nasiona marihuany

4xCritical Fast Version [led 234W +50w - żyrandole] [0,64m2]

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Myślę o czym takim DIY...
Słuchaj Sub'a.
Ogólnie, to paski z Ledtechu wyjdą taniej, ale te z Chin mają te zalety:
1. Większa powierzchnia, dzięki czemu można zrezygnować z dodatkowego chłodzenia, czyli aluminiowych radiatorów.
2. Biorąc pod uwagę punkt pierwszy, są prostsze w montażu. Mają otwory pod śrubę M3 i nie trzeba kleić na termogluty.
2835 to dinozaury a citzeny potaniały u chinola niemożliwie...
Citizeny to dzisiaj dinozaury i wiele więcej sprawności z nich nie wyciągniesz ponad żyrandoledy.
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Słuchaj Sub'a.
Ogólnie, to paski z Ledtechu wyjdą taniej, ale te z Chin mają te zalety:
1. Większa powierzchnia, dzięki czemu można zrezygnować z dodatkowego chłodzenia, czyli aluminiowych radiatorów.
2. Biorąc pod uwagę punkt pierwszy, są prostsze w montażu. Mają otwory pod śrubę M3 i nie trzeba kleić na termogluty.

Citizeny to dzisiaj dinozaury i wiele więcej sprawności z nich nie wyciągniesz ponad żyrandoledy.
Myślę żeby tym razem zbudować zestaw na 3 Citzen/Cree, robię to hobbystycznie tylko bo na plonie mi nie zależy nie palę nie handluje a zabawa przednia przy tym jest..
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Myślę nad kompaktowym sprzętem... 2835 to dinozaury a citzeny potaniały u chinola niemożliwie...
Szukam inspiracji i nie boje się budować...
Na tych dinozaurach wyciągniesz 2,3-2,4 umoil/J nawet ;)

ps: chcesz budować lampę na starożytnych diodach, o byle jakiej konstrukcji ;)

Maroko-3-oswietlacz-COB.png


moc docelowa jaka / Powierzchnia ?

ps: Powiadasz nie boisz się : @Gość _ klient jest.
Ja rysuje : Ty dobierasz zasilanie : LM301B/H ? : rekordowe osiągi ? Najlepszy na rynku ? [ budżet ??]
Opcjonalnie diy: z V_tac evolution zmodyfikowane tak aby miało 2,3 umol/J jak lumateki serii attis ;P

Citizeny to dzisiaj dinozaury i wiele więcej sprawności z nich nie wyciągniesz ponad żyrandoledy.

No wiesz CLU058 puszczone na max 30 W ;P ..... takie ostanie nie są. COBY s a nie tyle złe _ co.. maja swoje wady : QB mają nad nimi przewagę nawet przy podobnej sprawności.
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
To jakie diody/oświetlenie teraz na topie?
Chodzi mi żeby żniwa robić na raz a nie na trzy...
O penetrację chodzi chyba i nie o ruchanie chodzi.mmm
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
To jakie diody/oświetlenie teraz na topie?

QB. LM301B/H samsung. z minimalnym dodatkiem 660 nm.

Są i z nie minimalnym popatrz: Wtedy super wydajne nisko puszczone diody 660 nm ciągną sprawność up. Tyle, że takie spektrum przy wysokich wartościach strumienia nie działa raczej lepiej od białego. Łączenie zimnych białych z najsprawniejszymi energetycznie diodami "czerwonymi". W wypadku dodania do panelu kilku sztuk tak, że tego na spd nie widać _ jest to z kolei marketing.. nic ponad.


Najsprawniejsza na rynku najprawdopodobniej: ponad 3 umol/J _ bardzo dużo nisko puszczonych wysokosprawnych diod.

Chodzi mi żeby żniwa robić na raz a nie na trzy...
O penetrację chodzi chyba i nie o ruchanie chodzi.mmm

double penetration ;P [ to chyba w growszopie eee..]

QB na lm301 _ dużo nisko puszczonych _ do pracy blisko roślin.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
No wiesz CLU058 puszczone na max 30 W ;P
180zł za samego leda 30W o sprawności przy takim zasileniu ok. 157lm/W.
Za te pieniądze można mieć 100W z pasków QB o wiele wyższej sprawności, nawet wysoko puszczone będą sprawniejsze.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
180zł za samego leda 30W o sprawności przy takim zasileniu ok. 157lm/W.
Za te pieniądze można mieć 100W z pasków QB o wiele wyższej sprawności, nawet wysoko puszczone będą sprawniejsze.
CMU ? ;) po 30 pln sztuka puszczona na 25 W ??

ps: V_tac 3000K i 4000K _ nałożone na radiator _ org zasilacze _ wyjdzie się chyba na nich tak szacunkowo lepiej niż na CLU ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Na więcej jak 2,3umola/J i tak bym nie liczył.
2,3 umol/J _ przy panelu pracującym 30 cm od szczytów _ to nie jest wcale tak źle. Strumień użyteczny wysoki _ stawiam, że pod 2,0 użytecznych da się w większym boksie podejść : popatrz na pomiary tego:


Usable PPE 2.12 µmol/w => odległość => 16,5 cm ;P Ciekawe jak to wychodzi z V_tac 6,5 [6,9] W w takiej odległosci rozłożonymi równo nad ;)

Migro-Aray-4-Full-Spectrum-Official-PAR-Map.jpg


przy 25 cm:

Migro-Aray-4-Full-Spectrum-Raised-PAR-Map-with-Data.jpg


Migro-Aray-4-240w-Full-Spectrum-Cover.jpg


Mi interpolacyjnie V_tac 6,5 W zawieszony centralnie => wychodzi przy 20 cm odległości, w boksie 40x40 cm _ białym z grubsza : 1,9 umol/J użytecznych ;P
Po interpolacji strat wraz z odległością dla tego stanowiska : W pomieszczeniu takim jak up: 120 x 60 _ stawiam na ponad 2,0 ...
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Usable PPE 2.12 µmol/w => odległość => 16,5 cm ;P Ciekawe jak to wychodzi z V_tac 6,5 [6,9] W w takiej odległosci rozłożonymi równo nad ;)
Jak przyjdzie namiot to pomierzę swoją lampę V-TAC luxmiarką Tesa. Jak to przeliczyć to już Twoja głowa ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Jak przyjdzie namiot to pomierzę swoją lampę V-TAC luxmiarką Tesa. Jak to przeliczyć to już Twoja głowa ;)
Czarne pokrycie podłogi _ gęsta siatka + 4 odległości _ co 10 cm : z minimum 3 powtórkami pomiarów.
Z tego _ wykres do interpolacji _ a z niego wynik sprawności ustrojstwa. Im lepsza luxmiarka tym lepsze wyniki ;P
 

Jbravo

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2020
Postów
87
Buchów
23
Witam szanowne grono specjalistów od oświetlenia ?
Na wstępie chciałbym pogratulować obszernego posta dotyczącego dostępnych na naszym rynku źródeł światła z gwintem E27.
Czapki z głów kawał dobrej roboty ?
Ale do sedna, poszperałem trochę po forum i wpadłem na niecny plan skonstruowania dość uniwersalnego,trwałego i co ważne taniego żyrandola...
Wiem wiem co pisałem ale doszedłem do wniosku że mimo to że CLU i CREE bardzo potaniały i ciekawie wyglądają to jest "chyba" lepsza opcja nawet od pasków na lm301h, ale to już Wy fachowcy musicie ocenić...
Myślałem nawet o połączeniu COBów i stripów ale wyczytałem że to kiepska opcja bo odległości tych źródeł od pomidorków są inne, dochodzi problem kilku zasilaczy a cała konstrukcja nie będzie ani schludna ani kompaktowa...
No i kwestia sprawności, obawiam się że wartości które aktualnie uzyskałem na Phillipsach to raczej optimum jeżeli niemam ochoty bawić się w obieg zamknięty i szprycowania CO2....
A teraz diaboliczny projekt o którym myślę:
Stelaż ameliniowy, wiem wiem, nie pomaluje...
Żródła światła to rozbebeszone vtechy na radiatorach albo klejone na paście do stelaża.
Myślę o conajmniej dwóch obwodach tych żarówek, jeden na veg i a drugi na flo, myślę że może być nawet trzeci ale nie wiem jaka barwa, przeprowadzam się do nowego mieszkania a żona chce tam chorować kwiatki i warzywa negocjacje były trudne ale zgoda na nową zabawkę jest?
W kwestii technicznej obiekt o powierzchni 1x1m, vtechy o mocy 6,5W na flo idealnie równomierny symetryczny rozkład, obwód na veg deczko obok no i ten trzeci... też obok.
Niestety nie wiem czy da radę to pociągnąć jeden zasilacz bo chciałbym mieć możliwość odpalenia jednego obwodu, czasem dwóch i wszystkie na raz też by było miło czasem?
Jako że wyeliminuje z projektu gwinty Edisona myślałem aby przy każdym słoneczku dać jakiś microswitch aby była możliwość większego lub mniejszego doświetlenia jakiegoś kawałka, to z myślą o różnych gatunkach warzyw, tylko czy jest to możliwe kiedy na zasilaczu wszystko ma być połączone szeregowo zdaje się ?
Zakładam że trwałość takiej konstrukcji przy akceptowalnych parametrach to minimum 5lat pracy, mam nadzieję bo jak nie to rozwód...
Heh pewnie się ciężko czyta takie chaotyczne i długie wypociny ale moim zdaniem to swego rodzaju perpetum mobile, choć pewnie @sub23 i @Gość sprowadzą mnie na ziemię...
Chyba to opatentuje?
No i jeszcze sprawa zasilacza: czy w obecnych czasach nie będzie przypału z ciągle działającym zasilaczem/zasilaczami bo licznik już widziałem i to ten nowiuśki z możliwością zdalnego odczytu a czasy są jakie są...
Zapraszam do wymiany zdań...
Gdy nie było internetów tylko rodzina wiedziała żem debil...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Troll mode.
Stelaż ameliniowy, wiem wiem, nie pomaluje...

Możesz anodowac i barwić.

Żródła światła to rozbebeszone vtechy na radiatorach albo klejone na paście do stelaża.
Myślę o conajmniej dwóch obwodach tych żarówek, jeden na veg i a drugi na flo, myślę że może być nawet trzeci ale nie wiem jaka barwa, przeprowadzam się do nowego mieszkania a żona chce tam chorować kwiatki i warzywa negocjacje były trudne ale zgoda na nową zabawkę jest?

Przerost formy nad treścią ;) 1. ewentualnie mieszany z 3000 i 4000 K.
Na upartego druga lampa 6500 K na veg np.

W kwestii technicznej obiekt o powierzchni 1x1m, vtechy o mocy 6,5W na flo idealnie równomierny symetryczny rozkład, obwód na veg deczko obok no i ten trzeci... też obok.

Koszty źródeł _ problem z zasilaniem _ Dawca niezły ale moim zdaniem przy takiej powierzchni raczej na stripach. Nie muszą to być lm301B czy H _ jakieś 2835 ujdą. Hasziszin _ zrobił coś popatrz na jego produkt. Można puścić niżej _ mniej problemów _ łatwe do dobrania Al do tego. Masa tego jest i od lat jest popularne _ tu jakoś dłużej COB zagościły niż poza.. chyba ??
V_tac konwersja _ to moim zdaniem do 0,4 m2 jeszcze ma ręce i nogi. Potem niekoniecznie. Za dużo dziabania : 200W to może jeszcze jak ktoś bardzo lubi. Małe uprawy _ do których panele o wysokich sprawnościach nie są zbyt dostępne _ umiarkowane kozty i niezła sprawność. Mieć ładne 100 W z równomiernym rozkładem strumienia _ i sprawności około 2,3 : za rozsądne pieniądze : z wymuszonym chłodzeniem... czemu nie.

Jako że wyeliminuje z projektu gwinty Edisona myślałem aby przy każdym słoneczku dać jakiś microswitch aby była możliwość większego lub mniejszego doświetlenia jakiegoś kawałka, to z myślą o różnych gatunkach warzyw, tylko czy jest to możliwe kiedy na zasilaczu wszystko ma być połączone szeregowo zdaje się ?

Jeżu Co Ty dobry człowieku kombinujesz ;D. Zasilacz napięciowy + sterowniki led ?? Gość ?? chyba dało by rade ... zalatuje mi po prostu układami stosowanymi w regulowanych akwarystycznych panelach led o zmiennym spektrum : podobne nieco : znaczy się zasada działania: Trzeba by je tylko dobrać do : I tu jest potrzebny ktoś kto dobierze właściwe sztuki _ gotowe w postaci klocków.

z tym mi sie skojarzyło: sterowanie zmienne dla diod : tego rodzaju konstrukcja na wielu : sterownikach : może jakaś regulacja przestrzenna obszarami ze sterowaniem z apki ? Chyba wielkiej filozofii by nie było : może na :=> https://www.arduino.cc/

antyk: ze sterowaniem podobnej natury: choć odmiennej:

171.jpg


172.jpg


174.jpg


177.jpg


178.jpg


172.jpg


Chyba to opatentuje?

Wiesz.. jak się przegląda dane patentowe to człowiek naprawdę się zastanawia jak to możliwe, że coś tam dostało papiera i jest zastrzeżone. Sprawdź czy przypadkiem już jakiś "edison" nie patentował czegoś podobnego. ;). Lubiłem przeglądać dane patentowe : sporo ciekawych kwiatków tam jest : wiele z nich jest bo jest bo ?? niby coś w nich jest a jednak nic nie ma.

Gdy nie było internetów tylko rodzina wiedziała żem debil...

Tu jesteś odrobinę bardziej anonimowy. Ja się np. nic a nic nie przejmuje.
Jest miejcie gdzie można pogadać na jakiś temat +ba=> nawet znaleźć kogoś kto jest nim w jakimś niezerowym stopniu zainteresowany : Kocham Internety. W real gonią mnie z bezjzbolami.

ps: Budżet ?? _ i minimalna akceptowalna sprawność _ im niżej puszczone i im więcej _ tym bliżej może być roślin i tym większy % strumienia użytecznego : ze strumienia wyplutego z diod sie ma :
Realna możliwa do uzyskania produktywność wzrasta bardziej niż sprawność _ tak sobie liczona. Rozmiar jak najbardziej zbliżony do rozmiaru pomieszczenia + równomierne rozłożenie nad : żadnej wielkiej filozofii w tym nie ma : tego rodzaju konstrukcje : no zbliżone : do : zdominują raczej rynek : i cegły z niego znikną ?? _ raczej ?? Zamiast odsuwac panel _ zmniejsza sie moc na paskach _ etc itp.

A co do zasilania o którym była mowa jet i obrazek na forum:

Kwi 12, 2015
normal_Schemat_2.png


normal__DSC1454.JPG


Ciekawe czy dało by się dobrać do : tych wybebeszonych mcpcb jakieś sensowne gotowce... i czy warto ??
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół