nasiona marihuany

Advanced Nutriens - ktoś coś?

Wyszukiwarka Forumowa:

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Cześć, jestem po dwóch rzutach na organicznym Biotabs, w trasie jest trzeci.
Poszło bardzo sprawnie, schludnie i z konkretnym efektem pod kątem doznań oraz jakości, jednak koszt tych nawozów jest potężny (po podwyżkach to dramat).
Czasy są jakie są koszta trzeba ciąć, a nie mam też co tak wojować o tą jakość, bo i tak jest niedoceniana w szerokim świecie - polaczek zeżri nawet lakierowane, byle tanio (taka moja przykra, ale realistyczna obserwacja). Zresztą na ulicy można usłyszeć "dobry buch musi drapać po gardziołku!!!". Ja myślę, że to całkowicie wyczerpuje temat.

Na celowniku mam ponownie mineralki, ale tym razem odpuszczę sobie kokos, medium biobizz light-mix.
Rozplanowałem sobie cały okres hodowlany na advanced nutriens z ich kalkulatorem, opryski itd. do doraźnego ratowania mam w gotowości.
Chciałbym, żeby ktoś doświadczony go ocenił, ewentualnie zarzucił sugestiami co pozmieniać, żeby się nie wpakować w kłopoty.

Legenda:
Mikoryza (Aptus Mycormix)
Odżywka weg (Connoisseur Grow A/B)
Odżywka flo (Connoisseur Bloom A/B)
Ukorzeniacz (Voodo Juice)
Witaminy (B-52)
Aktywator kwitnienia (Bud Ignitor)
Oprysk magnezu (Cal-Mag Xtra)
Wzmacniacz łodyg (Rhino Skin)
Stymulator kwitnienia (Big Bud)
Finiszer kwitnienia (Override - Extra Flower)
Oczyszczacz (Flawless Finish)
Reaktywator (Revive) - na awarie

Planowany bajzel (na siatce):
Weg (35 dni):
35 - wsadzenie do doniczek torfowych 1.2L i podlanie wodą butelkowaną 5L + ukorzeniacz 1ml/1L (1g mikoryzy w dołek)
32 - podlanie wodą butelkową 5L
29 - podlanie wodą butelkową 5L
26 - podlanie wodą butelkową 5L
23 - przesadzenie do donic workowych 15L i podlanie osmozą + ukorzeniacz 2ml/1L (2g mikoryzy w dołek)
20 - podlanie odzywką weg 2ml/1L + witaminy 0.5ml/lL (wywieszenie Co2 bagów)
17 - podlanie osmozą
14 - podlanie + ukorzeniacz 2ml/1L
11 - podlanie odżywką weg 4ml/1L + witaminy 1ml/1L
8 - podlanie osmozą
5 - podlanie osmozą
2 - podlanie odżywką weg w 4ml/1L + witaminy 2ml/1L
0 - przełączenie na 12/12

Indukcja (10 dni):
10 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + aktywator kwitnienia 2ml/1L
7 - podlanie osmozą
4 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
1 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + aktywator kwitnienia 2ml/1L

Flo (65 dni)
63 - podlanie osmozą + oprysk magnezu 2ml/1L
60 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
57 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + stymulator kwitnienia 2ml/1L
54 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L
51 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L + opryk GA Spray No mercy
48 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + stymulator kwitnienia 2ml/1L
45 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L + oprysk magnezu 2ml/1L
42 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
39 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + stymulator kwitnienia 2ml/1L
36 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
33 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
30 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + stymulator kwitnienia 2ml/1L
27 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L
24 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
21 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + finiszer kwitnienia 2ml/1L
18 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
15 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
12 - podlanie odżywką flo 4ml/1L + finiszer kwitnienia 2ml/1L
9 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
6 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
3 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
0 - kosa

* Prosiłbym o wypowiedź @Żul i @Śmieszek420 - zawdzięczam Wam sukcesy na Biotabs, jak nie będę musiał już krzyża dźwigać, to obiecuje Wam po lampie na głowę (wrzesień 2023).
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 81741

Guest
Pytanie jak chcesz zbuforowac wodę osmotyczna?
Musisz do wody dodac koniecznie CalMag żeby pH wyregulować inaczej klapa.
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
skoro to ma być na nawozach mineralnych, to mikoryza chyba zbędna?
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,635
Odznaki
5
L3cialem dlugi czas na calych setach od AN ,mykoryze bym wy***al.masz tam vodo juice jest swietny ,rhino nie mialem to sie nie wypowiem reszte do setu proffesional uzywalem pelne tyle ze sa to bardzo mocne nawozy na glebie srednio nawozonej zaczynalem karmienie w jakims 4 tygodniu życia roslin mix podlewalem.po pol dawki zalecanej przez producenta i to tez trzeba wyczaic zeby nie przesadzic z ec.napewno bym nie lecial wedlug tabelki bo moim zdaniem to za duzo.woda RO spoko oczywiscie wtedy regulacja ph obowiazkowa.Ty tam rozpisałes za kazdym podlaniem nawozy ?Jak tak to wiecej jak pewne że rosliny popalone
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Pytanie jak chcesz zbuforowac wodę osmotyczna?
Musisz do wody dodac koniecznie CalMag żeby pH wyregulować inaczej klapa.
Mam regulatory z Biobizz w zapasie.

skoro to ma być na nawozach mineralnych, to mikoryza chyba zbędna?
Fakt, odrzuce ją.

L3cialem dlugi czas na calych setach od AN ,mykoryze bym wy***al.masz tam vodo juice jest swietny ,rhino nie mialem to sie nie wypowiem reszte do setu proffesional uzywalem pelne tyle ze sa to bardzo mocne nawozy na glebie srednio nawozonej zaczynalem karmienie w jakims 4 tygodniu życia roslin mix podlewalem.po pol dawki zalecanej przez producenta i to tez trzeba wyczaic zeby nie przesadzic z ec.napewno bym nie lecial wedlug tabelki bo moim zdaniem to za duzo.woda RO spoko oczywiscie wtedy regulacja ph obowiazkowa.Ty tam rozpisałes za kazdym podlaniem nawozy ?Jak tak to wiecej jak pewne że rosliny popalone
Po pół dawki, czyli widzę typowo jak dla Plagrona, nie ukrywam trochę się zawiodłem - nie rozumiem po co podają przesadzone dawki... Obetne wszędzie o te pół, zobaczymy jak się będą zachowywać, najwyżej stopniowo będę zwiększał o te 0.25ml

Co do regulacji to wiadomo, preparaty i sprzęt mam wraz z doglebowym pomiarem.

Tak za każdym podlaniem coś, bo inaczej nijak to upchać. Tak na prawdę jakby ktoś miał cały pakiet stosować to dziennie by musiał z dwa razy podlewać po 200ml na krzaka z czymś. Ja podlewam co 3 dni na flo około ~1.2L ze względu na czasochłonność tego zabiegu, a to nie jedyne moje zajęcie. Masz jakąś propozycje co do tego flo, żeby jakoś to lepiej rozbić? Może zignorować stosowanie tego B-52? Same nawozy podstawowe A/B + stymulator idą co 9 dni. Pomiędzy nimi są te dodatki B-52 i Rhino, może po prostu zrezygnować z tego B-52 na flo i zostać przy samym Rhino? Lub pozostawić tak jak jest, ale obciąć dawki do 1/3 tego co jest?
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,635
Odznaki
5
Ja stosowałem wszystkie ale po pol dawki i lałem zazwyczaj 2 podlania wodą jedno z nawozami chyba że rosliny pokazywały ze potrzebuja wiecej to wtedy dalem dwa razy pod rzad nawozy potem czysta woda
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ja stosowałem wszystkie ale po pol dawki i lałem zazwyczaj 2 podlania wodą jedno z nawozami chyba że rosliny pokazywały ze potrzebuja wiecej to wtedy dalem dwa razy pod rzad nawozy potem czysta woda
Nie wybijało Ci EC poza skale jak wymiksowałeś wszystkie?
Tam też piszę na kilku z nich np. Voodoo Juice:
"Używać tylko razem z wodą! Nie dodawać nawozu ani innych środków."
Nie przejmować się tym?
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,635
Odznaki
5
Nie wybijało Ci EC poza skale jak wymiksowałeś wszystkie?
Tam też piszę na kilku z nich np. Voodoo Juice:
"Używać tylko razem z wodą! Nie dodawać nawozu ani innych środków."
Nie przejmować się tym?
Ja dawalem razem ale po kolei kazdy i mieszalem z woda z osmozy ec mialem tak jak mialo byc a jak bylo za wysokie to dolewalem wody wiecej
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ja dawalem razem ale po kolei kazdy i mieszalem z woda z osmozy ec mialem tak jak mialo byc a jak bylo za wysokie to dolewalem wody wiecej
Czyli masz np. 4 nawozy i 200L to dzielisz to na 50L/50L/50L/50L i do każdej 50L lejesz inny? Potem podlewając krzaczki np. po 250ml z innym nawozem dochodząc do 1L finalnie? Dobrze to rozumiem?
Ja nie ukrywam, że się bałem bardziej tak wszystko na raz nawet w takiej strategii wlać niż co 3 dni zastosować coś.
Bazowej pożywki też dawałeś 1/2?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Wersja poprawiona:
Weg (35 dni):
35 - wsadzenie do doniczek torfowych 1.2L i podlanie wodą butelkowaną 5L + ukorzeniacz 0.5ml/1L
32 - podlanie wodą butelkową 5L
29 - podlanie wodą butelkową 5L
26 - podlanie wodą butelkową 5L
23 - przesadzenie do donic workowych 15L i podlanie osmozą + ukorzeniacz 1ml/1L
20 - podlanie odzywką weg 2ml/1L + witaminy 0.5ml/lL (wywieszenie Co2 bagów)
17 - podlanie osmozą
14 - podlanie + ukorzeniacz 1ml/1L
11 - podlanie odżywką weg 2ml/1L + witaminy 1ml/1L
8 - podlanie osmozą
5 - podlanie osmozą
2 - podlanie odżywką weg w 2ml/1L + witaminy 1ml/1L
0 - przełączenie na 12/12

Indukcja (10 dni):
10 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + aktywator kwitnienia 1ml/1L
7 - podlanie osmozą
4 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
1 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + aktywator kwitnienia 1ml/1L

Flo (65 dni)
63 - podlanie osmozą + oprysk magnezu 1ml/1L
60 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 1ml/1L
57 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
54 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L
51 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 1ml/1L + opryk GA Spray No mercy
48 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
45 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L + oprysk magnezu 1ml/1L
42 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 1ml/1L
39 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
36 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
33 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 1ml/1L
30 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
27 - podlanie osmozą + witaminy 2ml/1L
24 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 2ml/1L
21 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + finiszer kwitnienia 1ml/1L
18 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
15 - podlanie osmozą + wzmacniacz łodyg 1ml/1L
12 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + finiszer kwitnienia 1ml/1L
9 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
6 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
3 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
0 - kosa

Te wartości zawyżone u producentów mnie z jednej strony wk***iają, a z drugiej cieszą, bo jeszcze taniej mnie wyjdą te nawozy względem tych organicznych.
 

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
Jechałem kilka lat na tych nawozach i powiem Ci, że starczy kilka butelek by osiągnąć, o wiele lepszy efekt niż na tych dwunastu, które kupiłeś..
Im więcej butelek tym gorzej. A kierowanie się tabelkami producenta to już wogóle..
Spie****iłem tak sobie drugą i trzecią uprawę indoor jaką miałem kiedyś.
Pierwszą poleciałem na ziemi od canna, dolomit, perlit, biohumus i burza kwiatów. Wyszło zaskakująco dobrze.
Ciągle się bałem, że poparze tą burzą i udało mi się przyfarcić do końca.
Drugą wjechałem z takim arsenałem od AN i myślę se, jak tak łatwo poszło to teraz przypie****ę topy jak butelki haha
Nie rozumiejąc konopi, procesów danej fazy, tego że każda roślina jest inna, nie potrafiąc reagować gdy coś się dzieje z liśćmi..

Ukorzeniacz, connoisseur a i b, big bud, overdrive, bud candy.
Reszta to jakieś pie****enie by zarobić. Nirvany i pogrubiacze łodyg..
Pomijając fakt że producent mógłby zrobić w jednej butelce to co dzieli na dwie, trzy nazywając je jakimiś tarantulami z fajnym obrazkiem na butelce.
Miałem czas, że poleciałem ostro w ryjczane tango i nie było na takie cuda, a pestki w szufladzie leżały i grow na jesień by się odpaliło... Kupiłem najtańsze nawozy, głównie monoskładnikowe i wyszło podobnie jak na butelkach od AN.

Ze dwa lata temu dostałem trochę butelek od znajomego, który jednak się nie zaczepił, o tą zajawkę.
Teraz na outdoorze wylałem to pod niektóre automaty.
Inne obok leciały na dolomicie, gnojowicy z pokrzyw i politosce.
Nie widziałem żadnej różnicy, a planty już skoszone i susz w płucu płonie
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Leciałem kilka grow IN i OUT na Adanced i z całą pewnością mogę powiedzieć, że są za***iste... Ale marketing tej firmy jest jeszcze lepszy :) nie zawiedziesz się na pewno i w sumie musisz wziąć jedynie pod uwagę to co pisano wcześniej - one są dość mocne i te wartości podawane w ich kalkulatorze jak dla mnie czasem znacznie odbiegają od rzeczywistości.
Pisałeś w pierwszym poście o optymalizacji kosztów. Czas to też pieniądz więc myślę że ja bym szedł w coś prostszego. Zobacz np. Mills. Nie wiem czy jest w jakimś sklepie, ja miałem jakis zestaw na testy i dały radę. Trzeba tylko EC metr posiadać i tutaj trzymając się tabeli od producenta można jechać z tematem.
 

NewZeland

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
71
Buchów
45
Kup mikoryzę bioponu, guanokalong complete organics i jazda. A jak masz filtr RO to kokos + lucas formula. W obu przypadkach będzie tanio i dobrze.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Jechałem kilka lat na tych nawozach i powiem Ci, że starczy kilka butelek by osiągnąć, o wiele lepszy efekt niż na tych dwunastu, które kupiłeś..
Im więcej butelek tym gorzej. A kierowanie się tabelkami producenta to już wogóle..
Spie****iłem tak sobie drugą i trzecią uprawę indoor jaką miałem kiedyś.
Pierwszą poleciałem na ziemi od canna, dolomit, perlit, biohumus i burza kwiatów. Wyszło zaskakująco dobrze.
Ciągle się bałem, że poparze tą burzą i udało mi się przyfarcić do końca.
Drugą wjechałem z takim arsenałem od AN i myślę se, jak tak łatwo poszło to teraz przypie****ę topy jak butelki haha
Nie rozumiejąc konopi, procesów danej fazy, tego że każda roślina jest inna, nie potrafiąc reagować gdy coś się dzieje z liśćmi..

Ukorzeniacz, connoisseur a i b, big bud, overdrive, bud candy.
Reszta to jakieś pie****enie by zarobić. Nirvany i pogrubiacze łodyg..
Pomijając fakt że producent mógłby zrobić w jednej butelce to co dzieli na dwie, trzy nazywając je jakimiś tarantulami z fajnym obrazkiem na butelce.
Miałem czas, że poleciałem ostro w ryjczane tango i nie było na takie cuda, a pestki w szufladzie leżały i grow na jesień by się odpaliło... Kupiłem najtańsze nawozy, głównie monoskładnikowe i wyszło podobnie jak na butelkach od AN.

Ze dwa lata temu dostałem trochę butelek od znajomego, który jednak się nie zaczepił, o tą zajawkę.
Teraz na outdoorze wylałem to pod niektóre automaty.
Inne obok leciały na dolomicie, gnojowicy z pokrzyw i politosce.
Nie widziałem żadnej różnicy, a planty już skoszone i susz w płucu płonie
To tak, ja bym ten magnez który dostarcza bud candy wolałbym podawać opryskiem, bo mam ciśnieniowy i nie jest to dla mnie problematyczne (lepiej się wchłania i unika się jednak tego ładowania nawozu w glebę).
Odrzuciłbym ten Rhino Skin, skoro twierdzisz że zbędny bajer - też mi się to podejrzane wydawało jakby to miało działać, ale najlepszym sposobem u mnie będzie dłuższy weg i siata.

To finalnie byłoby:
Odżywka weg (Connoisseur Grow A/B 1/2 dawki producenta)
Odżywka flo (Connoisseur Bloom A/B 1/2 dawki producenta)
Ukorzeniacz (Voodo Juice 1/2 dawki producenta)
Witaminy (B-52 1/4 dawki producenta) - ZOSTAWIE, ale zredukuje jeszcze dawki.
Aktywator kwitnienia (Bud Ignitor 1/2 dawki producenta) - EKSPERYMENTALNIE, bo producent twierdzi, że skraca znacząco indukcje, no to zobaczymy.
Oprysk magnezu (Cal-Mag Xtra 1/2 dawki producenta) - OPRYSK, zastąpi mi Bud Candy, mam nadzieje.
Stymulator kwitnienia (Big Bud 1/2 dawki producenta)
Finiszer kwitnienia (Override - Extra Flower 1/2 dawki producenta)
Oczyszczacz (Flawless Finish 1 dawka producenta) - EKSPERYMENTALNIE, niby jak się podaje to z wodą przez ostatnie dni flo, to jakość będzie wyższa i mniej negatywów z nawozów będzie odczuwalnych.

Wersja poprawiona v2:
Weg (35 dni):
35 - wsadzenie do doniczek torfowych 1.2L i podlanie wodą butelkowaną 5L + ukorzeniacz 0.5ml/1L
32 - podlanie wodą butelkową 5L
29 - podlanie wodą butelkową 5L
26 - podlanie wodą butelkową 5L
23 - przesadzenie do donic workowych 15L i podlanie osmozą + ukorzeniacz 1ml/1L
20 - podlanie odzywką weg 2ml/1L + witaminy 0.25ml/lL (wywieszenie Co2 bagów)
17 - podlanie osmozą
14 - podlanie + ukorzeniacz 1ml/1L
11 - podlanie odżywką weg 2ml/1L + witaminy 0.5ml/1L
8 - podlanie osmozą
5 - podlanie osmozą
2 - podlanie odżywką weg w 2ml/1L + witaminy 0.5ml/1L
0 - przełączenie na 12/12

Indukcja (10 dni):
10 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + aktywator kwitnienia 1ml/1L
7 - podlanie osmozą
4 - podlanie osmozą
1 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + aktywator kwitnienia 1ml/1L

Flo (65 dni)
63 - podlanie osmozą + oprysk magnezu 1ml/1L
60 - podlanie osmozą
57 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
54 - podlanie osmozą + witaminy 0.5ml/1L
51 - podlanie osmozą + opryk GA Spray No mercy
48 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
45 - podlanie osmozą + witaminy 0.5ml/1L + oprysk magnezu 1ml/1L
42 - podlanie osmozą
39 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
36 - podlanie osmozą + witaminy 0.5ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
33 - podlanie osmozą
30 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + stymulator kwitnienia 1ml/1L
27 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L
24 - podlanie osmozą
21 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + finiszer kwitnienia 1ml/1L
18 - podlanie osmozą + witaminy 1ml/1L + oprysk miedzian extra 350 SC
15 - podlanie osmozą
12 - podlanie odżywką flo 2ml/1L + finiszer kwitnienia 1ml/1L
9 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
6 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
3 - podlanie osmozą + oczyszczacz 2ml/1L
0 - kosa

Jak będę widział, że potrzebują więcej to po prostu podniosę dawki bazowych nawozów.
Ale tym sposobem zrobiły się luzy dla czystej wody podczas flo, także dzięki za radę.

Leciałem kilka grow IN i OUT na Adanced i z całą pewnością mogę powiedzieć, że są za***iste... Ale marketing tej firmy jest jeszcze lepszy :) nie zawiedziesz się na pewno i w sumie musisz wziąć jedynie pod uwagę to co pisano wcześniej - one są dość mocne i te wartości podawane w ich kalkulatorze jak dla mnie czasem znacznie odbiegają od rzeczywistości.
Pisałeś w pierwszym poście o optymalizacji kosztów. Czas to też pieniądz więc myślę że ja bym szedł w coś prostszego. Zobacz np. Mills. Nie wiem czy jest w jakimś sklepie, ja miałem jakis zestaw na testy i dały radę. Trzeba tylko EC metr posiadać i tutaj trzymając się tabeli od producenta można jechać z tematem.
Rozumiem, w skrócie lać i obserwować :D
Tak też zrobię, będę maksymalnie dochodził do połowy wskazań i jak będzie potrzeba to podnosił.
Zerknąłem na ten Mills Nutriens i to bardziej USA - w growboxie niestety nie dostępne, a tam zniżki i lojalność.
Na pewno pomyślę o tym, zapisałem sobie i jak tylko się pojawi dostępność to przetestuje, ale w prywatnym namiocie, bo mendy to na organikę nie zasługują, jak o mnie chodzi to bym nawet tego flusha na minerałach olał, ale ostatecznie go zrobię, aż takim chujkiem nie będę.
PGR'a GA i eko miedzian jakoś przeboleją i tak żrą winogrona bez pestek (GA) z biedronki i do tego pryskane miedzianem
Dziękuje również za rady, zachowam ostrożność przy laniu tych specyfików, a najwyżej przybiegnę na choroby :tiphat:

Kup mikoryzę bioponu, guanokalong complete organics i jazda. A jak masz filtr RO to kokos + lucas formula. W obu przypadkach będzie tanio i dobrze.
Kokos srokos, nigdy więcej, dzięki za rady odnośnie nawozów.
 

dru!d 42o

Member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
14
Buchów
1
ja lece na AN i jestem zadowolony osobiscie sadze AF i zaczynam od 1/4 dawki.
one maja ta ph perfect technology i poki twoja woda jest w okolicy 7 to nie mam zadnych problemow z ph przynajmniej u mnie.
cal maga nigdy mi nie brakowalo ( pod ledami ) ale uzywam bud candy i ludzie ogolnie to polecaja.
jak dla mnie AN spoko polecam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół