nasiona marihuany

860w-LED-800w- HPS-DNX COCO BIO PROJECT- OG KUSH-BLUE CINDY-SWEET AMNESIA

Wyszukiwarka Forumowa:

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja zawsze przy ledach mam problem z czerwonymi łodygami jak imzapodam mono fosfor poprawa jest praktycznie po kilku dniach.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam dnx
Jaką masz na wegu odległość od szczytów do soczewek?
Pozdr
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Witam dnx
Jaką masz na wegu odległość od szczytów do soczewek?
Pozdr

roznie bo na wegu nawet do 80-90cm a pozniej flo ok 50-60cm.
pzdr
 

Pig pepa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2017
Postów
138
Buchów
1
Podziwiam<peace> Dnx mam do Ciebie kilka pytań odnoście tego inicjatora, rozumiem, że
Włączasz go dopiero na flo ?
Jaki timer użyłeś do ich odpalania ?
Czy jest to Twoja pierwsza relacja z tymi inicjatorami ?
Z tego co czytałem, ten inicjator ludzie włączają na dłużej tzn, 30 min przed zgaszeniem i do 30 min po zgaszeniu się świateł jak do tego się odnosisz ?
Dzięki za odpowiedzi, bym dał bucha ale nie wiem jak :D
 
R

ruski wentylator

Guest
witaj DNX, mam pare pytan...
inicjator swieci ( 22w , far red 720nm 8 szt+ foto red 660nm 2 szt ), metraz 1.44, moc 320 clu058+200cxb3590, chciałbym dolzyc czerwona dopalke na flo (osram oslon ssl80 660nm ze 24 szt-powiedzmy 45-48w)i teraz czy jak one będą swiecic 12 godzin to nie zaburza pracy inicjatora ? wiadomo inicjator będzie swiecil te 20-30 minut po zgaszeniu wszystkich lamp.
i drugie pytanie czy cos do tej dopalki dokladac w postaci IR 850nm lub ir 940nm lub far red 720nm-740nm?

---------- Post Zaktualizowany 15:30 ---------- Data pierwszego postu 15:26 ----------

miałem zapytać na wstępie czy jest większy sens dokladac do tych cobow uzupełnienie dodatkowe o ta czerwona barwe bo niby maja już cos tam same w sobie....

ale spectroligt tez ma dopalke i dużo innych ludzi tez ma doplaki ? wiec chyba nie zaszkodzi ...co ?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Dopałka nie zaszkodzi niczemu, pracy inicjatora tym bardziej ;)

Spokojnie 20-30% mocy panelu możesz dać w red i odpalać na FLO.

Na dopałkę dawaj 660nm.
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
Jak najbardziej 660nm jako dopalacz na flo a inicjator to 2 rozne bajki.. a mowiac o bajerach warto zainteresowac sie jeszcze dodaniem brazowej diody 840nm ktore to nadaja widmo podobne do hps.. ale fachowo tego nie wytlumacze.. poogladajcie mau5a na youtubie.. Magic w temacie Ledow..
 
R

ruski wentylator

Guest
witaj aj2ak, czyli co tylko same 660nm ssl80 ? bo te 840nm to już prawie niewidoczne dla ludzkiego oka braz , i to chyba już jest podczerwien IR.
SPECTROLIGHT ma 660nm i 740nm nie wiem w jakiej proporcji ale chyba więcej tych 660nm
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Podziwiam<peace> Dnx mam do Ciebie kilka pytań odnoście tego inicjatora, rozumiem, że
Włączasz go dopiero na flo ?
Jaki timer użyłeś do ich odpalania ?
Czy jest to Twoja pierwsza relacja z tymi inicjatorami ?
Z tego co czytałem, ten inicjator ludzie włączają na dłużej tzn, 30 min przed zgaszeniem i do 30 min po zgaszeniu się świateł jak do tego się odnosisz ?
Dzięki za odpowiedzi, bym dał bucha ale nie wiem jak :D

Siemacie
A wiec tak, jest to pierwszy moj projekt z inicjatorami. Odapilem je juz na wegu ale niepotrzebnie bo nic nie zauwazylem. Za to jak przelaczylem rosliny na 12/12 to juz po 6 dniach zaczely mi kwitnac . Odpalam tylko doslownie je minute przed zgaszeniem i 20 min po.
Odpalanie ich na dluzej nie ma sensu bo przy zastosowaniu czerwirni 720-740nm rosliny caly proces przygotowania sie do snu wykonuje bardzo szybko i te 15-20min spokojnie starcza.

---------- Post Zaktualizowany 10:33 ---------- Data pierwszego postu 10:26 ----------

witaj DNX, mam pare pytan...
inicjator swieci ( 22w , far red 720nm 8 szt+ foto red 660nm 2 szt ), metraz 1.44, moc 320 clu058+200cxb3590, chciałbym dolzyc czerwona dopalke na flo (osram oslon ssl80 660nm ze 24 szt-powiedzmy 45-48w)i teraz czy jak one będą swiecic 12 godzin to nie zaburza pracy inicjatora ? wiadomo inicjator będzie swiecil te 20-30 minut po zgaszeniu wszystkich lamp.
i drugie pytanie czy cos do tej dopalki dokladac w postaci IR 850nm lub ir 940nm lub far red 720nm-740nm?

---------- Post Zaktualizowany 15:30 ---------- Data pierwszego postu 15:26 ----------

miałem zapytać na wstępie czy jest większy sens dokladac do tych cobow uzupełnienie dodatkowe o ta czerwona barwe bo niby maja już cos tam same w sobie....

ale spectroligt tez ma dopalke i dużo innych ludzi tez ma doplaki ? wiec chyba nie zaszkodzi ...co ?

Pewnie im wiecej dasz czerownego 660 jako booster na kwitnienie to tak na prawde lepiej.
Incjator na chwile ma sie tylko wlaczyc i nic jego ani on nikogo nie bedzie zaklucal ;) to jest tylko inicjator a nie jakies dodatowe oswietlenie czy uzupelnienie bawy.
Coby w 3500k dobrze sie spisuja nawet bez dodawania czerwieni ale trzeba jednak wieksza moca i intesywnoscia atakowac :D
Czyli panie im wincyj tym lypij

---------- Post Zaktualizowany 10:41 ---------- Data pierwszego postu 10:33 ----------

Ogolnie u mnie zmiany jak pisalem. Ledy wyjechaly kompletnie i zawisly dwa wingi-avengery oraz 2x400 hps bo pizgalo moim roslinkom strasznie wiec przeszedlem na system wyladowawczy :D W polowie flo zamienie zarowki na 2x600 bo po modernizacji wentylacji mam dosc dobra kontrole nad temp. Went wtlaczajacy powietrze z zwnatrz podlaczony pod regulator oraz caly wyrzut powietrza bezposrenio na poddasze. Nie mam chwilowo dobrego aparatu wiec wrzuce malego upa niebawem jak to wylgada.

Tak growmau5 jak kolega pisze. Wie o ledach chyba wszystko i rowniez sie im inspiworwalem wiele razy.
Zreszta moje inicjatory sa wlasnie od niego .

Pzdr Ekipa
 
D

DarkMessiah

Guest
Siemka Dnx powiedz mi proszę o ile te grzałki tubowa podnoszą temperature maja one jakiś termostat co by się same włączały?
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
wychodzi na to, że i ja prawie identyczny panel będę budował i mam pytanie: na flo jaka jest minimalna odległość od szczytów na siatce dla takiego panelu?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Siemka Dnx powiedz mi proszę o ile te grzałki tubowa podnoszą temperature maja one jakiś termostat co by się same włączały?

Siema Dark
Grzalki tubowe mam tam 3, lacznie 200w. Zalaczaja sie po zgaszeniu swiatla timerem. Podonsza mi temp 3-4*
Termostatu nie posiadaja zadnego.
Pzdr

---------- Post Zaktualizowany 18:05 ---------- Data pierwszego postu 18:02 ----------

wychodzi na to, że i ja prawie identyczny panel będę budował i mam pytanie: na flo jaka jest minimalna odległość od szczytów na siatce dla takiego panelu?

Wiesz co wszystko zalezy idywiduanie. Soczewka,rozmair boksa ,kondycja roslin.. Ale nie zjezdzal bym nizej niz te 40-50cm.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
UPDATE

Aloha.
Na poczatku sorry za malo regularny update fotorelacji ale mam ostatnio zawrot glowy ze szkoda gadac..
W ogrodzie rozpizdziel na maxa, koncowka 3tyg flo ,dziwne rosliny wielkie mi porosly a dwa og kushe maja prawie po 170cm <lol><lol>Ogolnie wiekszosc porosla wielkie w tych 12l potach. Do tego METROP robi na prawde piekna robote.
Bardzo przypadly mi do gustu ,fajnie mozna je sterowac pod indywidualne warunki. Roliny tez bardzo fajnie go przyswajaja i dosc pochlaniaja spore ilosci.
Jedynie ze tym tyczka wiekszym troche brakuje awidac ale ciezko mi to pogodzic przy driperach.
Ogolnie odchodze tez od pestek i zabieram sie za klonowanie tylko wyselekcjonowac mamuske musze a to potrzeba troche czasu.


Przez to ze taki mam rozjazd w wysokosciach roslin wingi nie wisza na rownej wysokosci i nie moge ich ustawic tak blisko jak bym chcial.. . Dalem troche ciala bo moglem je podlamac...ale nic. Lecimy dalej. Podlewac musze praktycznie juz codziennie i co jakis czas woda. ec obecnie daje im na poziomie 1.2-1.3 oraz ph 6.0.
Od dzis zaczynam podawac roslinom MR-2 wiec zaczynie sie najlepsze :smokee:
Co to porosnie z Tego zobaczymy hehe ale jest dziko lol.











TYCZKI i ZYRAFY <lol>



Pozdro


 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
las palmas będą jak napuchną :D co do metropa to masz racje, że fajnie można dopasować go do rodzaju oświetlenia. Ja pod cob mr 1 przestaję dawać na początku drugiego tygodnia flo czyli wcześniej niż podaje producent i przechodzę na MR2. Robię to właśnie przez duże zapotrzebowanie na potas pod COB ;)

kibicuję dalej
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Pokazuj pokazuj co potrafią te koksy, jeśli faktycznie niema co przepłacać to po co? :D
Co tam w końcu teraz u Ciebie świeci? mix świateł czy same hpsy? i kiedy je podmieniłeś?
Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół