nasiona marihuany

[3x400HPS][3,12m2]Pierwszy indoorek 14 auto ak 2.0, 1 auto boom, 1 automazar

Wyszukiwarka Forumowa:

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
co do wilgotności to nawilżacz śmiga codziennie od 14 do mniejwięcej 7 rano ( o 7 rano kończy się woda w nawilżaczu) wracając o 14 do domu napełniam go i znowu chodzi do nastepnego dnia do 7 i znowu ma 7 gozin przerwy dopóki do nie napełnie o 14 (noc mają od 22:30 do 4:30). Podlewam co 3 dni (jak wsadzam cały palec do ziemi to opuszkiem czuje że ziemia nie jest sucha tylko posiada w sobie jeszcze odrobine wody/wilgoci. Wentyle mieszające dwa- jeden duży- działa zawsze jak jest światło a drugi mały działa 24 na dobe. Z wilgotnością to akurat walczyłem żeby podnieść bo jest dość niska ale jako że już kwitną przestałem się tym przejmować bo w czasie kwitnięcia te 30% ponoć wystarczy a nawet jest odpowiednie żeby topy nie spleśniały. Dziwne jest to wszystko tym bardziej że obok tej która jest na zdjęciu które wrzuciłęm jest roślina która radzi sobie bardzo dobrze i nie wykazuje problemów.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
wy*** ten nawilżacz jest ci już nie potrzebny. Chwyć donice i sprawdź jej wagę będziesz wiedzieć kiedy podlać kiedy nie. Moim skromnym zdaniem brakuje im wody na tym etapie roślina jej potrzebuje a ty im lejesz 600ml na trzy dni?
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
bez nawilżacza 20 -25% wilgotności- nie będzie za mało? co do tego że za mało podlewam to włąściwie powinno się jutro okazać bo dzisiaj akurat tej najbardziej obumarłej wlałem pełny litr odstanej wody wymieszanej z dolomitem bez nawozów. Reszta dostała tak jak napisałem po około pół litra z nawozami
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Nawilżacz jest tylko na wega potrzebny teraz to już tego nie trzeba bo formują się kwiaty a po co ryzykować pleśnią ?
Widzę, że masz 11l doniczki podlej ładnie rośliny aż wyleci im woda dołem i sprawdzaj wagę doniczki jak będzie leka się robić podlewasz kolejny raz.
 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Moim zdaniem powinienes je zalac bardziej woda.1200-1500ml na donice, masz dosc wysoka temperature i niska wilgotnosc.Ziemia pewnie zeschnieta i twarda, skoro tak malo podlewasz.Te 600ml szybciej przelecialo przez ziemie i wyparowalo, niz roslina zdazyla wchlonac.Tyle to ja leje, jak przesadzam z 0,7 do docelowych.Z nawozami bym nie szalal, lepiej najpierw poczytaj kiedy stosowac pk13/14, bo z nastepnym upem bedzie nastepny problem.
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
ziemia owszem z wierzchu zaschnieta ale nie zbryla się. Ok zaczn więcej podlewać. Dzięki za rady
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
hej wszystkim odwiedzającym, pora na upka. Po obfitym podlaniu wszystko wróciło do normy- mam do siebie nie małe pretensje że poczyniłęm taki amatorski błąd. Teraz leje im po półtora litra co 3 dni. Pozostaje mi czekać aż kwiatostany nabiorą odpowiednich wielkości a to chyba nie nastąpi tak szybko. Parametry w normie- temperatura koło 30stopni, wilgotność poniżej 30%. Nie mogę już zmienić tematu w którym są informacje które uległy zmianie gdyż roślinek jest 21. Pora na kilka zdjęć- bez szału niestety

36 dzień/ 16 dzień kwitnienia

20180209_133722.jpg


20180209_133646.jpg


20180209_133536.jpg


pozdro i do następnego
 

Frank

Frankenstein
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
562
Buchów
0
Najlepiej sprawdzaj sobie po wadze doniczki kiedy potrzebuja piju piju :D.

Jeszcze z miesiąc i będzie fajnie juz wyglądać, tworzący sie las topow! :)
 
Ostatnia edycja:

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
Akuku<peace>

Physs zjawia się z dobrymi wieściami. Rośliny zaczynają się odwdzięczać za moją ciężką pracę..:) Jako że zagląda tu pokaźne grono użytkowników zainteresowanych tym projektem postanowiłem tym razem poczekać aż lampy zgasną aby porobić dokładniejsze zdjęcia. Co do nawozów to nie leje ich prawie w ogóle. Po tym jak rośliny pokazały żółte liście (według tabeli deficytów i nadmiaru) po przenawożeniu zacząłem lać samą wodę przez ostatnie trzy podlania aż ostatnim razem znów zdecydowałem się na podlanie z pk 13/14 i rośliny znowu pożółkły. Widać nie potrzebują nawozór bo chyba same go sobie po cichaczu ogarniają:D nie wnikam. No dobra czas na zdjęcia- myślę że jak na 2 tygodnie postęp jest dość spory

Miłego oglądania

Dzień 51/31 dzień kwitnienia (i od razu zaznaczam że bez światła to one się wydają jakieś takie bardziej stopowane ale to troszke iluzja)







Na tym zdjęciu rośka w okrągłej doniczce ma jakieś 2-3 tygodnie mniej bo została dosadzona (czyli ma jakieś 30-35dni)
A ta roślina pod rezystorami która wyróżnia się białym odcieniem na zdjęciu to special boom- ma około 12 szczytów gdzie każdy robi robotę..:)



i to jest dobry moment aby przedstawić Wam wisienke na moim torcie- czyli plancika który ma największy postęp w produkcji kwiatostanów:





nie będę ściemniać że nie ciekawi mnie ile tu im jeszcze trzeba. Fajnieby było jakby za miesiąc były gotowe ale nie zetne ich ani jeden dzień wcześniej niż należy

Pozdro i do następnego :)
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
Cześć, minęło 2 tygodnie i szczerze nie widzę dużych zmian w wielkości topów. Mimo że nie dawałem nawozów liście robiły się coraz bardziej żółte. Jest nawet jedna roślina która wszystkie liście ma już żółte. Zrozumiałem że to nie przenawożenie (bo niby jak skoro już nawozów nie lałem prawie 2 tygodnie) tylko spoore braki. Zmieszałem więc pk 13/14 i canna boost z wodą i podlałem. Nie wiem jeszcze ile im trzeba ale kosze je na pewno w tym miesiącu.

dzień 65/45 dzień kwitnienia














do następnego:bounce:
 

Pinkman Jessy

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2012
Postów
94
Buchów
0
A może to po prostu zwykły brak azotu ? Roślina wyciąga go z liści i dlatego żółknie ?
 

Kosha

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2017
Postów
85
Buchów
41
Dokładnie jestem tego samego zdania co kolega wyżej.
Tłusto masz tam w boxie, ładnie.
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
hmm, w fazie kwitnienia roślina ponoć nie potrzebuje azotu a nawet jest on nie wskazany dlatego stosuje się pk bez n. Pozatym ziemia jaką kupiłem była wartościowa we wszystkie wymagane pierwiastki. Oczywiście nie neguje że to brak azotu. Po kosie tych plantów robie ostatniego strzała nad którym będę musiałjeszcze bardziej się postarać..

72dzień/52 dzień kwitnienia

(butelka 0,33.. także dupy nie urywa)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
hmm, w fazie kwitnienia roślina ponoć nie potrzebuje azotu a nawet jest on nie wskazany dlatego stosuje się pk bez n. ....

potrzebuje go caly czas tylko w coraz mniejszych ilosciach..to budulec Twoich roslin tak samo potrzebny jak inne
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół