nasiona marihuany

5 nasion z całego krzaka - herma czy zapylenie?

Wyszukiwarka Forumowa:

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
chyba nowi już wcale nie czytają tego forum i nie przyswajają tej ogromnej wiedzy tu zgromadzonej. aż już nie chce się odpowiadać na ciągle te same pytania. chłopy czytać i jeszcze raz czytać to nie boli.
 

haczyk

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2012
Postów
336
Buchów
84
Kiedyś miałem pestkę z auto fem i wyrósł mi facet. Kiedyś już o tym pisałem. Kot nie chciał wierzyć i możliwe ze miał racje. Może to była herma ale w 99% meskie geny. Był cały w jajach. Nie widziałem wcale włosków.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Kiedyś miałem pestkę z auto fem i wyrósł mi facet. Kiedyś już o tym pisałem. Kot nie chciał wierzyć i możliwe ze miał racje. Może to była herma ale w 99% meskie geny. Był cały w jajach. Nie widziałem wcale włosków.

W grę wchodzi kontaminacja regularnym pyłkiem na etapie produkcji nasion, całkiem prawdopodobny scenariusz.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Gandi powiedział że "jak były femi to też będą femi" A jak regularne to jakie w końcu? będą, też femi czy reg? Bo jeden gada tak a drugi inaczej, więc ustalcie między sobą który z was ma racje i dajcie mi odpowiedź.

To tez będą femi ze wspomnianą tandencja do hermienia tak jak już wyżej Smieszek pisał . . . . sorry nie powinienem był uzyc w tamtym poście słowa femi bo to mogło sugerować ze w przypadku pohermionych regularów jest inaczej. . . . no ale to powszechna wiedza przeabiana tu na forum dzisiątki razy . . .
 

haczyk

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2012
Postów
336
Buchów
84
Na 100 pro nie było żadnego męskiego pyłku. Dziwne to było, tez jestem przekonany, ze wychodzą femki. W tym roku spadły 2 pechu z półautomat, przeleżały w ziemi przez zimę i na wiosnę wyszły 2 femki, jedna pełna auto, a drugi pół ?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
trzeba brać pod uwagę też inny scenariusz, pyłek można zatargać na spota nawet na ciuchach. sam miałem podobną sytuację, w drodze na spota mijałem polanę jak się potem okazało rosło na niej sporo dziczek a że małe to wcześniej ich nie widziałem ale pyłek zatargałem na spota i to jest pech bo nasiona raczej mało przydatne i wtedy z takich nasion wychodzą jakieś regi półdzikie
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witam serdecznie,

5 nasion w krzaku i ani śladu męskich gamet wokół...
To zdarza się dość często i nie jest uwarunkowane żadnym globalnym czynnikiem, przyczyną jest system reagowania rośliny na rychle dobiegający koniec jej cyklu życia, czyli rozpoczęcie się przekwitania.
W nomenklaturze fachowej ten proces nazywa się Rodelizacją (spolszczona wersja oryginalnego "rodelization") , na naszej haszpedii jest wszystko: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Rodelization

Pozdrawiam.
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Siema ja troche z innej beczki zapytam. Czy jesli roslina zostala zapylona przez herme a sama nie miala bananow na początku kwitnienia tylko kilka pod koniec i znalazłem kilka nasionek na niej to czy takie sionka można traktować jak feminizowane f1? Dodam tylko że na pięć roślin dwie mi się zhermily w drugim tygodniu po dość intensywnym goleniu liści i dostały też asahi i tytanitu w krótkim odstepie i kilka dni potem dosłownie pokazały banany. Więc myślę że mogę powiedzieć że im pomogłem w tym hermieniu.

Pytam bo robię takie eksperymentalne grow w namiociku 40x40 pod tanimi ledami z Ali i chce tam włożyć cztery roślinki w 5 litrowych doniczkach z minimalnym wegiem lub nawet bez i pomyślałem żeby urzyc tych nasion o które pytam i tak tez pewnie zrobie ale chcialbym aby fachowcy wypowiedzieli sie na temat potencjalnej jakosci tych nasion. Pozdr
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Skoro herma zapylila to jest duże prawdopodobieństwo że wyrosną hermy ale nie muszą, jak nie szkoda czasu i prądu to wrzucaj. Osobiście bym je wy***al
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
no niby tak ale jakby spojzec na to z innej strony to chyba zawsze herma zapyla przy femkach... Troche ciężki temat to jest jak dla mnie bo herma hermie tez nie rowna z moich obserwacji. Kiedyś mialem na aucie krzaka co bananow to mial w cholerę a takie ze kilka banankow wyskoczy w 2-4 tyg flo w indorze to mi sie praktycznie w każdym grow zdarzyło na cztery grow to w trzech bo ten jeden to były feminizowane automaty? i co mam isc do barneja albo dinafemu ze mi sprzedałi nasiona które musiała chyba zapylic herma bo ja tez mam banany? Jak sie spuszczałem i obrywałem te banany to nasion nawet na tych hermach mialem tyle co kot napłakał myślę ze to dzieki temu ze mieszak nie wieje mi na krzaki tylko pod lampe. A w ostatnim grow faktycznie wiecej nasion sie trafiło bo nie chciało mi sie juz obrywacbananow nawet..

to co jak kupiłem dwie paczki nasion firmowek i w każdej mi sie trafimy krzaki które miały banany to reszta nasion z tych paczek tez będzie sie hermic?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Może błąd leży po twojej stronie, o tym pewnie nie pomyślałeś w różny sposób można doprowadzić do hermienia ;)
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Jakbyś czytał że zrozumieniem to w poprzednich postach podałem możliwe powody hermienia więc chyba jednak pomyślałem. Na powierzchni 0.35m2 siedzi u mnie 5 krzaków które weguja 5 tygodni więc golenie liści na flo jest koniecznością do docelowych donic przesadzam też dopiero jak już preflałery pokazuja .ok 16 deksow wyciagam spod 150w hps więc naprawdę te parę bananów lata mi koło uja.
 
Ostatnia edycja:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Jakbyś czytał że zrozumieniem to w poprzednich postach podałem możliwe powody hermienia więc chyba jednak pomyślałem. Na powierzchni 0.35m2 siedzi u mnie 5 krzaków które weguja 5 tygodni więc golenie liści na flo jest koniecznością do docelowych donic przesadzam też dopiero jak już preflałery pokazuja .ok 16 deksow wyciagam spod 150w hps więc naprawdę te parę bananów lata mi koło uja.
Skoro wszystko wiesz to po co pytasz? Co tak mało ściągasz przy 5 tygodniach wega <lol>
 

Bobby 6ixKiller

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2011
Postów
571
Buchów
9
Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?
A wiesz wogole o co pytałem? No to streszcze: Pytałem czy nasionka zapalone przez Herme którą prawdopodobnie sam schermilem goleniem liści i opryskami asahi na flo moge traktowac jak pelnoprawne f1. Tak z nudów pytałem nie czekałem zbytnio na odpowiedź roślinki już od tygodnia cieszą się sloneczjiem z chińskich ledow za 40 zł. Cel doświadczenia to sprawdzenie ile mogę wyciągnąć z grow z minimalnym nakładem czasowym i finansowym. Więc minimalizm jest tu priorytetem szkoda by mi było nasion firmowek na grow 12/12 od seeda.

Ps. Wiem że Ty byś pewnie wyciągnął że 30 z takiej powierzchni i m9cy lampy mi styka tyle co wyciągam "lol"
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
No tak ze 30 samego popcornu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół