• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

5 nasion z całego krzaka - herma czy zapylenie?

szermi

Well-known member
Weteran
Buchów
128
trzeba brać pod uwagę też inny scenariusz, pyłek można zatargać na spota nawet na ciuchach. sam miałem podobną sytuację, w drodze na spota mijałem polanę jak się potem okazało rosło na niej sporo dziczek a że małe to wcześniej ich nie widziałem ale pyłek zatargałem na spota i to jest pech bo nasiona raczej mało przydatne i wtedy z takich nasion wychodzą jakieś regi półdzikie

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Buchów
1
Odznaki
1
Witam serdecznie,

5 nasion w krzaku i ani śladu męskich gamet wokół...
To zdarza się dość często i nie jest uwarunkowane żadnym globalnym czynnikiem, przyczyną jest system reagowania rośliny na rychle dobiegający koniec jej cyklu życia, czyli rozpoczęcie się przekwitania.
W nomenklaturze fachowej ten proces nazywa się Rodelizacją (spolszczona wersja oryginalnego "rodelization") , na naszej haszpedii jest wszystko: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Rodelization

Pozdrawiam.

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Buchów
0
Siema ja troche z innej beczki zapytam. Czy jesli roslina zostala zapylona przez herme a sama nie miala bananow na początku kwitnienia tylko kilka pod koniec i znalazłem kilka nasionek na niej to czy takie sionka można traktować jak feminizowane f1? Dodam tylko że na pięć roślin dwie mi się zhermily w drugim tygodniu po dość intensywnym goleniu liści i dostały też asahi i tytanitu w krótkim odstepie i kilka dni potem dosłownie pokazały banany. Więc myślę że mogę powiedzieć że im pomogłem w tym hermieniu.

Pytam bo robię takie eksperymentalne grow w namiociku 40x40 pod tanimi ledami z Ali i chce tam włożyć cztery roślinki w 5 litrowych doniczkach z minimalnym wegiem lub nawet bez i pomyślałem żeby urzyc tych nasion o które pytam i tak tez pewnie zrobie ale chcialbym aby fachowcy wypowiedzieli sie na temat potencjalnej jakosci tych nasion. Pozdr

BlackMen

Well-known member
Weteran
Buchów
1,753
Odznaki
1
Skoro herma zapylila to jest duże prawdopodobieństwo że wyrosną hermy ale nie muszą, jak nie szkoda czasu i prądu to wrzucaj. Osobiście bym je wyjebal

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Buchów
0
no niby tak ale jakby spojzec na to z innej strony to chyba zawsze herma zapyla przy femkach... Troche ciężki temat to jest jak dla mnie bo herma hermie tez nie rowna z moich obserwacji. Kiedyś mialem na aucie krzaka co bananow to mial w cholerę a takie ze kilka banankow wyskoczy w 2-4 tyg flo w indorze to mi sie praktycznie w każdym grow zdarzyło na cztery grow to w trzech bo ten jeden to były feminizowane automaty😉 i co mam isc do barneja albo dinafemu ze mi sprzedałi nasiona które musiała chyba zapylic herma bo ja tez mam banany? Jak sie spuszczałem i obrywałem te banany to nasion nawet na tych hermach mialem tyle co kot napłakał myślę ze to dzieki temu ze mieszak nie wieje mi na krzaki tylko pod lampe. A w ostatnim grow faktycznie wiecej nasion sie trafiło bo nie chciało mi sie juz obrywacbananow nawet..

to co jak kupiłem dwie paczki nasion firmowek i w każdej mi sie trafimy krzaki które miały banany to reszta nasion z tych paczek tez będzie sie hermic?

BlackMen

Well-known member
Weteran
Buchów
1,753
Odznaki
1
Może błąd leży po twojej stronie, o tym pewnie nie pomyślałeś w różny sposób można doprowadzić do hermienia ;)

Góra Dół