nasiona marihuany

[400W HPS][0,72m2][COCO] 8x Girl Scout Cookies by Fastbuds

Wyszukiwarka Forumowa:

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Witam!

Jakiś czas temu postanowiłem dołączyć do grona farmerów i rozpocząłem zaopatrywanie się w smakołyki samemu.
Jest to moja 3 uprawa poprzednie 2 obyły się bez większych problemów a tym razem mam fotki od początku co umożliwi mi prowadzenie fotorelacji i bedziecie mogli śledzić proces od nasiona do oleju :D (tak, wszystko zostanie przerobione na rosin).

11L root pouches
Plagron Coco
Canna Coco A+B, Rhizootonic, PK 13/14 dawkowanie według cannagardening.com + AN CalMg w razie niedoborów
PH ~6
TEMPERATURA: ~27°C
400W OSRAM HPS
20/4h cykl świetlny

Tym razem na ruszt poszły automaty GSC od fastbuds.
7 nasion zostało wsadzonych do ziemi 20.10.17 jedno 5 dni później.
Jak narazie wszystko idzie bez problemów, oby zostało tak do konca.

Pierwsze dni 24.10:
normal_IMG_20171024_082405.jpg


03.11 czyli 10 dni od pierwszej fotki
normal_IMG_20171103_082138.jpg


05.11 2 tygodnie od wykiełkowania
normal_IMG_20171105_120913.jpg
 

Prof.amator

Keep growing!
Weteran
Rejestracja
Kwi 26, 2011
Postów
1,617
Buchów
0
Odznaki
1
Super, tez mam ta odmianę. Bede wpadał patrzyć jak idzie. I mozesz miec ciasno z tymi pestkami na tej pow.
Powodzenia!

PS. Super wybór seedbanku. Bedziesz zadowolony!
 

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Zauważyłem dziwne przebarwienie na jednej z roślin, także jako jedyna była jeszcze pełna i nie wymagała podlewania. Poszukałem trochę i znalazłem informacje że to wirus mozaiki tytoniu (TMV).Jak na razie tylko ten jeden liść posiada tą plamkę, reszta liści jest pozawijana w dół, nowe liście nie wydają się odróżniać od tych na innych roślinach. Ktoś miał podobny problem? Oddzielić ją od reszty czy zostawić w namiocie?
normal_IMG_20171108_082112.jpg

normal_IMG_20171108_082049.jpg
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To nie jest wirus tmv, n9cna 99% nie. Trzymaj ja razem z innymi i obserwuj. Moze spryskiwales przy wlaczonym swietle albo podle3ales jak8ms specyfikiem i kapnelo na liscia? Jezeli nie to ciezkostwierdzic co to, ale na prwno nie ma sie czym martwic - mialem podobne plamki i nie oznaczaly one nic zlego, nie wiem skad sie wziely :)
 
K

K2

Guest
Siema !

Osobiście, nie będę ukrywał, nie wiem co to jest i to w sumie nie powinno mieć dla Ciebie większego znaczenia czy ktokolwiek inny wie, bo ten krzaczek to bardzo ładna i dorodna roślina , zresztą tak jak cała reszta :). Obserwuj jak dalej rośnie i za tydzień jak będzie więcej to ''bij na alarm''

pozdro i powodzenia łap bucha i powiedz skąd decyzja o wyborze tego seedbanku ?
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja takie plamki mam sporadycznie na wegu. To co pisze Honza to mit, który krąży po sieci "spryskałeś przy włączonym świetle" jak spryskasz rośliny przy włączonym świetle nie ma prawa nic złego się stać.
 

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Update 11.11
Rośliny mają się świetnie. SOG zaczyna wyglądać prawidłowo. Dzięki Panowie za uspokojenie, roślina z tym dziwnym przebarwieniem rozwija się prawidłowo i nie odstaje za bardzo od reszty.Jeszcze trochę i będzie piękny prezent na święta.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja takie plamki mam sporadycznie na wegu. To co pisze Honza to mit, który krąży po sieci "spryskałeś przy włączonym świetle" jak spryskasz rośliny przy włączonym świetle nie ma prawa nic złego się stać.

Green fingers, sam pryskam przy zapalonym hpsie, ale tylko czysta woda. Mialem przypadki popalen lisci po pryskaniu roztworem z algami... oprysk opryskowi nierowny i nie wszystkie specyfiki sa tak samo bezpieczne dla lisci, tym bardziej przy hot spotach ;)
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Green fingers, sam pryskam przy zapalonym hpsie, ale tylko czysta woda. Mialem przypadki popalen lisci po pryskaniu roztworem z algami... oprysk opryskowi nierowny i nie wszystkie specyfiki sa tak samo bezpieczne dla lisci, tym bardziej przy hot spotach ;)

No ja pryskam mieszanką wszystkich preparatów od canny i zero problemów.
 
K

K2

Guest
Opryski przynoszą najlepsze efekty jak rośliny pryskamy jak jest ciemnia a nie jak świeci im lampa bo jak świeci lampa to min. jest cieplej, w związku z czym nawozy szybciej parują. I w ogóle skąd pomysł, żeby pryskać w czasie naświetlania ? Tak producent zaleca ? Jak świeci lampa ? To dajcie mi nawozy których stosowanie dolistne zaleca się w czasie naświetlania lampą. Ja to muszę sprawdzić.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Opryski przynoszą najlepsze efekty jak rośliny pryskamy jak jest ciemnia a nie jak świeci im lampa bo jak świeci lampa to min. jest cieplej, w związku z czym nawozy szybciej parują. I w ogóle skąd pomysł, żeby pryskać w czasie naświetlania ? Tak producent zaleca ? Jak świeci lampa ? To dajcie mi nawozy których stosowanie dolistne zaleca się w czasie naświetlania lampą. Ja to muszę sprawdzić.

Soory ale nie widziałem żeby w nocy na polach pryskali rolnicy.
A nie tylko pryskaja chemia, bo i nawozami
Ja zawsze pryskam w dzień i wyłączam wenty. Jak panny mają noc to ja jestem zazwyczaj w pracy.
 
Ostatnia edycja:
T

tabius

Guest
Opryski nawozami rolnicy robią przed lub w trakcie wczesnej fazy wschodu słońca. Chodzi o to że roślina wtedy się podnosi i lepiej absorbuje wode zreszta tak jak rose która jest naturalnym zraszaniem. Więc jak chcesz być już taki jak rolnik to powinieneś kropić jakieś 20minut przed włączeniem lampy. Polega to też na tym że woda na liściach się rozpływa i nie ma efektu soczewki. Warto pryskać też od dołu jeśli psikasz przy lampie. Raz, że roślina łapie lepiej spodem liścia dwa, że też nie powypala dziur.
To info od rolnika warzywnego pamiętającego czasy orania pola za koniem który w wieku 75lat nadal się doszkala z produkcji warzyw w sposób ekologiczny.
Pozdr
P.S
Porównywanie słońca do lamp to durnota całkiem inne rozproszenie. Na zewnatrz też całkiem inaczej działa przewiew powietrza.
W mojej opinii sposób Konopnego jest dużo bezpieczniejszy.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Opryski przynoszą najlepsze efekty jak rośliny pryskamy jak jest ciemnia a nie jak świeci im lampa bo jak świeci lampa to min. jest cieplej, w związku z czym nawozy szybciej parują. I w ogóle skąd pomysł, żeby pryskać w czasie naświetlania ? Tak producent zaleca ? Jak świeci lampa ? To dajcie mi nawozy których stosowanie dolistne zaleca się w czasie naświetlania lampą. Ja to muszę sprawdzić.

Np boomboom spray.

Jako nawoz zawsze pryskam tuz po zapaleniu swiatla.

Jak pryskam na robale, to wtedy na noc.
 
K

K2

Guest
Soory ale nie widziałem żeby w nocy na polach pryskali rolnicy.

A ja nie wiedziałem, że stawiasz mnie i siebie na tej samej pozycji co gościa co sadzi kukurydzę i porówujesz konopię do np. ziemniaka. Nigdy nie pryskam w dzień i nawet jakby mi producent zalecił pryskanie roślin przy włączonej lampie to bym tego nie zrobił. Chociaż przepraszam, robiłem tak ale to mus był i wyłącznie przy końcu naswietlania, przed ciemnią, ale też wtedy lampa była przysłaniana ażeby nie świeciła bezpośrednio na rosliny i po ok. 1 h, następowała ciemność .

---------- Post Zaktualizowany 14:58 ---------- Data pierwszego postu 14:57 ----------

[/COLOR]
Np boomboom spray.

dziękuje za tą informacje muszę poczytać o tym nawozie

pozdrawiam

---------- Post Zaktualizowany 15:06 ---------- Data pierwszego postu 14:58 ----------

sposób Konopnego jest dużo bezpieczniejszy.

Hej, dziekuję za miłe słowa ale to nie mój sposób tylko doświadczonego mikrobiologa z którym czasami mam możliwość podyskutować, i nie jest gościu z doświadczeniem 10 letnim, czy 17 jak ja - on to robi całe życie. Ma ogromną farmę ekologizną, odpowiednie wykształcenie i wiedzę w temacie uprawy i hodowli roślin. Nie ma co dyskutować na ten temat róbcie jak chcecie

pozdrawiam was
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja npie****am fest spryskiwaczem czy to dzien czy noc hps czy led i chu*a problemow nie ma zadnych! Jak slysze, ze hps spali rosliny to smiac mi sie chce... ku**a lasy tropikalne jaki tam maja klimat? Tam pada fest i sloneczKo daje konktetnie a lasy sie nie pala i wszystko jest ok.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół