0, temp., pożywki nie mierzę.

Jeśli chodzi o wodę, używam odstanej kranowej wody, jednak jest ona fantastyczna ponieważ jej odczyn EC wynosi równe 0, z tym jest plus tu gdzie mieszkam :)

Aktualizacja będzie co tydzień, a teraz fotki :)



















Pytania i porady? Zapraszam i pozdrawiam... :D
Amenophis IV​
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,342
Buchów
3,349
Odznaki
10
Tak jak kolega wyżej napisał - wszelka elektronika,
która nie musi znajdować się w boxie, najlepiej żeby była poza nim.

Siadam w pierwszym rzędzie i czekam na dalszy rozwój wydarzeń :p
Łap bucha dla otuchy!
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Witam,

Dziękuję za odpowiedzi i buszki na miłe przywitanie :)
Co do okablowania, niestety musi pozostać tam gdzie jest, siła wyższa z rozkazu mojej przełożonej szafeczka musi z zewnątrz wyglądać tak jakby była jedynie szafeczką (sam tego nie rozumiem biorąc pod uwagę otwory wentylacyjne no ale kto zrozumie kobiety). Przemyślę to jeszcze.

Co do nawilżacza, mały i fajny, idealnie mieści się do boks'a jednak częstotliwość wymiany wody mnie przytłoczyła - to zaledwie 300ml. Obmyśliłem już plan co z tym zrobić i jutro zamierzam się tym zająć, zwiększę zbiornik do 2L co powinno dać mi więcej luzu, zobaczymy jak wyjdzie.

Dzisiaj sprawdzałem, korzonek zaczyna się rozgałęziać, a woda powoli ubywa, więc mimo iż to dzień 8, roślinka nabiera tempa. Do następnej aktualizacji... :)

Pozdrawiam,
A. IV :)
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Jak nie masz możliwości przeniesienia przedłużacza, to może przykręć go wysoko do ścianki ?
Ładny projekt ;) Podobają mi się te mocowania na siatkę.
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Witam w 14 dniu wegetacji :D

Od ostatniej aktualizacji (,a raczej początku tematu) minął tydzień. Korzenie rośliny się rozgałęziły, sięgnęły wody i zaczęły pić, a sama podopieczna powoli się rozrasta - sądzę, że teraz wegetacja ruszy z kopyta :)

Z parametrów: temp., 27 stopniu (przy włączonym oświetleniu, 22 stopnie przy wyłączonym), wilgotność podbita do 50% i 60% przy zgaszonej lampie - nie ma tragedii.
Parametry pożywki: EC - 0.7 i niebawem zaczynam podbijać do około 0.9 - 1.0 (co się dobrze składa, bo muszę dolać nieco CalMag'a oraz Root Complex, aby system korzeniowy rozrastał się szybciej). Ph - 5.9

Od minionej aktualizacji nie dolewałem jeszcze wody, roślinka pije powoli jak na razie, ale z dnia na dzień coraz więcej. Co się tyczy nawilżenia. Tak jak wspominałem poprzednio, zmontowałem nieco zakupiony nawilżacz i powiększyłem objętość zbiornika do 2L - obecnie dolewam wody co około 24h, więc jest plus. :)

Co tu pisać więcej, na razie spokój, czekam na rozwój sytuacji, aby zacząć trening.​















Wybaczcie szum na zdjęciach, lecz byłem zmuszony robić przy ISO 400 - niestety... :(

Ps. Green Wither - dziękuję, troszkę pokombinowania i fajne (a raczej użyteczne) rzeczy mogą wyjść :D

Wszelkie porady i sugestie mile widziane,

Pozdrawiam
A. IV :D
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
Fotki jak z katalogu :) czym pstrykasz?
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Fotki jak z katalogu :) czym pstrykasz?

Dzięki Eustachy za dobre słówko :)
Obecnie fotografuję Nikonem D7200 na ogniskowej 17-50mm przy świetle f2.8, lecz będę musiał przysiąść nad nim i troszkę go poustawiać bo się ostatnimi czasy rozregulował szczególnie pod względem ostrości. Przydałby mi się też jakiś nowy obiektyw makro ale nie mogę się zebrać do wyszukiwania :D

Pozdrawiam
A. IV :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Smakowicie to wygląda! Lubie takie pokręcone projekty :D będę kibicował pozdro 5
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Witam wszystkich w dniu 21 wegetacji! :D

Sprawy w pomieszczeniu mają się następująco - temp., ~27 stopni, wilgotność 55% (w nocy temp., spada o około 20%, a wilgotność rośnie do 60%).
Temperatury pożywki nie mierzę, jakkolwiek obecne parametry to - 1.4 EC oraz 6.0 Ph.

Wczoraj obciąłem dwa listki pierwotne na samym dole ponieważ zaczęły na nich wychodzić plamki brunatne i martwica końcówek - stawiam na niedobór magnezu oraz wapnia. Dodając na szybkości CalMag'a podbiłem EC z 0.9 na obecne. Zobaczymy, czy niedobór będzie postępował, czy też się zatrzyma. W uprawie pod oświetleniem ledowym podobne niedobory wychodzą dosyć często, więc mam nadzieję, że sprawa się uspokoi. Nie posiadam niestety dedykowanych pierwiastków, jedynie makroelementy w nawozach podstawowych dlatego nie mogę działać bardziej punktowo.

Jestem w ogóle zaniepokojony, ponieważ roślinka rozwija się bardzo wolno. W tym dniu, powinna być minimum dwukrotnie większa - tłumaczę sobie to, że spokojnie to hydroponika teraz jak system korzeniowy się ładnie rozwinął roślinka pójdzie z kopyta - zobaczymy. :)

Kilka dni temu zmniejszyłem moc lampy z 50% na 35% ponieważ podopieczna rosła bardzo zbita, odległość pomiędzy więzadłami jest znikoma, dlatego chciałbym aby się nieco wyciągnęła przed toppingiem i założeniem siatki.

To chyba na tyle z newsów, przejdźmy więc do fotek :D

















Wszelkie porady i sugestie mile widziane.
Pozdrawiam i do kolejnego,
A. IV :D
 

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
219
Ładnie to wszystko wygląda u Ciebie.
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
[MENTION=93754]Amenophis IV[/MENTION] Nie ma za co :tiphat: ciekaw jestem co wymyśliłeś, mógłbyś pokazać efekty ?
Drewniane boxy są o wiele bardziej podatne na przeróbki, co mi się w nich bardzo podoba.
Pierwszego boxa sam zbudowałem, teraz jednak wolę namiot - lekko i mobilnie.
Fotki pierwsza klasa z szumami czy bez.
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
ciekaw jestem co wymyśliłeś, mógłbyś pokazać efekty ?

Generalnie nic twórczego - mój nawilżacz składa się z dwóch części: górna odpowiada za wytwarzanie i rozprowadzanie pary wodnej, dolna magazynuje wodę. Podmieniłem część dolną na butelkę 2L, na górze wyciąłem okrąg gdzie mieściłem górną część nawilżacza. Efekt jest taki, że wilgotność utrzymuje się na poziomie 55-60% całą dobę ponieważ nie kończy mi się tak szybko woda w zbiorniku :D

Efekt masz na którymś z poprzednich zdjęć :)

Fotki robiłem dzisiaj rano, teraz wieczorem roślinka mocno przybrała na masie, więc mam nadzieję, że moje wróżby się sprawdzają.

Pozdrawiam
A. IV :)
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9

Efekt masz na którymś z poprzednich zdjęć :)

Akurat tą modyfikację zauważyłem wcześniej, wiem co to za nawilżacz i ma bardzo małą pojemność, fajnie że dał się przerobić.

Głównie miałem na myśli przedłużacz, zmieniłeś mu miejsce ?
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Siemka wszystkim,
[MENTION=93818]GreenWitcher[/MENTION] - niestety nie, tak jak pisałem wcześniej nie mam możliwości zmienić mu miejsca. :(

Słuchajcie mam do Was sprawę bo już mnie oczy bolą od czytania na forum opinii i recenzji i wszelkich bzdur między nimi. Kończą mi się nawozy, ponieważ obecnie używam środków, które zostały mi z poprzedniej uprawy i zastanawiam się nad wprowadzeniem pewnych zmian. Wymyśliłem sobie taki zestaw:

Hydro Growth - Hesi
Hydro Bloom - Hesi
Root Complex - Hesi
PK 13/14 - Hesi
SuperVit - Hesi
Boost - Hesi
Green Sensation - Plagron
Big Bud - AN
Overdrive - AN
Ph -/+ - Hesi
CalMag - AN

Jak uważacie, coś do tego dodać, czy może coś odrzucić? Prócz Green Sensation, Big Bud i Overdrive, są powyżej nawozy, których używałem do tej pory, wiele jednak dobrego czytałem o tych trzech wymienionych nawozach i dlatego chciałbym je wypróbować. W szczególności robotę nawozów AN widziałem w fotorelacjach [MENTION=77868]Grandfather[/MENTION] co mnie skusiło do wrzucenia ich na listę.

Jak uważacie, coś odrzucić? Bo jak nie to kupuję i testujemy :)

Pozdrawiam
A. IV :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół