nasiona marihuany

[AF] [0.18m²] [LED 49.5w] 1x Amnesia Gold - Pierwszy i kartonowy IN którego miało nie być

Wyszukiwarka Forumowa:

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Cześć, pomysł na taki in powstał tak naprawdę w 5 minut, bo od początku gdy powstał pomysł na uprawę brałem pod uwagę tylko out.
Z zaufaną osobą mieliśmy plan wysadzić 10 roślinek AF na out, przyszły pestki i po bardzo krótkiej naradzie
postanowiliśmy że wykiełkuję 1 pestkę, a reszta pójdzie na out w maju, i zobaczymy jak to wyjdzie.
Dlatego mam nadzieje że wyjdzie to całkiem dobrze mimo pierwszego razu i spontanicznej decyzji.

Roślina: 1x Amnesia Gold - Anaconda - Pestkomania (Dziękuje serdecznie za gratisy, ogólnie nie spodziewałem się ich)
Box: 0.18m² - Box jest wysoki na 54cm, początkowo miał służyć na max tydzień żeby przetrzymać rośliny przed wysadzeniem na out, jest to zwykły karton w środku pokryty folią aluminiową
(Mam świadomość że można użyć lepszych rzeczy do tego, typu mylar, lecz nie inwestowałem więcej bo początkowo box miał mi służyc na zaledwie tydzień w roku, lecz lepszy rydz niż nic, może z czasem zmienie tą folię na coś lepszego :))
Oświetlenie: LED 2x 20w 2250lm 6000k + 1x 9.5w 850lm 2700k, myślę czy jest większy sens kupować nowe żarówki do wymiany z 6000k na 2700k mimo że automaty są fotoobojętne, roślina będzie miała światło 24/0
Donica: 3L - ziemia kupna, uniwersalna, z lidla, PH 6.5, W tym lub następnym tygodniu w planach mam przesadzenie do donicy 5L (Chyba że znajdę większą ale dłuższą niż szerszą)
Wentylacja: 2 wentylatory 120mm z PC, przerobione na zasilanie po USB + użyłem sterownika z ali którym mogę sterować ich prędkością
Nawozy: Biopon biohumus organiczny uniwersalny, Asahi SL + gratisowy organiczny nawóz w płynie florovit (Coś na Flo się jeszcze dokupi)
Temperatura powietrza: 24 stopnie (Temperatura gdy w boxie był tylko 1 wentylator skoczyła aż do 30 stopnii)
W skrócie: Uprawa powstała spontanicznie z nadzieją że się uda :)

Aktualnie odległość między lampami a rośliną jest nie wielka, (Dać je niżej, żeby roślina się nie wyciągnęła za bardzo?) Box jest tak postawiony że za jakiś czas będę miał możliwość wyciąć w nim dziurę do której wsadzę donice i ziemia będzie praktycznie równo z podłożem boxa
W 36 godzin od wsadzenia 4 dniowego kiełka do ziemi, roślinka zaczęła wychodzić, póki co pestka jeszcze nie spadła co widać na zdjęciu niżej
Pestki kiełkowałem w wodzie, do szklanki nalałem wody z kranu i na 4 dni wrzuciłem pestkę, wody nie zostawiłem na 24h, 5 minut po nalaniu pestka była już w szklance.
Wydaje mi się że fotorelację założyłem w odpowiednim momencie :)

36H Od wsadzenia do ziemi:

 
Ostatnia edycja:

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
Spoko to wygląda, lubie takie ekstremalne warunki. Słuchaj ja bym na twoim miejscu jednak świecił 18/6, przyda się troche nocy aby mogła odpocząć a to da dużo. Możesz też zdjąć plastikową obudowę z świetlówek, da Ci to więcej światla. Tak to zasiadam i oglądam.
 
U

Usunięty 29998

Guest
Jak kolega mówi, zdejmi te plastiki z żarówki, da Ci więcej światła. Lepiej to było od. Nowości zrobić ale chyba das radę. Podwadz. Nozykiem czy coś do. Tapet. I się pobaw a będzie jej lepiej
 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Cześć, jako iż rozpoczął się weg i trochę się zmieniło, to lecimy z aktualizacją następna będzie jak zmieni się coś więcej.
Dzięki za podpowiedź żeby zdjąć te plastiki z lamp, były mocno sklejone ale ostatecznie się udało.
Jako taki mniejszy dodatek, z folii aluminiowej zrobiłem odbłyśniki żeby lampy świeciły wprost na roślinę
W boxie wymieniłem folię aluminiową na nową i wentylator wtłaczający powietrze (Ten po lewej stronie) przesunąłem trochę bliżej drzwiczek od boxa, dodatkowo zmniejszyłem odległość między rośliną a lampami z około 40cm na około 20cm
Jeżeli chodzi o cykl oświetlenia to wybrałem 24/0 ponieważ po przeglądaniu forum widziałem że 24/0 na af się bez problemu sprawdzi i nie przeszkodzi to w funkcjonowaniu rośliny, a też aktualnie nie mam programatora żeby ustawić 18/6 i samemu też nie mam możliwości przełączania cyklu ponieważ na tyle często mnie nie ma w domu że ten cykl zwyczajnie by był bardzo nierówny
A jakby ktoś się jeszcze nie domyślił, to ten bandaż na wentylatorze służy do nawilżania powietrza i spowodowania lekko bardziej chłodnego wiaterku po jego nawilżeniu i przy okazji jest zamoczony w misce z wodą
(Przynajmniej tak mi się wydaje mi się że ten sposób z bandażem pomaga w nawilżeniu powietrza)
Dodatkowo ciekawostka, rozdzielacz usb do którego były podpięte wentylatory, który był podpięty do sterownika ich prędkością, był tak gorący że rozdzielacz stopił swoją obudowę o_O Otworzyłem go, ***ał się przewód, ja się poparzyłem i zwyczajnie wziąłem inny rozdzielacz ale tym razem bez obudowy i dodatkowo wisi on w powietrzu.

Na roślince widać już listki także wydaje mi się że oficjalnie można rozpocząć liczenie dni weg
WEG Dzień 1
4 dzień od wsadzenia do ziemi



 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Cześć, pare dni temu miała być aktualizacja, lecz w życiu dużo się dzieje, ogrom stresu i wykończenia psychicznego i nie miałem jak, ale mimo wszystko udało się utrzymać roślinę przy życiu
Dodatkowo wymieniłem żarówkę 9.5W na 12w 2700k 1060lm więc już mamy łącznie 52w i 5560lm
Odrazu dodam że do boxa na pare dni zagościło 6x think different i 3x devil kiss, lecz to leci na out i nie zalicza się pod tą fotorelacje więc nie będę dzisiaj na nie zwracał uwagi
Roślinka była trochę przelana, przez moją nadopiekuńczość jako początkująca osoba 3-4 dni miała mokro, przez co listki nie wyglądały najlepiej, lecz sytuacja się już poprawia, liście lekko się zawijają po bokach, wydaję mi się że może to być za mała wilgotność, spróbuje ją sukcesywnie zwiększać.
Wpadłem na świetny (może nie do końca) plan, jakimś sposobem doczepić 5l butle do spodu z ziemią, była by ona połączona z aktualną 3L donicą, ta 5L donica była by pod boxem w innym kartonie który także można by otwierać i doglądać korzenie (o ile ma to jakikolwiek sens)
Łącznie dało by to 8L ziemi, plan trochę wymyślony na poczekaniu może to od mojego stresu, ale w teorii wydaję się być nie aż tak głupi :)
Jak na 11 dzień wydaje mi się że rośnie całkiem ok, jeden liść po lewej może wydawać się żółty lecz jest to jedynie wina światła z żarówki 2700k
WEG Dzień 11
15 dzień od wsadzenia do ziemi
:foto:
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
572
Rozwiązań
1
Buchów
415
otwierać i doglądać korzenie (o ile ma to jakikolwiek sens)
Z tego co wiem korzenie nie lubią światła, więc zdecydowanie tego bym unikał. Nawet jak ktoś sadzi w jakimś "przezroczystym" naczyniu zalecane jest żeby je obkleić czymś aby światło nie dochodziło.
 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
FLO Dzień 10
27 Dzień od wsadzenia do ziemi

Cześć, roślinka od 6 maja już jest na Flo
W tym czasie dużo się zmieniło i trochę zepsuło
Niestety wydarzyła się sytuacja taka że przez jakieś 12-15 godzin roślina musiała być bez światła
Także przez moją nadopiekuńczość świeżaka została przenawożona, lecz przepłukałem ją 3L wody (1l wody na 1l ziemi)
Dopiero w 4 dzień flo, przesadziłem ją do butli około 20L (nie jestem w stanie teraz określić ile L tam wchodzi)
Butla jest w kartonie pod boxem obklejonym tak że do środka nie dochodzi światło
Oczywiście przez przenawożenie popaliły się liście, z wiki wyczytałem że można je odciąć, odciąłem tylko te strefy gdzie nie było życia w liściach
Aktualnie roślina wygląda, jako tako dobrze z tego co widzę
Lecz nie wiem z jakiego powodu liście na górze dalej żółkną przy końcówkach, a te dolne rosną już ładnie, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forum, więc może po zdjęciach jest ktoś w stanie stwierdzić o co chodzi
Dodam jeszcze że po przesadzeniu zrobiłem oprysk Asahi SL


 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
FLO Dzień 19

Siema, od ostatniego zdjęcia roślina nie wyrosła jakoś mega dużo ale do czasu, bo w ciągu ostatnich 2 dni poszła mocno do góry
Aktualne folie aluminiową wymieniłem na osłonę przeciwsłoneczną na szybę samochodu, co z tego co wiem powinno się spisać lepiej niż folia aluminiowa, termometr niestety się połamał i nie mam możliwości sprawdzenia aktualnej temperatury powietrza w środku, lecz powinno być tyle ile wcześniej, czyli 25-29°C
Na roślinach pojawiło się o wiele więcej kwiatków
Wcześniej nowe łodygi były czerwone, lecz powoli to znika, wziąłem skórki po bananie, bo zawierają potas i fosfor, wysuszyłem je, wsadziłem do ziemi, i podlałem ziemie wodą z biohumusem żeby flora bakteryjna sukcesywnie rozkładała banana
Po pierwszym przenawożeniu rośliny myślałem że będzie gorzej, a idzie całkiem fajnie :)
Tak się aktualnie prezentuję ta cudowna roślina:



 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Flo Dzień 26

Cześć od ostatniej aktualizacji minął zaledwie tydzień, ale nie spodziewałem się że tak bardzo podrośnie
W boxie powoli zaczyna brakować miejsca
Czemu brak LST?
Znając moje szczęście bym coś połamał, i początkowo roślina miała rosnąć w 5 lub 3L donicy przez co zakładałem od początku że starczy miejsca
Jak na pierwszy raz roślina dalej trzyma się całkiem nieźle, wzrost z dnia na dzień jest bardzo zauważalny
lampy ledowe niestety są na tyle nisko że jest problem z mieszaniem światła, co widać po żółtym kolorze na górze rośliny którego jest mniej w dolnej części, w następnym tygodniu, może jeszcze uda się w tym, zwiększę wysokość tych ledów i dodatkowo spróbuje powiększyć jakoś tego boxa

Występują lekkie niedobory, z tego co wiem to brakuje potasu, dzisiaj do ziemi została wsadzona wysuszona skórka banana, roślina została także podlana, 2 nakrętki biohumusu + około 300-400ml wody, wole podlewać częściej, niż raz i dużo po to żeby większość wyleciała podstawką
Także w następnym tygodniu możliwe że kupie pk 13/14 i coś jeszcze na flo
Mimo pierwszej styczności z takim ogrodnictwem, chyba nie idzie najgorzej :)



 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Może dognij te odrosty do ziemi, lub pomyśl o większym kartonie, bo wysokości ci zabraknie.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Suplementujesz Mg?
Wydaje mi się że te plamy jest niedobór Mg spowodowany LEDem. Oprysk 3% z soli epsom od spodu liści powinien pomóc, albo jakiś calmag.
 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Dzięki za odpowiedzi
Będę myślał coś o doginaniu, ale raczej prędzej powiększę karton
Właśnie nie pomyślałem o braku magnezu, postaram się w miarę szybko ogarnąć tą sól lub właśnie calmag
 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Pora na aktualizacje
Krzaczek ładnie się rozrósł, ostatecznie jednak nie zastosowałem magnezu
Dodatkowo trochę podwyższyłem boxa i lampy
Na flo podlewam plantonem k
Jeżeli chodzi o ścinkę to celuje w mleczne trichomy, aktualnie bardziej mi zależy na efekt bardziej energiczny niż typowy indicowy, kanapowy
Jak myślicie ile jeszcze +- czasu do ścinki żeby ściąć na mlecznych?
Trichomy na powiększeniu 60x
Ogólnie to nie znalazłem informacji czy ta Amnesia Gold to bardziej sativa czy indica czy może mix, ale po liściach z tego co mi się wydaje może to być 50/50

Flo Dzień 41

 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Udało się, dotrwałem do końca
2 lipca w piątek postanowiłem ściąć rośline, co daje jej 58 dni flo, i łącznie 74 dni życia
Trichomy były już mleczne i zaczęły pojawiać się bursztynowe, więc uznałem że to idealny czas na harvest pod moje potrzeby
Trymowanie zajeło około półtorej godziny, nie jest idealnie ale uważam że wystarczająco

Zdjęcia z dnia harvestu:
:foto:


Już po wysuszeniu:


Łącznie wyszło 27.7G
Jak na pierwszy raz wynik uważam za świetny, pewnie gdyby nie problemy z przelaniem i przenawożeniem możliwe że by było tego więcej
Największym atutem tej odmiany jest moc, mocniejszy automat niż myślałem :weed-4:
A teraz ziółko leci leżakować do słoika
Dziękuje za uwage i fotorelacje uważam za udaną:odlot::tiphat:
 
U

Usunięty 79633

Guest
Gratuluję pierwszych zbiorów, one smakują najlepiej. Teraz już wiesz jak to wyglada. To kiedy następny projekt?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół