nasiona marihuany

_____!!! B o X !!!______ ???????

Wyszukiwarka Forumowa:

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Mam pytanko odnosnie box`a chodzi mi mianowicie o wymiary jego dla jednej rosliny (Santa Maria lub Nothern Light) bez zastoswania zadnej techniki uprawy (normalny rozwoj) . I dla techniki ScrOG chodzi mi w tym przypadku o zbudowanie jednego uniwersalnego box`a dla rosliny matki a potem dla klonikow z niej. Mysle o niskobudzetowej hodowlii wiec swiatlo przewiduje HPS 70W - 150W (jeszcze nie wiem sam co wybrac sytuacja jest otwarta w tej kwestii) dysponuje rowniez swietlowkami energooszczednymi posiadam ich 6x18W (jakies dziwnej firmy) `niefirmowe` :roll: oraz oprawa jarzeniowa 2x20W o dlugosci 60cm mysle o wkomoponowaniu tych elementow jakos dodatkowo w BoX aby zwiekszyc intensywnosc swiatla. Mysle o czyms nieduzym (tak aby mozna bylo to ukryc za kolumna i aby tak duzo uwagi nie zwracalo na siebie... ) do 1m wysokosci i 50x50 czy starczy cos takiego(na jedna roslinke (donice)???) :p. Mam juz doswiadczenie w hodowli parapetowej wiec podstawowa wiedze posiadam ale jestem bardzoo poczatkujacym ogrodnikiem 8). Ktos ma moze podobne checi lub doswiadczenia ???Chetnie nawiaze kontakt Pisac na gg: 8322530 !!__E=X=P=E=R=C=I==M=I=L=E==W=I=D=Z=I=A=N=I__!! 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol:

P.S. Z gory dzieki za kazda pomoc :D:D:D
 

chaszczu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2005
Postów
1,220
Buchów
25
mi box 40x40 starczyl na 3 rosliny
a do boxa 50x50 to polecalbym ci hps 150W i wtedy nie bedziesz musial dawac tych swietlowek, chyba ze do polepszenia widma swiatla, ale to zalezy jakie one maja widmo, a jesli box ma niezwracac na siebie uwagi to jeszcze musisz pomysledc o jakiejs cichej wentylacji
 
M

MILKA

Guest
An@lyzer napisał:
(tak aby mozna bylo to ukryc za kolumna i aby tak duzo uwagi nie zwracalo na siebie... )

Ja powiem że to dobry pomysł i też tak sam zrobiłem tylko że mam boxsa 45 30 80 i mam zamiar mieć 1 ,2 roślinki na początku świetlówki ale bym Ci radził czymś obic jakims materiałem do obijania kolumn żeby tego za bardzo nie było widać ani uciekajacego światła naprade dobra myśl z tym pomyslałes!!! :wink: moge ći mniej więcej powiedziec jak ja zrobiłem jeśli chcesz???
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
MILKA napisał:
moge ći mniej więcej powiedziec jak ja zrobiłem jeśli chcesz???
wlasniie nie wiem jak rozwiazac problem ze swiatlem wydostajacym sie z boxa (nie chce mi sie potem kazdemu wyjasniac skad i po co to swiatlo w boxsie) chetnie porozmawiam odnosnie budowy `magiczego pudelka` :wink: :lol: rozwiazania tech itp.
chaszczu napisał:
a jesli box ma niezwracac na siebie uwagi to jeszcze musisz pomysledc o jakiejs cichej wentylacj
hmm tak sobie wczoraj myslalem i wymyslilem aby boxa zrobic w szafce pod akwarium wtedy ewentualne glosne "chodzenie" wentylacji zgonil bym na prace filtru lub czegos tam innego zwiazanego z akwarium calos ukrylbym za kolumna tylko bass nie sprzyjalby chyba rybka :roll: tylko zwiazane z tym koszty bylyby troche wysokie poniewaz nie posiadam akwarium wiec wolalbym ta kase wlozyc w hodowle 8).

[ Dodano: 2005-12-12, 19:08 ]
chaszczu napisał:
mi box 40x40 starczyl na 3 rosliny
jaka technike hodowli stosowales :?: Jakie wymiary mialy Twoje rosliny :?::?::?::?:
jakie miales donice???? czy byly w jednej wszystkie trzY czy kazda osobno ????
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
analizer a ty masz juz jakas szafke? czy bedizesz z kartonu chiał robic? ja mam szafke na klony o wymiarach 45x40 i wysoka na 45cm...mam tam 9 klonow
rozmawialem troche z ludzmi co robili soga i kazdy gadał ze lepiej jest do jednej doniczki wlozyc wszytkie rosl...

na moje oko przy swietlowkach na soga starczy 60cm wysokosci...
ja bede mial bide z ta szafka(45cm) ale bede dawał nieskiego scroga okolo 5-8cm siatka nad doniczka...

polecam Ci jakies pudełka kartonowe poskladac...tasma zalepisz dziury i nie bedize przeswitu...co do glosnosci to jak sobie skrecicz dobrze naoliwiony wentylatorek komputerowy to nic nie bedzie slychac...było by dobrze gdybys mial jeszcze zasilacz z regulacja od 1,5w do 12w...wtedy mozesz sobie ustawiac...



ja mam np 3w z ladowarki do noki i ledwo went hula a temp w tej szafce przy 4 swietlwokach to 26-27st...




peEs. przyjzycie sie tej focie :D az mi sie łezka w oku zakreciła jak to rano zobaczyłem;)
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Nieżle ta woda na listku to za***... wygląda hehe ;]
 
M

MILKA

Guest
An@lyzer napisał:
MILKA napisał:
moge ći mniej więcej powiedziec jak ja zrobiłem jeśli chcesz???
wlasniie nie wiem jak rozwiazac problem ze swiatlem wydostajacym sie z boxa (nie chce mi sie potem kazdemu wyjasniac skad i po co to swiatlo w boxsie) chetnie porozmawiam odnosnie budowy `magiczego pudelka` :wink: :lol: rozwiazania tech itp.


Ja obiłem tą kolumna takim matweroałem do kolum nie wiem zabardzo gdzie to możesz kupic a jeśli chcesz zrobic z drewna kolumne to zabardzo nie bedzesz potrzebował tego obicia bo jeśli naprade dobrze go żbijesz to nic nie bedzie przenikać jeszcze od środna folia aluminiowa albo farba (jak chcesz) a co do otwierania to zrób z tyłu kolumny z całej deski musisz troszę ściąć brzegi i zamontować płaskie zawiasy i jak by była ona na zamek (ja wziałem z szawki to nie bedzie się zamykać ani ostwierać!!) ale to zależy opd ciebie bym dał fotki ale nie mam aparatu a do do podłaczenia światła to tylko poprować kabel z dółu do przedłużacza który bym Ci radził mniej na dole z 2 podłoga wszystko będziesz mogł odłanczać i wymieniać to Ci zajmnie jakieś 6-8cm (na timer i wszstkie kable) a głośnik jeśli chcesz to kup jakiś najtańszy i duzy żeby coś tam grął a puxniej powiesz że się przepalił co napewno wymyślisz!!!

[ Dodano: 2005-12-13, 15:19 ]
za wszystkie błędy przepraszam!!!!!!!!!!!!!!!!1 :lol: :lol: :lol: :lol:
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Nie chce robic tutaj burdelu wiec nie bede zakladal nowego topicu. Mam nadzieje ze juz niedlugo zaczne wreszcie uprawe z kazdym tygodniem sie to przesuwa bo chce byc do tego w 100% przygotowany :p . Mam w zwiazku z tym kilka pytanek ile zmieszcze roslin white widow do boxa 60x70 przy zastosowaniu fim, lst i do jednej scrog jaka wys. mi starczy czy 100??? (przy hps 150w i 70w) mam w planach wybudowanie pieterka na klony tylko nie wiem jaka wysokosc tam dac i czy trzymac to pod swietlowkami na vegu a pozniej przeniesc na dol pod hps :roll: na flo czy w takim razie to wszystko mi wejdzie na dol. Z gory THX. Pzdr....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół