nasiona marihuany

4x AF [ LED ] Let’s GO [ 0,64m2 ] Barney’s farm

Wyszukiwarka Forumowa:

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Witam wszystkich po wielu latach przerwy? Wróciłem do sportu 420, także przyszedł czas by wystartować z małą relacja ✌️ Coś tam pamietam, trochę tez mi umknęło więc cenne wskazówki i uwagi bedą miłe widziane ? Do sedna :

Namiot [ 80x80x160 ]
Wyciąg [ Cata duct in line 100/130 + filtr węglowy ]
Wlot [ jakiś wentylator strumieniowy 100mm średnica ]
Mieszający [ 5w, 15cm średnica ]
Światło [ LED spider farmer sf 1000 + ? ]
Naświetlenie [ 20/4 ]
Gleba [ Plagron Light mix ]
Nawozy [ Plagron + advanced nutrients + MYCOTERRA kraken ]
Donice [ 15l ]
Trening [ LST + Topping ]
Nasiona [ Barney’s farm AF, Critical kush, Pineapple express, Skywalker OG, Gorilla Glue ]

Let’s go, poszły w glebę 16.04 na trzech robię LST a na jednej topping, szła jakoś wolniej wiec pokombinuje ?

25.04 poszły w docelowe donice


3.05 dostały pół dawki Plagron terra grow, pH 6,38 i sytuacja ma się następująco :



Temperatura w dzień ok. 25C noc 22C, wilgotność za dnia ok 70%, w nocy 80%


pH


Postaram się na bieżąco relacjonować wszelkie zmiany, także polecam zasiąść wygodnie i zerknąć raz w czas ✌️

Początkowo nie obyło się bez komplikacji, dopiero po tygodniu przypomniałem sobie, że moja woda w kranie ma pH 7,8 i nie wiem jaką przypadłość ma do siebie woda kranowa ale środki pH- nawet z najlepszych firm działają maksymalnie 8h, po tym czasie pH wody mimo pH- wraca do swojego pierwotnego stanu 7,8 - zdecydowałem się na kupną wodę o pH w granicach 6,4 i wszystko ruszyło jak trzeba ✌️ Żeby nie zamulać dodaje zdjęcia każdej z osobna ?

Pineapple Express

Gorilla Glue

Critical Kush

Skywalker OG
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Mały update ? dzień 19
Temperatura w dzień 24-25C w nocy 21-22C
Wilgotność 70-80%








Tutaj całość do wglądu, widać, ze dwie ewidentnie szybciej rosną?
 
Ostatnia edycja:

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Mały update?
Dwie ewidentnie idą szybciej, bądź jak kto woli dwie zamulają?‍♂️
Dzień 22 ?
Lekko je dziś dogiąłem co by były na podobnej wysokości.
Póki co nie podlewam, bo ostatnio chyba trochę przelałem ?
Ok, Let’s go ?

Zaczynajac od warunków w boxie



Nowy zestaw nawozów



GG



PE



SO



CK


I ogółem






Cały czas się zastanawiam czy nie marnuje czasu na te automaty?‍♂️ Niby wszystko fajnie, ale wiem, ze zyebalem kilka pierwszych dni bo podlewalem woda kranowa i okazało się, ze mimo dodania pH- po paru godzinach wracała do swojego pierwotnego stanu pH 7,8 ?‍♂️ Dwie idą spoko, powiedziałbym nawet, ze zadowalająco, ALE dwie są jakieś lekko karłowate… obawiam się, ze zaczną kwitnąć przedwcześnie i finalnie zmarnuje miejsce w boksie ?‍♂️ Mam 5 nasionek sezonowek od SeedStockers i chyba zacznę je kiełkować do boxa od początku od początku wszystko na ostatni guzik a te cztery automaty co by ich nie marnować - wrzucę na out jak te sezonowki będę przesadzał do większych donic ? Mógłby mi ktoś doradzić czy nie podejmuje pochopnych decyzji? Box 0,64m2 a tam cztery automaty z czego dwa karły … 5 sezonowek by tam wjechało idealnie chyba ?‍♂️
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
572
Rozwiązań
1
Buchów
415
Widzę że masz problem z pH, czy próbowałeś wodę z kranu przepuścić przez dzbanek filtrujący? U mnie też jest twarda woda a po dzbanku co podlewam, dodatkowo odstaną nie mam żadnych problemów.

Co do karłowatości, to chyba trochę sam się do niej przyczyniłeś robiąc dość agresywne lst na haczyki, no jak nie ma być karłowata jak ja ciągle do ziemi ściągasz ;)

Jak na dzień 22 nie jest źle, u mnie też nie szła a w tydzień wy***ała 3 krotnie w stosunku do poprzedniego tygodnia.
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Widzę że masz problem z pH, czy próbowałeś wodę z kranu przepuścić przez dzbanek filtrujący? U mnie też jest twarda woda a po dzbanku co podlewam, dodatkowo odstaną nie mam żadnych problemów.

Co do karłowatości, to chyba trochę sam się do niej przyczyniłeś robiąc dość agresywne lst na haczyki, no jak nie ma być karłowata jak ja ciągle do ziemi ściągasz ;)

Jak na dzień 22 nie jest źle, u mnie też nie szła a w tydzień wy***ała 3 krotnie w stosunku do poprzedniego tygodnia.
Hej, tak miałem mały problem z pH tak jak wspominałem, woda kranowa mimo dodania pH- po paru godzinach wraca do swojego pierwotnego stanu ( w przypadku mojej wody kranowej pH 7,8 ) nie testowałem dzbanka ale zdecydowałem się na kupną wodę, gdy obniżam jej pH to już nie wzrasta. Co do LST to masz racje, jednakże wszystkie doginalem na miarę możliwości podobnie a spójrz jak Critical się rozwija i pnie w górę mimo to ?‍♂️✌️
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
572
Rozwiązań
1
Buchów
415
Roślina roślinie nie równa, może coś jej po prostu bardziej pasuje, popatrz na innych foto relkach, ludzie co mają po 4 rośliny to często zdarza się że jakaś jest do tyłu czy inna do przodu :)
Spróbuj z tym dzbankiem filtrującym, dla mnie kupowanie wody butelkowanej, a przy 4 roślinach to w późniejszym etapie będzie szło litrami na te 4 to wyrzucanie kasy w błoto i produkcja niepotrzebnych śmieci :/
U mnie w tydzień z 1 rośliny 30~ dniowej pobiera ok 4-5 litrów wody, to pomysł sobie ile tobie pójdzie za miesiąc na 4 sztuki tygodniowo
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Roślina roślinie nie równa, może coś jej po prostu bardziej pasuje, popatrz na innych foto relkach, ludzie co mają po 4 rośliny to często zdarza się że jakaś jest do tyłu czy inna do przodu :)
Spróbuj z tym dzbankiem filtrującym, dla mnie kupowanie wody butelkowanej, a przy 4 roślinach to w późniejszym etapie będzie szło litrami na te 4 to wyrzucanie kasy w błoto i produkcja niepotrzebnych śmieci :/
U mnie w tydzień z 1 rośliny 30~ dniowej pobiera ok 4-5 litrów wody, to pomysł sobie ile tobie pójdzie za miesiąc na 4 sztuki tygodniowo
Koszta przy taniej wodzie mnie nie przerażają, bardziej przeraża mnie fakt filtrowania przez zapewne 1,5l dzbanek tylu litrów wody ? chyba, ze są na to jakieś inne sposoby albo 10l dzbanki? ?
 

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
490
Buchów
1,758
Są tanie zestawy filtrów RO do podłączenia prosto do sieci. Albo duże Filtry Brita, chociaż te są dosyć drogie i wymieniać trzeba sam filtr często.
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
572
Rozwiązań
1
Buchów
415
Koszta przy taniej wodzie mnie nie przerażają, bardziej przeraża mnie fakt filtrowania przez zapewne 1,5l dzbanek tylu litrów wody ? chyba, ze są na to jakieś inne sposoby albo 10l dzbanki? ?
Ja mam BRITA Style XL 3,6L, butle do autopota 6L napełniam na 3-4 razy, filtry najtańsze z allegro, za sztukę wychodzi ok 5 złotych, daje do rośliny, leje do czajnika i też po prostu ja pije, więc uważam że to zakup jak najbardziej słuszny, kupisz i za dyche z olx jakieś mniejsze.
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Zwracam się z prośba do administratorów forum o usunięcie tej fotorelacji ✌️ Automaty niedługo idą na out w ich miejsce wchodzą sezonowki - zaczalem nowa fr ✌️
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół