nasiona marihuany

6 świetlówek T8

Wyszukiwarka Forumowa:
T

TigeRM

Guest
Jak w temacie. Mam 3 klosze gdzie mogę dać po 2 swietlówki kazda o mocy 36 W ( razem 216 W ) i długości ok. 140 cm. Jaką firmę i jaki konkretnie model byście mi polecali?. Będę uprawaił LR i ewnetualnie Northern Light, White Widow.
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
troche kiepski wymiar, tz. za długie jak na boza, chyba ze planujesz wymiary nie stadardowe ......... o długosci jednego boku ponad 140cm.

Wsadztam taie jakie dają najwiecej lumenów, np. Osramy daylight - 3800 lumenów kazda, albo warmwhite , 3650 lumenów
 
T

TigeRM

Guest
Ziolo napisał:
troche kiepski wymiar, tz. za długie jak na boza, chyba ze planujesz wymiary nie stadardowe ......... o długosci jednego boku ponad 140cm.

Wsadztam taie jakie dają najwiecej lumenów, np. Osramy daylight - 3800 lumenów kazda, albo warmwhite , 3650 lumenów

I te Osramy daylight to właśnie mają długość ok 140-150 cm?..jeśli tak to wypada że 6 świetlówek miało by ok 23000 lm...trochę mało.
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
oczywiscie ze łatwiej , uprawa pod swietlówkami tez jest tak najbardziej mozliwa, ale jezeli chcesz uzywac takich duzych, (długich) , to przeznacz na to raczej cały pokój z jednym duzym boxem., poza tym same "obudowy" na swietlówki sa b. nie ekonimiczne, to zajmują duzo miejsca,

np. na powierzchni "X" mozesz wsadzic 6 rur w tych 3 osrawach,ale zeby myslec o całej uprawie pod nimi, to powieniennes miec ich na tej powierzchni z minimum 10-12 , jedyny sposób, to kupno elementów i montaz samodzielny , ale to wychodzi drozej niz HPS (no ale rury eliminują problem ciepła :-/ )
 
R

rasta

Guest
Ziolo napisał:
na powierzchni "X" mozesz wsadzic 6 rur w tych 3 osrawach,ale zeby myslec o całej uprawie pod nimi, to powieniennes miec ich na tej powierzchni z minimum 10-12
Ziolo napisał:
rury eliminują problem ciepła
no nie jestem taki pewien co do tmp. moim zdaniem grzalyby ostro.
 
R

rasta

Guest
a czemu zakladasz ze mialby byc hps 400

inne oswietlenie to i box moze byc inny i nie koniecznie taki duzy zeby 400-tka wsadzic.
 
R

rasta

Guest
jeśli masz mh to na wegetacje jest ok a co do przeróbki to raczej sie tego nie robi ale mozna spróbować wkręcic lampę hps do ukladu, moze zadziala. wiem ze czasami lampa hps chodzi na innym ukladzie ale to zależy z jakich elementów sklada się uklad. hps oczywiscie musi byc takiej samej mocu jak uklad.
 
T

TigeRM

Guest
MH do Wegetacyjnego.....a do Generatywnego?. Mam oprawy świetlówkowe i wolałbym to użyć zamiast wydawać pieniądze na HPS'a?
 
R

rasta

Guest
na wegetacje swietlówki albo mh a na kwitnienie hps. tak jest najlepiej aczkolwiek inaczej też ujdzie ale za to efekty są gorsze. przy kwitnieniu pod swietlówkami bedzie mniej kwiatów.

a tak w ogóle to jeśli bedziesz mial podczas weg. metalohalogena to nie ma sensu potem zmieniac na swietlówki.
 
G

gio

Guest
nie da sie przerobić mh na hps'a w rzaden sposób ....

HPS'y są różen 70, 150 , 250 i 400 WAT i chyba kupno na allegro wyjdze ci taniej niz nawet te żarówki energooszcędne czy długie rury a z temperatra nie powinno być problemuu wystarszy dovbra wentylacja
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
A własnie że się da przerobić problem jest przerobic hps na mh bo ta wymaga zaplonnika impulsowego ktory w przypadku hps jest zbedny
 
R

rasta

Guest
An@lyzer napisał:
ta wymaga zaplonnika impulsowego ktory w przypadku hps jest zbedny
uklad hps też wymaga zaplonnika impulsowego lecz ten sie rózni parametrami od zaplonnika w ukladzie mh
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół