nasiona marihuany

[AF][100W][0,24m2]

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
UPDATE DZIEN 22
tak to wygląda


Wykiełkowałem drugą sezonową Tangerine Dream



Podlewam wodą przegotowaną i 2razy przepuszczoną przez filtr zeby osiągnąć 6,5 PH
Każde podlanie z 2ml/1l Bio Grow niestety pojawiły się żółte plamki na starych i młodych liściach wyczytałem że to może być przenawożenie dlatego dziś bez nawozu podlewałem.

Czy to na pewno przez przenawożenie ?




Miernik gleby sobie bardzo chwalę, dobre dla początkującego możliwość sprawdzenia temperatury szybko i czy podlać trzeba także polecam. Miernik LUX jest zasłaniany przez liście dlatego pokazuje zaniżone światło.


Chciałbym zrobić topping i LST tylko nie wiem czy roślina jest już gotowa, ciężko mi stwierdzić ile ma pięter


Poza tymi plamkami myślę że roślinka łądnie leci :D

Pozdrawiam
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Pod ledami daj im calcium i magnez (stąd te plamki). Dobrze idzie narazie.

Powodzenia !
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Topping dla auto to średni pomysł, może się odbić na słabszym plonie, LST będzie ok. Już możesz giąć roślinę.
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
Pod ledami daj im calcium i magnez (stąd te plamki). Dobrze idzie narazie.

Powodzenia !

Dzięki, zamówie calmag z biobiza.



Topping dla auto to średni pomysł, może się odbić na słabszym plonie, LST będzie ok. Już możesz giąć roślinę.

Właśnie chodzi o to że myślałem że dostałem automat Tangerine Dream a to sie okazała sezonówka :D (pisałem na poprzedniej stronie) dlatego wykiełkowałem kolejną i będę robić wega dłuższego na 18/6 dopóki troche ten kiełek nie podrośnie a potem 12/12.
W planach była uprawa auto-tak jak sugeruje temat dlatego jak jakiś mod czyta to można przenieść wątek do głównego
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
Witam, martwią mnie te liście :/ odżywke cal mag dopiero w poniedzialek wyślą pewnie, jednocześnie nie wiem czy ten nowy kolor przebarwień to efekt braku calcium i magnezu czy coś innego.

Przeprowadziłem również LST jako tako widać chyba i mam pytanie czy powinienem wyrwać te "brzydkie" liście ?


 

January

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2015
Postów
104
Buchów
102
Podbijam pytanko, u mnie bardzo podobne liscie, po podlaniu : biohumus, gnojowka z bananow i ocet ze skorupkami, ph ok. 5.9

edit, wyszlo tylko u jednego na cztery
 
Ostatnia edycja:

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Dziwne te przebarwienia/ Mierzyłeś Ph Gleby?
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Daj tej roślinie tlenu w korzenie. Czyli po prostu daj jej wyschnąć. Masz wiecznie mokra glebę i dusisz korzenie. Pierwszym objawem tego są opadnięte liście i niedobory calmagu. Najczęściej przyczyną niedoboru cal/mg jest po prostu zbyt częste podlewanie.
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
u mnie 7.3 trzeba zbić... @AlreadyVapeBud, u ciebie ile xD ?
Próbowałem pobrać wyciekającą wodę z korzeni ale nie udało się wiec sprawdziłem PH wody z bio growem to wykazało ok. 5.0
Ph ziemi mierzyłem podstawowym gówno miernikiem i wyszło około 6.8, chyba nie ma tragedii
Daj tej roślinie tlenu w korzenie. Czyli po prostu daj jej wyschnąć. Masz wiecznie mokra glebę i dusisz korzenie. Pierwszym objawem tego są opadnięte liście i niedobory calmagu. Najczęściej przyczyną niedoboru cal/mg jest po prostu zbyt częste podlewanie.
Możesz mieć rację podlewam praktycznie codziennie bo roślina po 1 dniu ma już suchą ziemie po wbiciu palca na 1cm ale spróbuję teraz nie podlewać parę dni i zobaczę jak będzie wyglądać, dzięki !
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
dobrą praktyką jest podnosić doniczkę, i sprawdzać czy jest lekka czy ciężka. Po kilku razach (sam jestem dosłownie po 3 razach) zaczniesz łapać różnicę, bo z wierzchu jak nie masz jakiegoś keramzytu to ziemia od wiatraka mieszającego plus temperatury w boxie bardzo szybko wysycha, co nie znaczy, że głębiej jest sucho.
Jak doniczka ciężka, to znaczy, że nadal ma mokro.
Jak będzie leciutka, to znaczy, że praktycznie sucho ma :D
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
dobrą praktyką jest podnosić doniczkę, i sprawdzać czy jest lekka czy ciężka. Po kilku razach (sam jestem dosłownie po 3 razach) zaczniesz łapać różnicę, bo z wierzchu jak nie masz jakiegoś keramzytu to ziemia od wiatraka mieszającego plus temperatury w boxie bardzo szybko wysycha, co nie znaczy, że głębiej jest sucho.
Jak doniczka ciężka, to znaczy, że nadal ma mokro.
Jak będzie leciutka, to znaczy, że praktycznie sucho ma :D
Dzięki spróbuję Twojego sposobu ;)
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
UPDATE DZIEŃ 42 i 20

Witam, obie roślinki juz po toppingu i LST czekam teraz aż mniejsza podgoni rozmiarem większą i może z końcem marca przełączę na kwitnienie 12/12. Starsza wygląda trochę na przenawożoną, końcówki liści są żółte i suche więc na razie parę dni bez nawozów będę podlewać




 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Przypominam CI , że masz automaty. Tutaj nie ma przełączania na 12/12. Jedziesz 18/6 do końca.
 
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
23
Buchów
9
Przypominam CI , że masz automaty. Tutaj nie ma przełączania na 12/12. Jedziesz 18/6 do końca.
To są normalne fotoperiodyczne jednak :) pisałem stronę wcześniej że pomyliłem paczki, miał być jeszcze auto white widow ale zdechł i są 2 pelnosezonowe krzaki ? nie na rękę mi to trochę bo wolałbym mieć w 3 miesiące zbiory a nie 4-5 no ale trudno, następna będzie z automatami
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół