nasiona marihuany

Aeros Zestaw Hydroponiczny na 1 roślinę

Wyszukiwarka Forumowa:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ja bym zapodał mniejszy bubbler, będziesz więcej papu musiał lać do uzyskania odpowiedniego stężenia, a potem wylewać więc trochę strat będzie. Co prawda łatwiej utrzymać pH (dlatego wziąłem sam 8,2L a chciałem mniejszy).

Mniejszy niz 8L ? Chlopaki wczesniej mowili, ze te 12L, ktore sprzedaja w zestawie jest zdecydowanie za maly;p
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
mniejszy to chyba do mikroboxa poza tym jak korzenie nie beda mialy odpowiednio miejsca i do tego deadspoty gdzie nie bedzie napowietrzenia odpowiedniego i jest dupa blada. W malych zbiornikach beda uporczywe wachania ph i nawet magicem tego nie ustabilizujesz. Powiem Ci ze roslina w ciagu dnia moze wypic tyle wody ze sie zdziwisz. A przyrost korzenia jest gigantyczny wiec o mniejszych nie mysl nawet.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
mniejszy to chyba do mikroboxa poza tym jak korzenie nie beda mialy odpowiednio miejsca i do tego deadspoty gdzie nie bedzie napowietrzenia odpowiedniego i jest dupa blada. W malych zbiornikach beda uporczywe wachania ph i nawet magicem tego nie ustabilizujesz. Powiem Ci ze roslina w ciagu dnia moze wypic tyle wody ze sie zdziwisz. A przyrost korzenia jest gigantyczny wiec o mniejszych nie mysl nawet.

40L, okragly zbiornik, taki jak wrzucilem zdjecie powyzej. Rozumiem, ze bedzie jak najbardziej ok? Przynajmniej te kwestie zamknijmy juz;p
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Miałem kolony w ziemi i przesadziłem je do hydro (willma) w k***y roboty bo kazdego musiałem myć z ziemi i do keramzytu.
Kilka dni i sie ogarneły, nie było problemów tylko roboty dużo
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Już się zdziwiłem jak zajrzałem do zbiornika, fakt ja mam 2m do boxa to sobie mogę pozwolić, a nie wiem o jakiego się rozchodzi (tyle że 60cm jeden bok). Przemyślał bym też dorzucenie mniejszych kamyków w razie martwych stref, zwiększenie powierzni rozpuszczania tlenu, wsadzić między kłęby korzeni i od razu do wieczka jakieś druty żeby mieć o co zaczepiać LST
 
M

Master4

Guest
ja stanowczo polecam pompkę hailea aco-208 plus skrzynka nastawna spaceo 45 litrów razem z przykrywą, w kastrach budowlanych będziesz miał problem ze szczelnością pokryw (światło, wilgoć), warto kupować rezerwuary razem z dopasowanymi pokrywami, a kamienie napowietrzające to wszystko jedno jakie kupisz, proponuje rozgałęźnik na 6 wyjść i ładnie rozstawić obojętnie jakie kamyczki na dnie, najlepiej wokół koszyczka pod korzeniami a nie po rogach kasrty, chodzi o to aby bąbelki powietrza szły wprost na korzenie, poza tematem proponuje nawozy od ghe (flora gro micro flo) i koniecznie woda demineralizowana (filtr ro3), większy koszyk dla lepszego rozstawienia korzeni (fi 15-20cm najlepiej), możesz też dorzucić rurkę z poziomem wody żeby łatwiej monitorować ile wpierdzielają rośliny i masz profesjonalny sprzęt w cenie zaledwie 150-200zł
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
ja stanowczo polecam pompkę hailea aco-208 plus skrzynka nastawna spaceo 45 litrów razem z przykrywą, w kastrach budowlanych będziesz miał problem ze szczelnością pokryw (światło, wilgoć), warto kupować rezerwuary razem z dopasowanymi pokrywami, a kamienie napowietrzające to wszystko jedno jakie kupisz, proponuje rozgałęźnik na 6 wyjść i ładnie rozstawić obojętnie jakie kamyczki na dnie, najlepiej wokół koszyczka pod korzeniami a nie po rogach kasrty, chodzi o to aby bąbelki powietrza szły wprost na korzenie, poza tematem proponuje nawozy od ghe (flora gro micro flo) i koniecznie woda demineralizowana (filtr ro3), większy koszyk dla lepszego rozstawienia korzeni (fi 15-20cm najlepiej), możesz też dorzucić rurkę z poziomem wody żeby łatwiej monitorować ile wpierdzielają rośliny i masz profesjonalny sprzęt w cenie zaledwie 150-200zł

z tymi 200zl to bym nie przesadzal;p
Sama pompka to 100zł, filtry+membrana 130zł + z 50zł za reszte osprzetu.

skrzynka nastawna spaceo 45 litrów razem z przykrywą

Widzialem dzis te skrzynke, nawet myslalem nad nia. Niestety jak wzialem jak pod swiatlo to bardzo ladnie przeswituje. Slabo bo slabo ale widac przez te skrzynke na wskros. Z tego co pamietam korzenie srednio lubia swiatlo, tym bardziej, ze pod hpsem napewno bedzie sie tam dostawac.

Planowalem zrobic taki myk. Tylko pokrywe musze jeszcze skads ogarnac na wymiar

wiad.jpg
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
POJEMNIK 35L fermentacyjny Fermentator Wiadro PIWO takie coś wpisz, dobierz litraż, pomaluj i jedziesz
od razu kranik masz tam obkręcany wsio


P.S a dokładniej obklejasz tą matą pozagrzejnikową co by temp. ujarzmić i nawet malować nie musisz
 
M

Master4

Guest
z tymi 200zl to bym nie przesadzal;p Sama pompka to 100zł, filtry+membrana 130zł + z 50zł za reszte osprzetu. Widzialem dzis te skrzynke, nawet myslalem nad nia. Niestety jak wzialem jak pod swiatlo to bardzo ladnie przeswituje. Slabo bo slabo ale widac przez te skrzynke na wskros. Z tego co pamietam korzenie srednio lubia swiatlo, tym bardziej, ze pod hpsem napewno bedzie sie tam dostawac. Planowalem zrobic taki myk. Tylko pokrywe musze jeszcze skads ogarnac na wymiar
wiad.jpg
pompka sprawdzona, bardzo wydajna i efekty daje zadowalające, lepiej już dołożyć pare groszy więcej i kupić raz a konkretną pompę, pompa to najważniejsza rzecz w tym wszystkim, serce systemu, non stop będziesz na niej leciał więc ja bym brał lepszą, jak już kupiłeś ten słaby napowietrzacz to możesz go zwrócić z paragonem i powiedzieć że była za słaba, to samo z kastrą poprostu możesz ją zwrócić z paragonem, coś wymyśleć, a myk z tą taśmą raczej nie zda egzaminu na dłuższą metę bo albo z czasem się odklei albo wda się jakaś pleśń, gdyż panuje tam wysoka wilgotność, jak już chcesz pokrywe to musisz kupić płytę polipropylenową bądź coś w tym rodzaju, potem precyzyjnie ją okroić, zetrzeć boki papierem ściernym żeby domykało się na styk, albo iść do jakiejś firmy ze zbiornikiem i płytą żeby Ci docieli płytę perfekcyjnie na wymiar, trochę zachodu z tym, dlatego tak jak mówiłem wcześniej, najlepiej kupować rezerwuary razem z dopasowanymi do tego przykrywami, ja jestem bardzo zadowolony z tego rezerwuara spaceo 45l i pompą hailea aco-208, może nawet niedługo dam jakieś foto, rezerwuar mam zrobiony z miernikiem poziomu wody oraz w przykrywce zrobione mam haczyki do treningów, że nawet jak masz związaną rośline to możesz wyciągać pokrywe nie psując treningu żeby np. wyczyścić rezerwuar z glonów co jakiś czas
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Skłanialem się ku kastrze tez ze względu na hałas.
Te mała pompkę sobie zostawie do rukoli w kuchni w doniczce 2-3L. Powinno styknać.
Głośno pracuje ta pompka która masz ? 100zl to nie majątek wiec git. Wciąż taniej niż zestaw który chciałem kupić :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ogolnie jesli system na stac w pokoj gdzie bedziesz spal bedzie uciazliwe. Pompka musi napowietrzac 24h i same wytwarzajace babelki powietrza beda robily halas jak i same debybele z pompki. Moja halilea v20 emituje do 40db i bylo uciazliwe dosyc . Dopiero oddzielne pomieszczenie dalo rade. Wazne tez zeby zastosowac jakas gabke pod pompka alby jeszcze wytlumic drgania.
Dobra rada to zainwestuj w dobra i wydajna pompke wlasnie typu hailea zeby nie wyzionela ci ducha za pare miechow albo wyrobi sie tak ze bedzie chodzic jak stary diesel :D Posluzy Ci znacznie dluzej.
 
M

Master4

Guest
tak jak kolega wyżej mówi, w jednym pokoju będzie trochę ciężko z nią usnąć, ale mimo wszystko ona jest cicha, najlepiej w innym pomieszczeniu ją postawić i nic nie słychać, ale jeśli bardzo zależy Ci na decybelach to polecam pompę AQUAEL PONDBOOST-1000, ma grubą obudowę i jest wytłumiona, mimo wszystko bardziej polecam pompy od hailea
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1


Caly zestaw pracuje w nieuzywanym pokoju wiec jest ok, zamkniete drzwi i nic nie slychac. Sama pompke moge wsadzic do wygluszonej wata mineralna skrzynki wiec to tez pewnie troche zniweluje halas. Plus gruby zbiornik na wode i powinnobyc ok.
Kasa tutaj nie jest jakims duzym ogranicznikiem. nawet jak 300 czy 400zł na to wydam a bedzie hulac to nie ma problemu, wazne zeby wszystko dzialalo jak trzeba;p

Jeszcze jedno pytanie.
Nawozy, celuje w organiczne mimo wszystko. Zdania sa dosc mocno podzielone, jedni mowia ze nie ma problemu, inni, ze organika odpada na starcie. Jakie jest wasza zdanie?
 
M

Master4

Guest
organika w hydro to wysoki poziom, nawozy lejesz poprostu na oko i musisz wyczuć jaka jest odpowiednia dawka, w organicznych nawozach nie sprawdzisz przewodności której masz się trzymać (ppm), dlatego proponuje zacząć od mineralnych nawozów flora od ghe specjalnie stworzonych do hydro, po wymieszaniu trzech części (gro, micro, flo) nie musisz nawet się martwić o ph gdyż są tak opracowane że dostosowuje się i utrzymuje do najbardziej odpowiedniego, jeśli stosujesz się do tabelki to poradzisz sobie nawet bez mierników ph i ppm, pamiętaj że musisz lecieć na wodzie miękkiej, demineralizowanej, na początku proponuje filtr RO3
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół