nasiona marihuany

5xChocolate Haze 11xBlueberry 1.44 m2 HPS 600W

Wyszukiwarka Forumowa:

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Panowie taka sprawa,że wczoraj podlałem roślinki,zdecydowałem się że przełączę przy następnym podlaniu,jutro/pojutrze.I teraz pytanie kiedy zacząć lać nawóz na flo? Na indukcji w razie potrzeby leje się jeszcze na wega czy już na flo?Dodam,że już ciężko się podlewa,nie wiem jak to będzie później,poradzę aczkolwiek może to być kłopotliwe,może macie jakiś sposób na to? Rośliny wyciągać z boxa? Spodziewam się że nie ma takich sposobów ale spytam może coś akurat.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Nawóz leje się w zależności od potrzeb. Np. Jak na indukcji rośliny wykazuję braki azotu lejesz nawóz na weg.

Jak nie chcesz wyciągać roślin to możesz zastosować patent na wąż i lejek.
Do lejka mocujesz wąż. Wkładasz wąż do doniczki i trzymając lejek podlewasz. Zamiast lejka możesz dać polewaczkę.

Drugi patent:
Mała pompka do wody i wężyk, pompka do pojemnika z wodą i podlewasz jak z węża.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Można jak najbardziej jak emeryt radzi, ale myślę że warto wyciągnąć rośliny, w celu usunięcia niechcianych odrostów, a w sumie to nie ma co się oglądać i usuwać te biedne, z dołu, te które nie będą na równi z innymi.

Dodatkowo możesz sobie poprzestawiać, pogrupować wedle uznania. U siebie miałem ułożone ze spadem.
Bardzo fajnie to wygląda. Pozdro
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Witam,tutaj papużka z prośbą o diagnozę.Zdecydowałem się dzisiaj przełączyć bo są duże.Na końcach listków pojawiły się żółte końcówki,co to może być? Ph? Przenawożenie? Słaba Wilgotność? Coś jeszcze innego? Oraz lampa wisi na około 100 cm,ciężko powiedzieć,tak jak widać na zdjęciach,czy to może też być przez to?

 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,881
Odznaki
4
Yo papużka
Ile nawozów dajesz, i jak często?
napisz zawsze coś wiecej, regulujesz pH przed podlaniem?
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Yo papużka
Ile nawozów dajesz, i jak często?
napisz zawsze coś wiecej, regulujesz pH przed podlaniem?
Nawozów zero od początku,tak w tej glebie rosną,że nic nie potrzeba.Reguluje ph ale nie sprawdzam miernikiem,sprawdziłem powiedzmy 10 razy i od tamtego momentu ustaliłem sobie że moja woda z kranu+ 10 kropel Ph- daje ph 5,9-6,4
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Dosyć dużo wody im lałem,zdarzyło się 2l na jedną roślinę,ale nie było żadnych większych oznak przelania.Leje tak dużo bo jakoś super nie wylatuje z dziurek,dużo piją.
 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,881
Odznaki
4
żółknięcie końcówek liści to zazwyczaj oznaka przenawożenia, co to za ziemia uniwersalna? Moze ona tak nabita nawozem jest?
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
żółknięcie końcówek liści to zazwyczaj oznaka przenawożenia, co to za ziemia uniwersalna? Moze ona tak nabita nawozem jest?
właśnie tak myślałem,to tania ziemia z castoramy,pani mówiła że wszyscy się na nią rzucają więc nie wiem o co chodzi hah
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
przełączaj już . dobrze wyciągnąć czasem planty,poczyścić,obejrzeć ale jakiekolwiek przycinki po indukcji jak zaczną się kwiaty .
na razie wyglądają że nic im nie brak .sprawdz ph tej wody,potrafi się zmienić .
 

papużkafalista

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2020
Postów
105
Buchów
108
Witam Państwa tutaj papużka,roślinki rosną,obecnie są 4 dni po przełączeniu 12/12 i mają 27 dni.Wyregulowałem ph,podlałem 2 l wody każdą,ciężko się już podlewa i najpewniej w najbliższym czasie zastosuję podane patenty przez kolegę wcześniej.Chciałbym spytać czy myślicie,że do końca grow mogą pić więcej niż 2l? Ogólnie teraz 2l jest dla nich troszeczke za dużo ale nie wykazują oznak przelania,jest dobry drenaż więc wszystko jest ok,bo ogólnie sprawa wygląda tak że chciałbym do końca lać 2l ponieważ mam wyuczone to podlewanie że 10 kropelek na 2l no i mi wygodnie tak po prostu,można zmienić ale ogólnie bym nie chciał,jak to widzicie? :) Oprócz tego boję się trochę że przerosną lampę no ale zobaczymy,mam nadzieję,że nie.Jak pokaże włoski to kiedy mogę zacząć lać nawóz na flo? Jakie wystąpią,że tak powiem objawy niedoboru? Ogólnie wiem ale chciałbym to po prostu zrobić całkiem dobrze bo strasznie mnie to wk***ia jak są jakieś plamki czy coś w tym stylu. Proszę o odpowiedź,pozdrawiam.

PS:Dalejj nie wiem które to które,jest jedna która wygląda dla mnie typowo jak sativa,ma duże liście i taka rozgałęziona,ale ogólnie te blueberry małe rosną więc mam nadzieję,że będzie widać tą czekolade.

 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
to jak ci ciezko inne proporcje robic ph to lej 1,5L a 0,5 zlewaj sobie so drugiego pojemnika i po kilku podlanych masz kolejny do podlania i nie przelejesz wtedy jesli wygodniej ci mieszac
moim zdaniem szybciej i lepiej mieszac odrazu wieksza ilosc i tylko rozlewac bo co 2 L to sie nabełtasz tego troche ...
nie bedziesz cial zadnych szczytow ? jak sie boisz ze przerosnal to chyba warto jakis trenig walnac
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół