nasiona marihuany

425W LED | 1,44m2 | Trzech Muszkieterów OS | Pan Japa x Pan Pestka x Bruce Banner F1

Wyszukiwarka Forumowa:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Nie ma czym się martwić jest zajęliście ,
bynajmniej tak wygląda na moje skromne oko .
Zjadły trochę azotu wapnia i magnezu z dolnych partii ale to normalne .
Mam takie pytanie może głupie ale czy można by zrobić weg na biotabsach a flo po indukcji lecieć już na syntetykach ?
Kurde muszę te biotabsy spróbować w końcu ( chociaż na kilku sztukach) .
Fajne światełko będzie ciekawie się tu działo już to widzę .
I jak równiutko , czuję to w kościach będzie mega :)
Roz***ie namiot xd
Jestem :)
pozdro z fartem .


p.s..
Przemyślenia:
Zastanawiam sie czy potrzebnie je tak wycholowalem do góry. Wszystko poniżej tego dywanu i tak będzie szło potem w kosz, bo nie będzie miało wystarczającej ilości światła. Mogłem w sumie o tydzień szybciej je przełączyć na indukcje. To jest 2 metrowy namiot, a te chwasty i lampa są już na znaczej wysokości. Mam jeszcze spokojnie zapas. Najwyżej filtr podciągne wyżej i lampa pójdzie jeszcze w góre.

pewnie że dobrze
pierwsze to wilgotność - niskie rośliny = większa wilgotność przy topach - testowałem wilgotnościomierze kilka na kilku poziomach roślin i na prawdę im wyższa roślina tym lepiej ( najwyższa wilgotność zawsze przy dołach po podlewaniu przez 2 dni minimum - przy roślinach min. 50 cm i ogolonych dołach min. 20 cm problemu raczej nie ma max 1 dzień )
a drugie to że pewnie lepiej obrodzi kwiatkami i podziękuję za tę możliwość xd
 
Ostatnia edycja:

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
nooo chyba bym sie martwil wysokoscia bo to jeszcze bedzie chcialo rosnać
z moich obserwacji potwierdzam dobre ph startowe i regulowana woda na odpowiednie ph to sie nie daje zadnych nawozó poza jakimis asashi lub tytanit i cal mag ze 4 tygodnie i sa zielone bez problemow dawałem mikoryzy tez naewno na plus utrzymania ph wiec jak widac u @Pan Japa tez na plus bo idzie wszystko dobrze
 

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
Nie ma czym się martwić jest zajęliście ,
bynajmniej tak wygląda na moje skromne oko .
Zjadły trochę azotu wapnia i magnezu z dolnych partii ale to normalne .
Mam takie pytanie może głupie ale czy można by zrobić weg na biotabsach a flo po indukcji lecieć już na syntetykach ?
Kurde muszę te biotabsy spróbować w końcu ( chociaż na kilku sztukach) .
Fajne światełko będzie ciekawie się tu działo już to widzę .
I jak równiutko , czuję to w kościach będzie mega :)
Roz***ie namiot xd
Jestem :)
pozdro z fartem .
Czytałem gdzieś, że jak najbardziej minerały można wrzucać. Musisz się liczyć z tym, że kultury bakterii na tym ucierpią i sama mikoryza. Więc pilnowanie pH wraca jak bumerang. Ja od początku nie użyłem mojego pH metru ani raz. A w poprzednim grow to jak popie****ony go używałem a koniec końców się okazało, że jeśli nie założę jakiegoś filtra wody to moja kranowa woda po uprzednim wyregulowaniu wraca do tego samego pH po jakimś czasie. Co zafundowało mi pare siwych włosów na głowie, ból pleców, stracony czas.

Pozdro Mordeczko!
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Czytałem gdzieś, że jak najbardziej minerały można wrzucać. Musisz się liczyć z tym, że kultury bakterii na tym ucierpią i sama mikoryza. Więc pilnowanie pH wraca jak bumerang. Ja od początku nie użyłem mojego pH metru ani raz. A w poprzednim grow to jak popie****ony go używałem a koniec końców się okazało, że jeśli nie założę jakiegoś filtra wody to moja kranowa woda po uprzednim wyregulowaniu wraca do tego samego pH po jakimś czasie. Co zafundowało mi pare siwych włosów na głowie, ból pleców, stracony czas.
Wiem wiem wiem - od początku kontrola ph by później nie być w c. dupie itd.
i wiem że wszystko dednie w glebie xd
Tylko tak ładnie na tych biotabsach na wegu zawsze to wygląda że muszę spróbować w końcu
a znowu flo najbardziej mi się podoba na syntetykach
A u mnie z wodą też zawsze jaja normalnie kranówka 7-7.10ph po odstaniu rośnie nawet do 7.3
kupiłem czajnik brita zbija ppm i ph nawet sporo a dwukrotne filtrowanie to już masakra xd
A odnośnie syntetyków i regulacji ph przez np AN to niezła ściema , 3 składnikowy zestaw zawsze obniża ph przy wodzie 7.3 jaki i 6.3 ph ( wtedy trochę mniej )
teraz musiałem zamówić roztwór ph+
Ale co najważniejsze to redukuje te pie****one ppm i to dość sporo a na tym mi zależało (y)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
kupiłem czajnik brita zbija ppm i ph nawet sporo a dwukrotne filtrowanie to już masakra xd
W takim razie Brita wodę zakwasza, pytanie w jaki sposób. PH obojętne to 7PH i takie mam z filtra odwróconej osmozy.
 

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
Siema Mordy!

Dzień 57 | +/- 7 dzień kwtinienia

Temperatura: do 30 stopni.
Wilgotność: skacze mi do 70% czasami, podkręciłem obroty wentylacji centralnej w domu do której podpięty jest wylot namiotu, będzie jeszcze agreswyniej zassysać.

Raport z frontu:
-Nawadnianie 2L co 2 dni.
-Dziś dostały wody z Tytanitem oraz Green Sensation. Zawartość dodatków była raczej symboliczna. Natomiast będe zamawiał Guanokalong BatBoost aby każda z nich była Burnejką.

Prace:
-Szczodrze dziewczyny podciąłem. Wiadro 12L lisciuchów i łodyg. Poprawi mi sie cyrkulacja w namiocie i nie chce mi sie je**ć z popcornem.
-Zmajstrowałem sobie orurowanie doniczek aby łatwiej mi było podlewać. Do tego jade niedługo na wakacje a roślin będzie mi doglądać przyjaciółka, chce aby podlewanie nie było dla niej uciążliwe. Lejek do paliwa robi robotę + rurki, drut, taśma.








Pozdro!
 

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
Siemano Załoga!

Dzień 78 | +/- 28 dzień kwtinienia

Wróciłem sobie wypoczynku, koleżanka zajmowała się roślinami przez dwa tygodnie. Dostałem od niej informacje, że liście dolne opadają i żółkną więc sie zbytnio nie przejmowałem. Przecież kwitną i to normalne, że roślina się tak zachowuje. Natomiast to co ukazało się moim oczom nie wydaje się do końca normalne. Rośliny były podlewane, średnio raz na 2 dni po 1,5L wody na sztukę. Jeśli było jeszcze nieco wilgotno to dawała tej wody około 1L.
W ciągu tych 14 dni 2 razy dostały:
-Green Sensation( 10ml na 12L) +
-Orgatrex 10ml
-łyżeczka Melasy
-CalMag 10ml - to rozpuszczone w wiadrze 12L i rozlane na 9 sztuk.
Nie sądziłbym by mogło im to zaszkodzić, w końcu Don`t panic, it`s organic. Przy następnym podlaniu dostaną czystą wode z resztą Bactrexu, który mam. Jest go nie zbyt dużo, zaszkodzić nie zaszkodzi, a bakterii nie przedawkuje


Narazie jestem w trakcie ustalnia przyczyn takiej sytuacji, jeśli przychodzi wam do głowy co może być tego przyczyną chętnie się o tym dowiem.

1A.jpg


Tutaj mały przegląd moich tropików.

20477655ecf0b34e2.jpg

4129eb31e7132e97c.jpg

37ad2be8993be86e1.jpg

17ea05909fc3cfa22.jpg


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
Jedyne co na razie przychodzi mi do głowy po przyjrzeniu się ponownie zdjęciom jest to brak Azotu. Liście u paru sztuk również nieco żółkną u góry. Nie dostrzegłem również przypalonych końcówek co mogło by sugerować przenawożenie. Myślałem również czy to nie zbieg ogólnego niedoboru NPK, natomiast Green Sensation ma NPK: 0-9-10, więc nie sądzę. Zamawiam Guanokalong BatBoost, to i Complete Powder zamówię w takim wypadku. Będzie ten puder do podsypania roślin w namiocie i również do tych pod chmurką.

Jeśli ma ktoś z was jakieś obiekcje to dajcie znać, w istocie mogę się mylić.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Jedyne co na razie przychodzi mi do głowy po przyjrzeniu się ponownie zdjęciom jest to brak Azotu. Liście u paru sztuk również nieco żółkną u góry. Nie dostrzegłem również przypalonych końcówek co mogło by sugerować przenawożenie. Myślałem również czy to nie zbieg ogólnego niedoboru NPK, natomiast Green Sensation ma NPK: 0-9-10, więc nie sądzę. Zamawiam Guanokalong BatBoost, to i Complete Powder zamówię w takim wypadku. Będzie ten puder do podsypania roślin w namiocie i również do tych pod chmurką.

Jeśli ma ktoś z was jakieś obiekcje to dajcie znać, w istocie mogę się mylić.
Też myślę że głodne brak azotu pobierają z liści, nie widać popalonych końcówek
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
A ja mówię, że są przelane(nekroza liści na pierwszych fotach), więc dorzucenie nawozów może dodatkowo zaszkodzić. Profilaktycznie opryskałbym PW.
 
Ostatnia edycja:

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
A ja mówię, że są przelane(nekroza liści na pierwszych fotach), więc dorzucenie nawozów może dodatkowo zaszkodzić. Profilaktycznie opryskałbym PW.
Mógłbyś rozwinąć PW? Nie moge skojarzyć co masz na myśli. Sprawdziłem bryłe korzeniową, jest w dobrej formie. Zbita, brak oznak zgnilizny. Korzenie są białe, bryła trzyma się zwarto. Nie wskazuje to na przelanie.

Dzięki za naprowadzenie na słowo nekroza, zacząłem szukać rzeczy związanych z tym słowem. I tu znalazłem takie coś.

Potas – nekroza brzegów lisci. Na starszych liściach może między nerwami rozwinąć się chloroza, podczas gdy samo unerwienie pozostaje zielone. Objawy występują najpierw na starszych liściach, po czym w miarę nasilania choroby rozszerzają się na młodsze. Z niedoboru potasu wynikają nieprawidłowości związane z dojrzewaniem i wykolorowaniem owoców.

Więc, może to być ogólny niedobór NPK, z naciskiem na N i K.
 
Ostatnia edycja:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Ze swojego doswiadczenia z ledami mogę powiedzieć że zauważyłem że niektóre rosliny pod ledami cob mają czasem tendencję do większego zapotrzebowania na potas. Zauważyłem to głównie podczas upraw z biotabsami bo czasem tabletki nie chca sie rozpuszczać więc nie uwalniają tego co powinny kiedy powinny. Nabyłem K2Boost od guanako i w sytuacji gdy podejrzewam że brakuje im potasu podaje ze 2-3 razy z rzedu. Mozna też podsypac niewielka ilością Palm Tree Ashes ale tu trzeba uwazać bo to mocne i alkaliczne za to szybko działa.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie wskazuje to na przelanie.
Rośliny były podlewane, średnio raz na 2 dni po 1,5L wody na sztukę. Jeśli było jeszcze nieco wilgotno to dawała tej wody około 1L.
1A.jpg


Objawy nie pasują do niedoboru potasu.

POTASSIUM.jpg







PW- ekologiczny środek grzybobójczy(pleśnie, zgnilizny) i nawóz wapniowy dolistny
Przepis na PW na bazie gotowego propionianu wapnia
Odważamy 150 gram propionianu wapnia i wsypujemy do butelki o poj 1 l. Do tego dodajemy 2 ml octu 10 % lub 3 ml octu 6 % i całość dopełniamy wodą do objętości 1 litra. Wstrząsamy do całkowitego rozpuszczenia. Do oprysku bierzemy tego koncentratu 10-20 ml na każdy litr cieczy do oprysku.


 

ccoodd

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2013
Postów
45
Buchów
15
Ja polecam pod mocnego leda nawozy Metrop 0 problemów. Ostatnio bawiłem się z biotabsem i tez na flow jakieś dziwne jazdy braki itd. choć PK i cal mag trochę poprawiło sytuacje.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół