• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Active Humus Papka

pyskaty22

Well-known member
Buchów
196
Witam szanowne grono #. Mam kilka pytań odnośnie stosowania preparatu wyżej wymienionego, planuje za około 2 tyg siewki przesadzić do lightmixa od biobizz. Siewki posypie przy przesadzeniu mikroryza od biopon(brak funduszy narazie na mikroryze z rekinem) i planuje już przygotować glebę w celu namnozenia armii bakterii w głebie. Czy ktoś jest w stanie dać dobre rady jak to zastosować przy starcie i ewentualnie jak później to wkleić w nawożenie? Rośliny sezonowki od pp, przed przełączeniem pójdą w donice 11l w all mix+lughtmix w proporcjach około 30/70. Zapraszam do dyskusji, miłego dzionka!

smoksalot

znów otwieram oczy wkurwiony
Weteran
Buchów
3,116
Odznaki
3
Ja stosuje biohumus papkę w ilościach podanych na opakowaniu. Tu nie ma żadnej filozofii. Nie zdażyło mi się popalenie czy jakiekolwiek negatywne skutki. Dodawałem papke również do herbatki PK od biotabs, a także do orgatreksu z bactrexem i napowietrzałem taka mieszankę przez kilka godzin w celu rozmnożenia flory bakteryjnej. Stosuję ziemię biobiza od dawna głównie lightmix. Siewki mozna w niej trzymać śmiało przez 3-4 tyg bez obawy o niedobory. Na starcie odpuściłbym sobie nawożenie-no może coś na korzeń, a potem możesz tym podlewać co jakiś czas i można smiało mieszać z innymi nawozami organicznymi. Z dobrym skutkiem podlewałem nim papryki w doniczkach na podwórku mieszając go z fishmixem.

pyskaty22

Well-known member
Buchów
196
Na etykiecie jest napisane 20l papki na 400l wody, więc w przeliczeniu na litr wody można normalnie podlewać. Biohumusa chyba niema sensu do tego dorzucać na wegu?

smoksalot

Weteran
Buchów
3,116
Odznaki
3
To nie wiem co ty masz za biohumus u mnie na opakowaniu Humus active Ekodarpol jest napisane 200ml na 10L czyli 20ml na litr w przypadku nawozenia doglebowego.

pyskaty22

Well-known member
Buchów
196
Taaa doczytałem i do glebowo 20ml na litr, oprysk 10ml/l. Do tego będzie na Flow bio bloom atami bio bloombastic i top max i ewentualnie coś melaski podleje

smoksalot

Weteran
Buchów
3,116
Odznaki
3
Bloombastic napewno ma melasę

Góra Dół